Zlatá Sindibádova cesta

• Velká Británie The Golden Voyage of Sinbad (více)

Ďaľšie zo Sindibádových dobrodružstiev ho zavedie do kráľovstva Marabia, kde sa stretáva s tamojším vezírom (Douglas Wilmer). Tu spoločne odhalia záhadu troch zlatých tabuliek, pričom jednu vlastní vezír, ďaľšiu sa podarilo náhodne získať Sindibádovi a tretia sa ukrýva kdesi na tajomnom ostrove Lemuria. Vydávajú sa preto na nebezpečnú plavbu aby našli chýbajúcu tabuľku a ten, kto ich všetky tri spoločne hodí do Studne osudu, tomu sa dostane mladosti a Koruny neslýchaného bohatstva. Po tomto všetkom však baží aj čarodejník Koura (Tom Baker), ktorý je Sindibádovi stále v pätach... (curunir)

corpsy

Úžasná orientálna fantasy s geniálnymi a nestarnúcim trikmy od Raya Harryhausena. Filmu nesiahajú po kotníky ani všetci tí dnešní Princovia z Perzie. Neuveriteľne chytľavé a zábavné. ()

liquido26

Jediný z Harryhausenových Sindibádů, kterého jsem neznal z TV a tudíž mě k němu nepojila nostalgická vzpomínka. Nicméně pěkný to bylo i tak. Je sice fakt, že se trikama trochu šetřilo (ale ty co byly jako dřevěná socha, šestiruká Kálí nebo jednooký kentaur, tak se moc povedly) a příběh mohl mít tak o 10 - 20 minut míň, ale jinak dobrý. Co se opravdu moc nepovedlo tak je český dabing. ()

curunir

Toto ďalšie Sindibádovo dobrodružstvo sa dá považovať za najtemnejší príbeh o slávnom námorníkovi z Bagdadu. Spomínam si, že ako malý som sa strašne bál tento film pozerať a pritom ma úplne fascinoval. Ako inak, prispeli k tomu krásne triky Raya Harryhausena, pričom najväčší strach išiel s jednookého Kentaura, ktorý aj dnes pôsobí až démonicky (hodný toho, aby bol uctievaný ako božstvo) a úžasne. Treba však spomenúť, že tento film trpí určitou absenciou výraznejších monštier, nakoľko šesťruká Kálí pôsobí výborne a súboj s ňou sa dá považovať za to najlepšie vo filme, no ten divne pôsobiaci griffin mi prišiel dosť odfláknutý. Ďalšia vec ktorá šokuje je, keď vezír odhalí spod masky svoju spálenú tvár, čo je rozhodne nechutné avšak naozaj pôsobivé. Veľmi zaujímavo je vybraté aj prostredie, ostrov Lemuria pripomína svojou architektúrou oblasti Indie alebo Kambodže. Na druhej strane však treba podotknúť, že pokladať architektúru za dielo primitívnych domorodcov je úplne absurdné. Scenár je mierne nedotiahnutý a objavuje sa v ňom množstvo porekadiel (v stenách žijú myši a myši majú uši, atď.), ktorú sú však často veľmi diskutabilné, avšak na celkovej rozprávkovosti príbehu to nijak neuberá. Zlatú Sindibádovu cestu treba brať ako oddychový, ktorý je aj dnes veľmi zábavný a pritom napínavý a rozhodne sa dá považovať za jedno z najlepších Sindibádových dobrodružstiev. ()

kaylin

Kde slabiny hledat? Tak do jisté míry v příběhu, který je vlastně celkem jednoduchý, i když pravda, alespoň takový mytologický, i když mám pocit, že s mytologií a její geografií si nikdo moc hlavu nelámal. Jsou zde řecké, arabské i indické prvky v jednom. A vypadá to dobře, to zase ne, že ne. Herecké výkony nejsou nijak závratné, ale potěší například přítomnost Martina Shawa, kterého jistě většina českých diváků zná ze seriálu "Profesionálové". Je to představitel Doyla. Ženská hrdinka je zde hlavně proto, že je to kočka, ale tak to přece k dobrodružstvím patří - krásné ženy. "Zlatá Sindibádova cesta" je tak v konečném důsledku další skvělou dobrodružnou podívanou, kde se budete těšit na každý další trikovou scénu, která má přijít. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/zlata-sindibadova-cesta-1973-80.html ()

Tony.cs

Vzhledem k tomu, že tento film jsem viděl poprvé až nyní a neváže se k němu žádná nostalgická vzpomínka, nemůžu dát plnou. Ale je to důkaz, že mě dokáží utáhnout na jednu krásnou ženskou až do samotného konce. ()

topi

Malej okřídlenej ďáblík, šestiruká bohyně Kálí nebo bitka mezi jednookým Kentaurem a okřídleným zvířetem s orlí hlavou. Opět překrásná trikařská práce Raye Harryhausena. K tomu okouzlující Caroline Munro s nádherným poprsím a pompézní hudba Miklóse Rozsa, která jede skoro nepřetržitě po celou stopáž snímku. Ze známých tváří se objeví i Doyle z Profesionálů. Dobrodružství se meze nekladou a fantastická cesta do bájné země Lemurie může začít..... ()

mortak

Příjemná dětská dobrodružná pohádka na dobrou noc. Sindibád v podání JPL není sice moc výrazný, ale naštěstí to vyvažuje Caroline Munro se svými dokonalými proporcemi. Finále je sice dost přeplácané, ale jinak scénář věrně kopíruje všechna ta šestáková sešitová dobrodružství pro malé kluky. ()

panMartin

Další výbornej kousek o Sindibádově dobrodružství plný těžkých scén na tu dobu, musím to ocenit v dětství jsem to viděl mnohokrát.. Sindibáda jsem měl vždycky rád. ()

filmmovier

Harryhausen se moc nepředvedl, až na několik výjimek (Kálí, lodní příď) hodně slabé a hlavně to trikově působí mnohem stařeji než v mnohem starší sedmé plavbě, což je zatracená škoda, ale nedá se nic dělat. Stejně jako se nepředvedl Harryhausen, nepředvedl se ani příběh, který je povedený ještě méně a nezajímavý naopak mnohem více (a to, že hlavním záporákem je Doctor Who s plnovousem to bohužel opravdu nezachrání). Nějaké ty závěrečné souboje sice celkem stojí za to a jsou zajímavé, ale to už bylo na jakékoliv zachraňování pozdě. Neříkám, že je to úplně špatné, jen to prostě špatně působí, i když sledovat to, je pořád zatracená zábava. Na Sedmou Sindibádovu plavbu, která ale po všech stránkách je mnohem zdařilejší, to ale prostě nemá a mě to nedokázalo strhnout tak, jak jsem očekával, takže ačkoliv, co se týče atmosféry super a do horkých letních dnů to pasuje jako vyšité, jde jen o průměr s pár povedenými momenty, které ale hned vypustíte z hlavy. Škoda. 60%. ()

noriaki

Už minulé Sindibádovo dobrodružství jsem kritizoval za slabý scénář a stěží průměrné herce. Tehdy dojem zachránily triky a kouzelná výprava. Volné pokračování se opřelo o atmosféru a příběh, což se ukázalo jako špatná volba. Stopáž je neúměrně dlouhá, atrakcí je jen pár a divák se k nim musí pronudit dlouhými minutami jalových dialogů a nezáživného děje. Když už Ray Harryhausen konečně vytáhl trumfy z rukávu, bylo pozdě něco zachraňovat. Souboj s Kálí a nebo obří kentaur vypadají impozantně a na youtube by z nich byl dobrý sestřih, jenže je to málo. ()

SG-1

"Příteli, Vy nemůžete v jedné ruce zvednout dva melouny a já zase neumím dělat zázraky." -Sindibád- ()

iXtr3m3

Perfektný druhý film série, ktorý urobil riadny pokrok, čo sa týka svojho "obludária". Výborná výprava a dobrý herci k tomu, pozriem kedykoľvek. ()

Han22

Než přišel boom fantasy v 80. let, byla trojice Sindibádovek spolu s "Jáson a Argonauti" snad jediným pořádným zástupcem. Ten první díl z padesátek jsem asi v dětství neviděl a o to víc si ho před pár lety užil. Trojku si pamatuju dobře a druhý díl? Popravdě nebyl jsem si jistý. Ono to totiž první hodinu za moc nestojí - nezajímavý Sindibád závodí o tři části nějakého amuletu se zlým čarodějem Kourou, který akorát koulí očima a stárne, dál je tu pár zbytečných vedlejších postav a sexy holka. Pluje se na moři a nic moc se neděje. Jenže až se začne něco dít, tak to stojí za to a dětské vzpomínky se vrací. Kylop-kentaur, griffin či úžasná šestiruká Kálí, do toho zelení pralidi a parádní finální souboj se záporákem. Zkrátka finální půlhodina na 5*, děj předtím max na 3*, výsledek 4*. PS: K nepoznání změnění "Dr. Who" Baker (Koura) a "Doyle" M. Shaw (námořník Rašíd). Fantasy roku 1973. ()

farfalla

Druhý z troch filmov o Sindibádovi, ktoré Ray Harryhausen vytvoril pre štúdio Columbia. V týchto filmoch mal na starosti triky a ich aj spoluprodukoval. Tento druhý Sindibád je trochu pomalejší ako ´The 7th Voyage of Sinbad´ z roku 1958. Uvidím, aký bude tretí film ´Sinbad and the Eye of the Tiger´ (1977). ()

Asmodin

Trikové efekty se mi líbí, bylo to zajímavé a sledovatelné. Tom Baker (4. Doctor Who) byl zajímavý a postava Koury nebyla ani tak zlá a padoušská. ()

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)