Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (CinemArt)

Skylwalker42

Jasný favorit roku! Motiv neviditelného muže je vděčné téma a opět se dostalo do kvalitních rukou. Velmi kvalitních rukou. Je to vlastně tzv "Upgrade na druhou". Elizabeth Moss hraje svou zoufalost moc dobře a do morku kostí jsem jí fandil. A ulevilo se mi blaženě, když nastal zvrat v její prospěch. A ten konec...! Tahle se mají točit dobré filmy tohoto žánru. ()

v.indruchova

Budování atmosféry je neskutečné. Věděla jsem proč se na to nedívám v noci. I za dne jsem se do Cecilie vžila. po většinu času není sexi bohyní, ale některým dojde, že život s tyranem s holky udělal své. A potom možná rozuzlení na konec je o něco jasnější. ()

Brenda.Ch

Na rozdíl od některých příspěvků mi vizuálně vůbec nevadila Elisabeth Moss, ani její manžel - právě naopak, to, že nepoužili nějakou skutečnou výstavní kočku a nějakého nabušeného charizmatického hromotluka, jen podkreslilo opravdovost tohoto snímku a působil tak skutečněji a možná tím i víc znepokojivě. Je osvěžující, že se bourají "stereotypy", které dosazují i do rolí např. vědců, uznávaných doktorů nebo politiků až neskutečně dobře vypadající herce a křehké komiksové blondýnky. Co se týká příběhu, velmi mě zaujal a přímo božsky na mě působil průběh děje, který se z původního mysteriózního horroru změnil na až moc reálnou hrozbu, která má základ nikoliv v říši duchů, ale ryze vědecký. Úplně špičkové mi přišlo zpracování té beznaděje, ze které jde čistá hrůza - vím co se děje a nemůžu s tím vůbec nic dělat. Trochu mě mrzelo, že trochu více nerozpracovali, co se mezi manžely vlastně dělo, film skýtal i jiné možnosti a pár horrorových scén šlo natočit i v tom neskutečně mystickém luxusním sídle - už jen to umístění manželské postele, to mi fakt vyrazilo dech. Ale o to stejně ve filmu nešlo a pouze nastíněná situace, jak to doma vypadalo, zcela stačila. Pro mě velmi dobrý thriller, s báječnou atmosférou, moc nápaditý, skvělý. ()

serdehelan

Oproti Whannellovmu predchádzajúcemu filmu nie je Neviditelný žiadny Upgrade, ale aj tak poskytuje dostatok zábavy. Už len pozerať Whanellove trademarky, ktoré použil už minule, poteší. ()

mouzi odpad!

Tak to se mi snad zdá. Takový shit! Už během prvních pár minut jsem přestal mít chuť se dívat dál, protože představitelka hlavní postavy byla tak nevzhledná, nesympatická a špatná herečka, že už to snad ani horší být nemohlo. Vážně jsem nepochopil, proč si největší frajer co se vzhledu i peněz týče vybral takovou zrůdu. Asi chyba ve scénáři. Každopádně sračka na entou, hnus! Zdejší hodnotitelé jsou asi blázni. Když pominu to obsazení, tak i příběh stojí úplně za hovno. Ty 4 a 5 * vážně nechápu, sorry jako! Úplně zkurvený sobotní večer >:( @rip ()

bonovox

Veľmi kvalitný thriller, ktorý šikovne využíva ženskú hrdinku ako hlavnú postavu príbehu a nie priamo neviditelného tvora. Niektoré scénu sú skvelé, hlavne večera sestier v reštaurácii alebo útok v psychiatrickom ústave a poteší aj záver. Elizabeth Moss taktiež dobre zvláda hlavnú úlohu. ()

kolly13

Dobrý nápad, skvěle přenesený na plátno. Za napětí děkuju a Moss zahrála svůj part na jedničku (slabý konec jde na vrub režie). Škoda, že je tak nesympatická, to vlastně stálo film jednu hvězdu. Představit si nevyditelného psychopata, jenž vás vyschízuje do vývrtky, to je na Chocholouška. Nechopil jsem, proč namakaný ochránce musí svaly bouchat v chodbě do zdí, ale budiž. ()

Martynes

A nakonec mi vlastně ta béčkovost poslední třetiny ani nevadila. Sice trochu podrývá až Hanekovsky trpělivé první dvě třetiny, ale přeci jenom jsem podobný zvrat s tímto námětem čekal. Fantastická práce s kamerou, díky které nevíme, jestli něco pozorujeme nebo ne, či jestli sledujeme vše z pohledu některé z postav, pak ve spojení s hereckým výkonem Elisabeth Moss zážitek umocňuje. Tak pro příště jen odstranit občasné nelogické chování postav a můžeme se snad těšit na další blumhousovský flák namísto Cruisových egoistických nesmyslů. 7,5/10 ()

KukulienkaHO

V rámci žánru sa jedná o vynikajúci psychologicko-hororový thriller. Sekvencie s neviditeľným mužom sú výborne spracované. Napätie sa pri nich dalo krájať - najmä zo začiatku, keď Cecilia ešte poriadne nevedela, čo to je. Film sprevádza slušná hudba, či už techno-hororová alebo uvoľnenejšia (skladateľovi z "It"-a skrátka takéto žánre idú). Zaujímavé sú tiež dlhé obtočivé kamerové zábery. Elisabeth Moss, ale aj Aldis Hodge sú vo svojich úlohách výborní. Hold, film kazia nelogickosti. Ja som nepostrehol, že by mal neviditeľný oblek aj teleportovaciu schopnosť. Rovnako zvrat nedáva logiku. Pri bitke v nemocnici sa tvorcovia asi nechali trošku uniesť. Postavu Neviditeľného mohli spracovať rôznymi spôsobmi, bohužiaľ ten, ktorý si vybrali zrejme môže za väčšinu týchto problémov. ()

Kozlowski8

Když se Cecilii podaří utéct od majetnického a psychopatického manžela a navíc se za krátko zjistí, že zemřel, nic jí nebrání začít žít nový život. Najednou se však začne kolem ní dít něco divného, hrozivého...Nevím, jestli je v mých očích tento film dobrý, nebo výborný. Mnoho nevěrohodných a nelogických situací, herecky nijak nadstandardní, ale přesto jsem se bavil a docela mne to vtáhlo. U mne silné 3*. 65 %. ()

PepusGi11._

Jako film dobrej,ale ta herečka...to vykopali kde?...Fakt je v mych očich škareda a vubec mě to kvůli ní nebavilo...dobrej příběh,zpracování,vše...Ale ta herečka mi těžce nesedla.....A to mi bohužel udělalo celkovej dojem z filmu špatnej... ()

ir.hools

Tak u tohoto snímku jsem se malém po....... 😀 Byla jsem sama doma a musím říct, že tenhle typ filmu na mě fakt působí takovým mrazícím dojmem....bylo to plný napětí, parádních lekaček a zvratů. Za mě pecka! 90 % za malinko konec přitaženy za vlasy ()

Muf911

Nekoukatelný film. Furt jsem to pretáčel, některé scény se nedaly vydržet. Teprve ke konci se to trochu rozjelo.  Hlavní herečka absolutně nesympatická pizda, které mi ani poradně nebylo líto.  Nápad možná zajímavý, ale to provedení mi vůbec nesedlo. Přitom režisér má na kontě jiný film, Upgrade, kterému jsem dal 5* ()

chozze008

Hvezdička navíc je za nápad (no vlastně ten nápad měl pan spisovatel, tak nevím) , jinak to vůbec nevybočuje z klasických hororů. Mrknul jsem na skladatele neb se mi líbila hudba, kupodivu toho má už hodně za sebou, ale já si ho všiml až teď. Byť neviditelný není moc vidět, tak pokud je, tak mě výběr herce "narcistického psychopata" moc nesedí, nemá ten vzorec prostě v tom looku, netvrdím, že těch pár scén kde je vidět nezahrál dobře. Ten konec mohl trochu víc gradovat, najednou je prostě po všem během 5-ti minut. Moss je skvělá, já si jí pamatuju z jinejch filmů protože to není klasická panenka. Nelogické události ani popisovat nebudu, tak už to prostě chodí, musej to nějak zpatlat. ()

SpicyNugget

Cecilia si vzala psychopata. Jo, to byl průser. Když zjistila, s čím to žije, bylo už pozdě. Byla izolovaná v jeho sídle a nemohla nikam. Jednou zosnuje plán na útěk a ten jí vyjde. Když se po nějaké době dozví, že psychopat natáhl brka, konečně cítí úlevu. Navíc zdědila všechen jeho majetek. Skvělé. Tak proč se pořád bojí? Proč má pocit, jako by pořád žil a dýchal jí na záda? Zbláznila se, nebo je poblíž ní někdo neviditelný… Skvělé sci-fi, bavilo mě to. Děj byl svižný, námět skvělý, obsazení sympatické. Líbil se mi konec, přiznám se, že takový jsem nečekala. Velice zdařilý film. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy