Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

viktorka181

Nechápu to relativně nízké hodnocení. Pro mě krásný film, který chytil za srdce. I když uznávám, že pro někoho to možná může být trochu nuda. ()

burton

Magický film o tom, že za každý dobrý skutek budeš náležitě potrestán. Že všechno zlé je pro něco dobré, co tě nezabije, to tě posílí a v nouzi poznáš přítele. Film o tom, jak je důležité poznat své kořeny a najít sám sebe. O tom, že stará tajemství najednou ztrácejí na své hrozivosti a je dobré je vyslovit a očistit své duše. Velice se mi líbila Cate Blanchett, která si roli primitivní coury evidentně užila. ()

Ombak▼Penari

Lasse Hallström prostě umí, to je bez debat. Nicméně po Pravidlech moštárny a Čokoládě byl tohle film výrazně nepříjemnější pro sledování. Není kladných hrdinů a není příběhů bez hořkosti. Stejně jako sychravá a drsná, ale svým způsobem nádherná krajina Newfoundlandu jsou všechny postavy hodné pozornosti, ale zároveň vzbuzují nepříjemné a rozporuplné pocity. Kevin Spacey hraje ušlápnutého troubu tak dokonale, že jsem už začínal přemýšlet, proč by mě sakra měl vlastně dál zajímat. Stejně jako nepřístupná a zamračená Judi Dench a celkem chladná Julianne Moore. Ale v tom to nakonec celé je, že si každý nese svůj stín z minulosti, se kterým se uprostřed drsné krajiny daleko od bláznivé civilizace zkouší vyrovnat a udělat za vším tlustou čáru. Dramatická stránka někdy padá až za hranice solidního hororu, což nepříjemné pocity při sledování ještě umocňuje, nicméně nemůžu popřít, že to byl snímek zajímavý, nad kterým jsem po skončení ještě notnou chvíli přemýšlel. A to je vždycky známka dobré práce. ()

BOURQUE

Tento príbeh prenikne do vás hlavne vďaka fenomenálnej hry K. Spaceyho, ktorému skvele asistujú J. Dench a J. Moore. Atmosféra prostredia s dobre zvolenou hudbou vzbudzuje zvláštne pocity. Malá ale viditeľná (negatívna) rola pre C. Blanchett. PS. Scéna s popolom na záchode je jeden z najdrsnejších čo som za posledných 10 rokov vo filme videl. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

levente

Docela velké zklamání. Asi se dalo z tohoto námětu vytěžit mnohem více. Ale scénář je takový zkopytnělý, jedno přes druhé a zdá se mi, že režisér měl potíže udržet kontinuitu. Na to, jak to mohlo být dobré, je to poloviční. ()

Miki68

Můj nejoblíbenější film. Film, který pro mě objevil zvláštní chladně vášnivé světy Lasse Halströma, skvělé herectví Judi Dench a nádhernou hudbu Chrise Younga. Viděl jsem ho několikrát a ještě se mi neokoukal. Zdá se mi, jako bych každým shlédnutím filmu víc rozuměl a měl ho víc rád. Považuji jej za neprávem opomenutý skvost filmového umění. ()

PavelZava

Drsná severská příroda, slabé. Zaujali mě ovšem tyto hlášky : Tomu čeho se bojíme, musíme čelit, ne to obcházet . Komentář k prvnímu článku novináře : Kdybych chtěl Vojnu a mír, tak bych zaměstnal Williama Shakespeara ! Čaj je výborný, pomůže ti ! ()

tranquill

"Tomu, čeho se bojíme, musíme čelit, ne to obcházet!" Vynikající rodinné drama. O romantiku moc nejde, spíš o dávné tajemství a přeměnu outsidera. Kevin Spacey podává skvělý výkon a námětu vůbec nemám co vytknout. "Proč tak lpíš na minulosti? .. Já? Tak co tady děláš? .. Chystám budoucnost!" ()

Ygnor

Velké zklamání..., po dlouhých letech jsem se k filmu dostal. Obsazení není všechno a Kevinovi sedí určitě lépe zákeřní hnusáci než romantičtí chcípáci. Nevěřil jsem mu to, ani Cate její mrchu. Vedle české Ohnice co jsem viděl krátce před tím, je toto velmi ubohá amerikanizovaná limonáda. Ještě, že Judi měla co hrát a příroda samozřejmě fajn.  (Ten hladce oholený výraz po ránu po všech peripetiích vypadal, že Kevin měl na vždy před natáčením na place teplé kakao a čerstvé loupáčky) ()

Luckyman

Nádherná a zaujímavá dráma o poznávaní seba samého. Kevin Spacey ako Quoyle stráca ženu (ktorá nebola práve najlepšou ženou a matkou) a nachádza novú sílu v prostredí svojich predkov. ()

mira.l

Za mě teda nic moc. Nějak mě to moc nebavilo už od začátku, a to přes poměrně kvalitní herecké obsazení. Začátek se začal odvíjet ve stylu "další moula, který si neumí poradit s ničím už odmala". Kevin Spacey, Julianne Moore ani Judi Dench mě prostě nedokázali zaujmout a nějak vtáhnout do děje. Navíc jsem čekal také další ze skvělých hereckých vystoupení Cate Blanchett, do které se hlavní hrdina Quoyle tak nějak jakoby omylem zamiluje a tak nějak jakoby omylem si ji vezme a stará se spíš sám o jejich dítě, ale její role jakési štětky tady byla víceméně epizodní, skončila její smrtí při autonehodě po pár minutách filmu, a navíc to byla role docela protivná. A následoval přechod do severského prostředí ostrova Newfounland, kde se Quoyle pokouší zapojit do běžného života, což se mu taky daří tak nějak ztuha. Rádoby hororové prvky starého ošuntělého domu, který vypadal teda hodně divně, výjevy duchů ve snech, to mi taky moc nesedí a scéna s utopeným vedoucím místních novin, který zázračně obživne na pohřbu v závěru filmu, už to posunula do fáze spíš nějaké nepovedené komedie. K tomu nehostinná krajina s věčnýma bouřkama, větrem, zimou - no sestry Bronteovy hadr... Krajinné záběry sice pěkné, ale tohle není úplně prostředí, kde bych chtěl mít chatičku a asi proto mě to nijak neoslovilo. ()

shifter

Velmi zaujimavo sfilmovany pribeh navratu k vlastnym korenom a zaroven cesty k novemu zaciatku. Tak ako v Cokolade dotvarali atmosferu aj postavy skor teple farby, Pobrezne spravy su ladene viac "do studena". Jednoznacne stoji za to vidiet! Rhys Ifans tradicne svojmu menu tiez nerobi hanbu :-) ()

DENIROSIS

Zvláštní film,který osciluje na hraně dramatu,frašky,romance.Nebude na koukání pro každého,někoho může nudit,jak jsem četl pár komentářů,ale to je každého věc,mě přišel jako příjemný film. ()

Austen

Zase jeden film, kdy mě zajímal nezvyklý osud člověka. Líbila se atmosféra. Taková ta šedá realita, která dává naději, takže ve vyznění optimistický film. Herci par excelance.. ()