Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Aleee89

Můj třetí Hallströmův film v krátké době. Ne že by se stal režisérem mého srdce, ovšem musím říct, že jeho filmy mi sedí a dojímají mě. Čokoládu bych si prozatím zařadila spolu s Pravidly moštárny někam těsně za Co žere Gilberta Grapea. Ze snímku opět čiší lidskost, lidské charaktery, dobrota, příjemná nálada, sem tam si připadáte jako v pohádce (místy drsné), ale nikdy to není laciné. Opět se povedlo herecké obsazení, které bylo silné v každém ohledu. Povedl se i příběh plný vášně a pokušení, povedlo se přenesení chuti na čokoládu na diváka... Čokoláda s velkým č se u mě zařadí mezi milé filmy, ke kterým se časem ráda vrátím. ()

Vědma

Splnila jsem si svůj romantický rest, protože toto je film tak moc pro ženy, jak jen je možné. Vianne je taková Amélie své doby, o mnoho sympatičtější a kouzelnější. Přes nepřízeň osudu dokáže být pro všechny nadějí a všem ukázat, jak mají žít, ale přitom je do ničeho nenutit. Pro mě je v tomhle filmu Johny Depp zcela nadbytečný, i když je moc sexy a sladký jako ta čokoláda, ale Alfred Molina ho úplně převálcoval a moc půvabná tady kupodivu byla i Carrie-Anne Moss a vůbec skoro všechny postavy jsou takové plné života a uvěřitelně zahrané. ()

L_O_U_S

S velikým odporem jsem souhlasil s tím, aby přítelkyně vložila DVD s tímhle filmem do přehrávače (zvlášť mě odpuzoval šíleně nevkusný obal z Blesku). Nakonec jsem dostal klišovitý film o souboji pokroku s tmářstvím, který ale zároveň neurazí. Na sladké ale bohužel nejsem. (764., 25. X. 2012) ()

kajas

Hvězdně obsazené drama o vzepření se tradicím i náboženství, v jehož područí žijí všichni obyvatelé městečka, a to až do příchodu hlavní hrdinky. Románku mezi Binoche a Deppem jsem ale nějak nevěřila. "Váš manžel se bude kát." "Vyřiďte mu, ať se kaje na jiné hlavě." ()

Huntelaar

POZOR VAROVÁNÍ: Pro osoby s vysokou závislostí na kakao-mléčno-cukrových pochutinách je možnost vyvolání abstinenčního záchvatu. (Kamera 1 s *) ()

Parlay

Skutečné pohlazení po duši... Očividně existuje také jiná podoba kritiky maloměštáctví nežli ta Poláčkova :-) Dokonalost snímku jsem odhalil až po jeho druhém zhlédnutí. Dýchl na mě tak kouzelnou atmosférou, až jsem se sám na sebe rozzlobil, že jsem jeho kvalit nedocenil již napoprvé. Úžasný film. Zkuste (když tak ještě pro jistotu podruhé :-)), a uvidíte. Patá hvězdička je rázem na světě... ()

Sheldra

Orion? Milka? Lindt? Pche! Když čokoládu, tak jedině od Vianne! A tajná ingredience Lasse Halströma? No přece kouzelná Juliette Binoche v kombinaci s pikantním Johnym Deppem a dalšími skvělými herci s roztodivnými příchutěmi. Výstraha: nutno sledovat s dostatečnou zásobou sladkostí po ruce! ()

dee-key

Teda já být tou Vianne, tak to asi zabalím hned druhý den. Ale to bude asi tím, že nemám takovou trpělivost a tvrdohlavou povahu, jako hlavní hrdinka. Nutno říct, že ne vždy jsem s ní sympatizoval a ne zřídka jsem se přiklonil na stranu hlavního záporáka, ale postupem času jsem zjistil, že celé to zpropadené město s Molinou v čele je banda puritánských blbečků a jediný svobodný člověk je tam ta paní z Jamese Bonda. Kouzelný příběh o cukrářce a bílém obyvateli českých sídlišť a hlavně o spoustě čokolády, kterou mám samozřejmě strašně rád, nemůže dostat míň jak čtyři. ()

SonG

Mám chuť na čokoládu:-)....krásné, pohádkové romantické...prostě sladké jako ta čokoláda.... ()

Taninaca

Fantas pohádka nejen pro děti, na kterou se můžu dívat jedině se silnou zásobou čokolády. Lasse Hallmstorm a Juliette Binoche namíchali moc příjemnou dávku romantiky, pohádky a zábavy. ()

easaque

nostalgické +3* ze vzpomínek doluju pocity z tohoto čokoládou opojného filmu, který jsem kdysi minimálně jednou viděl. Tah na branku (emoce) je evidentní a zabírá - prostě kalkul podpořený kvalitním hereckým obsazením. Nedivím se umístění v místní TOPce, protože je to to pravé co funguje na totální většinu. Ale kromě dobrého pocitu nepřináší nic nového, takže za mě jen ty tři silnější hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Kvalitna a prijemna podivana, ktora utecie, ani neviem ako. Originalny scenar je o strete konzervativizmu a slobodou. Sympaticke herecke vykony potesia oko aj dusu. 85 % ()

kaposlav

Na filme sa mi páčilo ako bola vykreslená ta verbálna lobotomia, ktorú ľudia dobrovoľne a často i pravidelne podstupujú v kostole. Z úvodu som sa obával, že to bude kresťanský brak, ale nakoniec to bola pohodová oddychovka. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy