Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

klerik

Hallstrom sa pozná. Romantiku síce vystriedal drsný sever, ale príbeh frustrovaního chlapa ma dostal. Spacey síce nežiari ako inokedy, ale to vyplynulo z jeho postavy. Krásne pomalé, v štýle severských legiend... ()

Crocuta

Přízraky minulosti, místní kolorit, drsná příroda a Kevin Spacey s Julianne Mooreovou dělají z "Ostrovních zpráv" nadprůměrný snímek, který rozhodně stojí za vidění. ()

jojinecko

Sympatický introvertný film o hľadaní samého seba, odohrávajúci sa v absolútne dokonale drsnom a zároveň prenádhernom prostredí. Kevin Spacey excelentne zahral rolu mierne pripomínajúcu jeho Lestera Burnhama z Americkej Krásy. Hallstrom zvládol psychológiu postáv bez štipky sentimentality a gýču a vytvoril úžasne melancholickú atmosféru, ktorú dokresľuje nádherná štýlová kamera... ()

Ivoshek

Deprese, která místy slibovala něco dalšího záblesky černého humoru, jenže nakonec se z toho vyklubala spíš nudná deprese. ()

Richie666

Bohužel musím vyzvednout pouze první polovinu; toho zabředávání do minulosti Spaceyho rodiny v druhé části je už příliš mnoho. Ocenil bych více prostoru pro Julianne Moore a vývoj jejího vztahu ke Kevinovi, případně víc nějakého celkového dění. Takhle jsme však alespoň svědky zajímavého paradoxu, kdy zatímco hlavní hrdina postupně znovuobjevuje chuť do života, film s přibývajícími minutami zkomírá a vadne a nezachrání ho ani přeci jen vkusně provedený konec. ()

ScarPoul

Moje dojmy sú rozpačité. Páčilo sa mi prostredie do ktorého Hallstrom uväznil hercov a nechal ich vysporiadať sa nie len z minulosťou, ale aj z prítomnosťou, ktorá je často krát omnoho dôležitejšia. Úvod filmu vôbec neprezrádza o čom bude zvyšok príbehu. Začiatok totiž pôsobí ako nezávislý film o chlapíkovi, ktorý potrebuje o niečo bojovať, ktorý potrebuje nejakú zmenu a ktorému chýba šťastie. Kupodivu presne na tejto šablóne je príbeh postavený. Lenže, nie takým spôsobom na aký sme zvyknutý. Zrazu sa totiž spolu s hrdinom ocitneme odrezaný od sveta a od všetkého čo poznáme. Atmosféra miesta je badateľná a každý priestor režisér sníma tak aby zanechal na divákovi dojem. Dom v ktorom hlavný hrdina býva je strašidelný, ale takým zvláštnym poetickým spôsobom - hlavne v snových sekvenciách, ktoré sú asi najkrajšou zložkou celého filmu. Iné priestory ako napríklad redakcia pôsobia všedne a reštaurácia je zase typické sociálne prostredie, kde sa spory a priateľstvá prehlbujú, zatiaľ čo na tanieroch ležia hamburgery z chobotnicou a sandviče s tuleňou sekanou. Dve dejové línie sa striedajú a odmieňajú a dotvárajú nám obraz nie len o mieste na ktorom sa príbeh odohráva, ale aj o hrdinoch, ktorých sledujeme. Nejedná sa bohužiaľ o film, ktorý by mal takú výpovednú silu ako sa to poradilo Čokoláde, alebo Pravidlám moštárne a nie je ani vtipný ako Casanova, alebo Čo žerie Gilberta Grepa. Je to film medzi tým. Niečo si z neho odnesiete a na niečo zabudnete. Rozhodne je to ale príbeh, ktorý sa už len kvôli atmosfére a hereckému prejavu oplatí vidieť. ()

Lacike

Prijemny film o jednom luzrovi, ktoremu sa na zaciatku filmu stane par zlych veci, ale odvtedy uz sa to len postupne zlepsuje az k dokonalemu happyendu. Skoro jak z nejakej rozpravky. Spacey predvadza skvely vykon a miestami sa neda nespomenut na jeho slavnu postavu Lestera z Americkej krasy, ked bol este za chudaka. Zaujme aj mnozstvo hviezdne obsadenych vedlajsich postav. Napriklad vtipne otravny Pete Postlethwaite. Pred rokmi sa mi film pacil ovela viac. Teraz mi uz ako taka pecka nepripada. Uz ma tak nedojal ako volakedy, ale stale je to prijemny film v ktorom sa vsetko na dobre obrati. 6/10. ()

bouncer

Úžasné komorní drama, ve kterém děj stále odhaluje nová tajemství a přitahuje pozornost diváka, až je vám líto, že to skončí. Nadchlo mě především herecké obsazení, které celkově považuji za extra-třídu. Ačkoliv Čokoláda byla možná lepší, stále doporučuji každému koho nudí věčné romatntické komedie a trapné akční filmy v našich kinech... ()

Terva

Lase Hallström přichází s poutavým příběhem o lásce, uzdravení a znovuobjevení schopnosti žít. Ostrovní zprávy jsou příběhem podle románu, oceněného Pulitzerovou cenou, spisovatelky Annie Proulxové. Scénář: Robert Nelson Jacobs. Kamera : Oliver Stapleton. Soundtrack k filmu nahrál a zmixoval Robert Fernandez. ()

curunir

,,...A TIEŽ CHCELA VYMLÁTIŤ BÁBIKE KLADIVOM MOZOG Z HLAVY." ,,BÁBIKA PREDSA NEMÁ MOZOG." __ Z kvalitného hereckého obsadenia svojou postavou pre mňa najviac vyčnieva Cate Blanchett, ktorú som dosiaľ v obdobnej úlohe nevidel. Inak ma sledovanie bavilo a páčili sa mi náznaky mystických prvkov objavujúce sa v druhom dejovom pláne pri odhaľovaní starých tajomstiev (to najväčšie s Judi Dench). Ak by som vzniesol pripomienku išlo by o to, že Hallström síce ukáže úžasnú scénu ,,sťahovania domu", ale v závere neukáže priamo jeho zánik, čím by film dospel ku skutočnej katarzii. V hodnotení sú ,,Pobrežné správy" uprostred medzi 3* a 4* a výsledok záleží iba od nálady a prostredia v akom ich sledujete. Ja som zrejme vystihol správnu chvíľu. (4934. hodnotenie, 188. komentár k filmu) ()

MartinezZ

100 minut čekání, až se konečně něco začne dít a hle - ony titulky. A bohužel ani kvůli těm hercům to není potřeba vidět, prostě tam jen jsou a ve výsledků zbyteční, stejně jako film. Filmová trága. ()

Džejkop

Všechny severské země mají svoje kouzlo, stejně tak je tomu v případě Newfounlandu. Jinak vcelku normální příběh o chlápkovi, který našel sám sebe. Díky zajímavé přírodě, upřímné atmosféře, sluchulahodící hudbě a povedenému výkonu snad všech zúčastněných, se všechno posouvá o třídu výše. Jsem spokojen, důkaz toho že v jednoduchosti je síla. ()

Tirion

Upřímně řečeno, já na filmy Lasse Hallströma ulítávám. Jeho filmy jsou vždy specifické, ať už lokacemi kde se odehrávají, nebo chraktery, které se v jeho filmech vyskytují. Hallström umí vdechnout svým filmům tak specifický život, že je jednín z nejoriginálněji tvořících režisérů současnosti. Ostrovní zprávy jsou přesně tím co jsem výše popsal. Jsou specifické, malebné, nonšalantní a neotřelé. Kevin Spacey a Julianne Moore tvoří nádhernou dvojici. Film je plný takové čisté lásky, romantiky a neočekávaných zjištěních, která v mžiku změní pohled na celý snímek. Zkrátka typický Hallström. Jediným minusem je tak trochu neočekávaná Spaceyho proměna, zhodnotil bych ji jako velmi nepravděpodobnou. Ale to je vše co mohu vytknout. ()

jajinka

Hallstromovy filmy mají takové silné příběhy a většinou s perfektním obsazením.. Kevin Spacey to zahrál bravurně, ponuost příběhu vylepšovala myšlenka na lepší zítřek.. ()

Remedy

Na Hallströmovi obdivuji způsob, jakým dokáže uchopit a vyprávět zdánlivě tuctový příběh, aniž by tuctově ve výsledku působil. V The Shipping News jde primárně o hledání sebe sama, o schopnost vyrovnat se se ztrátou a začít znovu žít, ale vše je podáno citlivou a civilní formou (co jiného od Hallströma také čekat.), která do sebe všechna klišé schová. Postava Quoyla slouží jako dokonalá typizace zatrpklého, ale přesto v každém ohledu dobráckého chlapa, který se potýká se ztrátou své ženy a láskyplně se snaží pečovat o svou jedinou dceru. Oblast Newfoundlandu je pro daný příběh jako stvořená a občasná přítomnost vhodně vybrané hudby potěší. Kevin Spacey a Julianne Moore ve svých rolích naprosto skvělí. 4,5* ()

..Lucas..

Asi jsem ještě neviděl Kevina v takovéto roli obyčejného, nevýrazného muže, ale musím říct, že mu to šlo výborně. Jen jsem měl menší problém se scénářem, přišlo mi všechno takové nedotažené, čekal jsem víc. Takhle se mi dostalo pěkného filmu, na který ale za pár dní zase zapomenu. ()