Velice pěkný film s Ondrou Vetchým v roli bezdětného právníka, kterému osud postaví do života osmiletou holčičku jakožto dceru, o které doposud neměl žádné tušení. Film je v jistém směru romantický, nicméně pokud divák chce, může v něm spatřovat i určitý střet s institucionální mašinérií, které nejde až tak o člověka jako spíš o „dodržování zákonů“. Všichni zúčastnění podávají sympatické výkony. Myslím, že film ani není zbytečně přeslazený. Samotná zápletka to ani nepotřebuje.(11.8.2018)

Dlouho jsem vzdoroval, ale nakonec mě ten film stejně dostal. Přitom mi tam vadilo tolik věcí! Ústřední herecké trio Vetchý (btw. jeho angličtina fakt nezní jako u někoho, kdo žil 8 let v Londýně) & Geislerová & Cibulková už nějakou dobu moc nemusím a řadím je osobně k okoukaným tvářím českého filmu, které hrají v čím dál větších kravinách. Vadila mi i herecká představitelka malé Emy - v tomto se přikláním k lidem, kteří s ní měli problém. Líbili se mi tam jen Dvořák s Polívkovou, význam jejich postav je ale jen malý. Opravdu hodně mi vadilo, jak je ten film prolezlý product placementem - já se s tím prostě u českých filmů nebudu smiřovat a budu tím otrávený pokaždé, kde to tak strašně bije do očí. Samotný scénář má podle mě několik slabin, z nichž největší je asi uspěchané - a dokonale předvídatelné - závěrečné rozuzlení. Jako celek to ale prostě z nějakého záhadného důvodu funguje, a jak mě Havlíkova prvotina neoslovila a přišla mi dost nepovedená, zde vidím velký posun a náznak správné cesty. Námětová podobnost s KOLJOU je myslím dost nepřehlédnutelná, ale nakonec to ničemu nevadí - v závěru je prostě člověk naměkko a rád, že to dopadlo přesně tak, jak mělo.(16.7.2017)

Předně musím uznat, že na české filmy koukám skrz prsty, jelikož to co v poslední době filmaři dávají do kin, je až na výjimky nekoukatelné. Zde tomu však naštěstí není. Navíc film táhne Vetchý. Vůbec dle mého Vetchý patří do mé top trojky nej českých herců. Jen pro zajímavost top trojka (Roden, Trojan, Vetchý), ale to jsem maličko odbočil. Jak by název napovídal, vůbec to není film pro děti spíše bych to zařadil jako malinké drama s klasickou dějovou linku. U zahraničního snímku bych asi dal průměrné hodnocení, ale na český film je to slušný nadprůměr a mírně doporučuji.(21.4.2017)

Jak vidím slovní spojení „romantická vánoční komedie“, je mi většinou hned jasné, že to dopadne strašlivě. A tohle je právě jedna z těch mála výjimek, které potvrzují pravidlo. Rudolf Havlík to výborně zvládl jako scenárista i režisér a herci v hlavních rolích využili potenciál dobře napsaných postav na jedničku. Dokonce ani ten product placement z toho moc netrčí. Nejlepší český mainstreamový film roku, rozhodně lepší než Teorie tygra či Bezva ženská na krku.(27.12.2016)

• cross

Rád bych se zeptal všech těch čtyřhvězdičkových hodnotitelů, zda by se jim stejně napsaný a natočený film líbil i v Americké nebo Německé produkci....?!? Vážně o tom pochybuji...!!! Vždyť tady bylo skoro všechno špatně - přehrávající hvězdy českého filmu (proti který jinak nic nemám...), omletý námět, slaboduchý scénář a na vrchol krajně nesympatická hlavní představitelka. Chybí mi vtip, invence a originalita českých komedií, chybí mi další Koljové i Vaškové príma kluci... Ema je jen slátanina, která sice není groteskní, ale to je asi její jediné pozitivum.(5.12.2017)

• - Natáčelo se na Plešivci a v Praze. (M.B)

• - Do role Petra Millera (Ondřej Vetchý) byl zvažován i Michal Suchánek. (Stoka)

• - Ústřední píseň k filmu složil a nazpíval Michal Hrůza. Píseň nese název „Pro Emu“. Objevila se také na Hrůzově albu Sám se sebou (2017). (cebrk)