Sing Street

• Irsko Sing Street (více)

Film se odehrává v Irsku v polovině 80. let, kdy v důsledku nedostatku práce řada Irů opouští zemi a odjíždí hledat štěstí do Anglie nebo Ameriky. Rodiče patnáctiletého Conora (Ferdia Walsh-Peelo) spolu nevychází, hádají se a potřebují ušetřit peníze v napnutém rodinném rozpočtu. Proto se Conor musí přesunout na levnější školu, kde na něj čeká šikana od spolužáků a do oka si nepadne ani s místními učiteli. Zatímco se snad všechno v jeho životě ubírá špatným směrem, potká před školou o rok starší Raphinu (Lucy Boynton), která chce prorazit jako modelka. Aby získal její pozornost, pozve ji na natáčení videoklipu k písni jeho hudební skupiny. Zbývá už jen jediné – založit hudební skupinu a složit nějakou píseň... (Dont)

Saur.us

První půlka je sice dost teen ale je příjemně zábavná a vtipná, což se o druhé půlce, která mnohem víc tlačí do popředí romantickou linku a celou tu nesmyslnou naivitu, říct nedá. To samé rozdělení je i na použitou hudbu. Z první poloviny je hodně cítit vliv osmdesátkové scény, druhá polovina jakoby hudebně skočila o deset let dopředu a zní dost nepatřičně. Dost rozporuplný snímek a dost rozporuplné pocity. ()

Lyžař

Hudebni veci vypadaji uveritelne, pribeh je sladkej jak cukrblik, ale dokonalej. Nekteri z nas mozna zavzpominaji na nejake momenty ze sveho zivota. A takhle to ma byt. Rozhodnete se sami, jestli si budete plnit jeden sen za druhym, nebo budete proste a jednoduse zit sporadany zivot :-) ()

sadlokan

Osumdesátkový hledání.Dobrý bylo,jak nastupovali do školy v těch vohozech a'la co zrovna zkoušeli bejt za kapelu. ()

Qeo

Oddychovka na nedělní večer. Nostalgie, osmdesátky, bouřlivé a vzpuzující se mládí zaběhlému (dnes by se řeklo) establishmentu. ()

BOURQUE

Pre mňa pozitívne sklamanie Írske kinematografie. Scenár nie je zlý, ale jednoznačne má svoje rezervy (už len kvôli tomu, že neobsahuje viac neočakávaných scén). Dobrá muzika (aj keď ten akýsi „new wave“ nemusím). Pesnička „Stay Clean“ od Motörhead je dobre načasovaná. A Lucy Boynton je jednoducho neodolateľná. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Raziel_cz

Film, na který můžete koukat pořád dokola a pořád bude super a pořád v něm budete nacházet nové věci. Je v něm spousta super muziky, super postav, super vtipů... a vůbec je to prostě super příběh. OST točím na Spotify pořád dokola. Podle JunkFood Cinema jeden z nejlepších snímků uplynulé dekády. Nelze nesouhlasit. ()

chrispe

Pro mě příjemné překvapení. Film hlavně o naději. Soundtrack se celkem povedl a pro roli Raphiny, která je spouštěčem, našli skvělou a moc krásnou představitelku. Možná i proto je film tak uvěřitelný, protože ona se mi fakt zdála jako dívka, díky které je třeba něco změnit. Vyzdvihla bych taky sympatického staršího bráchu Brendana (Jack Reynor) a kamaráda Eamona, bez kterých by to asi taky nešlo (Mark McKenna). :-) ()

kilobyte

Po prvních dvou písních (v TV a Riddle of the model) jsem si říkal, že hudebně to nebude můj šálek čaje. Ale to byla velká chyba, protože kapela se skrz celý film žánrově formuje a s každou další písni jsem se zaposlouchával víc a víc. No a po zhlédnutí filmu už jsem si hledal soundtrack. :D ()

Whitebeard

Půl království tomu, kdo vybíral casting pro tenhle film. Do posledního herce jeden lepší, než druhej. Skvěle zahraný, moc sympatickej film. ()

Hellierer

Tak ani Civil War, Revenant či H8 nejsou zatím nejlepším filmem roku, ale je to takový docela nenápadný film o lásce, přátelství a rodině. Sing Street je vyloženě feel-good movie jako Begin Again. Baví vás ho sledovat, baví vás ho poslouchat a prostě...já vlastně ani nemám slov. Koukněte na to! 98% ()

Maximilianus

Začiatok výborný, počas formovania kapely a následne natáčanie prvého videoklipu. Potom film nabral trochu iný smer a to najmä k presadzovaniu sa, rebélií, osamostatňovaniu sa a cestou za vlastnými snami. To nie je na škodu, avšak ja by som viac privítal, keby to bolo viac o kapele. ()

Lepka6

Námět na 5. Snaha o to poukázat na to, jak láska dokáže člověka povzbudit natolik, aby stvořil krásné texty a snaha o to ukázat, že tak tomu u většiny slavných rokenrolových zpěváků bylo. Trable doma, ve škole je nechtěli přijmout. To tu ale herci ani kamera moc nezachytili. Z obličeje hlavního herce nebylo vidět, že je nešťastný tam kde je, a má potíže natolik aby musel odcestovat. Herci nebyli vůbec energetičtí v rolích na podiu, bylo vidět, že na hudební nástroje nehrají, což by u dobrého filmu mělo být opakem. Hlavní herci moc mladí kluci, na kterých jde poznat, že ještě žádnou krizi v životě nezažili, tudíž jí ani nemohou zahrát. ()

Dave Lister

Šestnactiletý Conor žije v Dublinu. Jsou osmdesátá léta a život v Irsku není úplně jednoduchý, zvlášť pro někoho kdo se vymyká. Conor se zamiluje do krásné a sympatické dívky Raphiny. Aby získal její pozornost, tak ji slíbí účast ve videu jeho kapely. Je v tom však zásadní háček, Conor žádnou kapelu nemá. Svěží a cool roztomilá romantická komedie, z dob Duran Duran, Joy Division a New Order je opravdu netradiční. Filmu vévodí opravdu geniální soundtrack a výkon hlavního hrdiny. To podtrhuje i fakt, že všechny skladby ve filmu zpívá hlavní hrdina Ferdia Walsh Peelo. Jedná se částečně o autobiografický snímek, který má podobnost se zážitky z mládí režiséra Johna Carneyho. ()

retrogirl2

Stuck in the 80's level! Jee to bylo úplně pohlazení, až téměř na 5 hvězd. Film plný nadějí, ideálů, mládí, odvahy, hledání se... Pro mě překvapení jako fík. Hlavní klučina sice neoplývá krásou, avšak za mikrofonem borec prostě. Zpívá mu to skvěle. A ty songy - nečekala jsem 🔝👌🏼 ()

pushover

Po vcelku povedeném Begin Again se Carney vrací k podprůměrným hereckým výkonům a patetické story jako v Once. Nejslabší složkou je ale nefungující atmosféra osumdesátých let a originální hudba (gymnazijní kapely), která zní spíše jako současná béčková pop produkce. Nejlépe tak vyzní výběr dobové hudby Motörhead, Duran Duran, The Cure, The Jam atp. což bohužel film nezachraňuje. ()

DD

Excelentní! Na hudbu vůbec nejsem, ale ten Carneyho "upřímný" styl mi sedí a tohle je jednoznačně zatím jeho nejlepší film. 9/10 ()

MAAUZ

Příběh o hovně a k němu hudba, který nerozumim. Nevim ani, jestli potřebuju.. Spíš soudím celkový pocit z filmu. Vadí mi, že si celou dobu hlavní hrdina /divnej a nesympatickej klučina, kterej měnil svůj image každej tejden/ hrál na city, založil fajn kapelu a nakonec ji pojebal a odjel radši s čubou do UK. Na druhou stranu zas tak strašný to bejt nemohlo, když jsem u toho vydržel do konce. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

01.10.2016

Legendární detektivka od Agathy Christie ožila v letech 2001 a 2010 v televizi, její nejslavnější adaptace ale vznikla v roce 1974. Do vraždy v bájném Orient expresu se tehdy zapletli Sean Connery,… (více)