"Gringo, co vždycky doručí" je děsně dobrej a děsně vtipnej biják. Osobně mám asi nejradši scénku "opráškovaného" Barryho, kdy se vyhrabe z trosek letadla a uplatí zkoprnělého černouška, aby mohl ujet pronásledovatelům na dětském bicyklu. Ale scén či hlášek, kdy jsem se rozzářil v nefalšovaném úsměvu "od ucha k uchu", zde bylo víc. K tomu typově výborní vedlejšáci, lehký tón, rádoby zasazení do reálných událostí (zajímalo by mě, kolik z toho se opravdu stalo), bezva padnoucí muzika, několik zvratů a překvapení - Tom Cruise opět nezklamal a posunul se v mém žebříčku oblíbenosti zase o trošku výš. Well done! 90%(15.9.2017)

Nemám tuhle formulku v oblibě, ale tentokrát mi přijde výstižná: tento film mi přijde naprosto zbytečný. V kontextu seriálu Narcos, nemá Barry Seal absolutně co nového/lepšího/atraktivnějšího/zábavnějšího nabídnout. Barry Seal sice má dramatický spád jak se patří, má i své wow momenty a lehký nádech absurdního humoru, nicméně k Narcos se ani v jednom svém aspektu nepřibližuje. Je to prostě nezávadný film, který přichází s křížkem po funuse. Jo a Tom Cruise odehrál 90% filmu jedním univerzálním americkým úsměvem, to mi taky nepřijde ok... 6/10(27.11.2017)

Toma Cruise mám dlouhodobě v oblibě a je pro mě zárukou jisté kvality, ale bez jeho posledních tří filmů (druhý JACK REACHER, MUMIE, BARRY SEAL) bych se klidně obešel. V posledním jmenovaném se Tom zhlédl ve VLKOVI Z WALL STREET a NARCOS (a potřetí v krátké době dotáhl před kameru obří letadlo), ale jeho vyprávěnce chybí Scorseseho divoký styl, zapamatovatelné scény a přesah, což z ní dělá film na jedno zkouknutí.(1.1.2018)

Zaujímavo a hlavne zábavne poňatý životopisný príbeh jedného nebeského gaunera, ktorý sa snažil z každej situácie vyťažiť čo sa dá. No aj napriek týmto jeho kriminálnym výstrelkom ho nemôžete nenávidieť, skôr sa divák na ňom kráľovsky zabaví. Páčila sa mi koncepcia dejovej linky, ten odľahčený vyprávačský štýl sa sem veľmi hodil, pridalo to na celkovej pohode a atmosfére. O nude tu nemôže byť ani reči, aj keď film v niektorých miestach trochu poľavil a strácal tempo. Bol som spokojný aj so záverom a tiež sa tu divák môže dozvedieť zopár užitočných informácií z veľmocenskej politiky USA, to kvitujem. Skrátka snímok má svoj vlastný zábavný štýl a rýchly spád, čo poskytlo príjemný relax a pohodu. Slušný nadpriemer. 80/100(31.10.2017)

Film plných kusých informací a sympatického gaunerství za každou cenu. A kdo stráví ten vyloženě ošklivý, barevně vyblitý vizuál, je vítěz. Z filmu jsem se dozvěděl, že Barry Seal na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století v letadle převážel zbraně, pašoval drogy, fotil nedostupné oblasti a pral špinavé peníze. Kdybyste se náhodou v přeskakujícím ději a přeskakujících lokacích neorientovali, jsou ve filmu přítomny popisky, vyvedené jak od pětiletého dítěte. Motalo se kolem něj CIA, DEA, FBI a koketoval s Medellinským kartelem, jemuž šéfoval pověstný narkobaron Pablo Escobar. A skutečný Barry Seal rozhodně nevypadal jako Tom Cruise, který je tak přebujele sympatický a tlačí na komiku, až odpuzuje všechny potenciální zájemce o Sealovu (ne ten zpěvák) biografii. Sakra, takový ve skutečnosti určitě nebyl. A pochopitelně Cruiseovi do filmu za manželku nehodí stopadesátikilovou ochechuli, nýbrž krasavici Sarah Wright, co po několika dětech stále vypadá, že jde na konkurz do modelingové agentury. Film nabere kolovrátkový ráz, z kterého se nevymaní. Takže na začátku, uprostřed i na konci vypadá dějově stejně. Čestnou výjimku tvoří celkem zbytečná linka s jeho švagrem, která je jaksi nedodělaná. Švára zmizne, nikdo se po něm po zbytek filmu neshání. Vše je cíleno na Toma Cruise, vedlejší postavy představují jen málo uvěřitelné, ničím zajímavé figurky. Že to hrál Cruise na sympatie, celkem chápu, uchopení postavy je takto ale těžce prvoplánové. Kdo má Cruiseovy úsměvy a gesta rád, bude jich mít dosytosti. A nyní k hlavní perle filmu. Doug Liman zvolil jakousi polodocu formu kombinovanou s found footage, která má dodat příběhu autentičnost. Že to bylo hnusné na pohled, to už je vedlejší. Funkci to neplnilo veškerou žádnou. Zarazilo mě, že film je prost veškerých atraktivních a spektakulárních scén. Až na letecké manévry, které vypadají, že je Cruise provádí bez dubla, zde nic akčně zajímavého, potažmo zapamatovatelného, není. Nahrazuje je Sealovo/Cruiseho home video, které jaksi stopne nájemný vrah vyslaný Pablo Escobarem. Samozřejmě, že ze samotného filmu se nic takového nedozvíte, ostatně jako z většiny zkreslených událostí a filmových zjednodušení a fabulací. Doug Liman neupoutal moji pozornost natolik, abych jeho režii chválil. Prostě v ničem to neoslnilo. Rozhodně jsem od filmu čekal poutavější ráz, než jen docu experiment/exhibici. 5/10(22.6.2018)