poster

Barry Seal: Nebeský gauner

 • USA

  American Made

 • USA

  Mena

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Barry Seal: Nebeský gauner

 • Kanada

  American Made

 • Nový Zéland

  American Made

 • Austrálie

  American Made

 • Velká Británie

  American Made

Krimi / Thriller / Životopisný

USA, 2017, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Škoda, že Cruisova nejlepší role za poslední roky nepřichází v trochu lepším (rozuměj: lépe napsaném, vystavěném a dramaticky vypointovaném) filmu. Barry Seal letí až příliš hladce, hlavně v první polovině se člověk skoro modlí za umělé turbulence. Ale Spinelliho scénář je plochá dráha složená z opakujících se epizůdek, které táhne Tomova charisma a ready-to-use 80s vibe. Liman se sice režijně snaží, ale ani on svými kouzly s osmdesátkovými postupy nevytáhne žádný extra drive. Naštěstí Cruise si svého všedního gaunera, který obecně neklade moc otázek, užívá tak, že si ho může užít i divák. Barry Seal je solidní, ale příliš dlouhá epizoda Narcos. Seriálu Netflixu vděčí skoro za všechno, ale bohužel ve srovnání s ním také nedokáže zakrýt svoje limity. Vážné dějinné téma tak odbude pár zkratkami a fórky, které skoro doslovně známe právě z Narcos. Seriál ale dokázal nečekaně kousnout. Barry se o to pokouší v závěru, ale spíš neškodně. Proč ****? Protože Tom. Takže 4. kousek z čirého fanouškovství.(25.8.2017)

 • Rimsy
  ***

  Mohla to být jen další z průměrných biografií podle reálných základů, jenže jména jako Cruise či Liman budí očekávání o poznání vyšší. Výsledek však kdovíjakým hitem není, přestože se o špatný film určitě nejedná. Cruise si roli frajírka s občasným humorným přesahem viditelně užívá, ačkoli vás možná zarazí, že na poměry člověka balancujícího na hraně se chechtá docela dost. Ale jeho postava taková prostě nejspíš je. O nikom dalším už ale nemá smysl psát, protože Cruise si krade show pro sebe a vedlejší figury v čele s Gleesonem mu pouze nahrávají na smeče. Na dvě hodiny má Barry Seal docela slušné tempo, ovšem kámen úrazu je v tom, že vás ničím nepřekvapí. Od začátku víte, že to Barry bude hrát na všechny strany, což se taky děje, a přestože by ho mohli (a měli!) tisíckrát zabít či zabásnout, tak se o něj nebojíte. Což je trochu nuda a jakkoli na papíře vypadá námět frajersky, realita taková bomba není. Prostě ničím zvláštním nedochucená krimi jízda, která však sama o sobě špatně nechutná.(24.8.2017)

 • DwayneJohnson
  ****

  Nádherná, bezstarostná jízda, nebo to tak aspoň ze začátku vypadá. Později se z toho vyklube staré, známé pořekadlo, že nelze sedět jedinou prdelí na dvou, v tomhle případě na vícero židlích. Nevím, jak Tom dělá, minule už jsem nad ním zlomil hůl, ale on se vrátil s rolí a hlavně žánrem, kterým mi tak trochu vyrazil dech. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. Jeho Barry mi jednoduše učaroval a já slibuju, že si příští kritiku tohoto nevelkého herce pořádně rozmyslím.(3.9.2017)

 • Vědma
  ****

  Dokonale cynické. Život jako jízda na kolotoči. Začnu jako pašeráček doutníků, pokračuju přes drogy ke zbraním a lidem a přitom mimoděk sloužím své vládě. Takový život, bez chvilky sebemrskačského zpytování svědomí. Komedie s hořkým připomenutím jak nicotný je jednotlivec ve hře mocných, což zde bylo zřejmé aniž by to porušilo lehkost s níž je film natočený.(4.9.2017)

 • hroubek
  ****

  One man show Toma Cruise. Asi nejvíce výstižný popis celého filmu. Barry Seal je přesně ten typ filmu, kde máte amorálního hrdinu, který je natolik sympatický, že mu musíte fandit a alespoň na okamžik byste chtěli zkusit žít jeho život. A tohle se Dougu Limanovi povedlo prodat na výbornou. Limanova režie je velmi sebejistá a uvolněná. Je cítit, že k příběhu přistupuje s jistou lehkostí a humorem a vůbec netlačí na pilu. Dost si pomáhá retro stylizací, pečlivě vybraným soundtrackem, trochu nespolehlivým vypravěčem a hlavně komickými vložky. A pokud na tento způsob vyprávění přistoupíme, tak si film můžeme parádně užít, jelikož dané téma je opravdu zajímavé a zábavné. A tady je asi největší problém filmu. Film je až moc zábavný a pak nefungují tolik ty dramatické okamžiky, jako drogové války, popravy, vězení a tak. Tom Cruise je zde perfektní. Věčně vysmátý optimista, který to hraje na všechny strany a jeho největší problém je, že neví kam má schovávat peníze. Domhnall Gleeson je zde velmi přesvědčivý a svoje si s přehledem odehraje. Sarah Wright je hodně fajn, a rozhodně nic nezkazí. Potěšili mě dobří herci v menších rolí jako je Jesse Plemons a nebo Jayma Mays, u které jsem čekal, že bude mít větší roli. Akční scén ve filmu není moc, ale rozhodně jsou napínavé a zábavné. Barry Seal: Nebeský gauner je velmi dobrý film se zajímavým antihrdinou, který žil na hraně.(29.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace