"Tak už můžeš povídat." Jak se tak dívám, Ondřeji Vetchému vztah s Petrou Hřebíčkovou asi moc dlouho nevydržel, takže si rychle našel Aňu Geislerovou. K samotnému příběhu bych ale rád dodal to, že jeho závěrečná píseň byla dle mého názoru neuvěřitelně nesnesitelná Hrůza, která mi svou naprostou nepatřičností naprosto zkazila dojem z filmu, který by mě jinak určitě dostal.(9.12.2016)

Voilà, další poklad mezi českými filmy je na světě. Přichází nečekaně, bez velké reklamy, zato s vynikajícím a dojemným příběhem a s trojicí, která to herectví rozhodně nešidí. Aňa, Ondřej a Ema ve filmu, který dojme... a to víc, než jen tak zlehka. Pohádky pro Emu se prostě povedly. Podívejte se na to, budete překvapeni. Fakt.(20.1.2017)

No... skvělé herecké výkony Ondřeje Vetchého a Aňy Geislerové, to bez pochyb :) Bohužel to, na čem by si měl dobrý film zakládat, zde chybělo.. Tím základem je příběh.. Tento film bych přirovnala k vykrádání Pohádek na dobrou noc a Kolji.. oč by to celé bylo zajímavější, kdyby SPOILER se ukázalo, že Vetchý není otcem Emy, tím pádem by o ni opravdu musel bojovat. Vzhledem k tomu, že jejím otcem byl, celý film by se mohl odehrát v 10 minutách, kdyby si nechal udělat test otcovství hned, když o něm začal uvažovat. Nemusela by se odehrát celá zápletka s fiktivní svatbou, apod... Jsem příznivcem české tvorby, ovšem toto mě příliš neuchvátilo..(27.7.2017)

Tak kdybych byl hnidopich, tak bych si určitě k tomuto snímku nějaké ty výhrady našel. Jako třeba, že to v některých momentech trošku až okatě připomíná Kolju (včetně přítomnosti nesympatické sociální pracovnice) nebo, že má film divně useknutý konec, po němž následuje k titulkům hudba, která se tam podle mě vůbec nehodí. Ale jinak převládají jednoznačně pozitivní dojmy. Myslím, že jestli jsme v Čechách až doposud měli coby tradiční "vánoční" film Pelíšky, které přitom o vánocích ani tak úplně nevypovídají, tak nyní už takový hezky vánoční film se vším všudy máme (včetně trošky toho sentimentu). Především jde ale o film úžasně lidský a plný laskavého a zcela nenásilného humoru. Co dost oceňuji (a co tento film podle mě odlišuje od klasický amerických sentimentálních filmů) je způsob, jakým je zpodobněna postava Emy, resp. kdo byl vybrán pro její ztvárnění. Není to žádná roztomile "sladká holčička z reklamy", spíše na první (ale opravdu jen na první) pohled takové "ošklivé káčátko". Na ten druhý pohled je přitom Ema poměrně sebevědomá, vtipná, komunikativní (dokáže si získat trošku podivínského "dědu") a taky hudebně nadaná holčina. Možná může někdo namítnout, že na to, že je před nedávnem umřela maminka je až moc v pohodě, ale ono ji tak trošku v dané situaci ani nic jiného nezbývá. A pak stačí jedna scéna, kdy Ema pláče ze strachu že umře, a člověk musí uznat, že ani v tomto směru není scénář "děravý". Naopak bych velmi ocenil, že film pokud jde o city nikterak netlačí na pilu a nesnaží se být "dojákem" za každou cenu (snad proto asi i končí způsobem, jakým končí). Herecky samozřejmě film stojí na Vetchém s Geislerovou, kteří jsou oba v některých scénách vysloveně roztomilí (viz scéna, kdy se oba tak dlouho odhodlávají zajít za tím druhým na pokoj, až oba usnou). Ale především je to o tom, že mají co hrát (vzhledem k dobře vystavěnému příběhu ve scénáři)(19.12.2016)

• Big Bear

No tak já tedy toliko nadšen nebyl a divím se té červeni a záplavě hvězd. Postavy se chovali naprosto iracionálně a to všechny 3. Vlastně všech 5, když započítám záporáka zlou sociální pracovnici Cibulkovou a zhrzeného milence... Hned to jak se Ema otřepala mi přišlo naprosto nedůvěryhodné, podobně na tom bylo chování Petra i když tam bych jisté nutkání situaci řešit chápal obzvláště nebyl-li si jist otcovstvím a do třetice to byla postava hraná Aňou, která po se minutě ve výtahu začne opravdu chovat nelogicky. Ano je to milé, celé je to hřejivé, laskavé... ze začátku mi bylo Emy líto. Člověk si představuje to opuštěné mládě, jak mu asi je... No ale ten zbytek.... Pokud film jakž takž funguje po romantické stránce, ta komediální nefunguje vůbec ať už se jedná o padající ječící Aňu na lyžích (uááááá!), nebo prchající morče hotelovou klimatizací přímo do kuchyně se Čtvrtníčkem a jeho wok pánví... Prostě za mně takhle ne. Chápu, že to na vánoce může někoho při vůni purpury a blikotání led žároviček z blízké vietnamské tržnice dojmout i s tím fakt podivným závěrem na střeše (morče v popelnici..bylo taky dost ujeté..), mně ale ne.. bohužel. Pohádky ať si příště pan Rudolf Havlík vypráví někomu jinému. Nebýt tam Vetchý s Aňou, bylo by to nekoukatelné. Chválím příjemnou hudbu pana Konvičky i spoustu krásných záběrů na Prahu. Dávám za dvě poznámky do červeného notýsku. * *(26.9.2017)

• - Natáčelo se na Plešivci a v Praze. (M.B)