Strážci Galaxie Vol. 2

• Kanada

Strážcovia Galaxie 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

(Obsahuje malé spoilery) Gunn sám mi potvrdil, co jsem jeho "fanouškům" říkala již od začátku: Jeden dobrý film z Tebe dobrého režiséra/scénáristu neudělá. Marvel dal Gunnovi při druhých Strážcích Galaxie volnější ruku a více patrné by to snad již být nemohlo. Film sází na jistotu tak okatě, až to mé oko místy bolelo. Užili jste si tančícího mini Groota na konci prvního filmu? Tady ho budete mít taky, a ještě víc! Líbilo se Vám, že snímek nebyl zrovna pro dětičky? Nebojte se, máme pro vás ještě víc sexuálních innuend a jako bonus zcela zbytečně vyvraždíme celou posádku vesmírné lodi. Líbily se Vám Draxovy hlášky? Tady jich je až tolik, že jich už v polovině filmu budete mít dost! A jako třešničku na dortu děj, který kdokoli, kdo ví jen minimum o Peterově otci, dokáže snadno odhadnout. Dost možná první Marvel film, na který se do kina znovu jen tak napohrnu... Škoda. TLDR: MCU nastavilo laťku tak vysoko, že druhé Strážce Galaxie lze hodnotit jen velmi těžko. Přestože se v rámci Marvelovek jedná o snímek docela průměrný, film jako takový vyloženě špatný rozhodně není... Jen extrémně předvídatelný. 65% (Preview Screening at the Buffalo Grove Theater, IL)(5.5.2017)

Skvělý - nápady, sranda, pěkný star-trekácký masky, nějaký nádherný vizuály, cit pro retro pocty a písničky, castingový radosti. Když digi film, tak takový. Neříkám, že to v druhé půlce nekolísá, ale takhle vypadá komiksová týmovka, která nepočítá s tím, že jsou její diváci totální nenáročný hlupové (jako ta hlavní marvelácká...). A jde od srdce.(12.8.2017)

Nemá to Davida Hasselhoffa a jeho ooga chaka song, ale za to má asi milion jiných věcí, včetně několika naprosto božích cameo rolí (dá se kurník cameo česky skloňovat?) a ano, sice má trochu méně humoru a chybí tu kouzlo něčeho urputně originálního, ale je to přesto velmi boží s nekonečně funkční bandou zábavných charakterů (Drax, Yondu) a tam, kde ubírá na humoru, přichází na řadu, překvapivě, emotivnost, která naštěstí nikdy nesklouzne do patosu, protože se buď zjeví nějaký naprostý pahumor, nebo se zjeví ... No, něco/někdo/cokoliv. Je to hroznej digitální bordel, ale proklatě zábavnej, tak, že zapřísáhlý odmítač popcornu, jako já, se s tou chroupající zvrhlostí dokonce i trochu smířil a neměl nutkáním křupavcům nacpat tu praženou kukuřici do levé nosní díky a zazpívat jim u toho hymnu Jižního Sůdanu.(8.5.2017)

Guardians vol. 2 bola určite jedna z vecí, na ktoré som sa naozaj tešila. Pravdaže nie nadarmo. James Gunn si zobral scenár z jednotky, a podla šablóny pripravil zábavnú oddychovku, pri ktorej nemusíte deťom zapchávať uši, lebo tie nadávky nemôžu počuť (až na detaily o orgánoch Ega, ale to neboli nadávky). Avšak dynamika príbehu začne po prvej polhodinke niekde stúpať na brzdy a vy ste vhodený do víru všelijakých ospravedlňovačiek, povzbudivých slov i hádok. Počas sledovania filmu to nerobí také problémy, lebo občas do tohto "príbehu" šplechnú akýsi starý, dobre fungujúci vtip. Preto sa mi zdá, že každá scéna vo filme je pripravená ponúknuť to, čo chce divák. Vtip, akcia, sentiment, "kvázi romantika" sa striedajú tak, že vás nič neprekvapí. Neviem, či sa potom nestráca podpis režiséra a scenáristu. Či to nie je potom viac dielo divákov, ako podpis autora (ktorý by mal byť "umelcom"). Nič sa však nemení na tom, že je to výborný film so skvelým soundtrackom, baby Grootom (ktorého som čakala, že využijú viac v príbehu, ale bolo to naozaj vyvážené) a Draxom, ktorý je v tejto časti úplne úžasný!!! 75%(11.5.2017)

Záporák je poměrně atypický (v dobrém), příběh doplácí na překombinovanost, ale dá se. Co se ovšem nedá, je tým. Gamora je víc chlap než ženská, potetovaný kolohnát je nevtipný a těžce nesympatický, baby Groot je zábavný tak 10 minut a sarkastický (ne)Mýval už podruhé řeší to samé dilema. Všechno tak táhnou postavy vedlejší, nové i staré, jmenovitě pak Ego (skvělý Kurt Russell), Yondu a Broučice. Zvláštní... V prvních "Strážcích" jsem s postavami neměla sebemenší problém a teď dávám jen Prattova StarLorda. Ale jak se tak na to dívám, ani takto markantní pokles kvality neodradí fanoušky / fanynky Marvelu od toho, aby sázeli pětky.;-) P.S.: Zkladnělá Ubula a zdegenerovaní zlatí trotli = totální fail.(14.5.2017)

• - Keď sa vo februári 2016 začalo nakrúcať v Pinewood Atlanta Studios, nepodarilo sa získať všetkých členov štábu prvého dielu. Vzhľadom k zmenám výrobných harmonogramov boli niektorí z nich viazaní s iným komiksovým filmom Doctor Strange (2016). (classic)

• - Gary Oldman, Viggo Mortensen a Liam Neeson byli zvažováni do role otce Star Lorda (Chris Pratt). Nakonec ji získal Kurt Russell, který první díl ani neviděl. (Dr Lizal)

• - Spoiler: Důležitou postavou Strážců Galaxie Vol. 2 je Ego, živoucí planeta, otec Petera Quilla (Chris Pratt). V jednu chvíli se ale ve filmu vůbec nemusel objevit, protože Marvel na Ega neměl práva. Režisér a scenárista James Gunn to nevěděl, a v dobré víře ho do příběhu zasadil. Na druhou stranu scenáristé Deadpoola (2016) chtěli do filmu použít Negasonic Teenage Warhead. A to zase nešlo udělat bez souhlasu Marvelu. Ten přepracování Negasonic povolil, ale na oplátku si od studia Fox vyžádal práva na Ega. (Butcher of Blaviken)