Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

Zagros

Tohle se nepovedlo a já to odmítám hodnotit jen jako zábavné akční dílko, u jehož vzniku nebyl použit mozek. Sám nevím, proč se vůbec točí fikce ze světa formule jedna, když je spoustu přímo neuvěřitelných příběhů reálných a je možné jejich zfilmování. Naštěstí dobré díla z této oblasti jsou (Senna, Rivalové, atd.). Ale dobrá, když má někdo potřebu, proč ne. Ale ať to má hlavu a patu a nestojí to jen na tom, že když usedne Sylvester Stallone do formule automaticky si všichni ucvrknou a odpustí filmu jeho nedostatky. No a honička ve formulích po městě to definitivně zabila. ()

Davej

To nemohli Američané, když na to mají peníze, natočit pěkný sportovní snímek o formuli jedna? Proč to udělali takhle? Během sledování jsem si nebyl jistý, jestli to je legrace, nebo jestli autoři tohoto filmu nikdy neviděli alespoň byť jeden jediný televizní přenos z nejslavnější automobilových závodů světa. Jak jinak vysvětlitt ten úlet se záchranou akcí v předposledním závodě? A co projížďka městem a její následné potrestání? Ovšem, co se týče samotných "honiček", ty se povedly. Takže aspoň něco. ()

Hopper

Sly ako scénarista sa zase vyznamenal. Film plný klišé, stupidít typu naháňačky v uliciach Chicaga, otrepaný záver, ktorý bol evidentný ešte pred úvodnymi titulkami, nezištná záchrana kolegu v ohrození života atď, atď. Film na jedno použitie aj to len ako kulisa k inej činnosti - napr. lúskaniu orechov. ()

DocBrown odpad!

Kazdemu, aspon trochu sleduje motorsport, ze s tohoto filmu musi zvedat zaludek. Neni divu, ze Ecclestone Stallona se scenarem vyrazil. Film tak nastesti neni o Formuli 1, ale o nejake neexistujici serii. Dej je jednoduchy a stupidni, ale jeste horsi jsou sceny ze zavodeni. Zato je film precpan nesmyslnymi a patetickymi scenami, ktere leda zesmesnuji skutecne zavody. Zabery vyvolavaji predstavu, ze je rychlejsi ten, kdo vic seslapne plyn, ze mezi sebou piloti behem zavodu klabosi atd ... No ten Reynoldsuv vyzehlenej ksicht vypada taky strasne, nebo mel nejak parodovat Laudu ? Fraze "videt neco jak Hurvinek valku" dostava velkeho konkurenta "videt neco jak Stallone zavody". 5% ()

Holina

To se nepovedlo. Nevím zda mi víc vadil smutnej čokl v hlavní roli, nebo závody formulí v ulicích města. A ne už vím - nejvíc mi vadily ty patetické kecy... ()

Hanys_

Když jsem přežil Slye jako fotbalového brankáře, tak jeho jezdecké eso mě prostě nemohlo vyvézt z míry...On ten scénář je ale hodně mizerný a ve výsledku to vlastně ani neukazuje nekalé praktiky v F1 ale pouze 100x omletou pohádku o životním prozření. A tak je nakonec tím, kdo tehle film vytahuje z mizérie, Renny Harlin. A je tedy jediným důvodem, proč tenhle film vidět. 3.5/10 ()

Bohemák

Film pro ty, kterým se už večer vážně nechce ani trochu přemýšlet. A také pro milovníky závodů, ale pozor - ne pro ty, kteří o nich dost vědí (ty by mohly Staloneho pohádky trochu dráždit). Je tam láska, vítězství, přátelství a jinak nic. Ale natočeno to bylo se vší pompou (i když digitální triky už zatraceně zestárly). ()

Paity

Proč se do tohohle pouště Sly je mi skutečně záhadou. Možná to on sám ani neví a nebo se chtěl projet ve formuli a pak se vytahovat před kamarády milionáři, nevím. ()

AdamesWWE

[5/10] Veľmi nevyhľadávam podobné filmy, tento som si pozrel iba kvôli Stallonovi a nelutujem to, aj ked´ určite Formula nieje žadny skvelý a revolučný snímok, ale dá sa na ňom slušne baviť, pozrieť si ho nieje problém, nieje nudný takže ako jednorázová zábava áno, ale na viac pozretí určite nie. Sly bol v tomto filme celkom dobrý, podobné úlohy mu sedia a má pri nich tú svoju charizmu a s ostatnými postavami som tiež spokojný. Film má celkom chvályhodné pretekárske scény, síce je ich tu málo ale celkom sa mi páčili. FORMULA nieje zlý film, pri prvom pozretí sa na nom slušne bavím, je to rutijná jazda, s pár dobrými scénami ktoré stoja za pozornosť, ale inak sa tu nenájde nič lepšie kvôli čomu by som si tento film opäť pozrel. Ale prakticky niesom sklamaný, nečakal som nič viac, dá sa nato kľudne pozerať a baviť sa pritom, ale viackrát nie, takže priemerné hodnotenie. ()

Ještěřák odpad!

Díky bohu, že Sly označil soudobou F1 za "příliš nudnou" a odtáhl s celým štábem smrdět do INDYCAR. Nevypočitatelný to herecký ďiblík! Tu se ukáže v kultovním fláku, tu zase v monstrózní sračce. Pojďme si to napsat na tvrdku, FORMULE! není ten první případ, naopak její demence je nadčasová. Čůrával jsem u toho smíchy magi v kostkách. ()

Wishkah

bože bože. Chápu, že pro účely filmu, který pojednává o sportu, je potřeba ten daný sport trošku vylepšit. A tak, když někdo viděl třeba Velké vítězství, Zelený svět a nebo Rockyho a nebyl předtím konfrontován s původním sportem, je tímto sportem poněkud zklamaný. Ale co je moc, to je moc. Formule lítající vzduchem ve zpomaléném čase, zatímco pod ním stihne během jeho letu projet šest dalších vozů, řidič zachraňující svého kolegu z hořícího monopostu s pomocí svého hlavního rivala, který předtím stačí objet celé jedno kolo, aniž by se tam během té doby ukázal jediný zácharanář (dokonce i Sly tam dokáže doběhnout dřív něž záchranáři a to utíkal až z boxů), šílená jízda formulí městem a spousta dalších absurdních blbostí (u mě vyhrává zkouška zlomeného kotníku před posledním závodem). Navíc herecké antivýkony, kde Sylvester jako největší hvězda hraje stylem, který říká :"Vím, že tenhle film stojí za prd, ale dostal sem za něj deset melounů tak co?", počítačové triky, nad kterýma museli i tvůrci Kozího příběhu skřípat zubama a naprosto fraškoidní režie. Pokud můžete, tak si pusťte raději něco jiného ()

Schuldiner odpad!

Proč hraje Burt Reynolds v samejch sračkách??? Takovej profláklej herec a já zjišťuju, že vlastně všechny filmy, který sem s nim viděl, stojej těžce za hovno! No, ale tahle záležitost byla opravdu dost bídná... Stallone, kterýho docela můžu, mě tu nechtěně rozesmíval a všichni ty krásný lidi kolem taky... Celkově na tom neni vůbec nic, co by se dalo pochválit, takže odpad! ()

Paldiny

Zostáva pre mňa záhadou, ako mohla produkcia investovať do Stalloneho scenára z prostredia F1 takmer 100 miliónov, no neva. Driven ponúka odľahčený pohľad na svet najrýchlejšieho športu, kde sú všetci so všetkými kamaráti a za volant monopostu sa môže posadiť prakticky každý. Dravá réžia ponúka energické závody (Nemecko víťazom!), roztomilé hašterenie sa postáv a pohodový soundtrack, aký obaľuje vyfarbičkovanú bublinu pre nenáročný oddych. ()

cmenda

Příjemná změna oproti tomu na co jsme od Stalloneho zvyklý ale zároveň velmi zdařený sportovní snímek . ()

cityman

To co je v tomhle filmu hlavní není Stallone, ale formule! A kdo formule rád, užije si tenhle film dosytosti. Jen blázen by od tohle filmu očekával vynikající herecké výkony nebo nadupaný scénář. To jediné co je v tomhle filmu nadupané jsou formule a jeijich nekonečné honičky, které bravurně režíruje jeden s mistrů akce Renny Harlin. ()