Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda. (Falcon)

TruTruStories

Animovaný film, jehož největší zbraní je mnoho vtipných komentářů, zajímavých charakterů a především detektivní žánr ve své nejčistší podobě. Dokázal přimět k záchvatu smíchu (lenochodi), překvapit (paní starostka), dojmout (usmíření), a hlavně napodobit reálný svět natolik přirozeně, a podvědomě, že se v něm člověk okamžitě zorientuje. ()

Hanecek odpad!

Ten fil pravdoláskařsky a eurokorektně podsouvá dětem do hlavy, že dravci, kteří loví jsou zlo a dobro je, když tygr tančí s ovečkou a vlk s králíčkem. Opět tu někdo zná recept jak vylepšit přírodu, jak poručit větru, dešti. Kdyby A. Hitler a J. V. Stalin měli možnosti dnešních studií, určitě by tvořili stejně "kvalitní" propagandistické filmy. Odpad, který je navíc nebezpečný dětem. ()

mfanta

90% - Byl jsem na filmu v kině se svojí dcerou a řekl bych, že každému z nás tento film něco přinesl. Musím smeknout klobouk před propracovaností světa ve filmu vytvořeného, kde spolu žijí v relativním klidu a míru zvířátka všech velikostí a tvarů a přitom se nejedná o žádnou přeslazenou idylku. Svět je do velkých podrobností propracovaný a vychází z toho spousta zábavných situací. Dále jsem ocenil spoustu drobných i větších fórků, které byli povětšinou minimálně k pousmání, ba někdy i přímo k chechtání (lenochodi). Dceři se zase navíc líbila ústřední píseň. Královsky jsme se bavili, super animák. ()

CaeZZar

Jeden z nej animáků za hodně dlouhou dobu.Zase se jim povedlo udělat film tak, aby se u něj pobavili děti i dospělí.Musim chválit za absenci tupého amerického humoru a vysokou úroveň.Velice kvalitní storyline, má to pár převratů a překvapení, nejsou příliš předvídatelná.Některé scény vás skoro doženou k pláči.Jsem zvedavý jestli se film docká nezkoněného pokračování.Dávám 5/5. (Jen snad název toho města a filmu mohl být trochu originálnější) ()

hujerita

Pôvodne sme mali ísť na inú rozprávku, ale nestíhalo sa, akže som nevedel do čoho idem. Bol som milo prekvapený ako to krásne odsýpalo a bežalo. Nasmial som sa tiež a deti sa bavili tak isto. Takže spokojný sme boli všetci. ()

NoodlesCZ

Bezvadná práce! Hodně povedený animáč o manipulaci s masou a tak, vlastně dokonale reflektující dobu. "Každý může být čímkoli chce" fráze, která je technicky nemožná a zní pitomě, ale v závěru všech událostí a přehodnocení postojů atd. je to vlastně moc milé vodítko k tomu začít u sebe a lépe ve svých možnostech. Krásné provedení. A Flash byl prostě bomba. :-D ()

theblackswan

Za mě nejlepší animovaný film roku 2016! Alespoň prozatím. Příliš mnoho jsem neočekávala, o to víc mě film ohromil. Kromě jiného je tu skvelá angličtina, ale především tento animák není pouhým animákem - je to něco jako bajka, opravdu jsem tohle nečekala! Spoustu životních pravd, které se snadno dají aplikovat do dnešní doby. ()

mikehoblog

Nádherně vypadající moderní vtipný animák...co víc si přát? ........................... "Myslíš, že když jde spát, tak se počítá?" :) ()

Majkowski

Kvalitní animovaná buddy detektivka. Nechci to zakřiknout, ale musím říct, že poslední dobou začal Pixar tvořit znovu dobré animáky. Jistě, v tomhle filmu se objevuje hned několik klišé, ale ruku na srdce, v čem v současnosti klišé nejsou? Už bylo od počátku kinematografie natočeno tolik filmů, že už je takřka nemožné vytvořit něco zcela originálního. Film mě dost bavil, i když jsem z něj zároveň měl pocit, že je především tvořen pro děti, ale co jiného od takovéhoto filmového počinu taky čekat? Každopádně, film měl dobrý humor, sympatické postavy, hromady všelijakých pop-kulturních odkazů, písničku od Shakiry (Eh... Vlastně od Gazelle), kvalitní animaci, ale především skvělou scénu s lenochody na dopravním úřadě. 5 hvězd bych tomuhle nedal, ale myslím si, že ty 4 si to určitě zaslouží. (80%) ()

Alagaesie

Ambiciózní králičice – zajímavé. K. O. nosorožci jeho vlastní pěstí bylo výborný a vůbec – vlastně jsem se u Zootopie hrozně pobavil. Taser byl vtipnej. Try Everything bych považoval téměř za motivační song. Product placement se nedal přehlídnout. Inspektorát s lenochody byl pecková věc („Každá minuta se počítá.“) Scéna v lese byla dobře akční. Líbil se mi „polepšený“ lišák. S náhubkem vypadal jako mladší verze Banea. ZOO-CNN mikrofon by mě nenapad. Krtek byl pěkně podlej, ale snad scénu od scény lepší. Vlaky mi mírně evokovaly scénu ze Skyfall. Zdá se mi to, nebo jsou největší mizerové často na nejvyšších postech? Lenochodí 200ka závěrem tomu nasadila korunu. 90%. A na gazelu Shakiru bych málem zapomněl - Bezvadná! ()

smooch

Animovaný film z dílny Disney, který mě bavil od samotného začátku, do úplného konce. Film nejenže je jak by zaoceánští přátelé řekli "pretty", ale zároveň je plný vtipných gagů, metafor, vtipných stereotypů a referencí na všechno možné. Nechybí i klasická romantická zápletka mezi rozdílnými "rasami" (v tomto případě), která není nijak urážející a charaktery postav jsou velmi povedeně a detailně vykresleny. Myslím, že tomuto snímku nemám kromě písniček a vyobrazení Shakiry co vytknout, ale to už je víceméně hodně personální názor, který je u hodnocení samotného filmu naprosto irelevantní. Jsem rád, že zde účinkovaly nejrůznější druhy zvířat a naprosto nejvtipnější a nejpovedenější dle mého názoru byli lenochodi. Film nemůžu hodnotit jinak než 10/10 a zařadit ho na první příčku, svého žebříčku animovaných filmů. ()

Iceman7Svk

Na rozprávke nieje jediná vec čo by som mohol vytknúť. Po Hľadá sa Nemo, Auta 1,2 , Na vlásku, frozen prišla rozprávka Zootopia a je to jedna strašná pecka. Dej, zvieracie postavičky, Fakt dobrá grafika. Bolo radosť sa pozerať na túto rozprávku. Disney ma stále bude baviť a myslím si, že sa v budúcnosti máme načo tešiť. ()

borboleta

V Zootropolis je hromada dobrých a dokonce i vtipných nápadů a spousta zajímavých detailů. Film ale naprosto ničí fakt, že neúnosně výchovný. Docela mě překvapuje, že si toho nikdo z těch, co se tu nad Zootropilos rozplývají, nevšiml, anebo jim to nevadilo. Určitá míra výchovné složky k pohádkám samozřejmě patří, ale to, co se děje tady, je už nad limit. Jasně, já taky jsem proti rasismu, proti genderové (a jiné) diskriminace, taky si myslím, že je důležité snažit se, nedát se a nebát se jít za svým cílem. Pokud ale tyto a ještě spoustu dalších ctnostných myšlenek přespříliš názorně zkoncentrujete, stane se z nich amorfní hmota s podivným odérem. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté