subic

Tenhle film jsem chtěl vidět už jen kvůli obsazení Kate Winslet, Helen Mirren a dál Will Smith, Keira Knightley, Edward Norton, Michael Peña v jednom filmíku, který navíc ani není nijak moc dlouhý. Naštěstí, ono to totiž dopadne jak jinak než celkem dobře a je to celkem nuda. 55% ()

Ukrizku

Líbí se mi metafora smrti, času i lásky. Líbí se mi, když někdo hledá pomoc pro kamaráda, který si sám pomoc nemůže. A líbí se mi, že se nakonec vrátí domů. Hodně se mi líbí Hellen Miren a také Keira, ale úplně nejvíc se mi zase líbí Edík. ()

MirkaP

Takové to ponuře dojemné americké lejno, v závěru to velmi tlačí na slzu. Možná že na tom mostě opravdu stála Láska, Smrt a Čas, přesto tomu nelze věřit. ()

nula87

Herecky obsazení luxusní a po herecké stránce velmi povedené (aby ne, v takové sestavě), ale jinak ty emoce dost umělé. 55% ()

Snilek1379

Tento film v mých očích pohořel na tom podle mě nejzásadnějším, a to je na scénáři. Měla jsem pocit, že autor se snaží o vytvoření hlubokého psychologického filmu o smrti, při tom ale vůbec neví, o čem mluví. Začátek ještě nebyl špatný: otec se po smrti dcery ocitá v hluboké depresi, není schopen zvládat základní potřeby, natož svou práci (upřímně, v tom stavu je div, že do té práce nebo do toho parku ještě vůbec došel) a jeho přátelé a kamarádi to absolutně nejsou schopni pochopit. Zde platí rčení, že kdo nezažije, nepochopí (úplně mě zamrazilo u věty: "It was two yeas ago!", to může říct opravdu jen někdo, kdo nic podobného nikdy nezažil). Upřímně, tohle vypadalo dost slibně, a kdyby se snímek držel tohoto tématu, tak by z toho mohl být hodně zajímavý film, který má co říct. Bohužel, scénárista se tomu rozhodl dát poněkud jiný směr, který namísto, aby tématiku smrti přibližoval a více otevíral, z ní udělal změť špatně uchopitelných pseudomyšlenek. Z celého nápadu, jak "vyléčit" hlavní postavu, se mi dělalo špatně. A to, že to tento snímek ve výsledku prezentoval vlastně jako něco, co fungovalo a pomohlo, mi připadalo naprosto zcestné. Jednotlivé filozofické monology se snažily tomu všemu dodat hloubku a další rozměr, bohužel bez úspěchu. Snímek působil, že sám neví, co si se sebou počít. Možná pro někoho, kdo s touto tématikou nemá žádné zkušenosti, to mohl být zajímavý film na zamyšlení. Pro mě, která jsem si už prožila své, to byl jen nezdařený pokus amatéra, který se snaží světu sdělit něco velkého, při tom ale nemá ani ponětí, co říká. Jedinou světlou linkou, která se tím táhla od začátku až do konce, byli herci, kteří to místy opravdu zachraňovali a díky kterým jsem to vydržela až do konce. Všichni byli skvělí, vypíchla bych ale především Willa, který byl učebnicovým příkladem deprese, Keiru, která byla jako vždy úžasná a Helen, díky které jsem se místy i zasmála. Za ně ty dvě hvězdičky. ()

Grondal

Na to, že tento film hovorí o takej citlivej téme, akou je strata dieťaťa a vyrovnávanie sa s ňou, tak to robí veľmi necitlivo. Film "tlačí na pílu" v snahe vyvolať slzopudný reflex tak intenzívne, že už veľmi skoro po jeho začiatku sa vo mne niečo vzpriečilo a namiesto zamýšľaného/chceného emociónálneho zásahu som zvyšok iba nezúčastnene absolvoval bez toho aby som si odniesol akýkoľvek hlbší zážitok. Táto téma by si vo svojom spracovaní žiadala istú ľahkosť a nevtieravosť, ale tvorcovia sa to rozhodli radšej prevaliť hrubou silou. V každom prípade obsadenie je prvotriedne (až šokujúco), takže aj napriek nejakej emocionálnej vyprázdnenosti sa na film pozerá dobre a nebol to teda úplne stratený čas. Iný človek v  inom aktuálnom rozpoložení (nedajbože v podobnej životnej situácii s akou sa potýka hlavný hrdina) môže tento film oceniť. ()

koty2201

Na tento film som narazil úplnou náhodou. A nebol vôbec nejak extra zlý. Mám rád, keď ma milo prekvapí takýto náhodný objav. A ešte má aj hviezdne obsadenie a pritom som nevedel, že existuje.  Ten záverečný trochu menší mindblow som fakt nečakal. Neviem, asi mi často nedochádzajú ani jednoduché veci. Ale práve tým záverom si ma film získal. Pretože prvé 3/4 filmu sú len klasickou mierne nadpriemernou drámou, ktorá vás až tak extra nedojme. Dokonca niektoré momenty boli fakt zle zvládnuté a hlúpe, kedy to tvorcom fakt nevyšlo. Avšak ako taká jednohubka na jedno pozretie to určite stačí. Ale naozaj to zachraňuje len ten koniec, kedy vám to docvakne. Ten ma dostal. ()

Mykhaluu

Film, na který bych se nejraději nedíval, neboť slzy mi tlačil z pod víček už od začátku. Pro mě, kromě scén v protisměru na kole, dokonalá bolestivá i naději dávající záležitost. ()

Knightey

Slusne natoceny dojemny film, pri kterem divat nejspis netusi do konce filmu co a jak. K tem 3 kamaradum Will Smithe - je to dost drsne ale v dnesni dobe bohuzel dost pravdive. Velice smutny pribeh s dobrym hereckym obsazenim a paradnima dialogama. Takze za me super. ()

ni.na29

Ten film má emoce, ať chcete nebo nechcete. Ano, možní není dokonalý a mnoho scén lze předvídat, ale to neznamená, že si ten vlak necháme ujet. Už jenom proto, že Láska, Čas a Smrt nejsou klišé, byť bychom si to mnohdy přáli...bohužel, bohudík. A jestli někdo utekl - tak nežil, nedýchal. ()

Plaque

Film mohol byť buď za A: priamočiary alebo za B: preplácaný. Pred pozretím by som asi radšej volil klasiku priamočiarosti, kde Smrť, Čas a Láska sú Smrť, Čas a Láska a "zjavujú" sa iba Willovi. Bolo by to obohraté klišé, ktoré by nejak zvlášť nenadchlo, ale ani neurazilo. Určite by to zarobilo aj na novoročné prémie a všetci by boli spokojní. Bolo to však za B. Človek sa v tom celkom dosť topil a miestami mal problém sledovať všetky dejové linky. Vďaka nadupanému castingu to však bolo za každých okolností zaujímavé a pútavé. Nakoniec aj dobre, že to bolo preplácané, pretože sa tam dokázali rozohrať príbehy viacerých aktérov. Ukázalo sa, že každý má svoje sračky a tak sa to netočilo stále iba okolo Willa a jeho dcéry. Postupne sa to skladalo ako tie domino kocky a mňa to čoraz viac bavilo aj napriek tomu, že nemám rád prvoplánový útok na city a akonáhle také čosi vycítim, okamžite idem na zadné od zúrivosti. Tu ma to však celkom "učičíkalo" a nemal som potrebu samonasierania ako pri Zázrakoch z neba či iných žánrovkách citového vykrádania. V závere sa to pokúsilo aj o nejaké tie nečakané zvraty, čo je len dobre. V konečnom dôsledku preto mením svoje hodnotenie a pridávam ešte jednu hviezdu. Uvažujem nad tým, že konečne začínam rozumieť zmyslu písania týchto komentárov. Človek ich nepíše ani tak pre druhých, ako skôr pre seba a to je tá collateral beauty ;) ()

Kytarka

Dlouho jsem přemýšlela, co k tomuto filmu vlastně napsat. Na začátku jsem si říkala, co jsem si to pustila za blbost, a proč vlastně? Kvůli hereckému obsazení? Uprostřed filmu jsem váhala, zda to vůbec chci dokoukat, a jediné, co mě pohánělo, byl Will Smith v absolutně netradiční roli. V posledních dvaceti minutách se ale nitky příběhu začaly svazovat do spojnic a i když během závěrečných titulků člověk neví, čemu má věřit, je nutno uznat, že tenhle film má hloubku. I když to tak občas nevypadá... ()

AndrewNewman

Aj malý film o pocitoch môže zaujať. A toto je ten prípad. Will už pri Šťastí na dosah dokázal majstrovsky stvárniť životom zničeného chlapa a tu to len potvrdzuje. Navyše mu viac ako dobre nahrávajú Kate Winslet a Edward Norton. Rozhodne to nie je film, o ktorom by ste donekonečna básnili, ale rozhodne má niečo do seba a počas sledovania žiadna nuda nehrozí. ()

rasto87

Silný film, ktorý je plný emócii a smútku. Každý si musí o tomto filme urobiť svoj obraz, ale môj názor je, že tento film pochopia najmä rodičia, ktorí majú svoju maličkú lásku. Vynikajúci výkon Willa a taktiež ostatných. Ťažko povedať, kto tu bol vlastne v hlavnej úlohe, pretože všetky tieto slávne osobnosti, ktoré boli obsadené do deja si boli rovné a mali taktiež aj podobný priestor. Pár vecí doladiť a malo by to u mňa 5* ()

Blazis34

Film se smutným podtextem a vážnou atmosférou měl sílu. Líbilo se mi, jak příběh jednoho muže dokázal ovlivnit životy jiných zainteresovaných. Nikdy jsem neviděl takhle zachmuřeného Willa Smitha, ale on ukázal, že dokáže zahrát cokoliv. Skvělý herecký výkon. Co na mě dále zapůsobilo, byla skvělá citlivá kamera a romantický soundtrack. Celkově na mě film působil jako celek a právě ta kamera a hudba mi pozvedly celkové hodnocení na čtyři hvězdy - 75%. ()

HrudkaJ

Na otázky po důvodech žalu ze smrti blízkého člověka neexistují žádné, natožpak správné, logické či nelogické, odpovědi. Jen mlčení. A to je v celém filmu až povážlivě narušováno neustálou snahou o zachování světa racionality, logiky a správnosti. Slušné herecké výkony, ale zklamal mě především konec pro podtržení a všeobecné přijetí oné iluze "život jde dál a je krásný", což je jeden z největších nesmyslů, jaký v osobní, ba lidské tragédii může zaznít. Dobře, celou dobu jsem přemýšlel hlavně o tom, proč jsou všichni na ty děti tak upnutí, ale ve věku chladného rozumu a výkonu za každou cenu je dítě asi to opravdu jediné lidské "místo", jaké člověka může potkat. Takže tak. ()