Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

Shitonit

Fíha! Tak tohle vidět v noci, poseru se strachy. Názorná ukázka, jak z prdu udělat kuličky. Atmosféra hustá tak, že by se dala kousat, pár herců, nic moc efekty, ale i tak je to dokonalý pokoukáníčko. Hlavní Adrian, přes to že je hlavní, se prakticky ukazuje až nakonec.. asi proto, že je neviditelnej. . Konec dobrý, všechno dobrý, Cecilka se z toho nakonec vylíže v celku v poho, takže to má i hepijend. Za mě jasně pět koulí. ()

Marty7CZ

Nadhodnocenej biják, kterej vůbec nedosahuje kvalit, který sem čekal. pro mě celkem nudný, nemůžu si pomoct.... 60% ()

departed

Myslím, že v dnešní době můžeme být za Whannella rádi. Mám rád jeho cit pro thrillerový žánr. Od námětu, po dávkování napětí, načasování správných zvratů, použití nervy drásající hudby či překvapivého rozuzlení. Nevím, jaké další tvůrce tu momentálně máme, kteří netočí úplný kekely, na který se dá dobře koukat. Invisible Man začíná mysteriózním začátkem a vlastně ním pokračuje až do konce, protože scénář si dokáže samotného diváka v určitých chvílích omotat kolem prstu a blbnout mu hlavu, načež ti všímavější zpozorují, nebo už předem vytuší, že to není na první pohled tak jednoduchý, ale že se tu budou dít ještě zajímavý věci. Mě podobný thriller ze stejného ranku nějakou dobu chyběl, takže není na škodu si Whannellovu tvorbu víc hlídat. ()

ANTYCHRYST

Hlavní hrdinka Moss to zahrála více nežli bravurně.. Vypadala dosti zchatrale a zahrát scény kdy se válí po zemi a dostává nakladacku od neviditelné síly.. Klobouk dolů :) dobrá kamera, střih, hudba.. Atmosféra.. Vše funguje jak má.. Jen mě štvalo jak byl všude rychle... Oblek dobrej.. By se mohlo konat i pokračování.. když si ho odnesla v taštičce.. :) 80% ()

Duke90

Výborné! V podstatě nemám daleko k plnému počtu hvězd. Výsledný dojem mi mírně kazí "pouze" hlavní představitelka Elisabeth Moss, o které se zde hovoří někdy až dost nevybíravým způsobem, ale ani mě jako herečka příliš nesedla a její mrzuté obličeje v kombinaci s návaly vzteku působily dost nepřirozeně - jako by to "herectví" prostě neměla úplně podchycené... Vše ale dostatečně vynahrazuje vynikající kamera umocňující už tak hodně vystupňované napětí, dusná atmosféra s obdobným pocitem jako tomu bude u druhé vlny roušek od 1.9.2020 a perfektně užitá hudba zdůrazňující bezmoc, vyčerpání a hrůzu z "neviditelné šikany". Whannella vysoce respektuji již od dob Saw a tímhle počinem v mých očích jen stoupl jako stále velmi vynalézavý tvůrce. Bravo! ()

Najt

Dobře natočený, dobrá atmosféra, ale s hororem to fakt nemá nic společnýho :D a konec je blbej .. Není to vůbec špatnej film, ale po dokoukání jsem měl takovou divnou pachuť v ústech. Sice hned po ty pocity byly lepší, ale teĎ s odstupem času vím na 100% že už se na to dívat nikdy nechci .. Byť skvěle působící a dobře natočený, ale stále jen průměr. ()

Cooller

mohlo to být lepší, ale genialniho šileneho vědce co má s objevem plaště neviditelnosti v plánu pouze stalkovat svojí ex zas tolik nežeru, věřim že s trochu promyšlenějším dějem bych tomu dal i vic jelikož to jinak vubec nebylo zlé ()

movemat

Atmosférická, plíživá chuťovečka s fantastickou hudbou, ktorá si vás od úplného začiatku pekne pomaly obaľuje do psychologicko-mrazivej pavučiny. Niekde v druhej tretine vás začne rozkladať trilerovými, efektnými enzýmami a pred koncom vás vcucne svojou akčnou, kameramansky vypiplanou papuľou. A na koniec si vás pekne natrávi v scenáristicky parádne urobenom črievku. Tak sa má loviť! ()

TaNya_

Možná to není na plný počet ale za poslední dobu je to jednoznačně nejlepší žánrovka, tak tomu trošku přidám. Krom kamery, která si s divákem pěkně pohrávala, nejde nezmínit hudbu, škoda že není na denní poslouchání, jinak bych si hned soundtrack stáhla. Jenže by mi připomínala toho psychopata a takový chlap je noční můra. Doslova. Zabít a přesvědčit se, že je opravdu mrtvej. ()

papadoce

Film od režiséra efektného a nápaditého Upgradu, opäť efektné úvodné titulky vznikajúce z morských vĺn a ja som mal orgazmus. Takto nejako to začalo. Potom sa objavila hlavná hrdinka Betka a bolo po orgazmoch. Fuj fuj a ešte raz fuj. To ktorý úchyl mohol ju zvoliť do hlavnej role, ale hlavne, ktorý úchyl by túto stvoru väznil, aby ju mal len pre seba. Britký štýl. Ozaj hardcore. Čo sa atmosféry týka, tak v prvom rade to malo krutoprísnu kameru. Akože tá bola pecková. Zákerná, znepokojivá, napätie sa dalo pri nej a vďaka nej krájať. Mne zas na plné gate až tak veľa netreba, ale že sa zoseriem vďaka záberom na neviditeľného, to je už dosť. Typickou črtou zákerných záberov bolo hrobové ticho. Zakaždým som stuhol. Po päťdesiatich minútach som bol vyčerpaný z kamery a neustáleho napätia, po tele mi chodili zimomriavky a kládol som si otázku “Načo to pozeráš kokot?” Nie som odborník na žáner, ale podľa mňa perfektný psycho horor. Trochu to strácalo grády v poslednej tretine, keď bol magor už menej neviditeľný, to preto dám len štyri a teším sa na ďalšie Whannellove magoriny. 75%. ()

Mr.Ward

Jednoduše pecka! Dokonalé přetvoření klasického “monstra” do dnešní doby. Perfektně tísnivá atmosféra a špičkový výkon hlavní hrdinky. ()

stephano

Leigh Whannell je určitě talentovanej režisér. Kamera a atmosféra filmu drží i na poněkud delší stopáži diváka v pozoru. Myslim, že pokud by do rukou dostal víc peněz a lepší námět máme se na co tešit. Už jeho film U pgrade ukázal, že umí... ()

Mamlas

Celé 2 hodiny se můžete koukat na odpudivě hnusnou herečku v hlavní roli. Kdo na to má nervy, může sledovat i první hodinu a půl filmu, která je ůplně o hovně, nudná a pomalá jak prase. Poslední půlhodinka zaujme aspoň z menší části, nadále převládá extrěmní nuda, dlouhé nijaké záběry., ojediněle okamžiky akce. Opravdu jen okamžiky. Otřesný film. (11%) ()

SAINTS

Whannell narativnym spôsobom využiva premisu filmu na presvedčive zachytenie traumy spôsobenej fyzickym a emocnym zneuživanim.E.Moss skvely vykon a znova skvelo zahrala tažko skušanu ženu.Neviditelnost tu môže pôsobit ako metafora skryteho nasila. ()

Pete

Invisible man připomíná epizodu Black Mirror, nataženou na zdlouhavé 2 hodiny. Téma traumatu z těžkého rozchodu, a pak stalkingu až za hrob, je hned na úvod zajímavé oživení, a dokud lze alespoň částečně dění vysvětlit blouzněním a představami týrané ženy, funguje film dobře. Jakmile jsme ujištěni, že se jedná skutečně prostě o chlapa v převleku, který navíc s neviditelností získal zřejmě i další superschopnosti, jde to celé do kopru. Ale vzhledem k tomu, o jakou brakovou historku se jedná, to ještě dopadlo velmi dobře. ()

Vykuk

Proč tohle má šmarja takové hodnocení??? Dyť je to totální blbost, být to v Marvelovce, tak to beru, ale hrát si to na thriller nebo dokonce horror? :D Je tam tolik nelogičností a situací, které by v reálu nemohli takhle být, čím pozdější fáze filmu, tím více wtf a konec vyloženě trapný.. ()

adamix

Skvostná žánrovka vyvolávajúca paranoju a ľútosť nad hrdinkynou smolou, ktorá je silným konkurentom Verhoevenovho MUŽA BEZ TIEŇA. Táto verzia sa neuberá cestou sci-fi, ako predchodca, ale robí zo seba trilerovku bez náznaku hlbšieho psychologického rozboru, ktorý tam chýbal. Záverečná pomsta ale delikátna. Oplatilo sa. U mňa 4* a 85%. ()

Hemlock

Jak již tady zaznělo z úst mého oblíbeného uživatele, kolegy Verbala, hlavní představitelka měla po celou dobu opravdu hororový kukuč a i přes to, že moc krásy nepobrala, kompenzuje to skvělým a velice přesvědčivým hereckým výkonem. Další plusový bod tohoto snímku je skvělá doprovodná hudba a celková atmosféra si s divákem nejen pohrává, ale dokonce ho po celou dobu drží v patřičném napětí. Filmu tedy nemám po technické i herecké stránce prakticky co vytknout, ale na plnou palbu mi tam chyběl nějaký ten wow efekt - to ovšem nemění nic na tom, že je to víc než slušný thriller - 80%. ()

murkl

Velice napínavý film. Scénu jak ji zvedne poprvé do vzduchu si budu pouštět ještě nejmíň 1000x. Lehce mě zklamal ten konec, protože mi ta zápletka přišla úplně zbytečná. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy