Spojenci

(pracovní název)

Spojenci

Akční / Drama / Romantický / Thriller / Válečný

Velká Británie / USA, 2016, 124 min

Kakablanku jsem ještě neviděl. A asi již neuvidím. Protože má-li to být totéž ve starším vyndání, jak tu nejeden i nejedna tvrdíte, tak na to seru jako Indoš na hygienu. Příběh ve filmu je, herci solidní, čekání na atentát skoro i napínavé. Fakt, že mě druhá polovina nudila až na mandlích a slzopudný závěr mi dojal ku zpupnému usnutí, to přesto pod tři nestáhne.(31.5.2017)

Takhle zdařilé válečné drama prolnuté akcí a silnou romantickou linkou jsem vážně nečekal! Ne, že bych nevěřil Robertu Zemeckisovi a chtěl nějak zpochybňovat Brada Pitta, avšak vyhlížel jsem spíše slabší záležitost. Naštěstí se má očekávání nenaplnila a Spojenci mě začali bavit od úplného začátku. Scény v Casablance měly atmosféru, která zůstala stejně zdařilá i po přesunu děje do Londýna. Příběhu nechybělo napětí i nějaké emoce, které jsou silnější a silnější s blížícím se koncem, který na mě patřičně zapůsobil (a nemyslím tím závěrečnou scénu s dopisem). Nevidím jinou možnost, než udělit tomuto filmovému zážitku 5*.(8.9.2017)

Zemeckis je označován za vizionáře, ale v jádru je a vždy bude staromilem. A to staromilem vykutáleným, protože Spojenci se nějakou dobu tváří jako válečná marocká brakovka, později se přes vyhrocená akční intermezza promění do poctivého dramatu a nebojí se koketovat i s pořádnou porcí napětí. S přibývajícím časem navíc přibývají i vrstvy vyprávění a na konci tak zůstane na jazyku chuť příjemně nadžánrové podívané, která dává zapomenout i na příliš rozvláčné tempo první třetiny.(26.1.2017)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $40,098,064Tržby Celosvetovo $119,337,283Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ šikovná práca režiséra a dobré výkony hercov, vygradovaná vojnová dráma až do samého záveru /80%/(9.3.2017)

We´ll always have Hampstead.. Spojenci nejsou vycizelovaný, válečné pozadí i oči ždímající masterpiece ala Anglický pacient, přesto mě Zemeckis dostal. Pozvolna budovaným napětím kolem hledání pravdy i strohým, pravděpodobným a zasraně emotivním koncem. Snad to bylo i tím dlouhým marockým prologem, ale ještě nikdy jsem si nepřál slyšet Marseillaisu tak jako teď..(10.4.2017)

• - Příjmení postavy, kterou hraje Brad Pitt, Vatan, v turečtině a arabštině znamená „domovina“. (Melcoiro)

• - Spoiler: Zbraně použité při atentátu byly britské samopaly STEN. (K98)

• - Marianne (Marion Cotillard) má příjmení „Beauséjour“, což byla také bastionová pevnost v Akádii na území dnešního Québecu, tedy místa odkud pochází Max Vatan (Brad Pitt). Bitva o pevnost Beauséjour 3.–16. června 1755 započala britskou ofenzívu na počátku Sedmileté války mezi Velkou Británií a Francií. (MaTeMaKe)