Barry Seal: Nebeský gauner

• Austrálie

• Kanada

Životopisný / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA / Japonsko, 2017, 115 min

Hladce ubíhající one-man show, která byla psaná přímo pro to, aby si Tom Cruise mohl co nejvíc herecky zablbnout v typu postavy, pro který byl stvořen. Nemám s tím v podstatě žádný větší problém, jen ta závěrečná kritika amerického snu s úsměvem na rtech by vyzněla o něco silněji, kdyby se během filmu šlo častěji a více hrdinovi pod kůži. Pak to tomu Vlkovi z Wall Street mohlo klidně šlapat na paty, takhle zůstáváme u zdařilého napodobitele, na kterého se žel bohu až příliš snadno zapomíná. 75 %(7.8.2018)

Doug Liman je frajer a Tom Cruise opět válí. Moc pěkně odvýpravěný příběh Barryho Seala, který je dostatečně zajímavý a poutavý, že diváka vtáhne od samého začátku. Filmu hodně prospívá zajímavý filtr a místy jsem měl pocit, že sleduji díl ze seriálu Narcos, čímž se dost možná i Doug Liman inspiroval. Pracovat pro CIA i Narcos zároveň je možná atraktivní, ale je to hold práce, před kterou se nedá utéct jinak Vás čeká smrt. Šukačka v Letadle TOP. Moc zábavný film 80%(25.10.2017)

Velmi sympatický film od začátku do konce, hlavnímu hrdinovi se dá fandit, ačkoliv to není úplný klaďas, je to napínavé i vtipné a má to příjemný retro vzhled a zvuk. Častokrát jsem si vzpomněl na Zlato s Mathewem McConaugheym, které ovšem mělo přece jenom něco navíc a líbilo se mi ještě více, naopak málokdy jsem si vzpomněl na mnohem horšího Vlka z Wall Street. Tom Cruise názorně ukazuje, proč pořád patří k těm nejsympatičtějším a nejlepším hercům.(6.9.2017)

Novodobý Scorsese, na kterého se kouká stejně dobře jako do přeplněné peněženky, ale zároveň ztělesňuje skutečnost, že momentálně nikdo vyprávět tak soudržně jako legendární Márty neumí. Barry Seal chce podat hodně komplexní a vyváženou story, ale ve finále nabízí strašlivě málo prostoru pro vedlejší postavy a kromě okázalé práce se sebeuvědomělým střihem a hudbou nic nového do fanouškovské truhličky nepřináší. Bavil mě Cruise, příjemné tempo a pozitivní feeling, byť se vždy úplně neslučoval s událostmi zde popisovanými, ale po chvíli mi zůstávají v hlavě jen povedené fragmenty, nikoli povedený film. Slušných 70%, už jen za nesporný potenciál Sarah Wright pro méně přístupné role, jejichž představy drze podněcovala.(4.12.2017)

Super oddychovka, kterou z 90 % táhne Cruise se svým charisma. Zábavný přímočarý příběh, svižně a vtipně odvyprávěný, trochu absurdní, ale podle všeho pravdivý. Přičteme-li k tomu pěkný vizuál, povedenou dobovou stylizaci a hudbu, dostaneme parádní jednohubku, která pobaví a z hlavy zas až tak brzy nevyšumí.(3.12.2017)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu zameriava na obchod s drogami, predovšetkým na kokaín, tak počas celého filmu ani jedna z postáv žiadnu drogu nekonzumuje. (MikaelSVK)

• - Největší Barryho (Tom Cruise) letadlo je Fairchild C-123K Provider. (Maulincio)

• - Scénář snímku byl zařazen mezi nejlepší nezrealizované filmové scénáře roku 2014. (filmsim)