poster

Barry Seal: Nebeský gauner

 • USA

  American Made

 • USA

  Mena

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Barry Seal: Nebeský gauner

 • Kanada

  American Made

 • Nový Zéland

  American Made

 • Austrálie

  American Made

 • Velká Británie

  American Made

Krimi / Thriller / Životopisný

USA, 2017, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ****

  Kina zejí prázdnotou, že mít Barryho syndrom Uskladnění peněz, mohl bych je přebagrovávat třeba na Flóře v Ajmeksu. Přitom v nich řádí gauner, kterému by Babiš mohl leda tak nosit poštu. Měl jsem z toho dojem, že Doug Liman to natočil na jeden nádech a že Tom Cruise konečně poznal, co je to radost z herectví. I já jsem rád, že si po Mumii nehodil provaz a jenom doufám, že si s Dougem domluvili další společný kšeft. Protože na nebeského gaunera já slyším stejně dobře, jako kdyby to bylo o nebeské krásce.(9.9.2017)

 • Xmilden
  ****

  Podobnost s Vlkem z Wall Street čistě náhodná. Tonda Cruise potvrzuje svou univerzálnost a po posledních dvou přešlapech do toho zase pěkně šĺapnul a nemá problém s jakoukoliv rolí. Barry Seal mu sednul jak ulitý a přestože se Leo dostal ještě o stupínek výše, vůbec to nevadí, protože podobných látek není nikdy dost. 80%(30.12.2017)

 • khedy
  *****

  S odstupem 2 dnů měním svoje hodnocení na 5 hvězd (90%). Těch opravdu dobrých filmů, které si dokážou udržet moji pozornost je v poslední době jako šafránu, a tento si to určitě zaslouží. Drogový Vlk s Wall street + Obchodník se smrtí s Tomem Cruisem v jeho nejlepší a nejvíc cool roli minimálně za poslední desetiletí.(16.1.2018)

 • ScarPoul
  ***

  Dobre natočená a zahraná agitka na to, ako USA všetko do*urví. Ale prečo by mal tento príbeh niekoho zaujímať je pre mňa záhadou. Takýto životopisný typ filmov, hoci sú značne odľahčené ide mimo mňa. Zbohatlíkov moc nemusím. Hoci balansujú na hrane zákona. A Vlka z Wall Street dokázal natočiť len Scorsese. Čakal som o dosť väčšiu pecku.(17.12.2017)

 • Big Bear
  ***

  ,, Barry, malej vyhrabal jednu tašku s penězma na zahradě, je tam děsnej binec všude se válí bankovky...'' --- ,, Jo, dneska jsem utahanej, ale ráno to shrabu! '' :-) ------Tom Cruise si zase po čase nasadil černé letecké brýle a navlékl košili ,,pilotku'' se zlatými náramenníky. Od dob co proháněl nad mořem palubní stíhačku F14 už utekl nějaký pátek, což se ale kupodivu ani moc na něm nepodepsalo. Nebský gauner je vlastně něco podobného jako Air America s Melem Gibsonem až na to, že zatímco Mel byl jedním z pilotů společnosti, Tom ji přímo řídí. On sám je samozřejmě řízen někým dalším tak jak jeho vlast zrovna potřebuje... Ecuador, Noriega, Escoban, Nikaragua, Honduras... Modří už vědí, že se s filmem přesuneme do sedmdesátek a do oblastí Střední Ameriky a půjde jak jinak o vyzbrojování všelikajích antikomunistických milic a frakcí a také o kšefty s drogama. Film celkem svižně jede a je to zejména díky Cruisovi. Letadel a létání si divák užije také dost, ale kupodivu, nějak mne to do rauše prostě neodstalo. Snad to bylo tím, že ty sedmdesátky nebyly úplně to pravé. Tom si s originálem moc podobný nebyl (snad jen z časů u TWA) a jeho manželky Lucy už vůbec ne, i když přiznávám, že ta filmová blondýnka v podobě modelky Sarah Wright byla o dost hezčí než skutečná Barryho bruneta.... Film je zajímavý v tom jak se Amerika v minulosti angažovala do různých konfliktů, což dělá dodnes. Nejednou se jí už vymstilo (viz. např. Taliban), že různé bandy vládou vyzbrojované či vycvičené pak obrátily zbraně proti svému chlebodárci... A tak abych neuškodil Melovi, dám Tomovi stejné hodnocení. Dávám tedy zy tři tašky peněz. * * *(28.10.2017)

 • - U.S. Customs and Border Protection (CBP) létají s letady Super King Air 350ER nebo 200. Avšak ve filmu letí s Beechcraft C 90GTx King Air, který poprvé vzlétl až dlouho po Barryho smrti. (Maulincio)

 • - Scénář snímku byl zařazen mezi nejlepší nezrealizované filmové scénáře roku 2014. (filmsim)

 • - Liman použil velké množství dokumentárních záběrů, především z projevů tehdejších prezidentů doplněných o vtipný komentář. Do filmu zařadil také zpravodajské bloky a vůbec propojil realitu s fikcí. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace