Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Nemá děti a ani netouží je mít. Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám a rozhodně si nechce komplikovat život emocemi, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama. A navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, a tak Petr musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku! Ve stejné chvíli se seznamuje s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Marie se rozhodne oběma pomoci. Je třeba nemilosrdné úřednici předložit uvěřitelnou historku. Začíná hra na lásku... Ale jak skončí? I zázraky se občas dějí. (Falcon)

Fuksinka

Česká vánoční romantická komedie, která nejen že nedopadla strašlivě, ale dopadla velice dobře. S Českým filmem to začíná vypadat opravdu nadějně. Pohádky pro Emu bych si představovala jako stálici ve vánočním TV programu. Jedná se o opravdu milý a něžný film. Vetchý a jeho nesmělost v komunikaci s Emou (šikovná holčička) je roztomilá. Gaislerová se mi po dlouhé době taky moc líbila. Dějová linka s Vetchého otcem kupodivu nepůsobila trapně. Za mě opravdu palec nahoru. ()

MrKrahujec

No, až k slzám mě to přímo nedojalo - asi jsem už otrlej - ale zhlédnutí tohoto filmu rozhodně nelituju, už to chtělo jako sůl nějaký opravdu český film, který by nebyl k zblití... už jsem si začínal říkat, že takový už asi nebude. A ejhle! Připomene to sice leccos, třeba i nádherný Papírový měsíc s Ryanem O´Nealem a jeho dcerou, ale ten měl podstatně více skutečné životní vervy... Ale tohle bylo zase takové velmi, velmi české... ()

kolodej1

dávám vysoké hodnocení, přesto, že hlavní dějová linka je vlastně nesmyslná. Nemyslím si, že ten, kdo si jako český občan chce osvojit dítě (u kterého je od začátku navíc předpoklad, že je jeho ), musí podstoupit stejnou proceduru jako imigrant, který se chce dostat do Anglie sňatkem. A že by hrozili podobné sankce za předstírání vztahu, to mi taky nepřijde věrohodné. Vše ostatní je ovšem v tomto filmu skvělé, herecké výkony, dialogy, celková atmosféra. Stačí vypnout mozek a sledovat tento film coby pohádku, jako rodinný film má tohle zaděláno na vánoční klasiku. Závěr pak dojme i takového cynika jako jsem já a přitom nemám podivný pocit jak to často bývá, že jde o citové vydírání ()

Blejzr

Prostě český dětský herci, to je něco příšerného.. ještě jsem neviděl děcko, které umělo hrát.. prostě českej film.. zlaté USA! USA! USA!!! ()

topvideo

Trocha pritiahnuté za vlasy...výkony troch hlavných hrdinov sú slušné, polívčička mi vadila. Dej predvídateľný. ()

Kozlowski8

Starý mládenec Petr, pracující dlouhodobě v Londýně, odjíždí do Prahy, aby se postaral o svou údajnou dceru Emu, o níž neměl tušení a jejíž máma umírá. Žádní jiní příbuzní nejsou a dívenka by musela do dětského domova... Filmů s podobným dějovým schématem bylo natočeno nespočet, takže nic nového pod sluncem se nekoná. Přesto má tento snímek Rudolfa Havlíka co nabídnout a nenudí. Kromě základní linie příběhu, kdy se mezi Petrem - ve vztahu k dětem toporným a nepraktickým, který má problém i s vyprávěním pohádek před spaním ("máma byla iritována chováním synů, které pro ni bylo neakceptovatelné"), či s vypravením děcka do školy - a Emou, vytváří vzájemný vztah a pouto a snaží se splnit podmínky pro to, aby Emu Petrovi nevzala sociálka, sledujeme docela zajímavou vedlejší vztahovou linii - mezi Petrem a jeho tátou, kterého se rozhodne po letech vzájemné nekomunikace navštívit. Pokud člověk od filmu nečeká víc, než že si u něj odpočine a příjemným, milým způsobem se odreaguje a neřeší lehké projevi klišovitosti a možná kýčovitosti, které jsou cítit, má z něj stejný pocit, jako mám já - tedy veskrze příjemný. 70%. ()

bonovox

Príjemný český snímok s perfektnou ústrednou hereckou trojkou, ktorému bez problémov odpustíte aj nejaké tie chybičky či klišé. ()

vooddoo

K Pohádkám pro Emu jsem se dostala prostřednictvím písně Michala Hrůzy "Pro Emu." A jelikož ve videoklipu byly ukázky z filmu, řekla jsem si, že se na něj podívám. A rozhodně nelituji. Ač podobný žánr nemusím, zde jsem byla příjemně překvapena. Anna Geislerová a Ondřej Vetchý se skvěle doplňují, a děj je uvěřitelný, žádná kýčovitost nebo přeslazenost. Jediné co mi trochu vadilo, bylo mnohdy protivné chování malé Emy. Ale přimhouřím obě oči a dávám plnou palbu. ()

Saxos

Zdánlivě rodinný film. Pro děti však ničím poutavý a zajímavý, pro starší a pokročilé nudný a moc idealistický. City a emoce nic, humor nikde, naši nejúspěšnější herci to tak nějak odříkali, opravdu nuda. A dvě hodiny, proč?, ideálně tak minipovídka na 20 minut. ()

LencaN

Zase mám jednou radost z nového českého filmu. Sice teď už dva roky od premiéry, ale pořád ho považuji za nový výtvor. Dobré české filmy, aby člověk hledal lupou. To, co se teď hlavně točí, je bezduché, ploché a kolikrát i trapné. Myslím hlavně romantické komedie, ty jsou na tom hodně špatně. Ale toto není ten případ. Pohádky pro Emu neuvěřitelně utíkaly. Čas strávený s nimi byl plný napětí, roztomilosti a romantiky. Ondřej Vetchý zahrál novopečeného otce 8-leté holčičky neuvěřitelně. Baštila jsem mu každý jeho rozpačitý pohled. S Aňou Geislerovou vytvořili krásné duo, protože ona taky hrála naprosto uvěřitelně a civilně. Žádné dramatické projevy a přitom to mělo grády. Kdo umí, ten umí. Chudák Eda, morčátko bylo vtipné. Stejně tak malá herečka Emy, neskutečná slečna. Příběh byl neotřepaný. Závažné téma, ale přesto pojaté se srdcem. A zápletka našeho hrdiny Petra a jeho nemluvného otce byla velice dojemná. Soundtrack byl úžasný, filmovou hudbu čeští muzikanti umí. Mrzí mě, že je tento film trochu nedoceněný. Možná se mohla větší pozornost věnovat úvodnímu marketingu. Ale co už. Snad si film i tak najde svoje fanoušky. Já jím jsem. ()

Franki69

Zdejší všeobecné nadšení nesdílím. Přitom je v tomto filmu jaksi vše správně. Dospělí se začnou měnit a ubírat ze svých sobeckých zvyků a stereotypů, jen aby pomohli malé holčičce, které zemřela maminka. Malá holčička není otravná. Otec a syn se dokáží smířit a překonat letité křivdy. Film se odehrává v krásně nasnímané předvánoční Praze. Režisér do děje přidal drobné zábavné etudy s pískajícím morčátkem nebo Ondřejem Vetchým v kostýmu čerta. A přesto jsme s přítelkyní asi tak dvakrát uvažovali o tom, že nedokoukáme. Možná jsme už viděli víc filmů o dospělácích, kterým do života vstoupí malé dítě a navzájem k sobě najdou cestu k dojemnému happyendu. A když začnu třeba českou klasikou Jak vytrhnout velrybě stoličku, zjevně ve svém žánru lepších. Proč tedy to rozčarování z Emy a jejích pohádek? Režisér zjevně nechtěl natočit citově vyděračský doják. Naopak, tenhle hluboce dojímavý příběh zcela záměrně vypráví jaksi ploše a odtažitě, bez smíchu a bez slz a nutně tedy s prohřešky proti žánru i obyčejné logice. Zádrhel je možná i v obsazení. Ondřej Vetchý hraje v podstatě nudného a dost nesympatického byrokrata a bylo těžké jeho proměně v tatínka Emy, v podstatě ze dne na den uvěřit. A jeho náhlý boj proti byrokracii, které je celý život oddán a ostatně se k ní opakovaně vrací, je opravdu nevěrohodný. Nebo, holčička Ema nemá problém žít jen pár dní po smrti maminky, s kterou byla odjakživa (celých svých 8 let) s nějakým cizím pánem v hotelovém pokoji. A ani ne měsíc po jejím úmrtí už chce za maminku Geislerovou. A i když na to nevypadá, umí uprchnout z dětského domova a dostat se v centru Prahy na střechu domu s výhledem na Staroměstské náměstí. Takže, jak s tím hodnocením? Přítelkyně podotkla, že v kině by jí bylo líto peněz. A já s ní souhlasím, čili male & female, dáváme shodně 40%. ()

zuzzz.man

Námět není zrovna dvakrát originální, každému je po přečtení obsahu jasné, jak tento film skončí. Ale co, účel to splnilo, snímek mi pěkně zabrnkal, Vetchý je král, o tom není pochyb. Geislerová mě příjemně překvapila, normálně na mě působí značně afektovaně, ale tady snad kromě jediné scény ne, její výkon byl přesvědčivý, dotáhla bych jen její dějovou linku a expřítelem, ale to už je jen drobnost. Musím vypíchnout hudbu i pár vedlejších rolí. Příjemný film pro sobotní večer. Nedoporučuji těhotným ženám a čerstvým maminkám, případně nechť vše výzbrojí zásobou kapesníků ()

Salvator

Pohádka v názvu se vcelku dobrý nápad. Film je totiž takovou pohádkou s princem, Popelkou doplněnou o trochu jinou Červenou karkulku. ()

SuzieS

strasne nudny, neuveritelny film. Herci zde nemaji absolutne zadne charizma, ikdyz v jinych filmech ano. Psychologie postav i dialogy jsou neprirozene. Navic mnoho vaty a dramaticke okamziky jsou silene o nicem. Spatne vyvazena hudba a zvuk. V zasade dobry namet, ale strasne spatne se na to kouka. Po prvni tretine jsem zacla preskakovat, a pak uz jsem to jen preletela. ()

hony23

Je to sice takový ten vánoční doják hrající na city, ale je natočený vkusně a plusové body tomu přidává i skvělé herecké obsazení. ()

gpx

Toporné herecké výkony, nudný scénář, nesympatický hlavní hrdina, obtloustlá holčička v hlavní dětské roli.... i 2 hvězdy jsou moc. ()

PTuranyi

Príjemná romantická záležitosť. Veľmi dobré herecké výkony. Zaujímavý príbeh a zápletka, ktoré sa ku koncu zvrhnú na štandardné romantické klišé. Celkom si viem celý príbeh predstaviť v hollywoodskej produkcii. ()