Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) své dcerce Stelle brzy pořídí sourozence, a proto se rozhodnou vyměnit svůj dům za větší. Jenže zbavte se stávajícího obydlí za rozumnou cenu, když se vedle právě nastěhovala banda holek, které si pletou život s permanentní párty, a v duchu hesla „Spaní je jen pro sraby!" neberou na nic a nikoho ohledy? Mac a Kelly záhy zjistí, že zopakování osvědčených triků, které vyzkoušeli na kluky (včetně populárního schovávání airbagů do gauče v obýváku), na tyhle ostré vysokoškolačky v čele s Chloë Grace Moretz (drsná holčička z Kick-Ass) neplatí. A protože je tlačí čas, pozvou si posilu, Teddyho Sanderse (Zac Efron), bývalého nepřítele číslo jedna, z něhož se vyklubal kámoš do nepohody. S jeho pomocí se vytasí s novým arzenálem zbraní, které mají sousedky zaručeně vypudit. Jenže dívčí impérium je připravené vrátit každý úder. (CinemArt)

Echoes

Dokonalé! Naprostý zážitek, jak se člověk vidí v obou soupeřících stranách! (Fakt se mi to trefilo do noty!) ()

The_Peach

Typická otravná kokotina z prostredia amerických tínedžeroch a o homošskej svadbe s hláškami typu JOO JDEM PAŘIT a podobne. ()

XXXXXXXX

Nikola Zlodějr už zřejmě všechny dobré a veskrze originální nápady vyplácal na první díl, a tak se tentokrát musel spolehnout na ten seškrtaný šuplíkový scénář, který mu, když ještě natáčel první díl, přišel asi stejně intelygentní jako nepřízpusobiví občané nalezlí na úřadu práce (Viď more!). Přidejte si k tomu onu letošní obsesi, zaměřit zesměšňování tentokrát více na 4% páry a aby byl výsledný průjem úplně dokonaly, nesmí chybět ani trapné narážky na dildo. Od naprostého zapomnění to občas zachraňují Rogen, Moretz, Franco a Efron, ale ať by se snažili sebevíc, víc než na dvě průměrné hvězdy stejně film ve výsledku nedosáhne. Škoda... ()

ratpile

Asi jako jednička. Oddych v ryzí formě. Barevné, sexy, oku lahodící, herecky sympatické, se spoustou povedených fórů a scén. Navíc se to bere s nadhledem a je to celé tak nějak "přiznané". Na druhou stranu, vydržet u toho déle jak 30 minut v kuse je vzhledem k vyprávění čehokoliv problém, protože vyjma gagů, Neighbors nenabízí opravdu nic, co by dokázalo vzbouzet pozornost. Prostě komedie s Rogenem. ()

adamcik.patr

Dvojka po americkém způsobu, stále trapná a stále napodobující jedničku. Za mě 2* protože párkrát jsem se zasmál, ale nic víc. ()

Hedy

Rok 2016 volá po feminismu a tak ho dostávají. Místo toho aby se jako obvykle chovali jako hovada kluci sem dosadí holky. Aby to povzbudilo všechny tak tam dali jednu tlustou, černou a asijskou holkou aby se neřeklo že film je rasistický. Dva rodiče co neví jak být rodiče svedou válku s bandou zhulených holek. Neměl by to být tak těžký úkol kdyby ovšem neměli v týmu člověka který jim rozmrdával sousedství už v předešlém dílu. Bohužel holčiny se později zachovají jako kolosální svině, nakopou Efrona do koulí a pošlou ho do prdele. Ten pak kolaboruje a spojí se se špatnými rodiči. Nějakou záhadou jsou jedinými obyvateli celé čtvrti kterým vadí neustálí hluk ze sousedního baráku ale to je jen detail. Dostáváme se pak do bodu kdy Seth Rogen využije svého marihuanového humoru který byl vtipný ve filmu Travička Zelená. Bohužel tento humor už není vtipný v tomhle filmu a tak se musíme spoléhat na směs kokotin které jsou scénáristé nějakým způsobem spatlat do hromady. Film skončí usmíření mezi sousedy a tím jak si dívky uvědomí že patriarchát obsahuje pouze úchylné ožralé jedince se zálibou v sexu. Celkově nebyl film úplně nejhorší spíš se jednalo o takovou průměrnou americkou komedii co nemá hlavu ani patu takže dávám za 3. ()

fifox

Pořád je to dost zábavná komedie, ale vaz jí v mejch očích sráží ta nechutně vlezlá feministická a lgbt agenda (ani jedno z těchhle hnutí nevnímám jako legitimního reprezentanta těch, jejichž zájmama se zaštiťujou, takže to není výtka ani vůči teplejm natož ženskejm). Pokud se ale ve filmu objevuje výraz "sexist" skoro se stejnou frekvencí jako slovo "fuck", pak je něco v nepořádku... Jinak scény, kdy se zrovna nebrojí proti rádoby diskriminaci, jsou pořád řádsky vtipný - například scéna s vařenim vajec je ultimátní huličskej mindfuck. Rogen a Byrne jsou jako nezodpovědný rodiče perfektní. Efron nepřekvapivě za sympatickýho hezouna a tak jediný, co mu má člověk problém uvěřit je, že je to loser, co se mu rozpadá život. Sorry, bro, you're too much of a beefcake. ()

MartinTerran

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, ale tomuhle filmu se to povedlo. Příběh je prakticky totožný, jen s obměnou pohlaví sousedů. Dobře se na to kouká a já se bavil. Hodnocení: 59/100. ()

Blazis34

Docela vtipné pokračování jedničky, která pojednávala docela o tom samém. Jen teď místo vetřelců zaujaly holčiny. Sympatická a drsná Chloë Grace Moretz si stála celou dobu za svým, naopak všude lehce nechtěný Zac Efron si hrál na chudáčka a měnil názory jako ponožky. Myslel jsem, že se dají dohromady s živelnou Shelby, ale nakonec se to tomu ani nepřiblížilo. Celkově bylo jasné, že se nakonec podaří Mac a Kelly barák prodat/pronajmout, jen chválím to, že divák těžko mohl přečíst, jak se tomu stane a jak to vlastně dopadne. Což je super, spousta podobných komedií je nesmírně čitelná a vy po deseti minutách filmu víte, jak vše skončí. Skvělá se doplňující dvojka Seth Rogen (ten je obzvlášť skvělý humorista) a Rose Byrne mě nekolikrát i rozesmála, za což jim patří dík. Scéna, jak se dostat z garáže, plánování s Jimmym, hlášky jako: Možná budeš rodit! Ne to určitě ne, termín má až zítra! :-) mi vyloudily rohlík na tváři, a to přesně komedie má. Sečteno podtrženo Sousedi 2 nebyla žádná pecka, ale myslím že poslání rozesmát diváka, splnila. Tak hodnotím třema hvězdama - 70%. ()

Karlos8

To jsem si zase dal. Že já se vždycky nechám překecat a potom 104 minut trpím a trpím. Začátek nuda největší. Než se postupně představí celý trojúhelník, který se následně dá do křížku, tak to trvá nekonečných dvacet minut. Teprve potom se začíná tak trochu taktizovat a předbíhat v tom, kdo na koho ušije větší boudu. Celkově je to slabé, hodně slabé. Chybí zde především ostřílenější humor, prakticky zde není nabídnuto nic nového, nic nečekaného, opět se zde vracíme k airbagům, opět je tu scéna s autem. Opět je tu scéna v kanceláři. Nově je tu akorát Austrálie, konkrétně Sydney a to ještě na pár vteřin. Fakt už nechci vidět další pokračování, jestli nějaké bude. Zatím jednoznačně nejhorší film roku twothousandsixteen. ()

DonBraso

Bože proč mi to děláš.Naprosto zbytečná dvojka,která smrděla jak namoklej cirkus s hromadou mokrýho sena,kdy vtipy útočí kadencí chlapečka co si hraje s kamením.Bohužel tohle všechno je až tak nucený,že víte,že Seth něco řekne,ale víte,že už to vlastně říká pořád.Chloë G.Moretz byla do nebe volající peklo,kdy bych tam volal jak Saddám v South Parku a bylo by to stejně buřt.Jedinej Zac Efron,kterýho kupodivu pořád můžu,protože on zahraje to co od něj čekám a nesnaží se cíleně pumpovat ze sebe něco co sám není,což mi vyhovuje,narozdíl od uječený Rose Byrne,která pozvedla film na novej level trapnosti.Jednou jsem se fakt zasmál,ale film jsem dojel až napotřetí,protože dívčí spolek byl očistec a každou chvilku jsem se těšil,až jim ten domek někdo zbourá.Jednička byla v rámci žánru na pohodu,ale dvojka všechno pohřbila svědomitě.30% ()

Neronius

Celkem slabé.. první díl byl plnej dobrýho soundtracku, vtipných scén atd. Když jsem viděl trailer vypadalo to dobře a celkem jsem se těšil ale bohužel zklamání :/ ()