Spojenci

• Nizozemsko

Allied

Akční / Drama / Romantický / Thriller / Válečný

Velká Británie / USA, 2016, 124 min

Kakablanku jsem ještě neviděl. A asi již neuvidím. Protože má-li to být totéž ve starším vyndání, jak tu nejeden i nejedna tvrdíte, tak na to seru jako Indoš na hygienu. Příběh ve filmu je, herci solidní, čekání na atentát skoro i napínavé. Fakt, že mě druhá polovina nudila až na mandlích a slzopudný závěr mi dojal ku zpupnému usnutí, to přesto pod tři nestáhne.(31.5.2017)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $40,098,064Tržby Celosvetovo $119,337,283Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ šikovná práca režiséra a dobré výkony hercov, vygradovaná vojnová dráma až do samého záveru /80%/(9.3.2017)

Zjednodušujúce určite, ale v pekných šatoch retro-hollywoodu, ktorému sa to ľahko odpúšťa. Prekvapivo negíčové, napínavé až mrazivé, už samotnou atmosférou temnej doby, do ktorej je ICH PRÍBEH zasadený. Perfektne zrežírované, s chladnou profesionalitou, bez tlačenia na emócie, ktoré by sme od Zemeckisa čakali. A bez veľkých ľúbostných motívov, ktoré by sme čakali od Silvestriho. Pretože takto parádne napísaný scenár s tak silným PRÍBEHOM nič z toho nepotrebuje. Ten záver ma úplne rosekal.(8.2.2017)

|65%| Viděno v kině. Podle traileru jsem na to původně do kina jít nechtěl. Avšak, kinomaniak jsem velký, tak jsem nakonec zašel. Dopadlo to asi zhruba tak, jak jsem očekával. Žádná velká pecka, ale na druhou stranu to je film, který se nedá moc kritizovat. Bál jsem se, že to bude takové moc přehnané a nereálné. Možná se tu pár takových scén našlo, ale moc jich nebylo. Tato válečná tématika se bude nejspíš furt a furt ve filmovém zpracování opakovat. Ale proč ne? Tento snímek má pomalejší tempo, má dostatek prostoru na rozvinutí hlavních dvou postav – a to mi docela vyhovovalo. Samozřejmě, jsou tu občas scény, které mi moc nevyhovovali, menší nelogické jednání postav apod. Akčních scén tu moc není, ale o to ani nejde. Jsou tu dvě delší a výborně natočeny. Ve finále jen pár přímých zabití. Jako drama to až tak moc dobře nepůsobí, napětí apod – toho je zde minimum. Ale jak říkám, nedá se to moc kritizovat. Úplné finále bylo vcelku rozumné, bál jsem se, že to bude přehnané. Herci jsou výborně zvoleni. Brad Pitt a Marion Cotillard to zvládli dokonale. Hudba rovněž solidní. Tu čtvrtou hvězdu bych rád přidal, ale to by musel scénář obsahovat nějakou dramatickou scénu, něco víc zapamatovatelnějšího a trochu lépe pojato, než aby to bylo takové s nadhledem, jak tomu v tomto filmu bylo. Podruhé už to asi nedám, ale na to jedno shlédnutí, to nebylo zlé.(3.2.2017)

Vůbec jsem filmu nevěřil a pak jsem toho strašně litoval. Obecně jsem o filmu střídavě věděl, střídavě zapomínal a když šel konečně do kin, prosvištěl mi mezi prsty. A přitom je to Zemeckis v nejčirejší podobě. Obrázky krásné Casablancy v první půlce v té druhé vystřídá bombardovaný Londýn a ať se děje cokoliv, vždycky se je na co koukat a co obdivovat. Navíc sympatická dvojka po vzoru What else reklamy pro mě působila naprosto přesvědčivě a ačkoliv to Brad Pitt už deset let hraje na stejnou notu, tak jako člověk s vojenským výcvikem působil naprosto přesvědčivě (Jeho kotoul za překážku a následné zlikvidování granátem nepřátelského vozidla je naprosto top!) a vše korunoval ochotou v nauce šibalské francouzštiny, ostatně jak víme, románské jazyky si oblíbil již v Hanebných Panchartech. Film šlape jako na drátkách, nepoleví na tempu, baví a já byl v úžasu v podstatě celý film. Naprosto skvělé, teď už jen doufat, že Zemeckis zase na dlouhou dobu nezmizí..9/10(18.2.2017)