Reklama

Reklama

Příběh začíná v roce 1978, kdy Barry Seal pracuje jako pilot u letecké společnosti TWA. Už je to pro něj rutina, která ho nebaví, proto kývne na nabídku agenta CIA, který se představí jako Monty Schafer. Ten požádá Seala, který do USA pašoval kubánské doutníky přes Kanadu, aby s malým letadlem s nainstalovanými kamerami létal na tajné průzkumy nad Střední Amerikou, kde má fotit obchodníky s drogami. V 80. letech Schafer požádá Seala, aby začal pracovat jako kurýr mezi CIA a generálem Noriegou v Panamě. Během mise vyzvednou Seala lidé z Medellínského kartelu, kteří ho na oplátku požádají, aby na svých zpátečních letech vozil do USA kokain. Seal s vidinou dalších velkých peněz opět souhlasí. Začíná tedy pašovat kokain a vždy ho shodí z letadla na dohodnutém místě v Lousianě. CIA zavírá oči nad pašováním drog, ale DEA samozřejmě ne. Aby se Seal s rodinou ztratili z dohledu úřadů, musí se přestěhovat do malého města Mena v Arkansasu. Městečko díky jeho penězům postupně bohatne a stává se centrem obchodu s kokainem… (TV Nova)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (488)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $51,342,000Tržby Celosvetovo $134,866,593Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Také fajn retro. Hlavne obrazom, občas mimoznou kamerou, ktorá sníma od buka do buka, takmer až dokumentárnym ponímaním a až príliš uvoľneným hereckým prejavom. Ako námet vôbec nie zlé, len chcelo by to lepšiu údernosť, svižnosť a lepšie sa vyhrať s hercami. /60%/ ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonale uvolněná jízda při který se střídavě budeš smát a střídavě nad životem Barryho Seala nebudeš chápat. Film má neskutečný šmrnc např. skvěle dělanej střih který sám o sobě je někdy velmi vtipně součástí vyprávění. Tomášek v jedné ze svých absolutních top rolí, nemyslím herecky, to určitě už odehrál naročnější party, ale tady působí totálně uvolněně. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Škoda, že Cruisova nejlepší role za poslední roky nepřichází v trochu lepším (rozuměj: lépe napsaném, vystavěném a dramaticky vypointovaném) filmu. Barry Seal letí až příliš hladce, hlavně v první polovině se člověk skoro modlí za umělé turbulence. Ale Spinelliho scénář je plochá dráha složená z opakujících se epizůdek, které táhne Tomova charisma a ready-to-use 80s vibe. Liman se sice režijně snaží, ale ani on svými kouzly s osmdesátkovými postupy nevytáhne žádný extra drive. Naštěstí Cruise si svého všedního gaunera, který obecně neklade moc otázek, užívá tak, že si ho může užít i divák. Barry Seal je solidní, ale příliš dlouhá epizoda Narcos. Seriálu Netflixu vděčí skoro za všechno, ale bohužel ve srovnání s ním také nedokáže zakrýt svoje limity. Vážné dějinné téma tak odbude pár zkratkami a fórky, které skoro doslovně známe právě z Narcos. Seriál ale dokázal nečekaně kousnout. Barry se o to pokouší v závěru, ale spíš neškodně. Proč ****? Protože Tom. Takže 4. kousek z čirého fanouškovství. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Velice přímočará krimi-komediální jízda bez výraznějšího zaškobrtnutí i bez snahy stavět nás před nějaká náročnější morální dilemata. American Made nápadně imituje styl Scorseseho filmů (popové songy, vypravěč zasahující do příběhu a určující, co a jak uvidíme, kamera a střih strhávající k sobě pozornost) a veze se na popularitě seriálu Narcos, takže působí nepůvodně a předvídatelně, ale díky hladkému vyprávění (byť lehce mechanickému) a Cruiseovu charismatu baví od začátku do konce. Netradiční je (na hollywoodský film) pozice hlavního hrdiny, který se nechává vláčet okolnostmi a téměř po celý film jen přijímá cizí nabídky a plní příkazy, které mu někdo diktuje. Svou vynalézavost může projevit pouze v tom, jak dodání určitého zboží provede, nikoliv v tom, co vůbec bude provádět. Skoro by se nabízelo interpretovat jej jako ztělesnění amerického pragmatismu, schopnosti přizpůsobit se určité situaci a vytěžit z ní pro sebe maximum, ale na to, abychom jej vnímali takto neosobně, o něm víme příliš dost informací (oproti ostatním postavám, které skutečně jsou pouhými typy) a poměrně velký důraz je kladen také na rodinnou linii (se kterou však film nakládá mnohem ledabyleji než třeba Vlk z Wall Street – na hrdinově manželce a dětech vám bude zřejmě záležet stejně málo jako Barrymu). Z filmů „utěšujících“ nás tím, že lidé jsou možná špatní, ale jejich vlády ještě horší (Týpci a zbraně, Špinavý trik), získává tenhle v mých očích plusové body za větší zohlednění procedurální stránky věci i za to, že si nehraje na nic lepšího. Prostě lehká letní macho-zábava, která dělá vše pro to, aby se divák ani na okamžik nenudil a na rozdíl od Atomic Blonde nebo Zabijáka a bodyguarda se jí to daří velmi dobře. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pěkná a zatraceně zábavná stylovka. Co také čekat od režiséra Douga Limana, který mě spolu s Tomem Cruisem potěšil už parádní sci-fi časovou smyčkou Na hraně zítřka. Barry Seal je prostě správnej americkej šílenec. Americkej tu navíc říkám záměrně a klidně bych to ještě zvýraznil kurzívou, protože takový epický životní příběh si prostě nikde jinde nevymyslíte. V jednoduchosti je krása, takže příběh je vlastně o týpkovi, který v ryzí dospělosti přijde na to, že žije vlastně hrozně nudnej život a pak ho, vlastně jen tak s kapkou náhody, totálně překope a vůbec nic to s ním nedělá. Naopak, díky své naivitě pak dochází k takovým absurdním situacím, že si budete klepat na čelo, smát se a polemizovat nad tím, jestli někdo takový život opravdu mohl prožít. Jelikož je tu ale všechno, počínaje scénářem a konče dynamickým střihem na solidní úrovni, tento film Vás prostě bude bavit. I kdyby jako totální odreagovačka. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (16)

  • Liman použil velké množství dokumentárních záběrů, především z projevů tehdejších prezidentů doplněných o vtipný komentář. Do filmu zařadil také zpravodajské bloky a vůbec propojil realitu s fikcí. (Stoka)

Reklama

Reklama