Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

Damiel

80 % - Komorní film s vynikajícím Kevinem Spaceym a hezkou atmosférou severu. Víceméně jsem dostal to, co jsem čekal. ()

Želik

Možno pre niekoho nudné, ale vo mne ostal taký zvláštno pekný pocit , aký som už dávno nemala. Drsnosť krajiny a herci, to sú tromfy tohto filmu. ()

radektejkal

Vyvíjelo se to jako příjemný nenáročný příběh. Když se ale postupně začala objevovat mystická moderní vylepšení, jako je hlava oddělená od trupu, lesbická láska, duch se psem a znásilnění dítěte, tak šťávu to nezískalo, ale definitivně ztratilo. Opět jeden z filmů točený způsobem "přineste všechno co máte doma a od nás si odvezete bíllou mouku". ()

Tygrys

Moje v pořadí třetí Hallströmovka a zatím nejslabší. Líbilo se mi drsné podnebí Newfoundlandu, ale na výlet bych tam nejel, ještě bych dopadl jako Nutbeem (Rhys Ifans) a musel bych tam zůstat navěky, a spokojit se s I...B...M :) ()

Violeta

Tenhle film má snad všechno, co od filmu očekávám - mj. skvělé herce, zajímavé prostředí a hlavně - nutí mě přemýšlet. Přesto mi to nějak "nedalo". ()

maverick10

Kouzelna scenerie a libiva hudba jenom podkresluji vcelku obycejny pribeh obycejneho cloveka. Kevin Spacey jako by se narodil s nadanim zahrat obycejneho lidskeho cloveka, ktereho je vam cely pribeh lito a se kterym soucitite, jeho zivotni tragedie. ()

berusche

Bezpochyby je Hallström jeden z těch lepších režisérů, jen je třeba mu přijít na chuť. U mě se tak zadařilo u jeho zhruba tří snímků. Všechny jeho díla jsou v podstatě zaměřena na nějakou klasickou dojáckou zápletku. To vem čert, pokud je vkusně předaná. Ovšem problém vidím v tom, že některé snímky mají, i když ne v konečném důsledku, dlouhou stopáž, respektive, musí vás u toho něco udržet, poněvadž je tam spousta vatových scén, díky kterým se děj tak trochu táhne. Promiň Lassi, cítím to tak. A zvlášť je to vidět u těch, které tak trochu laškují s romantikou víc než je nutné. Mám dojem, že dramatické zápletky pan režisér zvládá s naprostou nonšalantní kvalitou, u těch romantických jako kdyby tlačil zbytečně moc. ()

Martin741

Podpriemerny film o najdeni sameho seba, o drsnej a krasnej prirode, o rybarskej osade, o vyrovnavani sa s komplikovanou minulostou ......37 % ()

Elyssea

Přesně můj šálek čokolády. Sympatický Kevin Spacey, výborná Judi Dench a Julianne Moore. Ale hlavně ten dům a krajina Newfoundlandu.Skvělý příběh pro deštivé odpoledne či zasněžený večer. ()

Streeper

Film je ojedinělý v tom, že se odehrává hlavně u moře. Moře, voda, říkejme tomu jak chceme je v příběhu hlavním tématem. Kevin Spacey je výborný herec, ve své roli byl úžasný. Film jako celek byl průměrný, ale herci (hlavně Judi Dench a Julianne Moore) stojí za tou jednou hvězdičkou. Hudba od Christophera Younga je krásná. ()

zuzinka2

Hallstromův styl jsem si oblíbila již před několika lety (Pravidla Mošťárny) a od té doby se mi každý jeho film velmi líbil a tento není výjimkou. Nádherná atmosféra drsného severu a příběh mužu, který se na tomto místě musí vyrovnat se svou minulostí a naučit se jít dál a užívat si života. No a to, že herecké výkony byly vynikající snad aní nemusím psát, stačí se jenom podívat na obsazení (všichni moji oblíbení herci) a je jasné, že oni ani špatně snad zahrát neumí. 90% ()

tomtomtoma

Film slibuje psychologické drama a romantiku v jedné hromadě, skutečností je pouze jakási zvláštní načechraná omáčka s pokusy o prvky temné nálady s ještě temnější minulosti, která ovlivňuje i přítomnost. A zůstává prázdná ozdobná skořápka, která by sice mohla vyprávět, ale spíše jen tak občas něco štěkne a vybafne, doufáme v něco lepšího, ale nakonec opět zůstává spíše palčivá hořkost v hlavě. Quoyle (Kevin Spacey) je ňouma, kolem kterého život spíše jen proplouvá. Vyzná lásku Petal (Cate Blanchett), zřejmě první ženě, která mu z nerozvážnosti roztáhne nohy. O nějakém rodinném životě zřejmě nemá cenu mluvit, pro Quoyleho je to jedno velké utrpení, které končí až Petalininou smrtí a jeho odjezdem na ostrov Newfoundland, domovině jeho předků. Zde se překvapivě zapojuje do normálního života a podniká podivné kroky k jeho nové lásce Wavey Prowse (Julianne Moore). Z dalších rolí stojí za zmínku Quoyleova, životem poznamenaná, teta Agnis Hamm (Judi Dench), jeho doprovod v novém životě, Jack Buggit (Scott Glenn), majitel novin a nový Quoylův hodný zaměstnavatel, Tert Card (Pete Postlethwaite), trochu škodolibý šéfredaktor, novináři Beaufield Nutbeem (Rhys Ifans) a Billy Pretty (Gordon Pinsent) a Quoylova vnímavá dcerka Bunny (Alyssa, Kaitlyn a Lauren Gainerovy). Poměrně zajímavý a velký potenciál o temnotě z minulosti, se kterou je podvědomě provázaná současnost a chování jednodtlivců, o temnotě míst a zároveň o naději, a vše je rozmělněno v nepříliš zajímavý povrchní výtvor. ()

Wormboy

Kevin Spacey ako dalsi z Hallstromovych stroskotancov,tentokrat na uprsanom rybarskom ostrove je jednoznacnym tahacom celeho filmu.Hallstrom ma jasny cit pre reziu a rozpravanie pribehu.Problem vsak je,ze jeho posledne filmy sa na seba privelmi podobaju,pricom Ostrovne spravy nie su ani tak dobre ako Pravidla mustarne a ani tak mile ako Cokolada.Su proste tak priemerne dobre. ()

danecek24

59. Zlatý Glóbus za rok 2001 - nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Kevin Spacey, Nejlepší hudba - Christopher Young ()

laik_60

Stigmy ktorými nás minulosť poznačí, sprevdzajjú človeka stále. Spôsobujú, akoby nás minulosť stále dobiehala. A o tom to celé je. Celý príbeh je podmáznutý Youngovými skvelými skoro až keltskými bubnami a píšťalami, Je osadený v nesmierne studenej krajine, kde krátke leto sa pýši zrelými čučoriedkami, kde ľudia žijú napriek strastiam akosi .. bezstarostnejšie majúci svoje trápenia ale aj túžby. A hrajú ho super herci. Kevine, díky !!!! :) (4.b) ()

zette

Hallstromovy filmy me nedokazou zabavit, ne ze by byly spatne, ale nebavi me. Tento ma alespon vyborne herecke obsazeni... ()