Zootropolis: Město zvířat

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

Dle očekávání moc fajn animák, hlavně díky ústředním postavám, animaci, hromadě nápadů a společenskému podobenství/poselství. Bránici mi to sice nervalo (ani lenochodi, ani narážka na BREAKING BAD), ale naopak jsem docenil pár příjemně temných momentů (scény šikany, Judy vs Nick v muzeu), taky honička myší mikročtvrtí byla dobrá. A po mnoha letech (poprvé od Rebeky z Letohrátek) mám zase jednou crush na animované zvířátko (Judy).(20.6.2016)

Tak dlouhou dobu jsem se nepobavila! Animák, který mě opravdu mile překvapil. Za mě plný počet bodů. Hlavní dvojice mě bavila svou rozdílností - a já pořád čekala, kdy Nick zdivočí a pořádně ji prožene. Záporáka jsem však ke konci tak nějak očekávala. To však na kráse tohoto filmu neubírá. Píseň od Shakiry jsem si hned oblíbila.(15.6.2016)

Perfektní bajka o předsudcích. K dokonalosti tomu chybí už jen pogrom, nebo nějak podobně vyjádřená nenávist vůči dravcům. To už by ale nebyla pohádka :)(16.6.2016)

Na první pohled je to super, roztomilí hlavní hrdinové, polepšený liščí padouch, se kterým jsem čekal pozdější konflikt, vítězství dobrých nad zlými, ikdyž možná ani ne, neboť jsou zde predátoři zobrazeni jako primitivní zvířata, která mají problém s DNA, tak se jim přestanou dávat drogy a oni zřejmě přejdou na vegetariánskou stravu..nejsou tu opice, ptáci, vodní zvířata, všichni mají vyretušované pohlavní či vyměšovací orgány atd ..jako pohádka dobré ale ta pointa a podání už tak slavná není ..(23.6.2016)

Bezpochyby hezký a vtipný animák, jen mám pocit, že tomu má vnoučátka nebudou rozumět. Je to určeno spíše pro starší děti a možná hlavně pro dospělé. Jde o složitost děje, různé zvraty a intriky, kterým dospělí aplaudují, ale které mladší děti asi nepochopí. Potěší samozřejmě lenochodi, vyjící vlci a jiné fóry. Každopádně tu milou Judy Hopkavou a jejího přítele lišáka na dětech vyzkouším a podle jejich reakce se pak ještě rozhodnu, jestli přihodím pátou hvězdu nebo ne.P. S. Jak jsem slíbil, tak činím. Vnoučatům se to moc líbilo a tak přihazuji pátou hvězdu. Netvrdím, že všemu rozuměli, ale nejlepší hlášky si spolu často opakujeme a to je podstatné!(24.6.2016)

Disney nezklamal. Představil film, který je vhodný jak pro ty nejmenší tak i pro dospělé. Je pěkně udělaný, plný barev a pěkného prostředí i postav a zároveň přináší i morální poslání + narážky na jiná díla, které pobaví AKA "don Corleone." Takže nejsem vůbec překvapen když se film dostal přes miliardovou hranici a vůbec bych se nebránil případnému návratu do "města zvířat" pokud by se neslo ve stejně fajn stylu jako tento příběh Judy a Nicka.(26.6.2016)

Vtipná a nápaditá rozprávka prepracovaná do dokonalosti. Zábavná s kusom detektívnej práce pri odhaľovaní zločinu. Dokonca aj ja ako divák som premýšľala o páchateľovi. Najviac však na mňa urobilo dojem aká je rozprávka zo života zvierat ako ľudí premyslená do najmenších detailov. Jediné čo mi tam zo zvieracej ríše chýbalo bol hmyz na čo som však takmer okamžite zabudla a dokázala som vnímať len chytrosť a vynaliezavosť tvorcov.(29.6.2016)

Super animák, ktorému nechýbajú emócie, skvelý HUMOR, napätie i nápaditá akčná stránka. Len je to zdlhavé a po hodine aj máličko uplakané, no a presne vtedy som sa začal tak trochu nudiť. 4*(5.7.2016)

• hero_bk

Na jednu příjemný film, který kromě fajn příběhu a pár slušných gagů hezky ukazuje intriky v politice, na druhou stranu nechutná multikulti propaganda. 2*, ať su objektivní.(5.7.2016)

S Pixarem posledních let si to vytírá zadnici. 8.5/10(12.7.2016)

Prvky buddy komedie Zootopii hodně zpestřujou a odlišujou od většiny konkurence. Příběh však nakonec neni příliš originální. Jasně, scénář bude v případě filmů pro menší publikum vždycky do určitý míry klišoidní, ale tady schází nějakej zajímavější nápad než jenom město, ve kterym žijou všechny zvířata pohromadě (třeba Inside out byl originalitou uplně jinde). A vtipnejch situací mohlo být mnohem víc. Škoda, že se při nejmenšim víc nezužitkovali geniální lenochodi z městskýho úřadu. Čtvrtá hodně slabá hvězda za vypiplaný animace, pohodovou atmosféru (závěrečná párty) a pár popkulturních odkazů (např. nakousnutá mrkev na telefonu Judy).(19.7.2016)

Vypadá to krásně, je to pro děti, ale ani dospělí se nebudou nudit. Na druhou stranu, už mi lezou krkem všechny ty příběhy o tom, jak kdokoli může být čímkoli - jasně, chápu, je to pohádka, ale... Je to multikulturní, je to barevné, zvířátka nejedí zvířátka, populismus, atp. atp. Je to krásné, je to barevné (vím, že se opakuji), není to špatné, ale nadšená opravdu nejsem.(20.7.2016)

Wau. Animák z detektívnou zápletkou sa len tak nevidí. Funguje to výborne, je to tak akurát komplikované aby to pochopili malí i veľký. Nechýba tradičná "farebnosť ",ktorá je dávkovaná v tých správnych intervaloch, ide po zlatej strednej ceste (nie prehnane ako v trojke Madagaskaru, aj keď mi to veľmi nevadilo:)).Keď sa na fikčný svet zootropolis dívame ako na nejaký odraz sveta nášho všimneme si aj vážnejšie stránky (hlavne rasové predsudky). Čo ešte mimo iného potešilo je tradične dobrý slovenský dabing na, ktorý sme už pri podobných filmoch zvyknutý. Zootropolis je zábavný, vtipný, výborným tempom obalený animák, pre osobu každého veku a vzrastu. Nemám (alebo sa mi nechce) čo vytýkať, ľahko takýmto animákom podľahnem (a strácam kritickosť), zvlášť takému dobrému!... Dúfam že bude dvojka!....aj pesnička od "gazely" sa mi už páči viac....100%(1.8.2016)

Tenhle film je naprosto dokonalá směs úžasné grafiky a skvělého nápadu jak dětem ukázat snášenlivost všech lidí na světě. Jak už jsem si myslel, že téma animovaného filmu je naprosto vyčerpané všemi Mimony a mluvícími zvířátky tak Zootrpolis ukázala, že se dají pořád dělat hezké animáče s úžasně propracovaným světem zvířátek a nekončící zábavou od začátku až dokonce. :)(6.8.2016)

• Shredder

Vizualne krasna rozpravocka. Zaroven vsak ponuka stereotypny detektivny pribeh, par extremne znamych filmovych referencii (ktore pochopi aj ten najviac mainstreamovy divak) a priam tsunami vlnu propagandy. Uprimne, nechapem tu zaplavu pozitivnych reakcii, kedze aj napriek peknemu vizualu je Zootopia nanajvys priemerny animak.(14.8.2016)

Špičková kreslená kriminální jízda, něco podobného animáci potřebovali ! Jen víc a doufám, že se dočkáme pokračování.(17.8.2016)

Asi chápu ty, kdo tomu nedali plný počet, protože se nekonala taková MYŠLENKA, jako v "V hlavě". Já s tím ale vůbec problém nemám, protože je to originální animák, zábavnej a ... co vlasně ještě potřebuju? Snad aby mě v něm nic neiritovalo. Zde se to povedlo. 89%(21.8.2016)

Docela jiná pohádka .Myslím,že na děti dost emocne náročná.(3.9.2016)

Zábavné a bezvadné !(24.9.2016)

Super az na tu Shakiru. Lenochodi DMV je za pet hvezdicek.(30.10.2016)

Výbornej a zábavnej animáč, ve kterém jsou do světa tak jak ho známe dosazena místo lidí zvířata se svými vrozenými vlastnostmi. Animace je jak jinak než perfektní, najde se tu hodně odkazů na slavný filmy a menší kriminální zápletka mi k tomu opravdu sedla. Postavičky jsou úžasný, hlavně lenochodi mě naprosto rozsekali. Tenhle animák můžu jen doporučit.(6.11.2016)