Do pouště francouzského Maroka seskočí v roce 1942 kanadský důstojník špionážní služby Max Vatan. Jeho úkolem je zabít německého velvyslance v Casablance. Max kontaktuje svoji spojku, francouzskou příslušnici hnutí odporu, Marianne Beauséjourovou, která mu bude pomáhat. Marianne unikla z předchozí nebezpečné akce v Paříži, její spolubojovníci byli zajati. Max a Marianne mají vystupovat jako manželé. Získají pozvánku na velvyslancův ples a připravují celou akci. Marianne se Max líbí, zamiluje se do něho a svádí ho. Max si však s ní nechce nic začít, chce se soustředit jen na akci a neudělat chybu. Podle něj stejně existuje velké riziko, že z akce nevyváznou živí. Nakonec ale Marianne podlehne a milují se při výletě do pouště. Úkol se jim podaří splnit, velvyslanec je zastřelen a oba uniknou. Max odjíždí do Anglie a požádá Marianne o ruku. Svatba se koná v Londýně a Marianne záhy porodí během německého náletu holčičku Annu. Žijí poklidným životem na londýnském předměstí a pro Annu získají chůvu Sinclairovou. Jednoho dne předvolají Maxe z utajené špionážní sekce a sdělí mu, že se domnívají, že Marianne je německá špionka. Zachytili totiž kódované zprávy posílané z Londýna do Berlína. Od zajatého německého důstojníka se také dozvěděli, že Marianne byla zatčena a popravena již v květnu 1941 poté, co byl její oddíl zadržen v Paříži. Její identitu dostala německá agentka a byla převelena do Casablanky. Max tomuto tvrzení nevěří, ale spolupracuje v akci, jejímž cílem je Marianne odhalit a najít jejího řídícího agenta. Pokud se podezření potvrdí, Max musí Marianne vlastnoručně popravit, kdyby jí pomohl, čeká ho oběšení za velezradu. Max se mezitím soukromě snaží získat informace od svých vojenských přátel, kteří s ní byli kdysi v kontaktu. Podnikne dokonce výsadek do Francie, kde mu přítel Paul Delamare řekne, že viděl Marianne hrát v kavárně plné německých vojáků Marseillaisu. Když se Max vrátí domů, chce po Marianne, aby mu zahrála na klavír... (TV Prima)

Trailer 3

POMO

Zjednodušujúce určite, ale v pekných šatoch retro-hollywoodu, ktorému sa to ľahko odpúšťa. Prekvapivo negíčové, napínavé až mrazivé, už samotnou atmosférou temnej doby, do ktorej je ICH PRÍBEH zasadený. Perfektne zrežírované, s chladnou profesionalitou, bez tlačenia na emócie, ktoré by sme od Zemeckisa čakali. A bez veľkých ľúbostných motívov, ktoré by sme čakali od Silvestriho. Pretože takto parádne napísaný scenár s tak silným PRÍBEHOM nič z toho nepotrebuje. Ten záver ma úplne rosekal. ()

kleopatra

Film, na který můžete pozvat drahou polovičku, když si chcete udělat hezký večer a naladit se kultivovaným filmovým zážitkem s poutavým příběhem, napětím, romantikou, dojemnými okamžiky, s oku lahodícím Bradem pro ženské publikum a Marion pro to mužské. Jen si nedovedu představit za války mejdlo s plnou chalupou lidí a připalujícím se stroganoffem v troubě na prahu náletu. Každopádně určitě doporučuji, Spojenci jsou film působivý, natočený vkusně a decentně do samotného konce. ()

verbal

Taxe se nám Robert Zeměpis rozhodl po letech opět tak trochu Vykasat Blanku a pod sukní ji nasnímal veskrze nevzrušujícího, průměrného a sterilního bobra, který je však na druhé straně docela esteticky snesitelný, méně otravný než tolik homopřeceňovaný cajdákoidní originál a hlavně neuráží svou kýčovitou pičiditou, jakou Bobík s gustem předvádí posledních 14 let. Prostě takové suché, řemeslně dokonalé prázdné nic, po jehož skončení máte pocit, jako byste čuměli na chirurgicky perfektně vymodelované pohlaví čerstvě přeoperovaného transvestity. A tak jen pokrčíte rameny, řeknete hm a poohlédnete se po nějaké autentické rajcovní kundě. V případě, že vás mé nesmírně sofistikované filmově teoretické termity dostatečně neobohatily a nevzdělaly, rozhodně si přečtěte zdejšího nejpomazanějšího bukanýra Bludmana. Přesně takhle to dopadá, když na tu operaci nemáte prachy, a tudíž vám ten „retronoár předinstancovaný“ čurák chca nechca zůstane. ()

Isherwood

Zemeckis s Burgessem si ujíždějí na nenápadných kamerově trikových hrátkách, ale namísto manželského dramatu bezděky mapují kýčovitou druhoválečnou romanci, kde sex je ekvivalentem pouštní bouře a rodinný piknik přesného úderu do hrotu Luftwaffe. Tyhle obrazy, snaživě opsané od Spielberga, včetně Williamsových not, jenom dokazují, že některé žánry jsou i pro zkušené vypravěče passé. Ten film má subjektivně čtyři hodiny. ()

Enšpígl

Angelina Jolie označila tento snímek za nejhorší film všech dob. V tomhle se Angie ale příliš neshodujeme. Ty tři lidský devíze filmu Robert + Brad + Marion šlapou jak hodinky ze švajcu a prakticky nemáš nic k výčitce, například akční scény jsou luxusní, leč škoda že jsou jen dvě. Co je horší je příběh, protože já se cítím mírně podveden, celou dobu se mluví o špionážce z války a pak dostanu sladkou polevu jak prase. OK jsem Čech, takže se okamžitě novému žánrovému režimu přizpůsobím, ale výhrady na plitkost dialogů u píva potichu brblat budu. ()

• Natáčelo se od 16. února do 30. května 2016 v Londýně a na Kanárských ostrovech. (Grimaldi)
  • Marianne (Marion Cotillard) má příjmení „Beauséjour“, což byla také bastionová pevnost v Akádii na území dnešního Québecu, tedy místa odkud pochází Max Vatan (Brad Pitt). Bitva o pevnost Beauséjour 3.–16. června 1755 započala britskou ofenzívu na počátku Sedmileté války mezi Velkou Británií a Francií. (Nortizop)