Epizody(8)

Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

Sebule

Ani se nedivím, že Cavill odchází. Tohle je docela slabota. Akce a hudba dobrý, ale bez příběhu, napětí, nápadu a hrozně moc nesrozumitelností. Opravdu velká škoda, že Geralt už ani není hlavní postava, ale občas se tam objeví, poseká lidi a zase jde. A toho sekání lidí taky ubylo, což přihoršilo seriálu. Hodnocení: 5/10 ()

koza3

Když v roce 2019 vyšla první série, byli jsme všichni jako utržení ze řetězu. Všichni jsme pár let po excelentní hře Zaklínač 3 chtěli další příběhy ze světa Zaklínače a dostali jsme celkem obstojnou podobu seriálu. Mělo to své mouchy, ale často jsme to přehlíželi, protože jsme byli v eufórii. Po letech jsme však chtěli víc, chtěli jsme lepší příběh, lepší efekty, víc vnadů a zadků a já nevím co. Možná jsme se trošku rozmazlili a tak jsme třetí průměrnou sérii hodnotili taktéž průměrně. Za mě je však série pořád dobrá a nabízí celkem věrohodné zpracování knižní předlohy. Oukej, je tam pár odskočení jinam, ale pokud si aspoň na wiki přečtete základní milníky knih (protože já to po těch 20 letech zapomněl), tak budete potěšeni, jak věrné zpracování to dává. V tom možná tkví kámen úrazu. Ta předloha je z roku 1995 a i knihy zestárnou. Pokud tedy na nejprogresivnější filmový trh přinesete zpracování skoro 30 let starého příběhu, stane se dozajisté to, že v některých věcech nebudete po chuti. Stejně jako kniha se spousta času věnuje vztahu Geralta a Ciri a politickým pletkám. První půlka série je téměř bez akce a až brilantní setkání mágů v Arethuse začne kolo otáčet rychleji. Když to však sjedete až do konce, dostanete pobouchaného Geralta a celkem uspokojivý pocit, že to má svoje kouzlo. Určitě by byla škoda, kdyby to tímhle skončilo (jako třeba American Gods), a nedostali jsme další pokračování. Osobně jsem se těšil, že tvůrci sáhnou nejen po knihách, ale budou pokračovat i zracováním her, ale to je běh na dlouhou trať a i odchod Cavila bude černým puntíkem. Držím palce a těším se na další série. ()

Kennedy_R

Černochy ve slovanském prostředí a mytologii jsem ještě se skřípěním zubů snesl (ačkoliv v knize jsem na ně nenarazil). Ale aby Marigold byl homokláda, to už na mě bylo příliš. To Sapkowskému prznění jeho díla nevadí? Prachy dokážou zavřít oči všude. A také zkuste amíkům vysvětlovat něco o slovanské mytologii :-) (když sami nechtějí slyšet nic o vyvraždění původní severoamerické civilizace - jako největší genocidy v dějinách). ()

Marcas

Relativně dlouho jsem přemýšlel, jak mám hodnocení téhle série pojmout. Nakonec jsem se rozhodl tak, že to budu hodnotit z hlediska jednotlivých dílů, nikoliv v kontextu celé série. Důvod je jednoduchý. Jakýkoli příběh, o který se tenhle seriál pokouší už od druhé série, nedává vůbec žádný smysl. Respektive styl, jakým se tvůrci snaží nás zasvětit do světa zaklínače je naprosto zoufalý. A mně to je sakra líto a strašně mě to mrzí. Na druhou stranu po tom, co jsem si uvědomil, že hledat tu jakýkoli smysluplný příběh nemá smysl (asi po druhém díle), tak jsem si to začal docela užívat. Jednotlivé díly jsou dobře natočené, vypadají hezky a plesový díl byl za mě peak celé série. Ještě bych vypíchnul epizodu na poušti, kde Freya Allan ukázala, jaký má obrovský potenciál. Budu ale končit opět negativně. Možná jsem moc konzervativní, ale to, že z Marigolda udělali teplouše jim nikdy neodpustím, v tu chvíli jsem měl fakt chuť rozbít televizi a vypnout to nadobro. Dále to, že nejhezčí ženy na Kontinentu (čarodějky) jsou ztvárněny obézníma černoškama, asi z toho důvodu, aby nikdo nepoznal koho vlastně hrajou.... No fakt jsem z toho hodně smutnej. Na závěr dávám tak 75%, že tohle byla moje poslední zaklínačská série od téhle ženské. Vidět, jak mi ničí moji srdcovku přímo před očima asi fakt nepotřebuju. ()

