poster

Spojenci

 • USA

  Allied

 • USA

  Five Seconds of Silence

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Spojenci

Akční / Drama / Romantický / Thriller / Válečný

Velká Británie / USA, 2016, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "My oba známe lidi, co spolu šukali a pak to posrali a jsou mrtví." Jenže tady prý nejde o šukání, ale o emoce a já zcela výjimečně s tímto ženským pohledem na svět souhlasím. Mě se to totiž líbilo, protože jsem poměrně dlouho neoplýval jistotou, zda jde o zkoušku, provokaci nebo zradu. A přestože se obvykle rád tvářím jako cynik, tak tentokrát jsem i já toužil slyšet klavírní verzi Marseillaisy, což tímto samozřejmě popírám. A taky popírám, že bych na konci přistihl slzu ve svém levém oku, protože jsem vůči filmovým emocím imunní a Marianne Beausejour rozhodně není můj typ. Tedy fyzicky, protože do jejího chování bylo velmi snadné se zamilovat. Mě prostě baví německá přesnost a tady jí rozhodně nebylo málo.(21.4.2017)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Veľmi pekne poňatý príbeh o dvoch ľuďoch, ktorých postretla láska v tú najnevhodnejšiu dobu. Vojna ako taká totiž neničí len materiálne, hmotné veci, no najmä city či šťastie, ktoré môže byť v mnohých prípadoch na dosah, no zároveň na míle vzdialené. Naozaj som milo prekvapený, ako na mňa tento vojnový, romantický snímok, obohatený o špionážnu story zapôsobil. Palček hore všetkým zúčastneným ...(13.2.2017)

 • Hild
  ****

  Když já ty filmy Roberta Zemeckise mám pořád ráda. Pro mě je to stále především výborný vypravěč, který přesně ví, jak chce, aby daná scéna působila na diváka. Spojenci mě vtáhli a nepustili po celou dobu, napětí perfektně funguje. Obě poloviny filmu se od sebe značně liší a jsou jak z jiného žánru. Emočně mě to nedostalo, ale ke konci jsem měla nepříjemně mrazivý pocit. 70%(12.2.2017)

 • Spiker01
  *****

  Vůbec jsem filmu nevěřil a pak jsem toho strašně litoval. Obecně jsem o filmu střídavě věděl, střídavě zapomínal a když šel konečně do kin, prosvištěl mi mezi prsty. A přitom je to Zemeckis v nejčirejší podobě. Obrázky krásné Casablancy v první půlce v té druhé vystřídá bombardovaný Londýn a ať se děje cokoliv, vždycky se je na co koukat a co obdivovat. Navíc sympatická dvojka po vzoru What else reklamy pro mě působila naprosto přesvědčivě a ačkoliv to Brad Pitt už deset let hraje na stejnou notu, tak jako člověk s vojenským výcvikem působil naprosto přesvědčivě (Jeho kotoul za překážku a následné zlikvidování granátem nepřátelského vozidla je naprosto top!) a vše korunoval ochotou v nauce šibalské francouzštiny, ostatně jak víme, románské jazyky si oblíbil již v Hanebných Panchartech. Film šlape jako na drátkách, nepoleví na tempu, baví a já byl v úžasu v podstatě celý film. Naprosto skvělé, teď už jen doufat, že Zemeckis zase na dlouhou dobu nezmizí..9/10(18.2.2017)

 • RedAK
  ****

  Cože? Angelina Jolie označila tento snímek za „nejhorší film všech dob“?! Jak jen mohla! Ta pizda! Avšak pokud je její výrok stejně důvěryhodný jako Enšpíglův výrok, že „Angelina Jolie označila tento snímek za nejhorší film všech dob“, pak zůstávám klidný. Pokud totiž Enšpígl čte stejně jako píše, pak pravděpodobně došlo k mylnému pochopení sdělené informace a Angelina novinářům ve skutečnosti řekla: „Co? Jakej Alájd zas? Teď nevotravujte, jdu Abdu Jamal Samirovi koupit do Bombajshopu nějaký bratříčky.“ Takže ne, tento výrok, ať je jeho autenticita jakákoliv, rozhodně není pravdivý. Robert prostě nemůže natočit špatný film, nebo alespoň ne nic horšího, než je Tomb Raider, na to zkrátka platí vesmírné zákony. Nejenže jsou Spojenci vizuálně extatičtí, ale navíc jsem u nich měl samým napětím sevřenou prdel tak mocně, že bych si v ní mohl otevřít pobočku kamenolomu. Já mám prostě filmy z téhle doby rád. Z doby, kdy se bezdůvodně vyvražďovali židi, ženy, děti a na zahradě jste si nemohli udělat grilovačku, aniž by tu nebylo riziko, že se vám může na barák kdykoliv zřítit skopčácký bombardér a zabít celou vaši rodinu. Člověk byl tenkrát tak nějak pořád ve střehu a aspoň neměl čas na čtení plitkých bulvárních sraček.(14.2.2017)

 • - Marianne (Marion Cotillard) má příjmení „Beauséjour“, což byla také bastionová pevnost v Akádii na území dnešního Québecu, tedy místa odkud pochází Max Vatan (Brad Pitt). Bitva o pevnost Beauséjour 3.–16. června 1755 započala britskou ofenzívu na počátku Sedmileté války mezi Velkou Británií a Francií. (MaTeMaKe)

 • - Spoiler: Zbraně použité při atentátu byly britské samopaly STEN. (K98)

 • - Letoun, který ve filmu používá RAF k zásobování francouzského hnutí odporu, je Westland Lysander, který se na počátku války používal jako stroj pro spolupráci s armádou. Po těžkých ztrátách ve Francii byl používán k vyhledávání letců sestřelených nad Kanálem a právě k zásobování francouzských partyzánů. (Necrotongue)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace