Reklama

Reklama

Barry Seal: Nebeský gauner

  • USA American Made (více)
Trailer 1

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (Cinemart)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (539)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„If we don´t take care of our customers, someone else will.“ Od Limana rádoby zábavná retro jízda s tradiční dějovou osou vzestup - přehazování prachů vidlemi - pád. Něco fabulací (trapná scéna s odchodem od TWA), pár líbivých překroucení (Seal se ve skutečnosti sám nabízel jako informátor, aby se vyhnul trestu) a celý ten pašerácký byznys vyvedený tak cool a na pohodu, že závěr před domem Armády spásy přinese stejné emoční vyznění, jako když paní Sealová podá přes pult KFC smažená stehýnka. Upřímně, už mě všichni ti Belfortové, Wellsové, Sealové a týpci se zbraněmi začínají unavovat.. ()

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

Po Mumii jsem byl z Cruise trochu rozpačitý, ale tohle mu sedlo naprosto dokonale. Neuvěřitelný a šílený příběh Barryho Seala v krimi komedii, od které moc nečekáte, ale hned si vás získá. Bavil jsem se královsky celé dvě hodiny, a i když u filmu nebudete hystericky bouchat smíchy, nonstop úsměv od ucha k uchu vás rozhodně nemine. Humor je volen inteligentně, a protože se jedná o vcelku neuvěřitelný životní příběh, skvěle tam padne. Trochu to připomíná třeba Pot a krev. Je to šílené, je to akční i dobrodružné, je to podle skutečného příběhu, jsou tam drogy, zbraně a prachy, a je to fakt prča. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

| Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 134.9 miliónov $ | American Gangser Light Edition. Podobné témata vo filmoch a seriáloch ma vždy bavili, a po skvelých Narcos tu máme ďaľšiu práškovú jazdu, tentokrát s Cruisom, ktorého som naposledy videl v takej hereckej forme v Edge of Tomorrow. Chýba tomu síce ta hlbšia rovina z amerického gangstra, ale evidente to film nemal ani v cieľu. Škoda, pretože to mohla byť plnohodnotná záležitosť. Fungujúca komediálna linka v podobnej žánrovke je fakt neobvyklý jav... :) ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Podobnost s Vlkem z Wall Street čistě náhodná. Tonda Cruise potvrzuje svou univerzálnost a po posledních dvou přešlapech do toho zase pěkně šĺapnul a nemá problém s jakoukoliv rolí. Barry Seal mu sednul jak ulitý a přestože se Leo dostal ještě o stupínek výše, vůbec to nevadí, protože podobných látek není nikdy dost. 80% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,, Barry, malej vyhrabal jednu tašku s penězma na zahradě, je tam děsnej binec všude se válí bankovky...'' --- ,, Jo, dneska jsem utahanej, ale ráno to shrabu! '' :-) ------Tom Cruise si zase po čase nasadil černé letecké brýle a navlékl košili ,,pilotku'' se zlatými náramenníky. Od dob co proháněl nad mořem palubní stíhačku F14 už utekl nějaký pátek, což se ale kupodivu ani moc na něm nepodepsalo. Nebeský gauner je vlastně něco podobného jako Air America s Melem Gibsonem až na to, že zatímco Mel byl jedním z pilotů společnosti, Tom ji přímo řídí. On sám je samozřejmě řízen někým dalším tak jak jeho vlast zrovna potřebuje... Ecuador, Noriega, Escoban, Nikaragua, Honduras... Modří už vědí, že se s filmem přesuneme do sedmdesátek a do oblastí Střední Ameriky a půjde jak jinak o vyzbrojování všelikajích antikomunistických milic a frakcí a také o kšefty s drogama. Film celkem svižně jede a je to zejména díky Cruisovi. Letadel a létání si divák užije také dost, ale kupodivu, nějak mne to do rauše prostě nedostalo. Snad to bylo tím, že ty sedmdesátky nebyly úplně to pravé. Tom si s originálem moc podobný nebyl (snad jen z časů u TWA) a jeho manželka Lucy už vůbec ne, i když přiznávám, že ta filmová blondýnka v podobě modelky Sarah Wright byla o dost hezčí než skutečná Barryho bruneta.... Film je zajímavý v tom jak se Amerika v minulosti angažovala do různých konfliktů, což dělá dodnes. Nejednou se jí už vymstilo (viz. např. Taliban), že různé bandy vládou vyzbrojované či vycvičené pak obrátily zbraně proti svému chlebodárci resp. zbraňodárci... A tak abych neuškodil Melovi, dám Tomovi stejné hodnocení. Dávám tedy ty tři tašky peněz. * * * ()

Galerie (35)

Zajímavosti (18)

  • Napriek tomu, že sa dej filmu zameriava na obchod s drogami, predovšetkým na kokaín, tak počas celého filmu ani jedna z postáv žiadnu drogu nekonzumuje. (MikaelSVK)

Související novinky

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Když byl Tom Cruise ještě jednadvacetiletým mladíčkem, jeho průlomem byla role Joela Goodsena, jenž si ve filmu Riskantní podnik chtěl vyhodit z kopejtka. Ten vzešel ze slavného studia Warner… (více)

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)

Reklama

Reklama