Epizody(12)

Druhá řada mezinárodně úspěšného izraelského seriálu navazuje v ději po tragických událostech první série. Doronovi se rozpadlo manželství a musí se vyrovnat i s následky svých rozhodnutí v rámci tajné služební mise. Nebezpečí pro něj a jeho nejbližší ale nepominulo, právě naopak. Objevuje se nový nebezpečný nepřítel, proti kterému musí spojit síly se svými kolegy a znovu se vydat do akce. Ničivý útok ale přinese ztráty, se kterými je velice těžké se smířit. (Česká televize)

Lupes

Jak už to bývá, druhá série je rapidní propad a jisté znehodnocení dobře odvedené práce série první. Jistě, opět jsem svědky vzrůstajícího napětí, bezvýchodnost žen je podána velmi syrově a realisticky. Nicméně zde končí veškeré klady a druhá série prodělává přerod k feminní telenovele, kde se banda citlivých chlapců na obou stranách fronty neustále hrabe ve svých vztazích a násilí je jen jakýsi vedlejší produkt jejich přecitlivělých srdíček. Do kola se opakující infiltrace stejných izraelských agentů je až směšná, byť davové útoky, jimž čelí, nepostrádají napětí a akci. Do nebe volající je ale jejich profesionální neschopnost. Bojovými prostředky se navíc šetří (drony, sofistikované sledovací techniky atd.), celé to ustrnulo hluboce v minulém století. Vztahová alchymie jednotky začíná připomínat naivní partičky komiksových hrdinů a fešácké zacházení Izraelců se zajatci a další symptomy společenské (či politické?) objednávky tlačí až příliš na strunu morální převahy těch "hodných" a je v přímém rozporu s věrohodností. Hlavní deviza první série, tj. syrová šeď oboustranné nekončící nenávisti, je zde nakažena naivní touhou vidění světa v černo-bílých barvách. Zbývá tak několik momentů, kvůli kterým je smysluplné i tuto sérii vidět. Pokud chcete vědět, jaké písničky se učí malé holčičky v palestinských školkách, zakusit život palestinské lékařky, nebo se vcítit do rolí matek strachujících se o své děti, pusťte si to. Především u posledně jmenovaného okusíte originalitu, neboť namísto šablony naleznete jinakost odrážející realitu. ()

kukkik

No, tak tady se to láme. Okecávacích výplňových scén oproti první sérii rapidně přibylo a ačkoli je žádoucí ukázat i dlouhá období skrývání se v úkrytech a emoční vypjatost mezi různými stranami ale nebylo nutné dávat téhle stránce tolik stopáže, že to s postavami divák prožívá pomalu 1:1. Tedy celá tahle série působí asi tak záživně, jako sedět měsíc v protiatomovém krytu, jednou týdně si zavolat se vzdáleným příbuzným a bavit se o počasí a situaci na burze a tak dvakrát do měsíce vylézt před dveře a hodit petardu do prázdné ulice. Zajímavý obsah by se dal sestříhat s přehledem do šesti epizod, potom by to byla dobrá série, takhle je to celkem utrpení v Netflix stylu, kdy se bez přeskakování nudných scén v rámci zachování příčetnosti člověk dost dobře neobejde. Třetí hvězdu zachraňuje jenom občasná akce, když se vyleze z úkrytů, která je pořád parádní. 3/5 ()

rublik05

Druhá série doznala značného zlepšení, zejména co se technického zpracování týče, už nepůsobí až tak moc jako laciná telenovela, i když v jistých ohledech je to bohužel stále stejné. Stále se po většinu času nic zásadního neděje, místy to působí spíše jako konverzační drama, akce je zoufale málo, stejně tak zajímavých scén či zvratů není zrovna mnoho. Zlepšila se však kamera, záporák je uvěřitelnější, chválím i lepší práci s postavami, nakonec i ta poutavost je o trochu větší, ačkoliv to pořád není nic světoborného a prostory pro zlepšení tady stále jsou. 5/10. ()

celticek

Děj se nám opět trochu zamotal, přibyl nám pomstou omámený expert na trhaviny Nidal, k Hamásu se přidává Daeš. Zápletka se Širin je taky ok. Po Walidovi se mým dalším oblíbencem stal Steve. Akce je tu podstatně více, pořád ovšem kvalita. ()

muti

Seriál ponúka veľmi pekné zábery agentov na nepriateľskom území kde operujú s tichou podporou miestnej samosprávy. Najlepšie sú zábery na bazáry ktoré sa hemžia agentmi v prestrojení, skautami nepriateľov, komunikácia so základňou a na záver samotný záťah. ()

RobinPM100

První série byla fantastická, ovšem druhá je ještě lepší, Nidal byl dokonalej jako záporák, charizma, že by se dalo krájet, výrazně emočně zajímavější a propracovanější záporák, než Panter. Jediný docela výrazný zklamání byl poslední díl, kterej byl hrozně rychle zakončenej, měl mít delší stopáž, závěrečný zúčtování bylo prostě málo vygradovaný a uspěchaný, čekal jsem velkolepý finále a střih - konec, to bylo hodně hodně ušitý horkou jehlou. ()

hony23

Salam alejkum! První řada byla chutným předkrmem, ta druhá je delikátním hlavním chodem. Od počátku tu je jasně definovaný hlavní záporák a sledujeme 12 dílný hon na něj. Oceňuji skvěle vykreslené prostředí Izraele a Palestiny a strhující děj vygradovaný úmrtími zásadních postav. Ne, tady si opravdu divák nemůže být jistý, že všechno dobře dopadne. ()

davidh76

Stejně dobrá jako první, i když jinak. Na 5 hvězd to však opět není. Je znát, že autoři se snaží vyhýbat standardním klišé a snaží se dívala prekvapit směřováním děje, zejména na konci. Ale nevím, jestli to je vždy ku prospechu. ()

Zaks

To snáď ani nie je možné, tá istá hnilá dodávka z prvej série je aj v druhej. Úvod a záver ešte ujdú, ale niekde v druhej tretine je celá epizóda venovaná trúchleniu. Nielen tu pomohlo jedine pretáčanie. O malý kúsok lepšie ako prvá séria. ()

milos.bradik

Tak opět zde bojují terorem proti teroristům, vzhledem k tomu, že to natočili Izraelci, tak si dovedu představit jak asi postupují ve skutečnosti. Myslím, že to bude tak, že si asi nemají co vyčítat. Pro Izraelce jsou lumpové a teroristé Palestinci a ti to zase vidí ze svého pohledu zcela opačně. ()