Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

netWoor

Nenáročný, ale přesto solidní (technické detaily typu bezhlučnost řešit nebudu). Jen v hlavní roli mohla bejt větší kočka (i když Liz špatně nehrála). ()

chaturga

Nechápu kritiku od jistých uživatelů :D Asi si ani nezaslouží komentovat a nechápu, jak udělali test na čsfd, protože ty sračky se nedají ani číst\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brilantní film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemám co dodat. ()

kukkik

Extrémně nesympatická a chováním protivná hlavní hrdinka. Velice rozvláčný děj, po první čtvrtině už čistá nuda k uzívání. Hrdinka je ve většině scén skutečně na facku vším tím hysterickým a nelogickým chováním. Přitom nápad je to excelentní a dalo se z něj vytřískat tak moc.. Bohužel, výsledkem je jen velké zklamání a mrzutá ztráta času. 2/5 ()

Hellknight12

Čo o tomto filme povedať ? 🤔 Je to kvalitný mysteriózny thriller. Herecké výkony sú výborné. E. Moss ( Cecília ) zahrala svoju úlohu na 1 🙂 . Taktiež O. J. Cohen ( Adam ) aj keď, jeho je vidieť minimálne. Ono je to dvojsečná zbraň. Pretože k filmu sa to hodí bravúrne. Škoda je to, že je ho tam vidieť dokopy asi 20 min. Film má 125 min. Kamera je výborná. Kamera sa strieda z pohľadu Cecílie na pohľad Adama. Viem v thrileroh a hororoch sa to využíva často ale túto je to o úroveň vyššie. Opar krát som mal pocit, že ten film je FIRST PERSON. Či je to zámer režiséra netuším. Film sa pohráva aj s zložkou humoru. Je to síce len niekoľko dobre hodených viet ale sedia. Mám rád keď sa film snaží ešte v správnom čase nahodiť trochu uvoľnenejšiu atmosféru. Film na začiatku vás hodí hneď do napätia. Potom vám ukáže, že aj hlavná hrdinka sa vie zabaviť. Trochu sa uvoľní sa atmosféra . Nie až príliš ako to poslednú dobu je vo väčšine podobných snímkov. Po tejto odľahčenej časti film vás hodí do pokračovania atmosféry. Film postupne zvyšuje napätie až na koniec je napätie na maximum. Také mini mínus škoda, že to nie je 3D. Atmosféra by bola ešte vyššia. Celkové hodnotenie ? Takto spracovaný film mi tu už chýbal. Ostal som docela dobre prekvapený. Z traileru som mal pocit, že to bude ďalší podpriemerný až priemerný film. Hodnotenie ? Za mňa 80%. ()

Nix

Takové moderní pojetí muže bez stínu, bohužel pro mne nezajímavé. Hlavní hrdinka sice hraje jak o život, ale ten konec působil na mne takovým nemastným neslaným dojmem a wow efekt se opravdu nedostavil, naopak podkopal celej film. Tenhle film měl i pro mne zůstat neviditelným. A opravdu označení horor? Možná kvůli hlavní hrdince. ()

pulDag

Scénář plný logických děr, které zkazily celý dojem ze zbytku filmu.. Zpracování filmu a budování napětí ovšem na jedničku. Takže pokud jste ochotni bezmyšlenkovitě konzumovat, má tento film potenciál, jinak ne. A ten název filmu je teda hodně nešikovný, vlastně člověk ani nepochybuje. Výborný zvuk na HT 7.2/5.2 ()

gemi

Brilantní hororové sci-fi, které doslovně nevysvětluje, nechává pár dveří otevřených, přesto je v závěru uspokojivé. Hudba fantastická (děsivá). Hodně silné čtyři kousky. ()

mira.l odpad!

Co mě na téhle magorovině zaujalo nejvíc? No proč jsem to stáhnul?? Za prvé je to totální pičovina a za druhé, kdyby aspoň Cecilia byla hezká, ale ona je šeredná jak prdel a ještě k tomu totálně vymaštěná. ()

zberatel

Na druhý krát je to málokedy lepšie. Nie každý film pôsobí rovnako na prvý, druhý či tretí pohľad. Niekedy je to náhodou, náladou, inokedy vekom. Každopádne logické chybičky nájde každý, už len kvôli vlastnému chápaniu reality či logiky, asi preto že nie každý je taký že keď raz zažije niečo " divne" , automaticky to pripíše "halucinácii"... Každý znesie toľko, na koľko je stavaný.. ()

fandadofilmu

Ano, souhlasím, že jsem nečekal, že to bude až tak dobré. Nicméně výhrady mám - a to je hlavně obsazení. Kdyby roli Mossové hrála představitelka její sestry, uvěřil bych, že je to žena, kvůli které se ztrácí hlava (i zbytek těla - i vizuálně) Takto ani náhodou! Až mi připadá, že to obsazení musel být nějaký omyl...? V bouřlivých momentech zazní zbytečné silná hudba - nebo to mají být zvukové efekty? Je to zbytečné a rušivě velice nepříjemné. ()

Clark_Kent

TEROR V NEVIDITELNOSTI Přemýšleli jste někdy o tom, co byste všechno vyváděli, kdybyste byli neviditelní???😋 Upřímně těch nápadů a motivace, by bylo vskutku dost. Abych byl dost upřímný, tak hororové klasiky odjakživa zbožňuju, poněvadž jsem na to stavěnej. Musím se přiznat, že už dlouho jsme takhle pevně zaklíněnej v křesle kinosálu, dlouho nebyl.Ta tenze vzrůstá už na samotném začátku, kdy rozbouřené moře a jeho neklidné vlny, vrhají velice kreativní použití úvodních titulků na skály. To je teprve začátek, hutně psychologického teroru. Australský režisér Leigh Whannell, napíná struny opravdu festově. Hlavní aktérka sedmatřicetiletá Elisabeth Moss, podává suverénní a přesvědčivý herecký výkon. A v neposlední řadě nesmím opomenout i zatraceně atmosférickou hudbu, která vás donutí skoro nedejchat. P.S.: Klidně se vsadím, že až půjdete z kina, budete se otáčet přes rameno. ()

Flory14

Leigh Whannell si mě získal Upgradem a jeho další projekt jsem vyhlížel s velkým očekáváním. Klasickým monstrům a jejich univerzu jsem fandil, přesto mi přišlo sympatické vyjádření studia o tom, že každý projekt bude nezávislý a fungovat sám o sobě. U tohoto filmu se právě ten krok vyplatil všema deseti! Whannell zde rozjel totální psycho thriller, který je převážně plný napětí. Nejsem fanoušek hororů ale tenhle styl mi brutálně sednul. Žádný bubáci, přehnané akce a krev ale plno pomalých tichých scén která vás dokáží držet v napětí dost dlouho. Hned první scéna vás o tom přesvědčí. Velmi cením že film nepotřeboval moc speciálních efektů, ale práce s kamerou nám kolikrát dodala pocit jakoby tam opravdu Invisibleman byl. Hlavní postava dostává opravdu jednu ránu za druhou, až už si konečně říkáte že by se jí mohlo trochu zadařit. Elisabeht Moss hraje celou dobu cvoka, nechci říct že hraje špatně ale zkrátka mě tolik nesedla, což je dle mě ale čistě subjektivní pohled. Film je i krásný obraz toho jak může a bohužel i často vypadá domácí násilí a já kvituji jakým způsobem je to divákovi podáno .Tohle je cesta která mě sedí, kdy vám to není vtlačeno na sílu ale spíš dosti reálně ukázáno. Akční konec filmu, je spíše takový doplněk, chápu proč tam je ale kdyby se film držel celou dobu stylu první půlky vůbec bych se nezlobil. Whanell si umí krásně pohrát s diváky, velmi často vás dokáže šokovat a to ve chvíli kdy čekáte zvrat ale on vlastně nepřijde, zkrátka režisérovi nemůžete nic věřit. Záporák v podání Adriana je kapitola sama o sobě, pro mě jeden z největších hajzlů co jsem ve filmu viděl. Opět nemáte tu zde žádného bezmyšlenkovitého nadpřirozeného tupouna ale dostanete chytrého, manipulativního a strategického psychopata, jen a jen dobře.Skvělý psychologický nádech, skvělá atmosféra co se dá krájet a famozní práce režiséra který ukazuje že nikdy nevíte co u něj čekat. Pětihvězdičková paráda a sem s dalším monstrem. ()

KillerZeli

Excelentně gradující psychologický horor. Na počátku jsou skutečné obavy a tragické vztahy, ve kterých dnes žije mnoho lidí, a proto je jednoduché se s hlavní hrdinkou sžít. Pak se do hry dostane ultimátní nástroj pro dominantní psychopaty, který dostane hrdinku do teroru, který nikdo nechce zažít. Napětí od začátku až do konce. ()

janak.t

Za mě příjemné překvapení vůbec jsem nepochyboval že by Elisabeth Moss po své roli ve služebnici nezvládla tuto roli, za poslední dobu pro mě super horor a v dnešní době i docela realistický děj. Jediné co me zklamalo a proto jsem dal 4 hvězdičky že jsem odhalil rozuzlení docela brzo jinak bych dal 5 hvezd. ()

RAFT

Režisér umí natočit kvalitní horory je to znát .Jinou verzi neviditelného sem neviděl ,jenom tenhle povedený horor.80% ()

Knor

Leigh Whannell opět dokazuje, že patří ke špičce dnešních hororových tvůrců, i když v tomto případě nejde tak úplně o horor, ale ty prvky to má. Napínavý s velice mrazivou atmosférou. Dá se jen doporučit. ()

ŠpetaMarek

Jak už psalo mnoho jiných, největší zádrhel je v tom, že obyčejný divák nepochopí ústřední posedlost absolutně nesympatickou dámou. Kde je Saša Daddario, když je potřeba? Chtělo by to tak o 5-10 minut zkrátit. Whanell po Upgradu trochu přepálil, ale pořád očekávám jeho další filmy, protože jakmile se tam začne něco dít, tak je to paráda. ()

GameboyNES

40. minut! 40. minut! Hledět na hnusnýho Láďu Křížka a furt se tam nic neděje! Mám docela problém to dokoukat. To jako vážně musí kvůli feministkám a buzerantům obsazovat do hlavních rolí tak odpudivá neherecká individua?! Film z roku 1933 jsem viděl sice už hodně dávno ale je pořád geniální. Dokonce i verze z roku 2000, s Kevinem Baconem, je povedená od začátku do konce. A když vytáhnu i komedii Neviditelný na útěku z Chevym Chasem, tak je lepší než tohle. Takže až v 57. minutě to začíná být zajímavý. Kdyby tu první hodinu filmu, sestříhali do 15. minut, dal bych i 5. přesto že, to nejstrašidelnější na celém filmu je ta hlavní hrdinka. 37% ()

Shitonit

Fíha! Tak tohle vidět v noci, poseru se strachy. Názorná ukázka, jak z prdu udělat kuličky. Atmosféra hustá tak, že by se dala kousat, pár herců, nic moc efekty, ale i tak je to dokonalý pokoukáníčko. Hlavní Adrian, přes to že je hlavní, se prakticky ukazuje až nakonec.. asi proto, že je neviditelnej. . Konec dobrý, všechno dobrý, Cecilka se z toho nakonec vylíže v celku v poho, takže to má i hepijend. Za mě jasně pět koulí. ()

Marty7CZ

Nadhodnocenej biják, kterej vůbec nedosahuje kvalit, který sem čekal. pro mě celkem nudný, nemůžu si pomoct.... 60% ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy