Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (Cinemart)

kaylin

Hned z kraje roku vizuálně krásné a originální sci-fi, které jen dokazuje, že Netflix je na neskutečném vzestupu a není v něm nouze o novátorské přístupy. Ta vizuální stránka mě prostě dostala, ale stejně tak i myšlenky, které film prezentuje. Tohle je chytré sci-fi, které chce něco říct. A k tomu krása pohledět. ()

vorheese

Nešlape to bezchybně, ale ocenění za výsledek a především snahu být musí. Komu se to nelíbí, koho to nudí, ten ať nezoufá. Vždycky má za rohem padesáté šesté pokračování Avengers. ()

..Lucas..

Konečně nějaké nové originální sci-fi. Není dokonalé, ale příběh je dostatečně silný na to, aby zaujal. Navíc, když jsem si pak přečetl několik článků o tom, co by Annihiliation mělo představovat a různé další zajímavosti, tak bylo moje nadšení o něco větší. Takže nakonec dávám 75 % a to i za obsazení. ()

topi

A máme tu další zbytečný film, pod kterým je mimo jiné podepsaná i společnost Netflix. Námět, kde nejde přehlédnout odkazy na Věc nebo Vetřelce by ani tak nevadil, horší je to se samotným scénářem, plným nesmyslností a trhlin. Partička ženských, z nichž každá má svoji těžkou minulost (to jsou zase klišé) se vypraví do zóny, kde se dějí podivné věci a z předešlého týmu se vrátil zpět po roce pouze jeden muž a to zrovna přítel hlavní hrdinky Leny, která se s ženským týmem vydává do oné podivné oblasti. Lenu hraje Natalie Portman, ale bohužel nehraje téměř nic. Ten prostor, co dostala jejích kvalit absolutně nedostačuje. Ostatní nemá cenu ani zmiňovat, obsazení špatné. Co lze jediné pochválit je vizuální stránka a některé efekty, ale to dohromady celou zpatlaninu (kterou zřejmě hodně lidí považuje za chytrou a intelektuální bombu) zachránit nedokáže. Samozřejmě nesmí chybět milostná zápletka mezi Lenou a jejím přítelem, opět tak otřepaně poddaná, že to je něco na mě. Ještě jednou zopakuji - naprosto zbytečný film. ()

Remedy

Vcelku líbivý kompromis mezi velkolepě těžkotonážním a komorním sci-fi příběhem. Co se mi na tom líbilo nejvíc, byla postupná eskalace thrillerových a lehce hororových prvků. Na druhou stranu se nemůžu zbavit pocitu, že z takhle ambiciózního námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Po narativní stránce má totiž Anihilace dost velké rezervy a zejména v závěru působí dost neuspořádaně. ()

Helo

Příjemná "stalkerovina" (nebo spíš "Piknik u cesty-vina"), která člověka - pokud onen chce - donutí se zamyslet a hledat různý významy a metafory. A ony tam skutečně jsou. ()

runner85

Možno to bude znieť strelene, ale ja by som do tej žiari tiež rád vkročil. Možno by som tam očakával dajaký zvláštny druh utópie (ktorý som tam aj zo začiatku vnímal) a možno by som len zo zatajeným dychom pozoroval, všetku tú krásu farieb, mutácií a premien..... ()

AlistairMir

Scéna s "medvědem" je luxusní mrazivá záležitost, lidské květiny také potěšily, Natalie je stále charismatická a i mě celkem zajímalo, jak se to nakonec celé uzavře. Bohužel nudných pasáží je spousta a film tak působí jako by měl tři hodiny. Jednou stačilo. ()

dom156

Jestliže hodnotíte pouze dle hereckých výkonů, tak bude jasné špatné hodnocení. Jestliže hodnotíte dle žánru horor, opět nemastné a neslané. Ale jako sci fi to je hodně solidní. Žánr scifi byl celkem už vybrakován, ale i zde jsou věci, ze kterých jsem měl husí kůži. Herecký ansábl v čele s Natalií taky za moc nestojí. Ale ten příběh to je něco, když se výprava dostane do místa určení, začíná ten největší bizár, co jsem snad mel možnost vidět. Jen jsem čuměl na obrazovku. Byl jsem z toho dost vyplesklej. Pak přišel jakoby závěr, který i klasické zakončení postaví na hlavu. Pro mě velmi solidní záležitost a doporučuju. ()