Updated_Cake

Jak jsem bránil první 2 série a jako nezaujatému divákovi, který nečetl knížky, se mi to líbilo, byl to prakticky zábavný fantasy seriál, tak tady se vše zničilo. Je mi stále jedno, co je a co není podle knížek, není to kánonická adaptace a nikdy být neměla, takže toto jde mimo mě. V oblíbenosti jsem měl hlavně 3. hru. Každopádně první polovina jakž takž ušla, pak se to vezlo po zadku dolů. K tomu přispělo hned několik skutečností. Tou první je, že Netflix rozdělil vydání na prvních 5 dílů a pak další 3 díly. To už tak dost rozbilo náladu lidem jako já, kteří rádi takové věci dají na jeden nebo 2 zátahy 2 dny po sobě. Tou druhou je, že kompletní úroveň seriálu upadla. Dialogy jsou mdlé, nudné, většina z nich končí prakticky ve slepé uličce. Hudba se snaží navazovat na "epické" momenty a střety, že vlastně člověku to spíše už zkazí tu náladu, jak se to nadužívá prakticky při každém momentu. Mít chvíli ticho a mít jen dialogy vážně není na škodu. Příběh sám o sobě je neskutečně chaotický a CGI efekty tam létají zprava doleva, aby se to zalíbilo oku diváka, bohužel marně. Když připočtu, že v další sérii už nebude Henry Cavill a jaké je chování tvůrců vůči celému tomu universu, myslím si, že seriálový Witcher má to nejlepší za sebou. ()

kreion

Prvá polovica série je ako hovno zabalené v zlatom obale. Druhá polovica to aspoň trocha vytiahla a tu a tam prihodila nejaký fan service a miestami sa držala predlohy. Dobré to nie, ale stále je Zaklínač od Netlfixu menšie zlo, ako pôvodná poľská seriálová adaptácia. “Evil is Evil. Lesser, greater, middling… Makes no difference. The degree is arbitary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all.” ()

BinLadin

Solidní katastrofa, dojebaný ze všech stran. Opravdu se divim, že to Henry vydržel 3 série. Dá se na to koukat jen díky němu a když neni v záběru, má člověk chuť to regulérně vypnout. Zde má cesta s Geraltem končí. ()

Ronkar

Na hodnocení ostatních se vykašlete. Stalo se trendem do Witchera kopat, ale tentokrát si to nezaslouží jako minule. Oproti druhé zmatlané sérii jde o zlepšení. Hlavně pro lidi, co četli knížky. Tvůrci si asi konečně uvědomili, jaký hovadiny předvedli ve dvojce. Tentokrát se snaží najet zpět do kolejí předlohy a napravit vlastní chyby. Třetí série je ve výsledku hodně věrná knížkám (poslední díly speciálně). Masakr mágů. Souboj Geralta a Véčka. Ciri v poušti s jednorožcem. Potkani a počátek Ciriiny změny v brutální Falku. To vše tu je stejně jako v knihách. Tentokrát chválím i Freyu Alllan, protože mi jako Ciri sedí. Pořád jsem si ale při sledování říkal: Krucinál, proč musela být druhá série takový fail?! Škody hold byly napáchány a nejde je zcela odestát. Takže vztah Ciri a Yen je pořád v hajzlu (i když se nás snaží přesvědčit o opaku). Nudného politikaření je nadmíru. Schopnosti mágů nemají pravidla, takže nepůsobí uvěřitelně. Furt je tu spousta hovadin. Nelogické chování postav. Divný americký woke kecy atd. Ale je to koukatelné a rozhodně bych měl chuť i na čtvrtou sezónu. A pak přijdou s tím, že už tam nebude Cavil... a já už fakt nevím, co si o tomhle projektu myslet. ()

Dawe2

Celé je to takové víceméně nudné. Hlavičky padají, krev teče, samé boje a zabití, ale kvalita a zábava se moc nedostavuje. Škoda, první série byla mnohem lepší. Možná by bylo lepší si ji pustit znovu, než pokračovat těmi dalšími. ()

Kushina

Za mě je to pořád přijatelné. Trošku v duchu druhé série, nějaké epizody lehce nudnější, ale žádný extrém. Cavill v tohle rozhodně hraje obrovskou roli, stejně tak představidelka Ciri, bez těchto postav s těmito herci to ztratí tak 30%. Kvalita oproti knize je žalostná, ale kdybych to bral jako nový seriál, tak tomu 4* dám. 70% ()

xButch

Tak nepovedené a vystřižené scény ze všech dílů jsem dokoukal, bylo toho docela dost, ale jedině dobře, že to prostříhali, protože to bylo příšerné a teď bych rád kouknul na oficiální ostrou verzi. ()

arewehappy

Normálně nesnáším dabing, ale tohle si fakt musíte pustit v češtině. V Češtině geniální, vtipný dialogy, jako z knížky. V angličtině jen lehce nadprůměr netflixu. ()

Rogamko

No a mám to za sebou. Úprimne mám dosť zmiešané pocity z tejto 3 série o Geraltovi z Rivie. Nemôžem povedať že to bolo zlé len niečo tomu chýbalo ale že sakra neviem čo? Nebudem to nejako moc obkecávať len to tak stručne zhrniem. Po 1 a 2 sérií ktoré boli výborné som sa veľmi tešil na tú 3 sériu aj keď som vedel že to je posledná v ktorej sa objaví Henry Cavill ako Zaklínač, čakal som ale asi veľmi veľa a som trochu sklamaný najmä z toho konca ktorý si myslím že mal byť iný lebo si nejako neviem predstaviť ako do tohto zapoja Liama Hemswortha ako nástupcu Cavilla, možno ale budem prekvapený v tej 4 sérií. Čo sa týka tých 8 častí ktoré nám táto séria priniesla tak najviac ma bavili 1,5 a 6 časť v ktorej bolo asi najviac akcie a tak si hovorím že ak by bolo všetkých 8 častí v takom duchu ako tie tri asi by to bolo o chlpisko lepšie. Mal som občas aj pocit že príbeh nieje tak o Geraltovi ale skôr viac o Ciri ako keby už Cavilla naozaj odpísali tvorcovia, no možno sa mýlim. Aby som ale nehovoril len o Geraltovi tak som rád že svoj priestor dostala aj Yennefer, Marigold a v prvej časti Yarpen Zigrin to je proste bohovská postava. Dal som tomu 4* a teda uvidíme čo prinesie tá 4 séria bez Zaklínača ktorého si myslím obľúbil každý divák. P.S neznášam Elfov v tomto seriály. 8/10 ()

jjjerry

Obrovské zklamání, po skvělé první serii slabé rozloučení s Cavillem. Snaha tvůrců o orginalitu, genderovou a rasovou vyváženost totálně zabila potenciál. Co tvůrce nepochopí na "pale skin" a obsadí roli vyloženě ošklivou a navíc černoškou? Ubrečené, sebelitující se, stále dokola nějaké vysvětlování. Jediná koukatelná epizoda je 5 a 6. Ostatní je škoda asu. ()