• kocik1

Aňa Geislerová je tak říčná do sňatku, že jsem se až divila, že na celou habaďúru nepřišla sama. Ono vůbec Pohádky pro Emu mají několik logických (i emocionálních děr) velkých tak, že by jimi projel žebřiňák. Tou, která mě iritovala nejvíc, bylo to, že Čecha "vyhostí" z Česka. Ono zasadit Zelenou kartu do Čech, které jsou navíc součástí EU, nebyla dobrá volba a napříště bych scénáristovi doporučovala raději vymyslet nějaký příběh sám, než opisovat z Kolji a již zmíněné Zelené karty. Přesto má film určité svoje kouzlo a plus půl hvězdy dávám za hořícího pekelníka.50%(25.11.2017)

Jasně, mohlo by se tomu vytknout hodně věcí. Třeba čas tu plyne tak nějak zvláštně a podle svých pravidel. Já ale musím říct, že Pohádky pro Emu jsou tak příjemným a pozitivním filmem, že mu prostě nějaké nejasnosti a nelogičnosti rádi odpustíte. Ondra Vetchý tu hraje, svým způsobem, poměrně vážnou postavu, kterou mu ale stejně moc nevěříte, protože v něm vidíte všechny ty poslední komediální role a tak mu od začátku přejete štěstí. Nicméně Aňa k němu perfektně sedí svojí nejistotou a utváří tak moc příjemnou netypickou dvojku do romantického žánru, o kterém u nás v Česku vlastně ani moc nevíme. Jak tedy říkám, vytknout by se dalo mnoho, ale pokud se od toho oprostíte, dostane se k Vám opravdový lidský film s moc pěknou hudbou, kvalitní kamerou a malou Emou, které přejete jen a jen štěstí.(26.11.2017)

Krásný film. Letos jsem viděl už několik filmů, ale v první trojce jsou filmy Sully: Zázrak na řece Hudson, Pohádky pro Emu a Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Myslím, že Pohádky pro Emu by mohli dostat českého lva za nejlepší film. Bylo to vynikající. Film byl na způsob filmu Kolja. Vynikající děj a skvělé hlášky. No prostě dokonalý film. Určitě ho pošlu na cenu filmových fanoušků na českých lvech. Herci byli všichni vynikající. Ondřeje Vetchého a Aňu Geislerovou mám moc rád a Ema Švábenská. Jestli ta nedostane českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli tak už nevím. Anna Polívková byla též skvělá a Vilma Cibulková mi připomínala soudružku Zubatou z Kolji. Oldřich Vlach byl také vynikající. I když moc nemluvil. Hudba byla také velmi pěkná. Kamera taky vůbec nebyla špatná a musím říct, že se mi moc líbil obraz. Nejlepší byl, ale scénář, který sám napsal režisér filmu Rudolf Havlík. Bylo mi trochu líto Edy. Myslím Edu prvního samozřejmě. Jinak se mi tento film moc líbil a má u mě pět hvězdiček, takže to nejlepší hodnocení a přál bych mu aby získal nějakého toho českého lva. Zaslouží si to. Ještě jen jedna zajímavost. V létě 2015 jsem Aňu Geislerovou potkal na dovolené v Bretani. Jak neměla ten make up tak jsem ji skoro ani nepoznal.(4.11.2016)

Voilà, další poklad mezi českými filmy je na světě. Přichází nečekaně, bez velké reklamy, zato s vynikajícím a dojemným příběhem a s trojicí, která to herectví rozhodně nešidí. Aňa, Ondřej a Ema ve filmu, který dojme... a to víc, než jen tak zlehka. Pohádky pro Emu se prostě povedly. Podívejte se na to, budete překvapeni. Fakt.(20.1.2017)

Ohrádky pro Edu.. Méně uspěchaný konec a půjčování od žánrových sester, více důvtipu a šarmu a byl by tu možný potenciál každoročních vánočních repríz mezi zarudlým Ivanem a šlapkou Richarda Gerea. Jsem jediný, kdo si u scény nerozhodnosti muže a ženy v naproti sobě umístěných pokojích vzpomněl na Indiana Jonese a Chrám zkázy? Akorát Vetchého nezačal škrtit Mola Ramův nohsled.. No nic, aspoň že se čert s hodností vraníka vrátil po letech k fochu..(22.3.2017)

• - Natáčelo se na Plešivci a v Praze. (M.B)

• - Ústřední píseň k filmu složil a nazpíval Michal Hrůza. Píseň nese název „Pro Emu“. Objevila se také na Hrůzově albu Sám se sebou (2017). (cebrk)