Vlak do Pusanu

• Jižní Korea Boosanhaeng (více)

Rozvedený Seok Woo (Yoo Gong) je workoholikem tělem i duší. Své malé dcery Soo-an (Soo-an Kim) si tak příliš neužije. Nyní má Soo-an narozeniny a za každou cenu si přeje navštívit maminku. Seok Woo souhlasí a společně se tak vydávají rychlovlakem ze Soulu do Busanu. Vlak je téměř připraven k odjezdu, jenže na poslední chvíli do něho naskočí nezdravě vypadající dívka. Stačí jedno kousnutí a následkem domino efektu během pár minut většina pasažérů zmutuje v krvežíznivé zombies. Pro ty zbývající právě začíná holý boj o přežití. (Psychor)

PavelVanekArt

Obrovský překvapení roku 2016 a mega překvapení mezi zombie filmy. Naprosto to zabíjí i Hollywoodskou Světovou válku Z. Fakt moc hezky natočený a s cool nápadem. Skoro 5* Po druhým shlédnutí je to 90% a.k.a 5* ()

Juto

Šialená krvavá jazda. Počas celého filmu som bol v napätí. Nečakal som, že tento pre mňa nenápadný film bude až tak dobrý. Réžia ale aj kamera je vynikajúca. Škoda toho, že na konci asi producenti tlačili aby film mal pátos. 8/10 ()

Martrix

Kdo čekal zombie nářez, musel být k smrti vyděšený...protože ho dostal požehnaně a navrch k tomu emocionální nálož...o kterou nejspíš vůbec nestál. Přitom za mě...tohle je mnohem, mnohem lepší film, než vychvalovaná Světová válka Z. Korejci jsou prostě mistři. Spousta napínavých scén a k tomu příběh o tom, co se muselo stát, aby se jeden chlápek zamyslel a přestal být sobec. Stejnou měrou jako zombíci, děsily reakce některých lidí. Skupinka přeživších dostávala celý film neuvěřitelnou sodu a protože si k nim nakonec cestu najdete, neměly by vám moc vadit ty občasné patetické výlevy. Korejci se prostě nestydí plakat a naříkat...beru to jako devizu, ne slabost. Velmi záleží na tom, co jste zač. Jinak takový film pobere otec, který se v postavě makléře najde a jinak dvacetiletý chytrák, který zatím nemá odžito víc, než pařby a školu. Sobecký parchant nastavuje otci malé Soo-an zrcadlo, jak by dopadl za dvacet let on sám. Dostat do akčního hororu o zombících takový přesah s tím, že to neubírá na dynamice...to je opravdu velká pecka. Neuvěřitelný cross hororu a rodinného dramatu. ()

metal.storm

Extrémne agresívne, brutálne, krvilačné, plné dych berúcich emócií, krutosti, strachu, neľudskosti na jednom mieste. Pri natáčaní sa asi držali hesla „ak na sebe nemáš krv, tak to ani nemusíš hrať.“ Do pätnástich minút sa film rozbehne, všetci sa tam krútia, mykajú, prevracajú končatiny, krvácajú, utekajú, celé je to bez zbytočností, s ázijským šmrncom a vychádzame len zo sprostého základu oddelených manželov. PRAVÁ AGRESÍVNA ZOMBIE DÁVKA. Existuje len jedno dvojslovné pomenovanie mojich pocitov hneď po dopozeraní: „INÁ JEBA!!“ a to teda ten výraz nepoužívam. ()

laik_60

Keby korejsky tatino videl walking dead, dal by si lokomotívou odrezať ruku a prežil by to, a dcera by nemusela romanticky - korejsky sentimentalne odspievať záver filmu. Inak film bol plný napätia, bolo na čo pozerať až do konca. ()

