Reklama

Reklama

Barry Seal: Nebeský gauner

  • USA American Made (více)
Trailer 1

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (CinemArt)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (536)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $51,342,000Tržby Celosvetovo $134,866,593Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Také fajn retro. Hlavne obrazom, občas mimoznou kamerou, ktorá sníma od buka do buka, takmer až dokumentárnym ponímaním a až príliš uvoľneným hereckým prejavom. Ako námet vôbec nie zlé, len chcelo by to lepšiu údernosť, svižnosť a lepšie sa vyhrať s hercami. /60%/ ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

| Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 134.9 miliónov $ | American Gangser Light Edition. Podobné témata vo filmoch a seriáloch ma vždy bavili, a po skvelých Narcos tu máme ďaľšiu práškovú jazdu, tentokrát s Cruisom, ktorého som naposledy videl v takej hereckej forme v Edge of Tomorrow. Chýba tomu síce ta hlbšia rovina z amerického gangstra, ale evidente to film nemal ani v cieľu. Škoda, pretože to mohla byť plnohodnotná záležitosť. Fungujúca komediálna linka v podobnej žánrovke je fakt neobvyklý jav... :) ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Novodobý Scorsese, na kterého se kouká stejně dobře jako do přeplněné peněženky, ale zároveň ztělesňuje skutečnost, že momentálně nikdo vyprávět tak soudržně jako legendární Márty neumí. Barry Seal chce podat hodně komplexní a vyváženou story, ale ve finále nabízí strašlivě málo prostoru pro vedlejší postavy a kromě okázalé práce se sebeuvědomělým střihem a hudbou nic nového do fanouškovské truhličky nepřináší. Bavil mě Cruise, příjemné tempo a pozitivní feeling, byť se vždy úplně neslučoval s událostmi zde popisovanými, ale po chvíli mi zůstávají v hlavě jen povedené fragmenty, nikoli povedený film. Slušných 70%, už jen za nesporný potenciál Sarah Wright pro méně přístupné role, jejichž představy drze podněcovala. ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Už mi ty filmy podle skutečných udalostí přijdou poslední dobou všechny uplně stejný...(viz z nuly se stane bohatej sráč, pak přijde ten zlom, kdy se všechno posere) vtipný to nebylo, příběh né tak zajímavej a tak dále a tak dále. Jediný co se mi libilo byla ta část, kdy ten sráč byl bohatej a nevěděl kam strkat prachy. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Další film, kde Tom Cruise prostě září. Možná tomu pomáhá i to, že je to na motivy skutečných událostí. Začíná jako obyčejný pilot, a nakonec se z něj stane hybatel obchodu drogových kartelů v jižní Americe. Postupně se vypracovává, a na to se mu nabalují i starosti. Nejdřív jen fotí, a pak začne vozit i zbraně, drogy a lidi. Taky si tím zajistí pohádkové jmění, ale každá pohádka někdy končí... Rozhodně tam jsou skvělé letecké kreace. Je to i dost doplněné o dobové záběry. "To je Bílý dům?" ()

Galerie (35)

Zajímavosti (17)

  • U.S. Customs and Border Protection (CBP) létají s letady Super King Air 350ER nebo 200. Avšak ve filmu letí s Beechcraft C 90GTx King Air, který poprvé vzlétl až dlouho po Barryho smrti. (Maulincio)
  • Pro Mauricia Mejíu se jednalo už o druhé natáčení zasahující do prostředí medellínského kartelu. Zatímco poprvé v seriálu Narcos (od r. 2015) ztvárnil jednoho z úhlavních nepřátel Pabla Escobara, tak tentokrát se už ocitl na opačné straně, a to dokonce v roli samotného drogového barona. (Ediebalboa)

Související novinky

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Když byl Tom Cruise ještě jednadvacetiletým mladíčkem, jeho průlomem byla role Joela Goodsena, jenž si ve filmu Riskantní podnik chtěl vyhodit z kopejtka. Ten vzešel ze slavného studia Warner… (více)

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)

Reklama

Reklama