Petr Miller odešel před osmi lety pracovat do Anglie, kde se živí jako právník, který pomáhá Britům při imigračních záležitostech a při odhalování falešných sňatků za účelem získání britského občanství. Jednou obdrží telefonát z Prahy, ve kterém mu sděluje sociální pracovnice, že byl označen za otce dítěte, jehož matka měla vážnou autonehodu. Petr takový nesmysl odmítá, ale svědomí mu nedá, a tak nasedá na letadlo do Prahy, aby zjistil, jak se věci mají. Žena, která mu přiřkla otcovství a se kterou měl v minulosti románek, stále zůstává v kritickém stavu, a Petr se rozhoduje, zda se o dítě postará, nebo ho svěří ústavu sociální péče. Nakonec se rozhodne, že to zkusí, než bude jeho matka v pořádku a bude si s ní moct otcovství vyjasnit. Petr se tak setkává s osmiletou Emou a ubytuje se s ní v hotelu. Potýká se poprvé s rodičovskými starostmi a také s myšlenkou, jestli je Ema jeho, nebo ne. Test DNA zatím neřeší, nechce dělat unáhlená rozhodnutí. V hotelu se setkává s hotelovou manažerkou Marií, která občas pomůže Petrovi s péčí o Emu. Petr s Emou se postupně sbližují. Když Emy matka zemře, sociální pracovnice požádá o zařazení dívky do programu sociální péče. Pod tlakem událostí a okolností se Petr rozhodne, že o Emu bude bojovat. Podmínkou k tomu, aby ji získal do své péče, je však sňatek. Vymyslí tedy plán na fingovanou svatbu, do které se mu s Emou podaří přemluvit Marii. Jejich snaha vybojovat Emu do vlastní péče je sblíží a zažijí mnoho humorných a dojemných situací. Petr musí navázat kontakt se svou rodinou, hlavně s otcem, kterého osm let neviděl a kterému nemůže zapomenout mnoho věcí z minulosti... (TV Prima)

Trailer 1

Pethushka

Voilà, další poklad mezi českými filmy je na světě. Přichází nečekaně, bez velké reklamy, zato s vynikajícím a dojemným příběhem a s trojicí, která to herectví rozhodně nešidí. Aňa, Ondřej a Ema ve filmu, který dojme... a to víc, než jen tak zlehka. Pohádky pro Emu se prostě povedly. Podívejte se na to, budete překvapeni. Fakt. ()

tron

„To je holka.“ – „Skvělý postřeh.“ Názov je (relatívne) zavádzajúci, toto naozaj nie je rozprávka. Ondřej Vetchý podáva kvalitný výkon a dokonca aj Anna Geislerová, na ktorú som v posledných rokoch alergický, sa mi tu páčila. Palec hore dávam i za príjemnú vianočnú atmosféru, výpravu milovanej Prahy a originálne, pútavé umiestnenie do hotela s jeho tu menej, tu viac kurióznymi obyvateľmi. Je to vtipné, ale v potrebných miestach to rozumne spomalí a dojíma. Body udeľujem rozhodne aj za plno skvelých dialógov a hlášok („To je moc hezký jméno.“ – „Normální.“). Vidno, že sa zrejme strihalo trochu viac, než bolo potrebné (nevyužitá postava Vilmy Cibulkovej, u ktorej je zrejmé, že to nie je taká byrokratická mrcha, akou sa stala v oficiálnej kinoverzii) a naštvalo ma strašné klišé s nájdeným zápisníkom. Inak ale veľmi fajn. ()

Fr

,,MAMINKA MI VŽDYCKY VEČER VYPRÁVÍ POHÁDKU. BUDEŠ MI TAKY NĚJAKOU VYPRÁVĚT?“… /// Hořkosladkej vánoční příběh, kterej chytí za srdíčko (tak vás starý určitě…). Je totiž hodně vo rodině a vo životě. Připravte se spíš na slzy než smích, páč von ten život kolikrát není žádná pohádka. Exhibice Ondry Vetchýho (komentovat holčičku mi přijde nefér) by mohla přesvědčit (aspoň jednoho) beznadějnýho samotáře, aby se nebál začít novej život. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Útočím na Zelenou kartu. 2.) Umírá mně máma a nemám fotra. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Gilmour93

Ohrádky pro Edu.. Méně uspěchaný konec a půjčování od žánrových sester, více důvtipu a šarmu a byl by tu možný potenciál každoročních vánočních repríz mezi zarudlým Ivanem a šlapkou Richarda Gerea. Jsem jediný, kdo si u scény nerozhodnosti muže a ženy v naproti sobě umístěných pokojích vzpomněl na Indiana Jonese a Chrám zkázy? Akorát Vetchého nezačal škrtit Mola Ramův nohsled.. No nic, aspoň že se čert s hodností vraníka vrátil po letech k fochu.. ()

Malarkey

Jasně, mohlo by se tomu vytknout hodně věcí. Třeba čas tu plyne tak nějak zvláštně a podle svých pravidel. Já ale musím říct, že Pohádky pro Emu jsou tak příjemným a pozitivním filmem, že mu prostě nějaké nejasnosti a nelogičnosti rádi odpustíte. Ondra Vetchý tu hraje, svým způsobem, poměrně vážnou postavu, kterou mu ale stejně moc nevěříte, protože v něm vidíte všechny ty poslední komediální role a tak mu od začátku přejete štěstí. Nicméně Aňa k němu perfektně sedí svojí nejistotou a utváří tak moc příjemnou netypickou dvojku do romantického žánru, o kterém u nás v Česku vlastně ani moc nevíme. Jak tedy říkám, vytknout by se dalo mnoho, ale pokud se od toho oprostíte, dostane se k Vám opravdový lidský film s moc pěknou hudbou, kvalitní kamerou a malou Emou, které přejete jen a jen štěstí. ()

• Ústřední píseň k filmu složil a nazpíval Michal Hrůza. Píseň nese název „Pro Emu“. Objevila se také na Hrůzově albu Sám se sebou (2017). (ČSFD)