LasT_Olt

Tohle je tak hrozně hloupoučký film, ale snaha tam rozhodně byla. Hlavní záporák je fakt hrozný čurák, takový kterého, nevyplodí ani samotný život, ale jenom takovéhle filmy. Scénář není nejhorší, jsou tam i dost vyhrocené scény, které ovšem totálně selhávají v rukou herců, jenž přehrávají opravdu úžasným způsobem :D Samozřejmě to má všechny důležité ingredience, bez kterých se neobejde jakýkoliv snímek v tomhle žánru (např. můj milovaný Úsvit mrtvých) - těhotná ženská, podivín, dítě, postupné trapné umírání všech postav, jenž navíc umírají stále debilnějším způsobem a samozřejmě neohrožená postava, která na konci vždy zemře. Nelze se tedy moc divit, proč zombie filmy vymírají a už se skoro netočí. Je to jako s emaři. Kolem roku 2010 na každém rohu, ale dnes už nikde jelikož se všichni stihli zabít. btw. ten flashback na konci filmu je totalně hilarious, to si tvůrce prostě asi nemohl odpustit. ()

Cedr

OK žánrovka, která naprosto zklame svou Hollywood-like tuctovostí. Korejské žánrovky jsou fajn, protože tamní filmaři se nebojí zatřást se zaběhlými normami, nejen zamíchat, ale přímo rozmixovat žánry, apod.. Train to Busan, podobné Made in South Korea trademarky definitivně nenabízí. Klasický set-up, ploché postavy, prvoplánová proměna hlavního hrdiny jak ze semestrálky podprůměrného studenta FAMU a typická brnkačka na city aby se k vám v kině přítulkyně hezky přimáčkla... Nenudí to, ale svou línou průměrností to skoro až uráží. 50% ()

Remivsremi

Začátek filmu je velice slibný. Propuknutí rychlé a extrémně nebezpečné nákazy je vyobrazen celkem uvěřitelně. Potkání prvních zombíků také dopadne zdařile, ale pak se snímek zadrhne pod návalem všemožných klišé. Ztratí se tempo, klasické korejské přehrávání vám po čase začne lézt na nervy a nedočkáte se ani žádné zajímavější scény. Největší klad spočívá v hravé kameře. Režisér si připravil dost neotřelý přístup, kdy je jasné, že si důkladně promýšlel celý přístup. Kéž by dostal do ruky kvalitnější scénář. Train to Busan se bohužel s postupující stopáží vytratí do prázdná a nezabrání mu v tom ani kvalitně odvedená práce za kamerou. 50% ()

chelseaman22

KÚL zombí apokalypsa je oslavou lokomotiv a železničních výluk. Narcistický otec své dcerce koupí Xbox, avšak její lásku si koupí až svými chrabrými činy na poli zabíjení pobíhajících mrtvol. Predikovatelný děj sází na skony hlavních postav, což cynický divák dozajista ocení. 75% ()

Khumbac

A tak jo, myslim že Korejci si zaslouží...bavilo. Jen jsem to jednou stopl, to když jsem si šel uvařit vajco na tvrdo. Nevěřil jsem jak jsou ty ťamanské dětské kreslené seiály když tam nakreslí děti s velkýma kulatýma očima, tak to je fakt pravda...ta dívenka byla přesně jak z těch pohádek - a jakou hezkou písničku zpívala na konci v tunelu, až mi málem srdíčko zaplesalo a očička málem orosili, eště že ne, bo bych si je musil utřít špatně ustřihnutým nehtem na pravém palci. ()

Tosi

Zombíci pěkní, rychlí, fakt že jo, ale o nich to nebylo. Tohle napínavé drama se zaměřilo na to nejlepší nebo nejhorší v lidech a na to, zda se bát víc mrtvých nebo živých. První hodinka byla téměř dokonalá, měla super tempo a napětí. Hororové prvky na mě sice dvakrát nepůsobily, zato dojemné scény měly velkou sílu a daly s přehledem zapomenout na průměrné zombie filmy. 75% ()

st.jim

Dalo by se říct, že je to hodně dobře natočená a napínavá zombí kousačka, která má bohužel i své chyby. Filmu nesluší příliš dlouhá stopáž, předvídatelné situace a neskutečně hloupé chování postav, které jsou někdy až otravné. ()

FritoleXx

Mně se prostě zombíci ve filmech nikdy neokoukají a kor ne takovíhle. Pěkně rychlí, skákající, padající, rozflákají všechno a nic jim nestojí v cestě, ani oni samotní. Train to Busan tak dokáže vehnat adrenalin do žil naprosto skvěle. Nebyli by to samozřejmě Korejci kdyby nevyždímali trochu těch slz, ale já jim to stejně žeru. Umí to nejlíp na světě, tak proč toho nevyužít. Pátou hvězdu si nezaslouží kvůli občasné předvídatelnosti a možná i zbytečnému prodlužování, ale jinak lze směle zařadit ke špičce žánru. ()

ivan_drago

...po dlouhé době jsem si dal korejský nášup a paráda, emoce se dali krájet a nikdy nebylo jisté kdo zezobieovatí a kdo to přečká bez úhony... Zombies moderní a rychlí... závěr na infarkt... ()

Mrkvič

Můj čtvrtý jihokorejský film, tak 4 hvězdičky? Nebýt posledních dvaceti minut, kdy "arci" padouch musel být vyždímám až do poslední kapky krve ve svém obleku, kdy se mezi vlaky hopsá v patách s tisíci digitálními zombíky a několika dalších zbytečně natažených či různě přihlouplých scén, zvažoval jsem i hvězdiček 5. Nápad se zombíky ve vlaku je skvělý. Postavy jsou také víceméně zajímavé. Akce se nejen díky gumovým asiatům také více než povedla. Škoda závěru. Kdybych šel spát o 20 minut dřív, byl by film fantastický. ()

Johnny.ARN

Som si celý čas predstavoval, ako by to natočili u nás. Vo vlaku je zombie, to je v pohode, hlavne že nehoríme. Alebo ako nevedeli odpojiť vagón. To naše vlaky robia na počkanie. Takže u nas by to nemalo asi taký dramatický priebeh. Keby sa kórejci vyvarovali tomu klišé čo tam bolo na každom kroku, pridali viac rozmlátených hláv a menej uplakaných detí a tehotných, čo behajú maratóny, mohlo to byť lepšie. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Dobré zombie filmy se už skoro vůbec nenatáčí, alespoň tedy ne v Hollywoodu. Proto jsem rád, že se do díla vložila Korea, která tímto trochu ukročila od svých klasických dramat a naservírovala plnohodnotný zombie biják! Skvělý, napínavý snímek, který své téma uzavřel do klaustrofobického prostředí rozjetého vlaku, což se mi nápadem sakra líbilo. Náhlá cesta mezi vagóny nabrala úplně jiné rozměry! Zombie se řadily do druhu běžců, kteří ovšem špatně snášeli tmu, což byla fajnová kombinace. Před běžícími, kupícími se hordami nezbývalo, než vzít nohy na ramena, zatímco ve tmě musel být člověk velice kreativní, aby odpoutal pozornost a proklouzl. Zpracování taky špičkové, i když rejpavý člověk si kolikrát mohl všimnout, jak hordy nemrtvých vyřešili nehybnými figurínami (kreativní způsob bez použití CGI). Hlavní postavy mě dostatečně zaujaly na to, abych jim držel palce a dokázal naprosto nesnášet záporáka, který byl trochu prvoplánový, ale splnil svůj účel odporné, sebestředné, bezcitné bytosti. Rčení „na každého dojde“ zde platí několikanásob! Naoprosto jsem zbožňoval třeba scénu, kde se jedna z postav rozhodla vzít osud do vlastních rukou a nespravedlivé jednání skupiny celkem rychle ukončit. Jediné, co by mi skutečně vadilo, byly scény, kde postavy jen stály a koukaly, namísto aby něco udělaly, i kdyby šlo jen o blbý útěk. Takové chvíle mě dokáží vytáčet v každém filmu a zvlášť v takovém, kde jde o život. Stejně tak mi přišla doba, za jakou nakažený začal vykazovat známky zombifikace, pokaždé trochu jiná - někteří se v podstatě proměnili hned, jiným to trvalo déle - ale beru v úvahu, že se asi počítalo s tím, kam byl dotyčný kousnut (z ruky se nakažená krev dostane do mozku pomaleji, než třeba z krku). Na film jsem se chystal celé roky, až teď se ho dočkal v rámci nabídky Film+ a ani trochu mě nezklamal! Těším se, až kouknu na pokračování. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix