Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (CinemArt)

anatheman

Vlk z Wall Street feat. Narcos. Slušná jednohubka, jež je i přes chaotičnost tématu celkem přehledná. Cruise tradičně výborný. Zaujme i brilantní kamera. Jen jsem měl pocit, že ke konci trochu filmu docházel dech. Takže nakonec slabší 4*. ()

Folky

Zábavná jednohubka. Nenudil jsem se a má to několik skvělých momentů. Ve spoustě scénách ale šlo určitě víc přitlačit na pilu. ()

Ben Nevis

Je to bezesporu zajímavý příběh. Je dobře, že tvůrci z toho neudělali tuctovou akční střílečku a honičku, protože by tím zničili punc autenticity. Dávám plus za náhled do politiky USA a bohužel zobrazený amatérismus se studenou válkou neskončil, jenom se přesunul do jiných krajin. Týpkům jako Barry Seal se teď říká soukromí kontraktoři. Dávám mínus za nucenou adoraci morálně prázdného člověka, který pomáhal zničit víc životů než kdyby byl nájemný vrah. Protože někoho, koho hraje Cruise a je napsaný jako sympaťák, nelze neobdivovat. Pak se divíme, že z jistého Kajínka je celebrita, která dostává prezidentskou milost. ()

Raziel_cz

"Who the fuck is Schafer?" Svižnější, vypointovanější Vlk z Wall Street s perfektně obsazeným Cruisem. A letadly. A CIA. A Pablem Escobarem. A ritchiovským tempem, střihy a dialogy. Zábavné, vtipné, stylové, s cool factorem přes 9000. Nebál bych se říct jeden z top 10 filmů minulého roku. K tomuhle se budu často vracet. ()

Ombak▼Penari

Odvrácená stránka americké politiky a obchodu s narkotiky zatraceně zábavnou dobrodružnou formou s neselhávajícím Tomem Cruisem. S radostí si někdy vpálím znovu, snímek na letní kino jak dělaný. ()

strikeman

Je to zábava, má to dobrý soundtrack a jako vždy cool Toma Cruise, ale chtělo by to ještě nějaké to napětí, nějakou tu kulervoucí nezapomenutelnou scénu a trošku méně "žužu" kolumbijské drogové bosse ... 70% ()

helloween93

Upřímně mám pro tyhle životopisné eposy z kriminálního života slabost, většinou mají totiž kulervoucí drive a American Made je přesně ten typ filmu. Cruise si trochu napravil reputaci po hrozné Mumii a ukázal, že stále umí projekty táhnout. Škoda, že se z American Made nestal aspoň takový hit jako byl Vlk z Wall Street. Universal na tomhle projektu něco málo utržil, přesto však studiovým hlavounům dvě spolupráce s Tomem v roce 2017 moc radosti nepřinesly. 4* ()

Evander

Překvapivě pohodová, oddychová záležitost a v podstatě žánrem akční komedie. Těch dramatičtějších okamžiků je tu opravdu poskrovnu na to, aby se film dal označit i jiným žánrem. Děj rychle ubíhá, diváka snadno vtáhne do děje a baví po celou svou délku, takže stopáž za mě přiměřená. Jediné, co se mi nechce věřit, je inspirace skutečným příběhem, na to je děj opravdu hodně neuvěřitelný. 77% ()

P.J.2

Další příběh ve stylu Vlka z Wall street aneb jak jedinec dostal vše aby posléze o vše přišel. Fenomenální Cruise a díky režii Limana je film luxusní feel good pohodovka, která po dobu stopaře prostě nenudí. ()

PEZ

Príjemný filmík podľa skutočného - a to dosť šialeného - príbehu. Tom Cruise opäť na výbornú, vidieť, že si natáčanie značne užil. Avšak v tomto prípade by nebolo na škodu trošku strihať. American Made je fajn a niektoré scény stoja za to, no celkovo je to film, na ktorý dosť rýchlo zabudnete, pretože je vám úplne jedno, čo sa s danými postavami stane. Je to dané aj charakterom hlavnej postavy - Barry Seal neberie takmer nič vážne a preto ani vy nie. Možno taký Barry Seal naozaj bol, ale ide to na úkor dramatizácie. Z filmárskeho hľadiska zaujme štýl 70. rokov, v ktorom je celý film natočený - od úvodných tituliek, cez kameru a dobovú hudbu, až po záverečné titulky. Všehovšudy dobrá oddychovka, ale bohužiaľ nič viac. 7/10 ()

HenryIvan

Barry Seal začína pekne z ostra. Netrvá dlho a už sa rozbieha kolotoč bláznovstva, pri ktorých má človek problém uveriť, že sú úplne pravdivé. Réžia skvelá. Film sa tiahol v takej uvoľnenej nálade a Tom Cruise si podľa mňa naposledy takto užil rolu v Tropickej búrke :). Prvá časť je skvelá, druhá trocha zvoľňuje, no nemám s ňou problém. Veľmi slušná letná oddychovka. 80 %. ()

bararich8

Hodně fajn kousek, i když netuším, jak moc se tohle drželo skutečných událostí. Cruise si jede svoje a dobře se na to kouká. Klidně bych to ale zkrátil, jelikož je to šíleně dlouhé a pokud jste předtím viděli trailer, strhněte si jednu hvězdu dolů, protože váš už ve filmu takřka nic nepřekvapí, všechno podstatné je tam. 4*. ()

Torgal

Odviazaná jazda plná dravých režisérskych vychytávok a poháňaná energiou užívajúceho si Cruisa. Takto uvoľnenú frajerskú pecku som pri tomto filme nečakal ani vo sne. Mohol to byť celovečerný Narcos, na vážnu nôtu sa tu ale vôbec nehrá (čo je trochu problém v závere filmu, kedy situácia stemnie). Stráca tým veľa výpovednej hodnoty a degraduje sa do polohy zábavnej jednohubky, ale nemôžem povedať, že by mi to veľmi prekážalo. 8-/10 ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)