Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (CinemArt)

DAPDO

Chtěl jsem si pustit na noc nějakej dobrej horor a vyskočil na mě Neviditelný. Hororem bych to teda rozhodně nenazval, těch scén, kdy Vás zamrazí z něčeho, co nečekáte, moc nebylo, vlastně jenom dvě. Ale zaujalo mě to, je to zase něco jinýho, než na co jsou diváci zvyklý, neokoukanej příběh. Nebýt velice nesympatické hlavní hrdinky, které by slušel na hlavě pytel, tak bych uvažoval i o čtvrté hvězdě. ()

PEZ

Do polky zaujímavý film, s presvedčujúcou Elisabeth Moss. To som váhal, či to bude za 3 alebo za 4. Ale následne od polky, zhruba odkedy je Cecilia zavretá v ústave to už ide dole vodou a je to len povinná béčková jazda až do konca bez jediného zaujímavého zvratu, či prekvapenia. Celkovo záver je tak slabý, že až mám pocit, že som zbytočne pozeral celý tento film. Dve hviezdičky dávam za fakt dobrú a napínavú atmosféru v prvej polke a za oduševnený výkon Elisabeth Moss. ()

Maximilianus

Od tohto filmu ako aj od Elisabeth Moss som čakal viac. Elisabeth síce hrá dobre, ale ona takéto úlohy hrať vie, takže to v jej podaní bola klasika, ba by som povedal, že som ju už videl hrať aj lepšie. Film je taký lepší psychologický thriller s občasnými prvkami hororu a pár nelogickosťami až hlúposťami. Taktiež je dosť predvídateľný, takže moc prekvapení v ňom nie je a opäť zdôrazňujem tie hlúposti. 7/10. ()

John80

Dobrý film v štýle Muž bez stinu ale Herečka nesympatická s veľkými prednými zubami , Horor? určite nie ,skôr thriller ()

rublik05

Leight Whannell snímkem Neviditený definitivně potvrdil, že v daném žánru patří opravdu k velmi kvalitním tvůrcům a do budoucna se jistě máme na co těšit a určitě o něm ještě uslyšíme. Mé počáteční rozpaky se rozplynuly v momentu, kdy jsem pochopil, že se nebude jednat o nějakou obyčejnou bezduchou lekačku, ale o promyšlený napínavý horor, jehož atmosféra by se dala krájet. Vše je doplněno o skvělou kameru a perfektní efekty. Velmi originální příběh je zajímavě zpracován, nicméně musím uznat, že mohl být trochu lépe propracovaný a mohl mít daleko větší spád. Dále pak na můj vkus mohl mít film trošku kratší stopáž. Hlavní postava, tedy herečka Elisabeth Moss dokazuje, že ženská v hlavní roli nemusí být nutně vyfešákovaná silikonová lady, ale může to být i zcela normální, obyčejná žena. Nutno podotknout, že jí role sedla a perfektně ji zvládla. Jsem rád, že se ještě najdou tvůrci, kteří jsou schopní přijít s něčím originálním a dokáží dané téma zpracovat kvalitně a se ctí. 8/10. ()

Likan7

Z Leigha Whannella bude hodně dobrý režisér. Budu jen doufat, že v momentě, kdy dostane hodně peněz a něco epičtějšího, se mu to nerozsype jako domeček z karet. Co se ale malých projektů týče, je Whannell zatím nejzajímavější v Hollywoodu. Upgrade byla pecka a v Neviditelném potvrzuje, že to ani zdaleka nebyla náhoda. Prostor prakticky jen pro snad 5 herců, skvělá kamera i zvuk a vynikající Elisabeth Moss, která tu nejistou ženskou, která neví, jestli má pravdu nebo jí šibe, hraje parádně. Díky kameře tu atmosféra stísněnosti funguje na 110% a Vás bude od začátku "bavit" sledovat nehybné věci kolem postav a snažit se přijít na důkaz, že tam "někde je". Věčná škoda trochu zbytečného (ale efektního) finále a přepálené délky, kdyby posledních 20 minut vůbec nebylo, hodnocení by bylo možná ještě vyšší. V žádným případě mi to ale nevadilo a Whannell má ve mě fanouška. ()

ER

Thrillerově dusná atmosféra, k tomu scéna v restauraci, kterou si budu dlouho pamatovat. A ta skvěle zahraná obscese. ()

Acrobat

Priam neviditeľne sa šíri porcia strachu, ktorá budí zo sna. Budí Leighov štýl, ktorý je prízemný plaziaci sa. Neviditeľný je neviditeľný. Nemá život ani skutky dobročinnosti. Jedinou útechou a útokom ináč herecky skvelej Mossovej je znížiť sa na úroveň jej partnera. Je teda začiatkom a koncom. Preto čo sa týka príbehu, nie je nádejným, ale pochoval všetku česť. Ľahko sa hovorí keď tam nie, ale tým pádom nie si výnimočný. Záverečný úsmev do kamery je plný znechutenia a neverí tomu ani sama Mossová. Režijne neprepálené dielo s kopou dobrých záberov badateľného aj toho nie. (videné 22.03.2020, BDrip) ()

255085349

No, čekala jsem větší terno. Je to dost předvídatelné, místy zbytečně béčkové (scéna v restauraci) a anachronicky to těží z vlny metoo. A Elisabeth Moss už by taky mohla přesedlat na jiné role. ()

Ivo

Autor se dopustil celkem kritického a zásadního přehmatu - neviditelná měla být v rámci ohleduplné ochrany diváka po celou dobu rozhodně Eliška a ne nějaký optik !! Tím, že nebyla a muselo se na ni nepřetržitě čumět během 99% celé stopáže, je označení filmu jako "horor" nanejvýš opodstatněné... Jen na okraj - v případě originálního H.G.Wellse jsem měl vždycky jednu zásadní a dodnes nezodpovězenou otázku: jestli totiž když se neviditelný vy*ere, zůstává externí produkt jeho metabolismu pak též neviditelný nebo ne (obě možnosti však přinášejí další palčivé nejasnosti). Tady ale neviditelnost suplovali jen jakýmisi antireflexními oděvy, takže tato závažná akademická otázka se stala irelevantní (i kdyby se tu týpek během akce naplno po...). Prezentovaný "příběh" i provedení byly ovšem dost málo sofistikované a nenápadité (včetně vyčpělé variace na Terminátora 1 na policejní stanici i klišovitě prvoplánové popisné "hudby" s primitivními bubu pazvuky) a proti skvělému předchozímu Upgradu je to dost strmý a monotónní Downģrade, Leighu ... bohužel. Tak se, chlape, trochu vzmuž a brzy se zase pořádně zviditelni, ne jako tentokrát ! ()

Hashirama

Já mám podezření, že si Whannell většinu kameramanskýho know how vypůjčil od Wana a teď si z toho dělá trademark. Whatever. Dvakrát víc Wan, dvakrát víc Adidas a dvakrát spokojenější Kuba. Whannell se opírá o neotřelý přístup ke zdánlivě přežité látce mapující vztah šameleonského autistického voyera a paní, která bohužel neviditelná není. A to jak z technického hlediska, kdy je (ne)přítomnosti antagonisty dosaženo za pomoci důmyslných kamerových úhlů a kompozic, tak i z hlediska scénáře, jelikož je prokreslení charakteru voyera věnován naprosto minimální prostor a funguje tak jako perfektní anonymní zlo. Whannell sice divákovi nevytře zrak ani prdel jako u Upgrayeddu, ale hraje si se seriózní látkou a dává tušit, že může předvést velké věci. ()

holub109

Zábavná hororová žárovka, kterou táhne hlavně charismatická Elisabeth Moss. Příběh filmu a jeho samotná premisa byla dost zajímavá a tvůrcům se povedlo dost dobře budovat napětí. Jenom trochu škoda toho pomalejšího tempa v první polovině. Jinak dost dobrá jednohubka, kterou jsem si vlastně užil. 70% ()

LordMysti

Začátek a lekavé scény prostě paráda, bohužel druhá polovina se nese v úplně jiném duchu a alespoň pro mě to ztratilo to kouzlo které fungovalo na začátku. I tak je to pěkné zpracování které rozhodně stojí za pozornost. ()

vikino1

Leigh Whannell opět válí. Kdo by to byl řekl, že v tolikrát ohraném námětu s neviditelným mužem se může vymyslet něco nového. A ono to jde. A at mě nidko nevykládá, že nejde natočit novej zajímavej neviditelnej Predátor. ()

Franc1s

Nové pojetí se mi velice páčilo, mix hororu a thrilleru je zde spojen s citem. Divák je i díky audiovizuálu držen v neustále nejistotěa a napětí. E.Moss opět zahrála na jedničku, akční sekvence na konci bez chybičky a rozuzlení TOP :) Rozhodně stojí za kouknutí 7,5/10 ()

Psycho.R

Jak výborně film začíná, tak se po dvaceti minutách zvrhne do spleti největších klišé a nelogična. Je tu idiot plot, což mě dost mrzí, protože jsem o filmu slyšel chválu. A ten konec? Tam jsem přestal mít rád i kladnou hrdinku, čekal jsem něco chytřejšího a morálního. ()

E lan

První polovina filmu docela děsivý horor, tedy žánr, který opravdu nemám rád. Druhá polovina potom mírně nadprůměrná akční podívaná s docela dobrým rozuzlením. Nevadí-li někomu horor, tak si určitě jednu hvězdičku může přičíst. ()

Inozuka

Dokumentární film o manipulativních metodách domácích násilníků a post traumatickém šoku pojatý zábavnou formou ... Parádně vybudovaná atmosféra nejistoty a pochyb, úsporně natočené a přesto děsivé. Elisabeth Moss válí a ze své nemodelkovské vizáže vyrazila maximum. Ke konci se sice Neviditelný překlopil do klasického sci-fi béčka, ale vlastně to zas tak nevadilo .... člověk nějakou tu naději, že všechno dobře dopadne, holt potřebuje. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy