Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) své dcerce Stelle brzy pořídí sourozence, a proto se rozhodnou vyměnit svůj dům za větší. Jenže zbavte se stávajícího obydlí za rozumnou cenu, když se vedle právě nastěhovala banda holek, které si pletou život s permanentní párty, a v duchu hesla „Spaní je jen pro sraby!" neberou na nic a nikoho ohledy? Mac a Kelly záhy zjistí, že zopakování osvědčených triků, které vyzkoušeli na kluky (včetně populárního schovávání airbagů do gauče v obýváku), na tyhle ostré vysokoškolačky v čele s Chloë Grace Moretz (drsná holčička z Kick-Ass) neplatí. A protože je tlačí čas, pozvou si posilu, Teddyho Sanderse (Zac Efron), bývalého nepřítele číslo jedna, z něhož se vyklubal kámoš do nepohody. S jeho pomocí se vytasí s novým arzenálem zbraní, které mají sousedky zaručeně vypudit. Jenže dívčí impérium je připravené vrátit každý úder. (Cinemart)

rublik05

Sousedi 2 představují typické pokračování úspěšného filmu. Snaží se být mnohem vtipnější a ještě více ujetější, což nakonec vyústí v kopírování nebo upravování již viděných či použitých vtipů, původní herci už nepůsobí tak moc sympaticky, nové osazenstvo nijak zvlášť nezaujme, naopak spíše otravuje. Na můj vkus ve dvojce rapidně vzrostl počet trapných scén a hluchých míst, nebavil jsem se jak u jedničky, vše na mě působilo strašně průměrně a nezajímavě. Pár světlých míst se najde, zbytek ale za moc nestojí. 5/10. ()

RAFT

A máme tu pokračování úspěšného prvního dílů. Co dodat ,film stal opravdu za prd. Pár vtipných scén bylo ale,je to opravdu málo. Všechno na jedno brdo. A nějací Mimoni v holcicim provedení opravdu ne.A to co bylo v Traileru par scén ve filmu není. Další pokračování už fakt ne.Viděl v kině. 50% ()

Shredder

Prva cast bola klasicka podpriemerna komedialna spolupraca medzi duom Goldberg/Rogen. Pokracovanie na tom nie je o nic lepsie. Kopiruje prakticky cely dej a vsetky elementy jednotky, akurat ze teraz je to vsetko este menej zabavne. Dalsi sok prijde po zisteni, ze niekto v kreativnom time piatich scenaristov si myslel, ze bude dobry napad skombinovat fekalnu komediu s tumblr agitkou, ktoru nam tlaci dole krkom nie len internet, ale v poslednej dobe coraz viac aj Hollywood. A tak ako povedal Dewey z MITM: "I expect nothing and I'm still let down." ()

alldo.raine

Dvojka už bohužel taková jízda jako jednička není. Asi to bude tím, že prostě holky tak ostrý nejsou:). Pokračování už táhne jen Seth Rogen, protože Efron je trapnej, a holkám nevěíte nic, natož že se takhle chovají 18:) ()

MindTuber

Už jsem na tyhle fórko filmy starej, takže to vezmu zkrátka. Chloë Moretz mdlá, Zac Efron na pravém místě, Seth Rogen pořád nechápu, Rose Byrne taky nechápu, Kiersey Clemons black cat. Dvě. ()

will.i.am

prvy diel bol urcite lepsi aj ked to nebola ani zdaleka komedia roka. toto je slabsie. ale neurazi. film na jedno pozretie. oddychovka, clovek sa niekedy aj zasmeje... ()

TommyDiamond

Druhý díl sousedů nenabízí dějově nic nového, průběh filmu je prakticky stejný nebo naoko dost podobný, akorát tam vyměnili kluky za holky. Humor je opět trapný a ubohý... Nic mi to prostě nedalo, je to celé ztráta času. Od komedie čekám především to, že mě pobaví, ale to tahle instantní sračka prostě neumí. Doufám, že se na to nikolas už vysere a trojku nenatočí. ()

Cooller

nemužu snad ani věřit tomu že jsem schopen něco takoveho napsat ale nebýt zaca efrona tak je to sračka.. kde nebyl on byla nuda.. skoro až nekoukatelné a to sem se těšil že s holkama to bude lepší ale tohle byl normální feministický škvár nemužu uvěřit že tohle režiroval chlap... holky jsou hnusný, obyčejný chovají se nadřazeně vuči klukům doslova je obtěžuje dělat něco pro druhé pohlaví.. co si z toho ty naše vymletý teenagerky asi vezmou?.. a to až směšné rasové zastoupení... z jednoho z byvalích protagonistů udělali sluničkoveho buzeranta... nemužu uvěřit že sem to skutečně dokoukal cele... ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Stejná úroveň jako jednička, tentokráte určená pro feministky. Sice to nemělo takové grády, ale praštěné scény to zachraňovaly a já se bavil. ()

Brooks

Premisa nie je úplne márna a casting je viac než fajn, ale ten scenár trpí klasickým "Rogenovským syndrómom", tj. na jeden dobrý vtip pripadajú tri trápne. V zásade úplne to isté, čo prvý diel. ()

DaveSmith

Paradoxně lepší než jednička. Na Chloe se kouká sakra dobře a Efron není už tak nudnej. Jenže Rogen recykluje vtipy z prvního dílu a celý to je zas na jedno brdo. Koukatelný, ale nejspíš jen jednou. ()

MAAUZ

Takový odreagování před spaním. Vystřelování z garáže pomocí airbagů pobavilo, nebo když rodiče battlovali, kdo z nich je horší ve výchově dítěte. A vlastně spoustu dalších scén bylo k dobru. Chloë mám rád a ostatní mi taky vůbec nevadili. ()

tlesk

Některé humorné situace se v průběhu stopáže bohužel až násilně opakují v trochu křečovité snaze z nich vyždímat co nejvíc. Zatímco blíže nejmenované okamžiky zase citlivější část obecenstva znechutí (byť nejméně jedna z nich je použita záměrně ve snaze poukázat na distinkce v obecné snášenlivosti (konkrétně se mi jedná o scénu s tampóny), nicméně na druhou stranu jich není zase až tolik. Snímek tak díky tomu a gagům, které se zdařily, celkem vkusně a přijatelně balancuje na hraně únosnosti, přes kterou, byť je to místy o fous, nepřepadne. V konečném důsledku se tak jedná o lehce nadprůměrnou letní komedii. Komedii se zajímavým, byť už opakovaným a jen lehce pozměněným ústředním motivem, kterou si divák užije, pobaví se u ní a dost možná už se na ni znovu nepodívá…Více zde: http://nafilmu.cz/2016/05/recenze-sousedi-2-2016-prastena-letni-komedie/ ()

JohnZ87

Nastavovaná kaše k prvnímu filmu, která kromě holčičího obsazení mnoho nového nepřináší. Kromě toho jednička s mužským osazenstvem byla o parník lepší. Naštěstí Zac Efron a jeho parta jsou zpět, byť do děje výrazněji zasáhne pouze Zac. V první třetině doslova bilo do očí dlouhé absentování ústřední manželské dvojice na plátně a pozornost se soustředila převážně na holčičí partu a poté na Zaca a spol. Ike Barinholtz je pořád stejně ujetý a potěší i návrat Lisy Kudrow. 50% ()