Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Nemá děti a ani netouží je mít. Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám a rozhodně si nechce komplikovat život emocemi, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama. A navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, a tak Petr musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku! Ve stejné chvíli se seznamuje s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Marie se rozhodne oběma pomoci. Je třeba nemilosrdné úřednici předložit uvěřitelnou historku. Začíná hra na lásku... Ale jak skončí? I zázraky se občas dějí. (Falcon)

pp

Představuju si, že si jednou Havlík řekl: natočit romantickou komedii přece nemůže být zas tak těžké, točí to kdekdo a lidi na to chodí. Tak si dvakrát pustil Zelenou kartu. Hmm, není to ono, ještě tam chybí děti. Tak si pustil Kolju. Hmm, místo kluka dáme holku, Zubatá je dobrá, dědka ale nebrat a politickými narážkami nebudeme diváka rozrušovat. Vlastně ten dědek by se tam taky nacpat mohl, ať je to i pro důchodce a třeba i slzička ukápne. Ale něco tomu pořád chybí, tak co ještě má dobré hodnocení? Aha, tak třeba Láska nebeská. Jo, ty Vánoce, ty tomu chyběly. A je to, patlanice je hotová. Jediné štěstí, že se mu podařilo sehnat Vetchého s Geislerovou, kteří - i přes nelogičnosti ve scénáři - dělají co mohou. Spoiler: Každý příčetný člověk obviněný z otcovství si jako první udělá DNA test; tím by ovšem celý film mohl skončit po 10 minutách... ()

remotrumpet

"Pořád mne nutí abych vařil takový ty Bobo nebo Fobo polívky, tady se prostě nedá pracovat." Predvianočná rodinná oddychová rozprávka, a potom zazvonil zvonec... ()

mmirri

Tohle nejde brát vážně. Ale funguje to jako milá pohádka s příjemnou vánoční atmosférou, kde se hned několik náročných životních situací docela snadno vyřeší. Pan Vetchý jako trochu svojský, ale moudrý král, paní Geislerová jako velmi statečná budoucí královna a malá Ema, co rychle zapomněla na dosavadní život (kde snad ani neměla rodinu) a šikovně dirigovala své budoucí královské rodiče. ()

cezero

Příjemná rodinná oddechovka podpořena dobrými hereckými výkony, spojení Vetchý - Geislerová funguje stejně dobře jako u Nevinnosti. V porovnání s druhým letošním filmem Ondřeje Vetchého - Bezva ženská na krku - mě tenhle bavil víc. 8/10 ()

Vampira

Příjemný vánoční film, herci super, vtípky fungují, všechno je takové růžovoučké a sune se to k očekávanému happy endu. Jediná zásadnější vada je v tom, že je to zoufale neoriginální, takže jasně předem víte, co se bude dít. Netvrdím, že každý film musí být zásadní objev a musí tam mít aspoň dva plot twisty, ale aspoň trochu míň předvídatelnosti by neškodilo. Tak aspoň, že je tam Eda. ()

52637

Nenarocna a usmevna adventni romance pro celou rodinu, ktera zahreje a pobavi. Vetchy jako vzdy skvely spolu s Geislerovou jim to klape a Cibulkova jako mrcha tresnicka. Akorat to morce tam nemuselo byt ()

Violeta_thea

Velmi milé překvapení a nadšení, film se silným a hlavně uvěřitelným příběhem, bez zbytečného sentimentu jsem přesto slzy neudržela hned několikrát a co je třeba vyzdvihnout - skvělá hudba. Tenhle film stojí za to vidět. ()

wooloong

Výborná ústřední trojice, která hraje jak o život, a díky jejich úžasným výkonům nesklouzlo toto milé dílko do oblasti kýče. Vlastně bych vyzdvihla ještě dva další herce - Edu I. a Edu II. A abych byla spravedlivá, ještě Vilmu Cibulkovou. ()

zvirek

Celkem roztomilý film v podobném duchu jako Kolja, ovšem né s tak hlubokým podtextem, jako je doba totality v Koljovi. Trochu méně sympatická představitelka Emy, ale možná to byl záměr. Vetchý hraje svůj standard, takže tradičně dobrý, i Geislerová zde byla kupodivu celkem snesitelná :-) Co říct více, než opět velmi dobrý český film. 4*. ()

Yony

No..byl to takový...romantický rodinný film...až moooooc. Ale to možná jen moje očekávání bylo větší. Nejvíc mi vadilo, že několikrát za film přišel neodbytný pocit, že to už tady sakra jednou bylo. Taková zkloubenina spousty už jednou natočených českých filmů... neodbytně mi tam křičel..Kolja...Kolja...jako kdyby se snažili postavit příběh na jednou povedených věcech. Vlastně nic proti tomu, ale jako diváka mě to napadlo. Díky bohu za Vetchého, díky němu jsem se na ten film ráda dívala i přesto :) Byl to vlastně milý snímek, příjemný na kouknutí...ale na rozdíl od silných pocitů například právě z Koljy, tady silné dechberoucí emoce nenastaly... :) ()

michaelala

Krásný film ,který pohladí po duši. Nám se moc líbilo, byli jsme parta 5ti žen, a šli všechny z kina ubulené :-)Film má děj i konec, což se dneska musí ocenit. Malá herečka se mi moc líbila, taková správná holka. Doporučuji a dávám 5hvězd. ()

Maratonec

Sakra! Tady to mohlo být klidně na 5 hvězd!!! Nebýt toho lajdáckého napojení na hlavní linku filmu, kde zvolili nejblbější verzi a zadupali do země veškerý IQ diváka. Pro nechápavce mám na mysli způsob, jakým Aňu Geislerovou (výborný výkon) připojili k Vetchému (opět brilantní) a Emě...Tady stačilo zvolit alespoň trošku lepší improvizovanosti, která by nevyzněla tak stupidně a za vlasy přitažená jako předvedli ve filmu. Je tisíc jiných způsobů jak to udělat jinak. Názorně popíšu absurditu jak to zprasili. Nejprve Vetchý mírně nesměle vyjádří návrh na společné manželství Aně a dostane facku. Následuje výběh z hotelu, pak se Aňa vzápětí vrátí a žádá o podrobnější vysvětlení. Když se dozvídá více, odchází a ráno na snídani se ptá na možné následky prozrazení fingované svatby. Po sdělení o možném vězení ucukne překvapeně hlavou..následuje souhlas, že do toho jde. To jako vážně?! A kýčovitý konec jakbysmet..narychlo seběhlé a sešité s vyhlídkou na vánoční strom...Teď to pozitivní. Přes tento rušivý a zabíjející element drtivá větší část filmu příjemně utíká a funguje! Tři a půl, ale tentokrát budu hodný. ()

hujerita

Takmer štyri, možno tomu niečo chýbalo, alebo my to v ten moment nesadlo, ale inak vyšší priemer. Aňa s Onrejom sú super a keď to tak zoberiem akurát ten scenár mohol byť lepší. Spokojný som bol a to je základ. ()

Rain.mann

Zklamání. Vetchý táhne celý film. Ema hraje hrůzně, je studená a nepřesvědčivá. Některé scény nelogické a ta na konci na střeše je navíc nepřirozená a vyumělkovaná. ()

mikomus

Slušná česká podívaná, skvělé obsazení herců kteří slušně plují příběhem, který jsme určitě už někdy viděli v jiných amerických filmech, ale tady na české poměry vše funguje jak má a baví vás až do konce, proto vřele doporučuji ()

Drkolnov

Romantiku aby člověk pohledal. Ondřej Vetchý, byť ho mám velmi v oblibě, působí prkenně, ale to i ostatní herci. Takže bych to spíše připsal špatnému scénáři, nevhodně zvoleným exteriérům, nepříjemné kameře, a hlavě nereálným situacím jak z právního, tak i sociálního hlediska, kterým se nedalo už ani smát, jak byly bokem od reality života. Casting malé holčičky odfláknutý, působila na mě nepřirozeně jako fakan, kterého bych naopak do děcáku s rozběhem umístil. Nelze než deaktivovat oční pozadí a raději použít forward tlačitko - na obrazovce ubíhající čísla jsou zajímavější než ten rádoby romantický děj filmu. ()

Gmisiycs

Scénář vytvořený pro právní prostředí jiné země, ale posazen do ČR. Vetchý hraje uvěřitelně pouze v rozpačitých situacích, vše ostatní jen hraje a je to poznat. Vetchý opět slabý. Ale davy jej milují. Asi kvůli fyzičce. No tak alespoň za sportovní postavu jej lze pochválit. Aňa za dvě. Měla už lepší výkony, ale špatné to nebylo. V celém filmu nadělala méně škod, než Tarantino v úvodních titulcích svého "díla". Ema hrát neumí a je nesympatická. Jí to lze odpustit. Je to děcko a nemá za sebou herecké školy, jako např. Vetchý. Nelíbí se mi ani móda propagování obtloustlých dětiček a anorektických žen. U mě je film velikým zklamáním snad ze všech úhlů pohledu. Druhá recepční je fajn. Za ni jsem přidal hvězdu. První z hvězd je za to, že jsem film nevypnul před koncem, jak je poslední dobou běžné, a sice nejen u českého filmu. Mmch... včíl jsem dočuměl Ostravaka Ostravskiego a temu dam tři bludišťaky. Že je trapnější než tentok patok? To je. Ale alespoň si na umění nehraje. ()