Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

smartynaf

...ee, Charlize by zde měla stále stejný poker face i kdyby ji vybuchla cela hlava. Není chladné hraní, jako chladné hraní a já jsem se prostě nedokázal stotoznit naprosto s ničím, co se ve filmu dělo. Za mne nuda.. ()

AmunRa

Mix špionážního dramatu plného zrádců, dvojitých agentů a špionážních her ve stylu Tinker Tailor Soldier Spy (Někdo musí z kola ven) a brutální řežby zpopularizované Johnem Wickem - to vše v komiksově stylizovaném vizuálu. Vynikající casting dodává filmu sílu: Charlize Theron a James McAvoy v hlavních rolích jsou tahouni filmu a nemají chybu, Toby Jones je v roli špióna-analytika jako doma (nehraje ji poprvé), Bill Skarsgård v roli přihrávače také zasluhuje ocenění. Nikdo z herců vyloženě nekazí dojem. Příběh je trochu překombinovaný, ale je to nakonec špionážní drama a navíc podle komiksu. Vizuál je komiksově přepálený (nic proti) a u bitek to vypadá, že hrdinka není člověk, ale terminátor, kolik toho snese. Byť se film tváří jako drama, čekejte spíš atmosféru SinCity než skutečně vážného filmu. ()

Pythonator

Nemilosrdná Charlize jako Bond v sukních v NDR bourá berlínskou zeď i desítky cvičených zabijáků. Prostě taková dobrá komedie ze života. Jako thriller to funguje skvěle, ale mysteriózní to teda není ani trochu, takže nechápu, co to tady píšou za kravinu. ()

ghoston

Tak pozor! Jasně hra na agenty, bla, bla, bla. Film má parádní atmošku, parádní spád a parádní Charlize. Její nasazení je ohromné. Mě se na to koukalo opravdu skvěle. ()

Signore

Totální vítězství formy nad obsahem, což by možná nebyl takový problém, ale zvláště v první polovině to má nedůvodně nevyrovnané tempo a doslova se to vleče. Jinak se plně ztotožňuji s recenzí Martina Šrajera v Cinemě č. /2017 (jen s tím rozdílem, že jsem k filmu v procentuálním hodnocení poněkud vstřícnější). ()

dinzbir

Docela slušná jízda srovnatelná s Jasonem Bournem v kombinaci nepředvídavosti Evna Hunta, akorát že tady je to v podání sexy představitelky Charlize Theron. Pěkná práce a doporučuji na nedělní odpočinek. ()

Jurcekk

Dobová atmosféra je vqýborná v Babylon Berlin. Tu ani nie. No má to svoje chvíle. Ako moji predrečníci uvádzajú, hlavne na schodoch, či kde. Povedal by som v nejakom paneláku. Jak toho má dosť... A dvojplatnička. Ona je fajn, ale najviac jej to seklo v Mad Max... ()

TheKleofa

Lepší, než jsem čekala. Klasický špionážní krimi trhriller, ale dobrý nápad na kulisy Berlína v období zhroucení východního bloku. Pomohlo i vhodně zvolené herecké obsazení. ()

gezko

Atomic Blonde priniesol asi druhú najviac pauzovanú scénu v histórii filmu. Kým slávne prekríženie nôh u Sharon Stone (Basic Instinkt) sa stalo neprekonateľnou klasikou, tu vynorenie z vane plnej ľadu ďalšej fešnej blondínky chcelo reinovovať pojem sexepíl lezúci z obrazovky (ako Samara z The Ring). Pravdupovediac, táto úvodná scéna je jedna z mála vecí, čo si z filmu pamätám, resp. na otázku o čom bol tento film by som odpovedal: nahá Charlize Theron vyliezla z vane plnej ľadu. To, že film bol plný dvojitých, trojitých a štvoritých odpichnutých agentov je už vedľajšie. Koniec značne nečakaný, ale na 4* to u mňa nebolo. ()

draxxi

jakože bitky solidní, Berlín natočenej skvěle, honička s Ladama výborná a muzika parádní.....ale celek?Je to tak zamotaný, že jsem to vzdal a jen se kochal tím výše popsaným. Bylo mi jedno kdo umře nebo kdo získá ten seznam. Škoda. ()

Aminochelat

Super děj, zamotené, do konce vůbec nevíte na čem jste. Bojové scény jsou parádně natočené a Charlize si musela pěkně máknout. Měl jsem z toho strach, ale mile mě to překvapilo 👍 ()

vladi3

skvela atmosfera, vyborna hudba a super sexy Charlize... ale inak tazky priemer.... na JW a JW2 sa to nechyta ani zdaleka... ()

stripterka

Dávám sice jen tři hvězdy, ale bitky si zasloužej bez pardonu plných pět. Ženský údery působí opravdu nepříjemně tvrdě, choreografie špičková. Bohužel příběh je nudný, překombinovaný, zbytečný. ()

b0bo

Špióni, blížící se konec studené války, Berlín a Charlize Theron. Za mě super podívaná u které jsem se nenudil. Skvělé akční scény s dobrým soundtrackem. Zlatý 80´ :D ()

Bogrant

Prehnane vážna ženská verzia Johna Wicka, ktorá aj napriek obsadeniu nežnejšieho pohlavia rozhodne nie je nežná (čo však je pozitívum), avšak oproti mužskej verzii je málo úderná a nevyvolá taký ohlas. Snaží sa byť až príliš drsná, príliš chladná a vo finále je až príliš prekombinovaná. A pritom zo začiatku vyzerala celkom sľubne, pretože štýl má. Nevadí, len ďalšia akčná jednohubka, ktorá veľa toho v človeku nezanechá. ()

Tucinka

Charlize Theron je v hlavní roli naprosto fenomenální, a v první půli byla úžasná hudba, ale furt jsem to srovnávala s jinými filmy - Anna, Rudá Volavka atd., chvílemi to bylo dost zmatečné ()

mire.k

Akční scény nevěrohodné. Sebestřednost superženy přehnaná. Jinak slušná oddechovka i se slušným scénářem nutícím diváka i myslet. ()

Holly_Molly

Nejlíp natočená, zahraná a nejhvězdnějš obsazená reklama na Stolichnaya! Highlighty? Doslova všechno od neonovýho vizuálu, přes dobovou hudbu až po krásnou romantickou vsuvku (!!!!!) Theron a Boutelli. 🥴💦 ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017