Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (CinemArt)

Sebule

Svižná a zábavná pecka s Tomem Cruisem. Velice zajímavé, co se techniky týče, ať už kamera, nebo filtry atd. Nečekejte žádné drama, že si z toho budete kousat nehty, prostě hodně fajn odreagovačka. Hodnocení: 8/10 ()

PTuranyi

Barry Seal je ďalší z príbehov hovoriacich o pašovaní drog z Južnej Ameriky do USA. Tentokrát sa však do toho zapletie medzinárodná politika a všetko to spískal Barry Seal, ktorý s trochou masla na hlave nedokázal povedať nie. Najprv CIA. potom Escobarovi a Medellínskemu kartelu a nakoniec Bielemu domu. Tomovi Crusovi tieto špionážne úlohy padajú ako zrelé hrušky. Možno preto, že sa v nich osvedčil a nesklame ani v úlohe Barryho. Produkcia je profesionálna ale réžia sa skôr ako na budovanie napätia a atmosféry zameriava na dokumentárny rozmer celého podniku. Scenáru nechýba vtip ani spád, ale celok nemá žiadnu silnejšiu emóciu. 75% ()

oli9

Sakra z toho příběhu šlo vyždímat daleko víc... Naštěstí Tom Cruise tomu dává náboj a zachraňuje čtvrtou hvězdu ()

bigmatko

neuveriteľné, že je to inšpirované skutočnými udalosťami lebo niečo tak bláznivo šialeného sa len tak nevymyslí ale v tej dobe, v ktorej sa to odohrá bolo asi možné všetko. Dlhú životnosť v takom spôsobe fungovanie nemá asi nikto, ale Tom si to ako hlavný hrdina užil plnými dúškami. Zábavné, napínavé, dramatické a akčné. Má to rýchli priebeh pravdepodobne po vzore seriálu, z ktorého sú tam použité aj niektoré postavy. Podarený film. ()

WilliamMW

Kdyby na těch pár scén zaplatili Wagnera Mouru, asi bych se podelal nadšením. Takhle mi Pablo moc neseděl. Jinak naprosto perfektní oddechová podívaná. Takhle nějak mám ty krimi nejraději, když to není úplně vážný, je to sice nadsazený, ale pořád uveřitelný a hlavně skvěle zahraný. ()

teckax

Protože to odsejpalo jak po másle! Všecko hrálo, všichni hráli, Tom hrál... ach! A ten střih, soundtrack, kompozice, krajina, flora, fauna, pudr, a ten střih! (jo, vím, že ho pisu po druhý)... a nebylo to kruté ani násilné... s lehkostí přednesené jindy krví potřísněné téma, s vtipem, jo, jo, jo, jo, jo! Chci ještě prosím!!! ()

66JIRINA

Velmi podařený film. Za mně plný počet. Nemám pocit, že bych něco ve filmu vyměnila za lepší. , mě se to líbilo od A do Z. Tom Cruise podal skvělý výkon. ()

TOPmoovie

kuuuuurwa tak to bol naarez. zfilmovane typicky v humorno dynamickom tempe so sprievodnymi myslienkovymi pochochodmi - komentarmi hlavnej postavy. ale do poslednej chvile ste nechceli si pripustit ako to skonci. a zrazu to skonci. ()

james11

Nevím proč, ale popis filmu tady na csfd mě na film moc nenalákal a skoro mě až odradil. Naštěstí jsem nedal jen na to a na film jsem se podíval. :) Film jsem si užil, byla to svižná podívaná, Toma můžu, takže nic mi nebrání dát 4 hvězdičky. ()

GemBirD

Limanov skvely retro vizual a Curisova "one man show", ktora keby pritlacila vo vaznejsich momentoch viac na pilu, bol by z toho kandidat na film roka. Takto to ostalo niekde na polceste. V kazdom pripade kto hlada fajn oddychovku, smelo do toho. ()

Martens14

Těšil jsem se, ale nakonec průměr, něco tomu chybělo....drsnost, lepší akce? Zvláště při scénách s narkomafií? Asi ne, když to je i komediálně laděné. ()

Jarvis555

Príjemná akčná oddychovka so svižným tempom a sympatickým Tomom Crusiom na, ktorom stojí celý film. Filmov tohto typu sme mohli vidieť tucet a Barry Seal je dobrý priemer. 6.5/10 ()

kaller

Neuvěřitelně dravá jízda, která vám téměř nedá vydechnout. Na druhou stranu to je díky svému dokumentaristickému stylu téměř prosto nějakých větších emocí a nic to ve vás ve finále nezanechá. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)