Barry Seal: Nebeský gauner

• Kanada

• Nový Zéland

Krimi / Thriller / Životopisný

USA, 2017, 114 min

Nemám tuhle formulku v oblibě, ale tentokrát mi přijde výstižná: tento film mi přijde naprosto zbytečný. V kontextu seriálu Narcos, nemá Barry Seal absolutně co nového/lepšího/atraktivnějšího/zábavnějšího nabídnout. Barry Seal sice má dramatický spád jak se patří, má i své wow momenty a lehký nádech absurdního humoru, nicméně k Narcos se ani v jednom svém aspektu nepřibližuje. Je to prostě nezávadný film, který přichází s křížkem po funuse. Jo a Tom Cruise odehrál 90% filmu jedním univerzálním americkým úsměvem, to mi taky nepřijde ok... 6/10(27.11.2017)

• Lacike

Vdaka trailerom som dufal, ze dostanem energicky a zabavny zivotopis jedneho moralne pochybneho cloveka v style Wolf of Wall Street. Namiesto toho som dostal sterilny a nudny film bez vtipov, ktory svojim chladnym pristupom pôsobil jak dokument. Uplne tu absentovala gradacia. Film sa nesnazi hrdinu nejako sudit. Proste len postupne a dost nezucastnene ukazuje co vsetko sa mu stalo a aj samotny tragicky zaver je uplne bez emocii. Z hercov nikto nestoji za zmienku. Vzhladom na styl si kazdy odohra svoje, ale nikto z nich nema sancu zaziarit a tym padom divaka zaujat. Takze to najlepsie funguje ako taky poucny doplnok k serialu Narcos v ktorom si doplnite informacie o jednom z mnohych ludi s ktorymi spolupracoval slavny Pablo Escobar. Ale vo forme jednej hodinovej epizody by to bolo ovela strhujucejsie. 5/10.(3.12.2017)

Super oddychovka, kterou z 90 % táhne Cruise se svým charisma. Zábavný přímočarý příběh, svižně a vtipně odvyprávěný, trochu absurdní, ale podle všeho pravdivý. Přičteme-li k tomu pěkný vizuál, povedenou dobovou stylizaci a hudbu, dostaneme parádní jednohubku, která pobaví a z hlavy zas až tak brzy nevyšumí.(3.12.2017)

Škoda, že Cruisova nejlepší role za poslední roky nepřichází v trochu lepším (rozuměj: lépe napsaném, vystavěném a dramaticky vypointovaném) filmu. Barry Seal letí až příliš hladce, hlavně v první polovině se člověk skoro modlí za umělé turbulence. Ale Spinelliho scénář je plochá dráha složená z opakujících se epizůdek, které táhne Tomova charisma a ready-to-use 80s vibe. Liman se sice režijně snaží, ale ani on svými kouzly s osmdesátkovými postupy nevytáhne žádný extra drive. Naštěstí Cruise si svého všedního gaunera, který obecně neklade moc otázek, užívá tak, že si ho může užít i divák. Barry Seal je solidní, ale příliš dlouhá epizoda Narcos. Seriálu Netflixu vděčí skoro za všechno, ale bohužel ve srovnání s ním také nedokáže zakrýt svoje limity. Vážné dějinné téma tak odbude pár zkratkami a fórky, které skoro doslovně známe právě z Narcos. Seriál ale dokázal nečekaně kousnout. Barry se o to pokouší v závěru, ale spíš neškodně. Proč ****? Protože Tom. Takže 4. kousek z čirého fanouškovství.(25.8.2017)

Úplně snadno se tento film mohl stát nadhodnocenou nudnou fraškou. Např. jako Atomic blonde. Ale tenhle film měl skvělý spád a hlavně byl srozumitelný. Což není u takového tématu tak jednoduchý. Nehledě na to, že to bylo celkem zamotaný. Ale vypravečská forma nás z toho snadno vymotala. Navíc ocenňuji komický nádech. Tady se opravdu ten humor hodil a Cruisovi sedne, což jsem poznala už v Na hraně zítřka. Po dlouhé době nový film, ze kterého jsem nadšená a který bez jakýchkoliv výčitek mohu doporučit dál.(18.12.2017)

• - Hlavným kandidátom na post režiséra bol pôvodne Ron Howard. (MikaelSVK)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu zameriava na obchod s drogami, predovšetkým na kokaín, tak počas celého filmu ani jedna z postáv žiadnu drogu nekonzumuje. (MikaelSVK)

• - Největší Barryho (Tom Cruise) letadlo je Fairchild C-123K Provider. (Maulincio)