Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance. V městě se setkává s Francouzkou Marianne (Marion Cotillard), která má hrát roli jeho manželky a pomoci mu se splněním jeho mise. Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň, a proto po ukončení operace společně odjedou do Londýna, kde se vezmou, válce navzdory. Jejich rodinné štěstí trvá jen do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek Druhé světové války. V tu chvíli začíná jeho zoufalý hon za pravdou a za nadějí, že to, co o jeho ženě tvrdí jeho nadřízení, není pravda. (CinemArt)

(více)

Videa (29)

Trailer 3

Recenze (640)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Troj kombo Zemeckis, Brad Pitt a náckové zkrátka zle dopadnout nemůže. Allied ztvárňuje pohled na druhou světovou válku opět z jiného úhlu, což je vždy zajímavé sledovat. Film je sice především romantickou drámou, ale výborně zde funguje chemie mezi Pittem a půvabnou Cotillard, atmosféra je ponurá a správně retro. Akční scény jsou zde sice pouze dvě, ale mají šmrnc, jsou rkové a scéna na oslavě patří k Highlightu filmu. Trochu mě mrzí že film příliš negraduje, tempo je spíše pomalejší, ale nudit jsem se nestihl a to se počítá. Závěr je správně šokující, který i zaokrouhluje na čtyžhvězdí. Plusy: Vynikající režie, excelentní herecké výkony, retro atmosféra, Rko. Mínusy: delší stopáž, málo akce.70% ()

TedGeorge 

všechny recenze uživatele

Hlavne ta prvni pulka me strasne bavila a mel sem pocit, ze vsichni (krome Pepa) byli na jinym filmu. Jenomze cim vic se blizi zaver, tim vic se to Zemeckisovi sype pod rukama a uplnej zaver uz sel uplne mimo me. Skoda. Ale stejne sem rad, ze sem to videl a asi bych to i doporucil. P.S Marion horsi, nez sem cekal... 7/10 ()

Reklama

Jamal 

všechny recenze uživatele

Hodně jsem se rozhodoval jestli mám hodnotit na 80% nebo 60%, je to totiž úplně přesně 70%. První půle doslova nuda. Je to takový hezký příběh s hezkou výpravou kde se nic neděje, poznáte krásy Casablanky z roku 1942, krásný francouzský styl budov á la Paříž s nádechem orientu, chodící velbloudy v ulicích a staré auta z třetí říše. Prostě idylka na sobotní dopolední oddech po páteční pařbě, kdy se vám nechce moc přemýšlet a kdy si chcete uvařit snídani a u filmu luštit třeba křížovky, nebo posílat fotky z předešlého večírku. Jenže kvůli tomu do kina nechodíme, že? Druhá půle začala alespoň trošku povedenou scénou s písečnou bouří a ta mi trošku nabudila testosteron a já se začal konečně probouzet z deliria. Začal jsem lehce vnímat problémy nacisty ovládanému Vichistickému režimu v této orientální zemi, kterou chtěli spojenci získát díky strategicky významnému přístavu. Začal jsem jim fandit, ale stále taková pohodička idylka, která už byla i skoro ve 3/4 a stávalo se to tak trochu nechutně nezajímavé. Poté konečně pořádný zvrat, a začalo ródeo, které si Brat Pitt alias Max Vatan vysnil po válce. Posledních 30 minut opravdu tedy konečně obrat a mě film začal opravdu bavit. Byly v něm cítit konečně pravé emoce, jenže dalo se jim věřit? Poslední scénu milostného páru jsem hltal a zanechala ve mě hluboký dojem, odcházel jsem ze sálu spokojen. Zemeckis má ale na víc, stejně jako film a doma se mi rozložilo, že vlastně konec zachránil vše a mohli v klidu vypustit 80 minut filmu. Proto nakonec pouze za *** i když pocitově na 69,9%. Výkony Pitta a Cotillard nezklamali. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem edit pro Turkish Airlines a nevím, o co všechno pohoršujícího to osekali, každopádně i tak jsem celkem užil. Komorní válečná romace s akční úvodní půlhodinou v Casablance, což je nejlepší část a zbytek už pak dramaticky (i s jiskrou týče) slabší. Stroj času pěkný, Marion je super protějšek (drby že spolu měli něco během natáčení... div se Angelino...), jen holt ten scénář se pochcal vlažnou vodou. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Nakoniec sa mi to páčilo. Chvíľu som dokonca uvažoval nad hodnotením 4*. Ale, bože, ako len mne sa do Spojencov nechcelo! Neoslovila ma zápletka, neoslovilo ma meno režiséra a rozhodne ma neoslovili herci. Úvod bol skutočne hrozný: takú nudu, akú Zemeckis (napriek pár samopalom) rozpútal (v inak atmosférickej Casablance), som už pekne dlho nevidel. Potom to začalo byť čudné, dej skočil o rok dopredu a odohrával sa v Londýne, no až vďaka istému nečakanému (trailery som ignoroval) twistu film získal napätie a začal ma baviť. Skutočne ma zaujímalo, ako to vlastne je. Možno som nad tým ale premýšľal až príliš, pretože som zistil, že keď ju tak neuveriteľne miloval, prečo vôbec niečo písal na papierik. Ale OK, nebudem sa v tom vŕtať. Ku koncu to začalo byť vyložene zaujímavé, hoci akčná návšteva Francúzska tomu, paradoxne, skôr ublížila (ako keby tu bola len kvôli producentom, ktorí sa zhrozili nad tým, ako málo akcie vo vyše dvojhodinovej snímke je... čo ale nedáva logiku, lebo hlavným producentom bol Zemeckis). Ku koncu možno došlo aj na nejaké tie slzičky, čo vám budem hovoriť. Diváci boli zmätení, snímka stála fajnových 85 miliónov, no na celom svete ich nezarobila ani 12O. ()

Galerie (148)

Zajímavosti (15)

  • Natáčelo se od 16. února do 30. května 2016 v Londýně a na Kanárských ostrovech. (Grimaldi)
  • Letoun, který ve filmu používá RAF k zásobování francouzského hnutí odporu, je Westland Lysander, který se na počátku války používal jako stroj pro spolupráci s armádou. Po těžkých ztrátách ve Francii byl používán k vyhledávání letců sestřelených nad Kanálem a právě k zásobování francouzských partyzánů. (Necrotongue)

Související novinky

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (více)

Reklama

Reklama