• MikeCool

Co to sakra mělo být? Další do řad ubohých čecháčských filmů hrající si na slavné americké blockbustery! ___ Herecký casting hlavní dětské aktérky zřejmě proběhl v pupkaté frontě v mekáči. S prominutím tak odpornou a nesympatickou dětskou herečku, snažíc se zahrát nevinou roztomilou dívenku jsem v českém filmovém světě snad ještě nikdy neviděl. Hrůza, děs! ___ To však zdaleka není jediné negativum této filmové splašky! Scénář založený na nesmysluplných, koktavých a zcela zmatených dialozích filmu ubírá nejvíce. Aňu Gaislerovou a Ondru Vetchého považuji za jedny z našich nejlepších hereckých klenotů, ovšem zde jsem je měl - po zhruba dvaceti minutách - plné zuby! ___ Takže pane rejžo Havlíku: "Za mě velký palec dolů a příště zkuste krom parodie na Lásku nebeskou třeba Pulp Fiction, ať nám vznikne další, český parodický paskvil."(6.3.2017)

Velice pěkný film s Ondrou Vetchým v roli bezdětného právníka, kterému osud postaví do života osmiletou holčičku jakožto dceru, o které doposud neměl žádné tušení. Film je v jistém směru romantický, nicméně pokud divák chce, může v něm spatřovat i určitý střet s institucionální mašinérií, které nejde až tak o člověka jako spíš o „dodržování zákonů“. Všichni zúčastnění podávají sympatické výkony. Myslím, že film ani není zbytečně přeslazený. Samotná zápletka to ani nepotřebuje.(11.8.2018)

Příjemné překvapení. Velice citlivě přednesené složité téma, vezoucí se na mírné vlně optimismu a vtipu, na které zvládl Vetchý spolu s Geislerovou, a to ji opravdu nemusím, ale zde byla milá, ba dokonce sympatická, vytvořit jednu z nejhezčích dvojic tuzemských filmů posledních let. Spolu s přítomností malinké Emy se tak snímek hodí pro celou rodinu a s předvánoční atmosférou pasuje i do svátků nejhezčích. Nebýt předramatizovaného závěru, kdy je konec stejně nadmíru jasný, by dojem z této "pohádky" byl daleko lepší. Láska nebeská po česku, proč ne.(6.3.2017)

Sentimentalni usa shit? Asi ano, ale pusobilo to na vsechny okolo v sale a ja se snazil prizpusobit. Nakonec to na my plechovy hrudi zahralo, Vetchy je bourak zahraje cokoliv, ikdyz me misty pripominal staryho dobryho Jirinu, zahral skvele pestouna vlstni dcery. Anicka je klasa, jejim obsazenim nelze film zkazit, ba naopak jen vylepsit. Celkove se mi to asi, teda, no dobre libilo se mi to, ale trochu se stydim, to nejen za sebe, ale hlavne za to, ze jsme byli v kine 4 osoby, to uz lidi nechodite na filmy?(17.11.2016)

Nejlepší česká romantická vánoční komedie. Ne že by jich bylo tolik. Rudolf Havlík ovšem není žádný Richard Curtis, proto taky nečekejte novou Lásku nebeskou. Scénář, tradiční slabina českých filmů sráží i tenhle. Děj je nejuvěřitelnější když budoucí dvojice stydlivě krouží kolem sebe a zmateně hledá slova. Jakmile se ovšem cítí jistěji, dialogy začínají znít strojeně. A když mluví Ema Švábenská, zní uměle všechno. Její postava je přemoudřelá, a působí spíše jako kouzlená sudička, než vyděšená a zranitelná osmiletá dívka. Atmosféru kazí pokusy o situační humor, připomínající nepovedené taškařice minulých dvaceti let. Za všechny zmíním Edu v hotelové kuchyni (proč proboha?). Herci jsou slušní, především ti ve vedlejších rolích. Vetchý by určitě zvládl i komplexnější postavu a Aňa Geislerová je skvělá když hraje někoho, kdo je jako Aňa Geislerová. Velký plus je kupodivu hudba. Příjemná, nevtíravá a krásně dokreslující atmosféru.(18.11.2016)

• - Natáčelo se na Plešivci a v Praze. (M.B)

• - Ústřední píseň k filmu složil a nazpíval Michal Hrůza. Píseň nese název „Pro Emu“. Objevila se také na Hrůzově albu Sám se sebou (2017). (cebrk)

• - Do role Petra Millera (Ondřej Vetchý) byl zvažován i Michal Suchánek. (Stoka)