Trevor

Film ktorý sa hral na oveľa viac, akým naozaj bol. Nezvládnutý úvod síce zachránila časť, v ktorom ženy vstúpili do žiary a skúmali okolie až po stret s medveďom. Úplný záver bol však niekde inde a pokazil tak celkový dojem, ktorý nad vodou udržala iba hudba v štýle filmu Tron, pár špeciálnych efektov, zvieratá a Natalie Portman. U mňa to nestačí na vyššie hodnotenie ako 20%. ()

JohnMiller

Prekvapenie roka. Annihilation mal pre mňa obrovský nádych zóny zo Stalkera (a to som čítal iba knihu) Miesto kde sa láme čas, forma, farby, priestor atď tu boli zachytené úchvatne. Nečakané variácie na túto sci-fi tému (SPOILER) lámanie a kríženie DNA, ma naprosto uchvátilo. Veľmi originálny námet a vo finále tiež nečakaný. Dôvod prečo táto mimozemská forma života začala robiť to, čo robila je tiež, takmer, šokujúco neuveriteľné. Jeden z najlepších filmov roka. ()

Starletka

Dlouhé a pomalu se táhnoucí filmy, které na první pohled vypadají prázdné, ještě nemusí nutně být za každou cenu špatné, pokud mají zajímavou myšlenku, nápad, který vás donutí o něm přemýšlet ještě několik dní po shlédnutí, nebo nějaký hezký mindfuck či pointu na konci, která vám dovede změnit pohled na celý film a podívat se na něj ještě jednou a jinak. Znám takových filmů několik. A tento film se k nim ... nepřidá. Protože nemá naprosto nic. Ale NAPROSTO nic. Přistoupila jsem na jeho hru a pořád jsem čekala, co přijde. Jenomže po dvou hodinách vaty přišly jen závěrečné titulky. Opravdu netuším, co tím chtěl básník říct. ()

kajas

První dvě třetiny super. Zajímalo mě, kam povedou všechny indicie, které nám Garland nabídnul. Bavila (a děsila) mě zmutovaná zvířata, čekala jsem na vyústění zápletky s pohyblivými lidskými střevy. Jenže jakmile se hlavní hrdinka dostala k cíli své cesty - k tajemnému majáku - šlo všechno do kopru. "Ex Machina" zůstala nepřekonána. ()

BoredSeal

Vizuálně pěkné sci-fi, bohužel příběh, chování postav a vůbec okolnosti jsou velmi dementní. Vzbudilo to ve mně chuť přečíst si předlohu. Samozřejmě jsem si okamžitě vzpomněl na starého Stalkera (respektive Piknik u cesty). Zprávy, že snímek je příliš intelektuální, působí po shlédnutí filmu skoro legračně. Jedna z pečlivě vyprofilovaných žen okamžitě propadne paranoie a hysterii. Základna působí dojmem, že je v ní asi osm lidí, včetně pacientů. Když se přestanete kochat krajinou a efekty, dojde k mírnému zklamání, ale přesto je každé chytřejší sci-fi lepší než žádné, i když se nepovede. ()

Miseet

Ze začátku se mi to zdálo jako super film, nicméně po hodině to ztratilo veškerou akci. Další hodinu jsem se už začala nudit. V závěru celého filmu se už ani nemluví. Vzhledem k tomu, jak to celé začalo jsem čekala něco jiného. Asi jsem to nepochopila, ale to už je můj problém. Z tohoto důvodu hodnotím průměrně. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt