Reklama

Reklama

Barry Seal: Nebeský gauner

  • USA American Made (více)
Trailer 1

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (Cinemart)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (539)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Horší celovečerní epizoda Narcos prohnaná uvolněným ovšem nedůsledně zrealizovaným stylem Vlka z Wall Street či Obchodníka se smrtí. Nikdy to tedy tak úplně nenajde svůj vlastní ksicht a tak se to krčí ve stínu výše jmenovaných. Slušel by tomu především lépe vybudovaný dějový oblouk, nějaké ty emoce i lépe zpracovaný přesun do serióznějších vod v závěru, ale čistě jako osmdesátkově stylizovaná uvolněná životopisná blbina to vlastně není vůbec špatné a rozhodně to je zábavné, to zase ne že ne. Především díky Cruisovi, kterému komediálně pojatá role pasivního macho frajírka sedne jako už dlouho nic; částečně i proto, že se ani trochu nesnaží stylizovat do skutečného Barryho Seala a hraje prostě sám sebe. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Nemám tuhle formulku v oblibě, ale tentokrát mi přijde výstižná: tento film mi přijde naprosto zbytečný. V kontextu seriálu Narcos, nemá Barry Seal absolutně co nového/lepšího/atraktivnějšího/zábavnějšího nabídnout. Barry Seal sice má dramatický spád jak se patří, má i své wow momenty a lehký nádech absurdního humoru, nicméně k Narcos se ani v jednom svém aspektu nepřibližuje. Je to prostě nezávadný film, který přichází s křížkem po funuse. Jo a Tom Cruise odehrál 90% filmu jedním univerzálním americkým úsměvem, to mi taky nepřijde ok... 6/10 ()

Reklama

kulyk 

všechny recenze uživatele

Bery se zkouší svézt na vlně Narcos, a není to špatný příběh, to ne. Jen za a. chaoticky podaný, za b. zkratkovitý, troššililinku pak historicky nepřesný, za c. málo zasazený do kontextu. Pohodové pasáže, asociující přetěžkou vegeťárnu dobrodruhů, zaslepují reálné trouble. K čemu, nečekaně, nemám příliš výčitek, je Cruise v roli. Jak zmatečné a odlehčené to mělo být, tak to i zahrál. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,, Barry, malej vyhrabal jednu tašku s penězma na zahradě, je tam děsnej binec všude se válí bankovky...'' --- ,, Jo, dneska jsem utahanej, ale ráno to shrabu! '' :-) ------Tom Cruise si zase po čase nasadil černé letecké brýle a navlékl košili ,,pilotku'' se zlatými náramenníky. Od dob co proháněl nad mořem palubní stíhačku F14 už utekl nějaký pátek, což se ale kupodivu ani moc na něm nepodepsalo. Nebeský gauner je vlastně něco podobného jako Air America s Melem Gibsonem až na to, že zatímco Mel byl jedním z pilotů společnosti, Tom ji přímo řídí. On sám je samozřejmě řízen někým dalším tak jak jeho vlast zrovna potřebuje... Ecuador, Noriega, Escoban, Nikaragua, Honduras... Modří už vědí, že se s filmem přesuneme do sedmdesátek a do oblastí Střední Ameriky a půjde jak jinak o vyzbrojování všelikajích antikomunistických milic a frakcí a také o kšefty s drogama. Film celkem svižně jede a je to zejména díky Cruisovi. Letadel a létání si divák užije také dost, ale kupodivu, nějak mne to do rauše prostě nedostalo. Snad to bylo tím, že ty sedmdesátky nebyly úplně to pravé. Tom si s originálem moc podobný nebyl (snad jen z časů u TWA) a jeho manželka Lucy už vůbec ne, i když přiznávám, že ta filmová blondýnka v podobě modelky Sarah Wright byla o dost hezčí než skutečná Barryho bruneta.... Film je zajímavý v tom jak se Amerika v minulosti angažovala do různých konfliktů, což dělá dodnes. Nejednou se jí už vymstilo (viz. např. Taliban), že různé bandy vládou vyzbrojované či vycvičené pak obrátily zbraně proti svému chlebodárci resp. zbraňodárci... A tak abych neuškodil Melovi, dám Tomovi stejné hodnocení. Dávám tedy ty tři tašky peněz. * * * ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Pro mě asi největší překvapení roku 2017, kterým si u mě Cruise napravil reputaci po nevýrazné Mumii a Doug Liman, mě ujistil v tom, že by měl točit více filmů. Díky tématu se mohlo jednat o temný napínák, ale režisér, scénarista a hlavně Cruise z celého příběhu udělali humornou, nezpomalující jízdu balancující mezi thrillerem a absurdní komedií. Dlouho jsem se u filmu takhle příjemně nepobavil. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (18)

  • Scénář snímku byl zařazen mezi nejlepší nezrealizované filmové scénáře roku 2014. (filmsim)

Související novinky

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Když byl Tom Cruise ještě jednadvacetiletým mladíčkem, jeho průlomem byla role Joela Goodsena, jenž si ve filmu Riskantní podnik chtěl vyhodit z kopejtka. Ten vzešel ze slavného studia Warner… (více)

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)

Reklama

Reklama