Haručika: Haruta to Čika wa seišun suru (TV seriál)

• Japonsko

Haruchika: Haruta & Chika

Animovaný / Hudební / Komedie / Krimi / Romantický

Japonsko, 2016, 12x24 min

• SonGokussj

First impressions: Jakožto člověk, co má za sebou mnoho let hudební školy, zde budu přísnější, než obvykle. Verdikt? Ha, ono je to vcelku fajn ^_^ Fakt :-) Energetická hlavní hrdinka, Sherlock Holmes blonďák a zábavné sesterské duo. Doplněno moudrým učitelem a sempai-like o rok starším vedoucím. Haruchika nám předvádí v první episodě napůl hudební dílo, velmi povedené a napůl detektivní dílo, které mi tak z 90% připomíná detektivní mystery ze školního prostředí s nevýznamnými a světem netřesoucími hádankami: Hyouka. A to je jediné, co mi tu nesedělo. Seriál však patřičně oslnil a dávám mu šanci :-) 70%(9.1.2016)

Za mě asi takhle - Vážné hudbě a orchestrům nerozumím a tak hudební kvality posoudit moc nedokážu, ale když se tam hrálo, tak se to poslouchalo docela dobře. Považuji za zajímavou kombinaci hudby a řešením tajemných hádanek (ta kombinace je rozhodně originální), pokud jsou rébusy dostatečně zajímavé a nejsou to zápletky ve stylu Tantei team KZ, kde se buď řeší prkotiny a nebo se z prkotin stanou případy, které by děti v životě asi nevyřešili pokud by nebyly ti nejlepší z nejlepších v nějakém oboru (což už samo o sobě působí divně). Prostě mystery ve stylu již zmíněné Hyouky, kde se řeší věci s tajemným nábojem, ale nepůsobí to jako prkotiny a není to přitažené za vlasy, docela můžu. Otázkou bylo, jak se to autorům povede skloubit dohromady, protože najít dobré důvody, proč by měl školní orchestr řešit záhady bude asi díl od dílu těžší. Což se nakonec vcelku potvrdilo a některé důvody, proč se zrovna řešil nějaký ten rébus působily občas docela divně. Na druhou stranu některé problémy nebyly úplně marné a tak mě mystery aspekt ve výsledku vlastně zase až tak nevadil. Charaktery byly docela sympatické a nikdo mě tam výrazně neotravoval. Když si shrnu svůj celkový dojem, tak ani v oblasti záhad a ani v oblasti hudební to ale nakonec vlastně žádný zázrak nebyl, protože té hudbě se tam nakonec vlastně autoři skoro vůbec nevěnovali, takže mé výsledné hodnocení je prostě jen takový snesitelný průměr. 4,8/10(11.1.2016)

Popis deja KLAME! Chceme urobiť anime seriál o hudbe? Ano, možno tak prvých 5 minút. O orchester tu absolútne, ale absolútne nejde. Postavy sú nezaujímavé, teda okrem hlavnej dievčiny a aj tá len tak tak. Asistuje jej blond-Einstein, ktorý ovláda úplne všetko! Od umenia, cez zoológiu a chémiu až po kryptografiu. A je tiež asi psychológ a o voľnom čase aj súkromný detektív. A práve lúštenie hádaniek a šifier je nosný dej seriálu, ktorý podľa popisu má byť o hudbe. Nevadilo by mi to, je to jeden z najfantastickejších námetov pre filmy a seriály, lenže tu sa im to nepodarilo spraviť zaujímavo a pri pozeraní som sa nudil. Seriál je ale neškodný a hlavná hrdinka zábavná.(22.8.2016)