Geralta skolí děsivá smečka nepřátel. Yennefer se společně se svými mágy připravuje na obranu. Neznámá laskavá žena se ujme otřesené Ciri. (Netflix)

Azurovydrak odpad!

Co to mělo sakra být? Na poslední povídku jsem se docela těšil a možná proto je ještě o to hlubší mé znechucení. V této epizodě je totiž tolik nesrovnalostí, hloupých scén a stupidních dialogů, že mám problém si je všechny zapamatovat, ale zkusím tu vyjmenovat alespoň ty nejzávažnější. Za prvé: Geralt kosí nekkery holýma rukama - vážně? To skoro celou tuhle sezónu zapomněl, že vlastně umí nějaká znamení? Achjo. Ještě větší trapas je že je nakonec všechny vlastnoručně zaškrtí. Za druhé: celé bitevní provedení - nulové. Mágové bojují jako kokoti, vyšlou jedno dvě kouzla a hned kvůli tomu skoro umírají - až se mi nechce věřit, že to mají být ty stejné mocné čarodějky, jenž vystupují v knihách a hrách. Vlastně ty kouzla ani zas tak nepoužívají... místo toho hážou na nepřátele stříbrné lahvičky...wtf? Vilgefortz z Rogeveenu, nejmocnější a nejnadanější z mágů, který porazí v čestnému souboji 1v1 i samotného Geralta (Čas opovržení) a dokáže porazit i vyššího upíra, prohraje v stupidním šermířském souboji se zelenáčem Cahirem aep Caellach, který nedokázal porazit ani v boji neškoleného a v podstatě neškodného dopplera. A pak se tohohle chlapa má někdo bát - cápka, který má být ústředním záporákem celé ságy. Ubohost. Totéž Tissaia - podle knih je to arcimistryně magie, která dokáže sejmout neuvěřitelně silnou iluzi na Tor Lara pouhým jedním zaklínadlem a číst myšlenky i těch nejsilnějších mágů. A ona se vydá sama za nepřítelem, kde se ještě nechá hloupě spoutat dwimeritem a zneškodnit. Taky tvůrkyně, jako vždy, vypouští spoustu důležitého materiálu z knih, aby mohla, jako vždy, dosadit vlastní dodatečné scény, které, jako většinou, stojí za prd. Trissino ikonické popálení bylo sice dodrženo, ale co její ztráta vlasů? Oslepnutí Yennefer kvůli zaklínadlu Fringilly? Nic. Na konci dílu to navíc vypadalo, že z těch 60 zúčastněných mágů pomřela většina, což jde opět proti zásadním odhalením knih. Na Soddenském pahorku má hrdinsky zemřít třináct čarodějů - Triss, která je mylně považovaná za další obět, je od této chvíle označována jako Čtrnáctá z Pahorku, poslední čarodějka, která položila život za svou zemi. Tady to ale vypadá, že je jen "Čtrnáctá ze padesáti tří mrtvých mágů" - kouzelné přízvisko. Geralt zase vůbec nepotká Visennu, na což jsem se těšil asi ze všeho nejvíce. Katastrofální zbroje Nilfgaardu v přímém záběru jsou už jen poslední hřebíček do rakve. Lauren Schmidt se každou chvíli chlubí, jak neadaptuje hry, ale knihy, a nakonec to dopadne tak, že na takřka posvátnou knižní předlohu kálí všemi možnými způsoby. Ohnivý sólo Úžasné Yen ani nebudu komentovat. Poprvé, co dávám 0% ()

Wallis3

Co je osud se v seriálu omílá tak často, že už je to vyloženě trapný. Bitva na Soddenském pahorku byla laciná a ubohá. Setkání Ciri a Geralta absolutně bez chemie, prostě jen pokrčení ramen. ()

aR3Zz

Velmi jsem "podcenil přípravu" a na tento díl jsem se díval hned po předchozím v domění, že se jedná o předposlední díl! A tak jsem si ho maximálně užíval, říkal jsem si "wow, to je příprava na finále jak hrom!" Střípky do sebe zapadají, bitva vrcholí, vůbec mi nevadilo, že se Witcher celý díl vozí na povozu. Díl skončil otevřeným koncem a já se hrnul na další... A dál už asi tušíte :) ()

LukasKalasek

Největší zklamání z celý série. To že čarodějové připluli z moře a pak šli pěšky ty stovky kilometrů do vnitrozemí až k Sodenskymu pahorku (doslova to má i lokaci v názvu! PAHOREK!) ještě přejdu. Ale ten ubohý pokus o zobrazení největší bitvy první Nilfgardské války už ne. Měli možnost udělat epickou bitvu s desitkami tisíc vojáků, magii a vším okolo. Místo toho sme dostali trapný obléhání nějaký elfský pevnosti (elfové pevnosti btw vůbec nestaví, jen pro pořádek). Mistr ve ztracení mečů Vilgefortz, ten Vilgefortz který nakopal prdel i samotnymu Geraltovi zde prohrává souboj s v té době náctiletým Cahirem. Ovšem největší zklamání je setkání Geralta a Ciri. Naprosto geniální a dojemné setkání "jsi něco víc Ciri" v knihách je zde nahrazeno patetickým "kdo je Yennefer". ()

celticek

Dobré zakončení první řady. Luxusní. kouzelnické souboje. Visenna jako Geraltova matka a zákon překvapení konečně svede dohromady Bílého vlka s Ciri. Ideální stav, těším se na druhou sérii. ()

MasterD

Překombinovanost, kterou sedmá epizoda zabila finále první série Witchera, tu už naštěstí nenajdeme. Až na pár nelogických a vynucených momentů (úspěchaný rytířský duel, popálená Triss, pokousaný Geralt...) je to ovšem docela fajn zakončení první série. Osud jako deus ex machina mi ke konci k dlouho očekávanému setkání Ciri a Geralta ovšem moc neseděl. Už si jen představuju scenáristu, který dostane tak parádní myšlenku, že nechá bezdůvodně Ciri vyběhnout z chatrče do lesa, aby se se Zaklínačem setkala právě tam, jak to už v první epizodě slíbila Renfri (když už pro to nemá nějaký normální důvod)... 76% ()

Clark_Kent

Kolem Vánoc, toho bylo celkem dost. Jenže kolem 20.12. začínal The Witcher a já se docela těšil. Popravdě ta výprava je celkem slušná. Jinak víc z erotiky i nahoty, může přilákat o něco víc diváků. Určitě bych vyzvednul i Cavillovu chuť, kdy se odhodlal do většiny kaskadérských kousků zcela sám. Druhá příznivá věc je herečka Anya Chalotra a její poměrně slušnej přerod v obávanou čarodějku, ve mě zanechal trochu víc emocí. Chvílema jsem si připadal jako před 15 lety, při sledování Herkula a Xeny. Všechny ty krásné pohledy do krajiny a vynikající kouzla na obdiv. Ve finále bych to viděl na pozitivní seriál, kterej teprve nabírá na síle. ()

darthvader77

Osma epizoda Zaklínače za mno a pocity rozporuplné ze završení série. Bitva naprosto fantastická, i když si myslím, že to nemuselo tak divoce skákat mezi jednotlivými částmi bojiště. A mohla být trošičku přehlednější. Vilgerfortz vs Cahir je velký WTF?! Tenhle člověk má být finálním bossem? Proč nepoužil tu zrychlovací magii jako proti Geraltvoi v knihách. Dost rozporuplné pocity a z časové linie mám bordel. Konec samozřejmě správně dojemný ()

korect

Dějus ex machina. Nejsem znalcem literární předlohy, ale mám silný pocit, že mnoho důležitého nebylo odvyprávěno. Seriál mi přišel zajímavější z hlediska povídek, dějová linka zde doznává klimaxu, který ovšem funguje roztříštěně, takže zatímco Yennefer jede bomby, Geralt se zaobírá do poslední chvíle nezáživnou situací, kde propojení obou poloh nefunguje zdaleka tak dobře, jak bylo zamýšleno. ()

ACDCKL

Nebýt té zpackané bitvy o Soddenský pahorek, která je spolu s bitvou u Brenny to největší, co knižní série zažila. V bitvě naprosto chybí vojska severních království (Kaedwen, Temeria, Brugge, Redania), ale i trochu jiná role čarodějek. Např. čarodějka Koral, v knížce Bouřková sezóna popisována jako mladá, atraktivní čarodějka, zde naprosto odpudivá stará ženština, popravdě, s tou by Geralt do postele nevlezl, jedině pod účinky kouzla. Zde v podstatě hraje prim Yennefer, ale v knize velkou roli měla většina čarodějek (Triss, Tisaia, Phillipa, Sabrina a z druhé strany Fringilla, která na krátkou chvíli oslepila Yenn). I poměrně malý počet jednotek Nillfgardu této bitvě poměrně ubírá na prestižnosti. Bohužel i na konci setkání Geralta a Ciri není takové, jako v knížkách, zde je škoda, že za první sérii vynechali podstatnou povídku, kdy se poprvé setkali Geralt s Ciri v Brokilonu a kde si již k sobě vybudovali nějaké pouto, to zde vyloženě chybí. I tak si díl zaslouží slabší 4*. ()

rashaverak

Bitva o Sodden priserna, Geraltova linie v pohode, aneb co slo z knihy bylo dobre, co museli vymyslet sami stalo za to, co stoji obvykle. Posledni dil se jako obvykle potyka s americkou posedlosti udelat velkolepy zaver, zde na nej ovsem chybely jak penize tak schopnosti. ()

stafino

Zbytočne natiahnuté. Aby som to celé zhrnul, je to vpohode seriál, dobre sa naň pozerá ale nemá to žiadne posolstvo ktoré by som si z neho odniesol. Ak to budem niekedy pozerať nanovo tak len preto že a) nebudem mať stiahnuté nič iné a nebudem pri wifi, b) budem sa sústrediť na prácu s kamerou, nasvietenie (to je vraj spravené veľmi svetlo avšak som si to nevšimol len som to čítal) alebo iné detaily a easter eggs. Seriálu by som dal tak 70% za vcucnutie do deja. ()

Kanee

No, došlo k nejhoršímu a prakticky k tomu, čeho jsem se bál od začátku. Nespočet otázek i po konci posledního dílu série. Velkolepé zakončení? Vpodstatě ano, ale nutno říci že i trochu přeceněné. Těším se, co nám přinese druhá série, snad budu překvapen dvojnásob. ()

Aechato6

Na Sodden jsem se strašně těšil a nakonec jsem byl trochu zklamaný. Přišlo mi, že tvůrci moc nevěděli co udělat s většinou mágů a tak je jen nechali zmateně pobíhat po poli a pomalu umírat. Jinak efekty byly pěkné a choreografie soubojů na blízko skvělá. ()

Kushina

Důstojné zakončení první série, ve které sice sice hlavní postava 95% času prospala totálně mimo, ale za to konec měl svoje kouzlo. Díl spíše i souboji Niffgardu, proti zbytku světa. Každopádně mě to bavilo a těším se na to, jak vše bude pokračovat. 90% ()

panki9922

Záverečný speech a uzmierenie medzi Tissaiaou a Yennefer pre mňa dostatočne silný. "It is your turn. To save this people, this continent. This, is your legacy! Everything you have ever felt. Everything you have buried. Forget the bottle, let your chaos explode." Plus sa nám konečne stretli Geralt a Ciri. "People linked by destiny, will always find each other." ()