Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (CinemArt)

HorrFi

Jsem fakt rád, že dobrý filmaři ještě nevymřeli.. ne že by to bylo na plnej počet, ale je radost sledovat když to někdo umí.. Neviditelný byl jeden z nejvíc očekávaných filmů roku 2020 a naštěší to dopadlo dobře, první půlka byla sice slabší, ale pak jsme byli svědky poctivýho řemesla.. ()

StanislachKo

Ako nemám rád tento žáner, strašne som si to užil. Nie všetky otázky mi boli úplne zodpovedané, ale žasnem nad atmosférou a akciou. Nie je to až taký mind-fuck ako Upgrade, ale tento pán tvorca si určite zaslúži dobudúcna hodnĕ pozornosti. RT: 91/88% ()

dr.fish

Vůbec nechápu, proč do hlavní role obsadili takovou "Máňu", která vypadá jak paní ze sociálky, nic proti úřednicím. Hrdinka je podivná nesympatická bytost a je jí těžko fandit. Film nemá spád a krom pár akčních sekvencí nudí. Kamera naopak dobrá, řemeslo slušné. Ale nebavilo. 50% ()

Remivsremi

Technicky je film zvládnutý na jedničku a Whannell dokazuje, že Upgrade nebyl jen šťastný počin. Hrátky s kamerou, s uchopením jednotlivých scén, celkovou tíživou atmosférou bez zbytečných bububu momentů, všeho šlape jak má. S příběhem je to bohužel o dost horší. Moss se snaží a tato poloha, psychický týrané, osamělé ženy, ji jde již poněkolikáté až hrůzostrašně dobře. Všechno ostatní ale tak nějak plyne, padouch jakoby sám dávkoval svoje schopnosti. Nemůže přeci ukázat své trumfy po půl hodině. Ne, musí je rovnoměrně rozložit, aby mohl mít film dvě hodiny, a to mě zkrátka nebavilo. Konec, je opět po vzoru Upgrade, hezky odvážný, ale to nezachrání pocit, že se mělo víc střihat a pojmout to malinko rozdílně. Možná ukázat více ze vztahu, tu manipulaci či napojit některé detektivní prvky. Takhle je to příjemných 60%. ()

Cedr

Scénář příliš rozumu nepobral, ale napětí a schízu umí předvést dobře. Šlo z toho vytřískat víc a mělo to být o půl hodiny kratší. ()

Triple H

Po Upgrade som mal očakávania vyššie. Prvá polovica je výborná, ale akonáhle je mačka z vreca von a prelejeme sa do čistého béčka, tak sa ten prvotný šmrnc a náboj vytratí. Každopádne stále slušné a Whannell je zrelý na nejaký väčší projekt. ()

vnimatkrasu

V Neviditelným je hromada věcí, který mám rád. Perfektní vizuál, absence předvídatelnejch lekaček i vpravdě nečekanej směr finálový gradace. Jakkoliv je ale Elisabeth Moss má oblíbená herečka, proporčně tu prostě její 'obyčejná holka' neodpovídá záporákově motivaci. A jakkoli si často zoufám, že vysoký prsatý modelky jsou to největší hororový klišé, sem by prostě ta Alexandra Daddario sedla. Škoda. ()

UhLee

(8.5/10). Jeden z nejlepších horrorů, jakých jsem kdy viděl. Moderní, iniciativní a hrozně svěží. Kamera je zde opět úchvatná. Podobná jako u UPGRADE. Režisérův styl mi hrozně padl do noty a já hltám každý jeho počin. Moc se mi líbilo, že to nebyli opět nějací démoni nebo posedlé děti, ale bylo to docela i reálné. Samozřejmě v nějaké ujeté realitě. Jedno musím ale uznat.. Hlavní herečka mi moc nesedla a vypadala jako feťačka než jako labilní člověk. Abych to hodnocení zakončil něčím pozitivním, tak hudba byla strop! ()

Khumbac

Tzv. udrželo v křeslu...Zazitek takovy, jako kdyz si zapomenete vypnout wifi na mobilu a sere vas, ze vas někdo ruší u filmu...Skvělá herečka. ()

A.L.E.S.

Whannell uchopuje Wellsovo dílo trochu jinak a zasazuje jej do moderní doby, čemuž napoví výdobytky současné civilizace. Musím uznat, že postava psychicky labilního Griffina byl zajímavý tah a oproti originálu se role prakticky obracejí. Režisér film vypiplal momenty, kdy divák očekává nějaké hororové klišé, ale najednou neví, jestli přijde nebo ne. Říká se, že horory by si člověk měl pouštět v noci před spaním, aby měl zážitek silnější. Ale Neviditelný dokáže vystrašit jak v noci, tak ve dne, protože zdroj toho děsu neuvidíte ani pod lampou a ostatní jej mají za šílence. Z filmu mám ohromný zážitek a děkuji ČSFD, že mi umožnila se předpremiérové projekce zúčastnit. A na rozdíl od ostatních, kteří sledovali trailer a četli obsahy a recenze, nejsem zklamán. ()

Tosi

Vždycky je mimořádně efektivní, když to zlo, co číhá za každým rohem, není vidět. Velmi dobrý atmosférický thriller, ve kterém se iracionální strach pomalu mění v racionální a já nejsem dalek ohodnotit pěti peckami. 80% ()

