Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

Philoun1

Opravdu pěkný film s citlivými hereckými výkon, hlavně Spaceyho výkon byl skvělý, role jako dělaná pro něj myslím, že by to nikdo jiný nezvládl lépe. Taky nesmím opomenout naprosto podmanivou hudbu a neobvyklé prostředí kde se příběh odehrává. ()

solskjaer

Velice příjemné překvapení, které vás stoprocentně dostane krajinou Newfoundlandu. Herecké výkony Moorové a Spaceyho mě nesmírně hladily a byly balzámem pro mou duši. Blanchettová v roli kurvičky byla úžasná a Judi Denchová byla opět nenahraditelná. Rozhodně nejde o klasickou hollywoodskou limonádu, neboť film nese i pěkné poselství, které se mě osobně velice dotklo. Chtěl jsem dát "jen" 4 hvězdy, protože film měl přeci jen malé mušky v podobě hluchých míst, ale když si tak vzpomínám na tu kouzelnou krajinu musím sáhnout výš. ()

made1

Velice zvláštní film s nejlepšími herci v hlavních rolích. Kevin Spacey nikdy nevypadal hůř ani laskavěji. Snad jen kvůli němu bych se na ten ostrov přestěhovala taky. ()

Autenticita

Co divák, to názor, a skoro v každém komentáři najdu něco, s čím bych mohla souhlasit. Je vidět, že každého se ten film dotkne trošku jinak, a to se mi na něm moc líbí. Každý divák ho vidí svojí vlastní optikou, až by se mohlo zdát, že se každý díval na jiný film. Dávám plný počet za spojení senzitivity a tvrdších přírodních podmínek, protože mi to připadá přirozené. Rybář netknutý žurnalistikou vede noviny - a vychází mu to, protože se řídí vlastním citem... jsou asi místa, kde člověk může klidně nechat racionalitu odpočívat. ()

Luciášek

Pro mě je tenhle nádherný film především o tom, jak spásonosný a veledůležitý je návrat ke svým kořenům a nalezení toho pravého člověka. ()

odie

Snadněji se zapomíná na zlé než na dobré...bohudíky...a nebo Newfoundlandu díky? :) Podle mě krásná náladovka, úplně to člověka hodí do melancholie a hned se staré křivdy zas trochu otupí... ()

Testament

Dramatický příběh se slušným Kevinem Spacey, který ale mě už po prvním shlédnutí přišel absolutně o ničem. Je mi jedno, kolik kde získal ocenění, ale příběh plyne tak nějak nevzrušivě, negraduje, že mě nedokázal pořádně dojmout... ()

charlie_ando

Quoyle (Kevin Spacey) je naivní chlápek, co v životě nemá štěstí a připadá si, že se v tom zmaru každou chvilku utopí. Jeho hlubokou mizérii soustavně úspěšně prohlubuje jeho prima družka manipulující mrcha Petal (Cate Blanchett), s kterou má naštěstí dcerku. Několik úmrtí bude znamenat velkou změnu v jeho šedém životě. Společně s dcerou a se svou tetou Agnis (Judi Dench) zamíří na místo odkud pochází jeho rodina, ke svým kořenům. Návrat do domu předků, znamená, že z pod nánosu silné vrstvy prachu vyplují zapomenutá temná tajemství. Nové místo k životu znamená novou šanci na změnu a ze sazeče se stane novinář místního plátku. Pomalé tempo vyprávění režiséra Lasse Hallströma dramatu s mysteriózní linkou sluší. ()

Vajonek

Myslím, že u tohohle filmu je obzvláště důležité, aby se člověku trefil do nálady. A mně se do ní asi docela trefil. Celý je takový atmosférický, zvláštně magický, což asi hodně dělá prostředí, v němž se odehrává a hudba, která byla velmi dobře zvolená. Výborné herecké výkony tu vyzdvihli už jiní, mohu se jen připojit (i když vzhledem k tomu, že jsem si nedávno dávala opakovačku/doplňovačku House of Cards, měla jsem zkraje docela problém přeladit se na hodně jinou polohu Kevina Spaceyho). Každopádně zajímavé - zase jeden z těch filmů, kde se toho vlastně až tolik neděje, pomalu si to plyne, kdyby mi o tom někdo vykládal, tak mě to asi moc nezaujme. Ale jako celek to na člověka ve vhodném naladění prostě docela dobře funguje. Nevadily mi tam ani ty fantazie, které jsem ne vždy zcela pobírala a které by mi jinde a jindy asi dojem kazily. Mně se to prostě vcelku líbilo, i když vlastně tak úplně nedokážu říct proč, je to čistě pocitová záležitost. 75 %. ()

wosho

Hned na začátku tohodle Hallstromova komerčního debaklu se objevila taková zvláštní melancholická atmosféra a film si jí udržel po celou dobu. Nevím co na něm jsem viděl, zde je to spíše pro všechny průměr, ale mě si získal hned. Krásný film plný figurek zahraných skvělými herci, tisíckrát viděný příběh-zde však dokonale podaný, smutná kamera s hudbou, atd. Dle mě jeden z nej filmů toho smutného roku 2001 ()

dopita

Povedenej film, ale jednoznačně největším kladem filmu jsou herci. A pak mě taky hodně bavila ponurá atmosféra americkýho severu. ()

Ripley

Mnoho osobních tragédií poslepováno v poměrně nudný celek.Tady se potopil Hallström bohužel k průměru.Kate Blanchett v netradiční roli. ()

Radim

Jiné Hallstromovy snímky jsem ocenil více, přesto film stojí za shlédnutí. Z filmu dýchá atmosféra, příjemně mě potěšily hlavně Cate Blanchett a Julianne Moore. ()

Harapes

Tak drsná krajina až si ji zamilujete,tak výborní herci až budete zklamáni ,že film končí...Drsné severské drama o pocitu života a jejimi útrapami o vyrovnání se svými vzpomínkami...doporučuji. ()

Itar

Hallström tentokrát konečně taky trošku víc přitopil vizuálu a neztratil se v nekonečných příběhu nepodstatných dialozích. Herecké výkony (klasicky) vyrovnaně na jedničku, výprava taktéž potěšila. Palec nahoru. ()

cityman

Lasse Hallström opět dokázal jaký má talent pro citlivé příběhy, Kevin Spacey zas že Oscar za Americkou krásu nebyl omyl. Julianne Moore nás opět přesvědčila, že je opravdu pěkná ženská, Cate Blanchett, že umí zahrát i pěknou "mrchu" a skladatel hudebního doprovodu Christopher Young, že umí složit víc než jen mrazivé mručení k hororu . Nádherně smutná scenérie Newfoundlandských ostrovů dodává tomuto příběhu punc mrazivé skutečnosti a já si po tomhle filmu uvědomil jak vrtkavý život může být a pokud s tím sami nezačneme něco dělat můžeme jednou zjistit, že celý náš život byl jeden velký průšvich. ()