Barry Seal: Nebeský gauner

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Thriller / Životopisný

USA, 2017, 114 min

Než samotný film, byl spíše zajímavý život Barryho Seala. Žil až teda neuvěřitelný život, dobrodrůžo jako blázen. Ono být "kamarád" s Medelínským kartelem a samotným králem Pablem Escobarem se nepoštěstí opravdu každému. Ale ona to taky žádná výhra nebyla. No, ale k samotnému filmu..natočeno celkem ve vysokém tempu, hluchá místa nebyla a film bavil od začátku do konce. Tom Cruise ať to není můj oblíbenec to zahrál skvěle a bavil mě. Jako fanoušek Narcos jsem si to užil i přesto že na 5 to nebylo.(25.8.2017)

Cruise po Mumii očividně odpočíval a užíval si tu osmdesátkovou letní divočinu snad ještě víc, než lecjaký divák. Těžko někdo popře fakt, že by to byl nezajímavý námět. Ale zpracování a především tempo snímku už je napováženou. Film o pilotovi kšeftaři, kde se celou dobu v podstatě letí na autopilot a všechno je jasně nalinkované (a repetitivní). Bez momentu překvapení, bez živelnosti a bez drajvu. Počínání scénáristy tušíte tři tahy dopředu a tak si tuhle letní jízdu možná odkoukáte, ale zážitek roku se nekoná. Snaha zařadit se svými ostře řezanými vtípky a sarkastickým podtextem ke Scorseseho legendám tam je a bohužel často mimo mísu.(1.9.2017)

S odstupem 2 dnů měním svoje hodnocení na 5 hvězd (90%). Těch opravdu dobrých filmů, které si dokážou udržet moji pozornost je v poslední době jako šafránu, a tento si to určitě zaslouží. Drogový Vlk s Wall street + Obchodník se smrtí s Tomem Cruisem v jeho nejlepší a nejvíc cool roli minimálně za poslední desetiletí.(16.1.2018)

• SeBig

Už mi ty filmy podle skutečných udalostí přijdou poslední dobou všechny uplně stejný...(viz z nuly se stane bohatej sráč, pak přijde ten zlom, kdy se všechno posere) vtipný to nebylo, příběh né tak zajímavej a tak dále a tak dále. Jediný co se mi libilo byla ta část, kdy ten sráč byl bohatej a nevěděl kam strkat prachy.(3.1.2018)

TWA pilot Barry Seal (Tom Cruise) je rekrutován CIA, aby pořizoval letecké snímky vojenských základen ve Střední Americe. Nezůstane pouze u toho, protože také pašuje drogy, zbraně a vojáky... Výborný Cruise táhne celý film a jakákoliv další filmová postava nemá vůbec šanci nebo prostor, aby zaujala. Hodně pobavila scéna, kde Barry líčí problémy s úschovou peněz, kterých má nadbytek.(15.10.2017)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v USA a Kolumbii, a to aj priamo v meste Medellin. (MikaelSVK)

• - Pro Mauricia Mejíu se jednalo už o druhé natáčení zasahující do prostředí medellínského kartelu. Zatímco poprvé v seriálu Narcos (od r. 2015) ztvárnil jednoho z úhlavních nepřátel Pabla Escobara, tak tentokrát se už ocitl na opačné straně, a to dokonce v roli samotného drogového barona. (Ediebalboa)

• - Liman použil velké množství dokumentárních záběrů, především z projevů tehdejších prezidentů doplněných o vtipný komentář. Do filmu zařadil také zpravodajské bloky a vůbec propojil realitu s fikcí. (Stoka)