Vlak do Pusanu (festivalový název)

• Jižní Korea

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Horor / Thriller

Jižní Korea, 2016, 118 min

Když si nechat vykousnout krkavici, tak jedině v jídelním voze! Díky silným katastrofickým výjevům a některým akčním jednotlivostem přifičí RegioZet na žánrové nástupiště se svěžím závanem vzduchu, nicméně jsou tu klišé vzorce a ryze jihokorejské melodramatické chvilky (sebezpyt u dojemného klavíru a ty sobecký tatínku, proč opustils maminku), kvůli kterým i přes svou rychlost přijíždí do cíle s 15 minutovým zpožděním a to může nejednoho cestujícího otrávit. Je myslím jasné, že nic z toho by se směrem na sever nestalo. A to nejen proto, že by na místním majiteli 95% státních tukových rezerv nenašly zombie krk..(21.9.2017)

Parádní zombie flák, kterej se rozjede, spolu s ústředním vlakem, a až do konce se nezastaví. Atmosféra hutná, ale ne srašidelná, slušné tempo, fajn triky, závěr vyždíme i nějaké emoce. Slušné 4 hvězdy.(9.9.2017)

Peněz v tom bylo dost, koukat se na to dalo. Bohužel přes zvědavost a očekávání jsem byl zklamán. Bylo to klišé za klišém bez špetky inovace. Patetické výlevy po celou dobu a takové ty korejské vtipy, které dělají i ze seriózního filmu šaškárnu. Asi nikdy nepochopim proč asijské filmy často skončí jako groteska. Škoda, to mohl být film pro mně.(9.12.2017)

Slušná zombie záležitosť.(8.5.2018)

KONEČNE !!! Po takom dlhom čase, po toľkých brakoch a sklamaniach, stále túžiac a dúfajúc že sa Zombie témy ujme niekto schopný kto žáner posunie o úroveň vyššie som sa dočkal. Samozrejme ako každý, i Train to Busan malo svoje chyby (napr. osobne by som zvolil iný OST), nejaký ten strih, niektoré scény neboli veľmi tiptop. Ale tomuto nervy drásajúcemu nanajvýš negativistickému filmu pri ktorom človek prežíva kvantá emócií a úzkosť som to odpustil. Dokázali To Južný Kórejci. Stále som čakal že to bude Amerika ale asi to takto malo byť. Strhujúci hlavný dej, hordy zombie, nekončiaca akcia, kopa hlavných postáv ktoré miznú tak rýchlo ako pribúdajú a k tomu ešte vedľajšia téma na zamyslenie sa, odražajúca luďský egoizmus, strach a silná otázka toho ako sa v podobnej situácii zachovať, spolupracovať ? ísť na vlastnú päsť ? nebodaj riskovať ? Niekedy všetko dokopy. 88%(20.9.2016)

Jihokorejské skvělé překvapení, JIHOKOREJSKÉ! Jeden vlak, několik hrdinů, jeden záporák a hromady zombíků. Člověk chvílemi nerozumí tomuto herectví. Sledováno v originálu s titulky čili v Korejštině a i ta je dost síla, ale to jen ze začátku, než se do toho člověk dostane. Líbil se mi příběh o tom jak se snaží skupinka přežít..klasika, ale jiná v tomto podání. Líbily se mi efekty a davové scény...opět jiné v tomto podání. Prostě celé to bylo jiné a být to Americké tak dám 4*, takto podpořím naše vzdálené východní sousedy a dám 5 a 85% Jen tak dál, tohle mi za to stálo...až na ten "happy end".(28.10.2016)

Dokonalý kříženec Snowpiercera a Světové války Z. Super rychlí korejští zombíci ve vlaku, co víc k tomu dodat. Akční scény nejen dobře natočené a že jich tam je požehnaně, ale i napínavé, hlavně to plížení mezi zombíkama :-) 84%(19.11.2016)

Nebýt ve filmu těch dvou melodramat (prostřední úplně zbytečné), bývalo by se napětí filmu udrželo až do samotného závěru. Ale jinak slušný kříženec WWZ a Snowpiecera.(3.1.2017)

Korejské překvápko. Po filmech plných asijského pitvoření a přehrávání jsem měla možnost shlédnout něco, co funguje na akčním poli i v emoční rovině. Tak dobře sestříhaný akční film u scén z vlaku jsem už dlouho neviděla. Žádná scéna není zbytečná a všechny na sebe navazují, jak mají. Postavy jsou také rozumně sympatické či nesympatické, aniž by bylo nutné znát jejich životopis, a nestyděla jsem se za pár slziček. Připomínalo mi to staré americké katastrofické filmy jako např. Skleněné peklo.(23.1.2017)

Vlak do Pusanu je v podstatě Světová válka Z s železničářskou tématikou. :D Podařený film, pořád se něco děje, tj. napínavý děj, akce,... prostě pobaví. Bavil jsem se asi i o něco málo více než u zmiňované WWZ.(28.8.2017)

Předem musím zdůraznit, že jsem do této doby neviděl žádný film z asijských zemí. Nemám rád, když se mi všichni pletou, protože si jsou moc podobní a to nemluvím o jménech. Tady jsem udělal vyjímku díky pozitivním ohlasům místních hororových nadšenců, a výsledek? Od teď už se nebudu filmům z těchto zemí vyhýbat jako čert kříži, protože Train to Busan/Boosanhaeng je ultimátně nejlepší zombie horor, jaký jsem kdy viděl. - Začnu ,,negativním'' pocitem, protože je jen jeden. U zombie bych očekával brutální gore v podobě litrů krve, utrhaných končetin a podobně, toho jsem se tu však nedočkal a možná proto je to pro mě TOP v subžánru, výše zmíněné je zkrátka už okoukané. Tahle absence tak dala prostor pro mnoho jiných důležitých faktorů, které vyvolávají větší pocit strachu, než pomalí zombie, jako třeba v seriálu TWD. To, co dělá tuhle pecku tím, čím je, jsou masky a způsob, jakým se zombie pohybují, ihned po kousnutí dojde na přeměnu a z infikovaných se stanou agresivní rychlé bestie. Mnohdy decentní make-up, udělal více než zakrvácené ksichty, které jsou vidět v každém zombie hororu. Důležitou stránkou jsou pro mě také hlavně herci, což mě překvapilo ze všeho nejvíc. Ke všem postavám si vytvoříte citový vztah a bude vám líto, když někdo z nich zemře. Ať je to mladý baseballista, rváč, který chce za každou cenu ochránit svou těhotnou manželku, bezdomovec nebo i obyčejný strojvedoucí, který má všeho všude 5 minut prostoru. A věřte, že tvůrci si nebrali servítky vůbec s nikým a nejedno oko tak nezůstane suché. Prostory vlaku tomu dodaly úplně jiný rozměr pro zombie podívanou jaká tu zkrátka ještě nebyla. A také je to důkazem, že výborný horor jde natočit i s minimem vizuálních efektů. Kamera úchvatná a soundtrack zdařilý + dodávám, že za celé 2 hodiny hodiny není sebemenší skulinka pro nudu. Nekompromisně nejlepší horor roku!(25.10.2017)

Masážní vlaková jízda s blahodárně rychlými (i když i na poměry podobných filmů dost blbými) zombíky. Tu a tam vadilo pokňourávání a blbé řeči a takové ty tupounské vsuvky, kdy místo utíkání hrdinové čumí až do poslední chvíle, aby se pak s kousavci natahovali o dveře...a také je mírně přepálená stopáž. Nicméně za 75% je to v pohodě za častou razantní, zábavnou akci...(10.12.2017)

Kórea zažíva zombie apokalypsu a vlak s našimi hrdinami sa snaží dostať do cieľa. Tentokrát budú mať fatálne meškanie, ale už zrejme neostal nikto kto by za to strojvedúceho zvozil. Film nanešťastie a podobne ako Svetová Vojna Z ktorej je nápadne podobný neponúka žiadne gore efekty, urvané údy či vyplazené črevá a jeho najväčšou vizuálnou devízou sú efektné zábery na rôzne pokrútených bežiacich nemŕtvych ktorí sa valia jeden cez druhého, visia hromadne za vlakom a hádžu sa z výšky na zem. Tempo je dosť vysoké, akurát že je to stále len o utekaní a schovávaní, s nejakou tou solídnou wrestlingovou vložkou. V druhej polovici samozrejme nechýbajú poriadne tlačené ázijské emócie, plačúce ksichty, niekoľkonásobné sebeobetovanie a až nezmyselne odporný kravaťácky zbabelec záporák bez zábran. Mňa najviac srala scéna kde sú hrdinovia týmto paznechtom ( naviac po tom čo kvôli nemu pár ľudí umrie ) obvinený z nakazenia a za mohutného pokrikovania vykázaný od ostatných, čo je blbosť lebo infekcia sa prejavuje tak do minúty od uhryznutia. Záver je už na hranici emočného zvracania, našťastie to zachránia titulky. Výsledok je teda taký priemer, lepší než mnohé zombícke srágory, ale dosť málo nápaditý.(4.2.2018)

Tedy tohle bych z Koree nečekal. Začátek se srnkou na prosto fenomenální. Pak se to bohužel pokazí. “Zombie” vypadají skvěle, ale nechovají se “odpovídajícím” způsobem. Jakmile jsou osamocené “bez vizuálního kontaktu” s krmivem, je to paráda. Jakmile ale dojde na “akci” je to zmatek. Zběsile pobíhající masožravé bytosti není to co od žanrového filmu očekávám. Pak sem tam nebetyčná kravina (př. jak pipka “kouzlem” zabrzdila lokomotivu). Hodně mi to připomnělo zklamání z filmu Světová válka Z.(7.1.2020)

Herci i efekty velmi dobré, jen je mi strašně líto, že se to neodehrávalo ve světě WWZ a onen vlak nemířil za záchranou na Sever s velkým S. To by podle mě byla teprve bomba. Takhle musím říct, že obzvlášť ke konci jsem se už trochu nudil. Sakumprásk mírný nadprůměr. Kdyby to samé stvořil Hollywood, hvězdička či hvězdičky by zdrhly před patosem, ale aspoň by ti Amíci pár zombíků zpracovali na kečup - to Korejci nějak bojkotovali.(18.9.2016)

Dvě hodiny uběhly jako nic. Rozhodně jedna z nejpovedenějších zombie-áren, co jsem viděl. Málokterý film podobného duchu mne tolik dojme a zároveň "baví". Krásné, brutální a nekompromisní, tak to mám rád...(6.10.2016)

Další nabušená korejská záležitost a to jak akcí, tak emočně. Tempo je po většinu času hodně nabité a za rychlé zombíky palec nahoru. Smrtí hlavních aktérů si to nezadá s Hrou o trůny a tak nikdy nevíte, na čem jste. Sice by jí trocha krácení neuškodilo, ale jinak paráda. Solidní 4*(29.10.2016)

• Raziel_cz

Nadhodnocená klišovitá zombie mrdka, ke které mám tolik výtek, že nevím, kde začít. Jediná trochu zajímavá věc na tomhle filmu je, že se odehrává ve vlaku. Nutno ale rovnou říct, že mě z fleku napadají hned čtyři mnohem lepší filmy se stejnou kulisou. Od Korejců jsem čekal podstatně nevybíravější zážitek, než známe ze západu – a uvedením prvních nakažených se jim to vlastně daří. Jenže pak už to je jenom sbírka nejprovařenějších témat a zvratů, sesbíraných napříč žánrem a křečovitě narvaných do pěkně frustrujících dvou hodin, kde nefunguje ani to, co by zákonitě fungovat mělo. Zlatý Úsvit mrtvých. Sakra, zlatá World War Z.(9.11.2016)

Dobrý a hlavně slibný začátek filmu nabudí na pořádnou jízdu, kde až do poloviny opravdu všechno je tak, jak má, ale poté kdy se to mění na lidi proti lidem, kde přišlo opravdové zklamání. SPOILER ALERT--------------------------------- a přeměna hlavního hrdiny na konci stála opravdu za nic. Hodnotím čistým průměrem, ale mělo to teda na víc. Čisté 3*(25.12.2016)

Tvurci na to jdou spis pres emoce nez pres atmosferu a neni to dobre. DOstavame tedy klisovite postavy, celkem nudne akcni sceny a nelogicke situace. A pritom premisa zmobie ve vlaku zni tak zajimave!(2.3.2017)

The train is coming / So get on board / The engine's humming / So get on board. (DEPECHE MODE: Where's The Revolution) Nákaza ze Stanice Soul směřuje v jídelním vozu (v nějž se promění nakonec všechny) na jihovýchod. Na palubě jsou podávány teplé nápoje, především krev a další výměšky. K dispozici budete mít školený personál v uniformách a po boku reprezentativní vzorek korejské společnosti, nové přátele, kteří se Vám dostanou pod kůži. Atmosféra vřelostí odbourává zbytek zábran, které notabene představují už jen skořápku; vždyť kdo zůstal člověkem? A kdo jím zůstane nadále? Nepamatuji se, že bych něco tak dobrého v žánru vůbec viděl. Proměna v zombie, aniž by toto slovo ve filmu jedinkrát zaznělo, představuje jen další stádium bezuzdné chtivosti, která se nepřenáší (jen) pokousáním. Bývá-li sociální prvek různě jemně akcentován většinou zombie bijáků, Vlakem do Pusanu prostupuje od první po třetí třídu, a ještě mnohem níž, aniž by ho to stálo špetku zábavnosti - dvě hodiny jsem byl napnutý jako tanga. Jako součást dvojfilmu animovanou Stanicí Soul není přehnané hovořit o perfektním diváckém zážitku. Vy, kteří jste přišli, nemůžete zůstat s námi. Prosím odejděte do vestibulu.(6.4.2017)