Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (CinemArt)

oSiSko

U mňa prevláda sklamanie. Námet skvelý, životopisné filmy milujem. Spôsob akým je film natočený sa mi páčil, to je ale tak všetko. Prišlo mi to bez nápadu a celkom nudné. Absolútne vo všetkom súhlasim s komentárom od Rimsy. "Ničím zvláštním nedochucená krimi jízda" ()

Rian_witcher

Další víceméně zábavná variace na Vlka z Wall Street. Není to nijak hlubokomyslné a pořád nějak nechápu, proč lidé stále pokračují v "podnikání", když sami už neví kam schovávat peníze :))) Snad to jednou pochopím a nejlépe z vlastní zkušenosti. ()

KoudyTheAlko

Příjemná podívaná zase trochu jinak! Připomínajíc Kokain, Narcos apod. ale stejně to není to samý.Popisujíc stejný příběh zase z jiného úhlu pohledu. Velmi dobře vytvořené. ()

Dexter666 odpad!

Môžem film zhodnotiť keď som ho nedopozeral? Iba raz sa mi stalo, že som snímok požadoval za totálnu kravinu, chcel som to vypnúť a potom som zažil niečo mimoriadne. Túto vec by som iba premenoval: Barry Seal: otravný gauner. Doug Liman stvoril nepodarok s hnusnou kamerou - odporné filtre a akési poloamatérske nájazdy fokusu, ktoré akože majú byť z nejakého dôvodu zaujímavé. Mne to však celé príde ako strata času. Tak ak sa mýlim, tak mi treba. Prípadne mi vy 4-hviezdčkoví fajnšmekri napíšte súkromnú správu a povedzte, prečo by som mal zabiť hodinu a pol dopozeraním tohto "diela". ()

dusa77

Tak takhle jsem se dlouho nepobavil :-) Vynikající, zábavná a svižná oddychovka. A Tom Cruise? Ten mě stále nepřestává bavit. ()

fafejt001

TAK nějak strhující podívaná o tom , co všechno bylo , a je možné . Barry odešel z celkem klidného a jistého fleku do velmi nejistého podniku , kde se sice prašule sypaly , ovšem za jakou cenu . No byl to opravdu dobrodruh . ()

OwenBobby

Životopis Barryho Seala byl natolik bohatý a plný těžko uvěřitelných okamžiků, že by vydal ne seriál o několika řadách. Dough Liman se však rozhodl vše vtěstnat do jednoho filmu, který tim do značné míry trpí. Zejména první půlka je tak rychle a odtažitě sestříhaná, že to až nápadně přípomíná YouTube vlog, kde se sebevědomý youtuber s kamerou snaží v 10 minutách ukázat svoje zážitky z dovolené. Problé je, že to přibližně po těch 10 minutách přestane bavit. Naštěstí v druhé půlce už děj přestane tolik skákat, Barrymu přestane všechno běhat jako po másle a Liman konečně začne využívat potenciálu předlohy. Crusie hraje pro změnu sám sebe, což je zdě ku prospěchu, a s přehledem utáhne celý film. JInak je to jen zábavná jízda připomínající Vlka z Wallstreet, ale postrádající jakoukoliv hloubku. 7/10 ()

mouzi

Po zhlednuti Narcos to neni takova jizda a hlavne - neni to originalni. Liman zaspal a Narcos tu byli prvni. Sorry jako.. ()

kolly13

Už ani Cruisova schopnost zahrát emoci tváří a posunout laťku výše nestačí a to divákovi dojde okolo půlky. Je to až pohádkově divoké a těžko tomu věřit. Jinak, jako televizní odpočinková akce, proč ne. Gleeson nezklamal. ()

Goumen

Zajímavý příběh, ale celkově mě nechával až překvapivě klidným, na emoce se tu moc nehraje. Né, že by se tam nic nedělo, ale chybí tomu nějaké napětí, drive, proto 3*. ()

O_Peki

Výborně natočená narkokrimigangsterka. A je to snad poprvé, co mě Cruise přesvědčil svým hereckým výkonem (byť jinak hraje ve výborných filmech). ()

Franki69

Frajerská jízda Toma Cruise, tentokrát v roli pilota, „gringa, který doručí všechno“. Film Douga Limana (Agent bez minulosti, Na hraně zítřka) uchopil životní příběh jednoho z nejvytíženějších pašeráků kokainu z Kolumbie do USA a pojal ho jako sled bezmála komediálních gagů. Pojetí, nasazení všech a nadhled je srovnatelný třeba s Pain&Gain nebo The Wolf Of Wall Street. A záměr vyšel naprosto bezchybně. Máme tu film, který se bude dlouho připomínat a s chutí se na něj podívám i po letech. Doporučení je jasný. Koukněte na to, nekupujte drogy a nezapleťte se s tajnými službami. Sice nebudete mít v bance vlastní sejf na peníze a nenatočí o vás film, ale zůstanete naživu a můžete si užívat třeba kino. Dávám 90%. ()

veverysiak

Je to síce zábavné a svižné, akurátže drogy až také zábavné nie sú a robiť z ich producentov a prepravcov podarených chlapíkov je dosť mimo, tak, ako viacero podobných filmov, aj tento môže byť neviemaký vydarený, furt je to len o hajzloch, no a mne také nesedí, takže 35%. ()

bonovox

Hravý a zábavný film podľa skutočných udalostí. Cruise si svoju úlohu perfektne užíva a niekoľko scén má nábeh na kult. Príjemné prekvapenie. 80% ()

Ironhead

Film o drogách a tajných službách, který nepřináší nic převratně nového nebo dosud neviděného, ale je dobře natočený, přímočarý i slušně zábavný. Takže kdo má rád Narcos, Kokain nebo Vlka z Wall Street bude tu jako doma. ;) Lepší *** ()

Kvidoland

SPOILERY! Jo, tak tenhle film byl fakt jízda! Od pilota přes FBI doručovatele a drogového dealera zároveň, až po majitele několik firem, amerického hrdinu a štváče celého drogového kartelu. Škoda, že ho museli nakonec zabít, myslel jsem, že to nějak přežije, bude se schovávat a nakonec opět někde vystoupí. A vše dle skutečné události? Ještě líp! Tom Cruise opět number one! A jestli někdo nadává na scénář, tak já se bavil. ;) ()

Sebule

Svižná a zábavná pecka s Tomem Cruisem. Velice zajímavé, co se techniky týče, ať už kamera, nebo filtry atd. Nečekejte žádné drama, že si z toho budete kousat nehty, prostě hodně fajn odreagovačka. Hodnocení: 8/10 ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)