BROKEN_

Leigh Whannell se po skvělém Upgradu vrátil do starých vod. Horor, i když co si budem povídat, horor to tak moc není. Ano má to dobrou atmosféru, ale rozhodně nebudete tak napjatí a zavírat si oči, to zrovna ne. Whannell spíše šokuje zvraty, které se od takového tvůrce, který stojí za vznikem série Saw, daly čekat, to bez debat. A musím se přiznat, skoro všechny fungují, až na tu poslední. U té jsem měl pocit, že Whannell tlačí na ty zvraty v závěru až moc. Pojďme si říci něco k hercům, neboli herečce. Elisabeth Moss je přímo úchvatná. Nad jejím výkonem stojí totiž celý film. Ve většině scén je sama mezi čtyřmi zdi, a její přesvědčivý výkon, mě nechal v závěru chladným. Film má na svůj rozpočet skvělé efekty, akční scény vypadají velmi dobře. Po technické stránce není co vytknout, Whannell kamerou dělá stejné manévry jako v případě Upgradu, kde to fungovalo naprosto excelentně. Neviditelný je solidní filmeček, na který jsem se těšil, a ve finále jsem opravdu spokojený. Takže Universale, v tomhle pokračuj, dělej sólový film s monstry jako je Drákula, Frankenstein a další, jako nízkorozpočtový filmy a zároveň na nich vyděláš... lepší než kdyby jste dělali ten Dark Universe, který už je dávno v tahu. Moje hodnocení? Slabší 4* ( spíše 3,5 ), kvůli těm nelogickým momentům, a že se z tohohle dalo vytěžit víc. Je to ale solidní film, který mě bavil. : ) ()

Qitek

Jo. Jako naprosto pitomá jednohubka do pozadí to funguje výborně. Leigh umí navodit pocit nepříjemnosti i v popcornovém balení. To se mu musí nechat. Ale to je tak vše. Béčko jak lusk. Odvíjející se podle vaši nálady. ()

Lachtaan

Sice se hororová atmosféra velmi rychle vytratí, za to se ale tempo ani na chviličku nezastaví a pokud sednete na lep téměř vůbec nevídanému námětu, neřešíte žádné nedostatky až do zdárného konce a budete jako já s klidem na duši tvrdit, že Neviditelný je prozatím jedním z nejpoutavějších filmů letošního roku. Je samosebou ohromně brzo něco takového tvrdit, ono se ale mimo VOD ten letošní repertoár hodně zúží. ()

filmmovier

Obrovitánská pecka. Nečekal jsem vůbec nic, výsledný produkt tedy maximálně předčil má očekávání. Byl jsem nadšen od první vteřiny. A pak to bylo čím dál lepší a lepší. Vynikající scénář, na kterém je úplně všechno dobře - povedené a zatraceně funkční lekačky, brutálně znepokojivá atmosféra nejistoty a šílenství, skvostná režie, pár zajímavých zvratů (a koneckonců přetrvávající nejistota), vynikající Elizabeth Moss v hlavní roli nelze nefandit (a to mi leze jinak solidně na nervy) a ani vteřina není v tomhle dvouhodinovém moderním zpracování klasické látky zbytečná. Konečně ŠPIČKOVÝ a hlavně originální a inovativní horor, který není Conjuring. Mimořádný zážitek a už teď nová žánrová klasika. 100%. Mé nadšení je nesmírné. ()

Johnny.ARN

Hravé, chytré, švižné, ale len v prvej polke. Potom, ako keby som to vymyslel ja. Predvídateľné, viac akčné a hlavne s jediným možný záverom. Ako keby im došli nápady. Rozhodne ale príjemné jednohubka bez hudby a so správne vyšinutou Moss. 4 z 5 ()

oveckaoa

Předně filmu škodí název kdy v podstatě víme co se bude dít , ale kdyby se jmenoval třeba Pronásledovaná tak by to bylo zajímavější a člověk by nevěděl co čekat dále trailery prozradily takřka celý film navíc některé scény na které jsem se těšil tam ani nejsou a chybí zde vysvětlení jak to teda dělal a kdo nebo co bylo v té urně teda. V rychlosti se tam objeví několik neviditelných šlápot někdo potáhne deku a někoho zabije a někoho zmlátí (navíc ta scéna nedává smysl pokud byla těhotná a on to dítě tak chtěl proč jí ubližoval) a tyhle scény se později opakují. Líbila se mě pointa před koncem a i závěr je dobrý akorát mohl mít větší koule. Má to parádní atmosféru a hlavní herečka je v pohodě. P.s. na kinoboxu řeší místní odborník (asi něco jak odborník na horory Psychor aka Bloody24 aka Flipnic) jak ten pes přežil přitom stačí zapojit mozek a odpověď vím hned , že by ho krmil ten jeho bratr nebo ten neviditelný? ()

hanagi

Bavila jsem se výborně, napětí a všudypřítomný pocit ohrožení působí dokonale. Elisabeth Moss hrát umí, vždy jsem ji vnímala tak trochu jako šedou, podceňovanou myšku, která dokáže neuvěřitelně překvapit svou vnitřní silou. Jenže ani tak jsem se nedokázala přenést přes všechny ty kiksy a logické nesmysly. I neuvěřitelnému příběhu musím věřit. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy