Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

DavidWebb

Ostrovné správy pôsobia na mňa ako priemerného diváka dojmom filmu, natočeného na objednávku nejakej TV stanice a určeného na nedeľné popoludnie pre celú rodinu. Ale režisér a kvalitní herci robia z tohto fliku (pre mňa osobne) áčkovú záležitosť. Na prvý pohľad banálny príbeh, ktorý, keď si to spätne premietam, nie je vôbec nezaujímavý. Dokonca mi niekoľko scén utkvelo v pamäti a niektoré boli svojským spôsobom komické. Je to natočené s ohromným kumštom, všetko je na správnom mieste, výborný casting a dobre zvolená hudba. Oddychovka, pri ktorej nemusíte rozmýšľať a nezoškrabete si pokožku od nudy. Mne sa to páčilo. PS: "Jsem tu v nevhodnou dobu?" "Ano. Měl jste přijet před pěti lety." "Titulek: Na Hitlerově lodi nabíjí dělo žena." 80% ()

wege

Vážně nevím, co se mi až tak moc na tom líbilo, že jsem si to před 20 lety vypálil na CD. Poprvé od té doby jsem se na to podíval a je to sice slušný film, který má ale spoustu slabin. Ten nosný příběh je v podstatě ubohý, zahraňuje ho jen herectví Kevina. Když vidíte, jaký je to herec, tak si musíte jen říct, jaká je škoda, jak dopadl, a že je už odepsaný. Totálně divná je postava Judi Dench. Když jsem se na ni díval a vzpomněl jsem si na filmy s Bondem, tak mi došlo, že ona vlastně nikdy moc nehraje, nebo se pletu? Možná je to tím, že filmy s Bondem si pro sebe ukradl vždy Craig. No, abych to nějak uzavřel, na Newfoundlandu bych teda žít nechtěl. ()

Amonasr

Slátanina, která si hraje na něco, co není. Film se snaží překvapovat za každou cenu, zpočátku to začínalo slibně, ale s přibývajícími nesmysly už mi bylo nakonec zatěžko to dokoukat. Naprosto falešné. Podivný pokus o červenou knihovnu, či co. ()

zomb0

Nádherné vykreslenie psychiky postáv...vážne brilantná práca....nádherný pomalý snímok ku ktorému som sa dostal úplnou náhodov.... Kevin Spacey hra fakt skvele po boku s Juliane Moore.... naozaj krása. ()

Hank

Snad jen, že Kevin Spacey se trochu zaskatulkovava do role loosera...viz Americká krása...jinak dobré drama, i když nebýt Kevina tak nevím nevím kolik by toho z filmu zbylo... ()

Verunka84

Zajimavy film s mym oblibencem Kevinem Spaceym, ale prece jen to proste nejak nebylo ono natolik, aby se mi to zaseklo do srdce..presto velmi zajima atmosfera a skvele vykony ()

geo311

Nejlepší část filmu často bývá začátek. Odkrývá zajímavé myšlenky a možnosti filmu. A podle zbylé části si odnášíme z kina buď dobré, nebo horší dojmy. Ostrovní zprávy obsahují zajímavé myšlenky a je s nimi i dobře naloženo. Tajemno nám je servírováno po příjemných dávkách a duo Spacey & Moore je perfektní. ()

han.ci

Moc melodramatické, melancholické, nudné. Zajímavé jsou tak maximálně společné scény Spaceyho s Julianne Moore, ale že jich tam je pramálo. ()

jafuska

ono je to vlastně z islandského prostředí, tato země se mě moc líbí, a tento film je právě zasazen do tohoto prostředí a právě možná proto má tak dobrou kvalitu. Je to vlastně svým způsobem tragický příběh s vlastními osudy a nového směru, když člověk ztratí úplně všechno a musí začít jinde, na novém místě, kde by to nejméně čekal, film je velmi příjemný a dobře se na něj dívalo. ()

gidzitka

Myslím, že už jen kvůli svým povzbuzovacím schopnostem si tento film zaslouží plné hodnocení. Jelikož zastávám paradoxní optimismus, (tedy že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř:) ) toto dílo je opravdu šálek mého čaje. Když jsem na dně, nepotřebuju rozhovor s psychologem, ale Ostrovní zprávy, hrnek silného čaje (mlíko i cukr) a jít si zaběhat. Quoyle je symbolem takové té naší odvrácené stránky osobnosti, kterou bychom nejradši nikde neprezentovali, ale ouha ta poklička pod kterou ji schováváme, je občas velmi neposedná. Tento film ve mně vyvolává závan Naděje a to je v dnešní depresivní a destruktivní době hotové požehnání... ()

Barghest

Napravování škod, kterých se na nás dopustili naši rodiče, je zdlouhavá, problematická a obtížná procedura. Režisérovi se to podařilo vyobrazit docela trefně na tom malém rybářském městečku, jež je kaleidoskopem magorů všeho druhu a různé intenzity, jimž vévodí slaboch Quoile a jeho vzpomínková ženuška. Drsná krajina holt rodí drsné lidi. Lasse by to měl vědět. ()

kubilov

Kevin Spacey prostě tyhle životem fackované ubožáky umí, což rozhodně neznamená, že by do nich byl zaškatulkován, to rozhodně ne, mně osobně daleko více sedí v té své sebevědomější pozici. Spolu s klasicky kvalitními dámami Dench a Moore pak vytváří velice zajímavé severské drama ze zvláštního Newfoundlandu, přičemž je dost kladen důraz na odlišnost od "normálního" severoamerického východního pobřeží. A prolog s mimořádně odpudivou a manipulátorskou Cate Blanchett je místy až docela děsivý. ()

subic

Starý dům na ostrově přivázaný lany má svá tajemství. To ale není to hlavní, oč tu běží. Zbavila se dítěte, bylo jí teprve 12 a udělal jí to její vlastní bratr. ()

garry

Kevin Spacey zahraje všechno. Prezidenta USA,  psychopata, muže v přechodu, mimozemšťana i losera. P.S. Na Newfoundlandu by chtěl žít každý. Po shlédnutí filmu se jde polovina diváků oběsit. ()

Bilky

Mix depky a melanchólie kdesi na severe poblíž Labradoru... K tomu hudba jak z Titanicu a super herci... Dojímavý scénar aj citlivá režia... Tak prečo nie Oscary a 5*? Lebo to bolo príliš prvoplánové a predvídateľné. Možno nebyť tých flashbackových vysvetlovačiek bolo by to naozaj mysteriózne, ale takto z toho "kúzlo tajomna"!vyprchalo. Škoda. 75% ()

Funky Figo

Tenhle film mě dokázal svou atmosférou a skvělými "panoramaty" do sebe vtáhnout, když se k tomu přidá ještě tradičně nadprůměrný herecký výkon Kevina Spaceyho, zajímavá Julianne Moore a neobvyklý námět = ***** ()

matoada

Priemerny film, par svetlych momentov a dobri herci. Na druhej strane niektore sceny su vyslovene trapne a strasne umele. ()