Strážci Galaxie Vol. 2

Strážcovia Galaxie 2

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

Jsou to šoky když zjistíte, že je papá Buch a vy takový jako nepodařenější Jéžyšeg, co? Tím si však nenechte pojebat den, vždy za vámi stojí ti praví přátelé, retardovaný mastodont, prepubescentní křoví, fotosyntetizující frnda a neurotický bobrovlkomýval, či co to je za směsku... prostě, tenkrát byl v lese hodně vostrej grupáč, gumídčí hopsinky, šmoulí lektvary, babčin chaloupkový perník, no jak se tak příká u nás, bezskrupulózních, i víl prcal fenku. Fakt docela zábavný filmík s, jak někdo již zmínil, vynikajícími úvodními titulky. I ten zbytek potěší.(7.11.2017)

• DaViD´82

Blockbusterový ekvivalent devadesátkové sobotní n@vácké estrády; přebarvené, snažící se za každou cenu o humory, které ne a ne fungovat, dlouhé k nepřežití a stavící jen a pouze na pitvořících se známých ksichtech. Snad jen ten Petr Novotný byl o poznání lepší záporák než ti zdejší. Postavy samotné ujdou, ovšem jejich (ne)využití v nepřehledném omalovánkovém digibordelu je na pár výchovných pohlavků. Úvodní hodina se ještě úrovni jedničky vyrovná, druhá posílá veškerý popcornový "feel good" koncept do kopru.(6.5.2017)

Viděl jsem nějaké titulky o tom, že tohle bude ten nejlepší film, který jste kdy viděli. No úplně pravda to není, ale daleko od pravdy to také není. Ze začátku jsem byl bohužel trochu otrávený, protože 20 minut reklam v Cinestáru mě dost vytočilo. Naštěstí jsem se postupem času díky vtipným momentům ve filmu začal uklidňovat, takže nakonec jsem si film dost užil a musím říct, že možná je krapet vtipnější než jednička a docela mě mile překvapilo, že zde docela velký prostor dostal Drax, který to tam zabíjel hláškama úplně nejvíce. Nemůžu samozřejmě zapomenout na roztomilého Groota, který to tam chvílema také dost slušně rozjížděl. Scénář byl napsán dobře a příběhově to také nikterak nestrádá. Takže za mě velká spokojenost.(5.6.2017)

"Správně. Nic jim neukradl. Nevím, proč nás sledují. Je to záhada." Tak ukradl Rocket anulaxové nebo harbulární baterie? Určitě harbulární. Já totiž věřím Draxovi, protože ten je ve své debilitě naprosto geniálně zábavný. Jenže z těch ostatních mě bavil už jen pidiGroot hledající číro, legendární Zardu Hasselfrau bez mluvícího auta a retro Pacmana. Ti ostatní dávkovali humor jen velmi dietně, digitální boj byl pro mne pouhou otázkou přežití, ale ty rodinné hodnoty se moc přežít nedaly. Příště by mi zkrátka stačilo Na stojáka s Draxem a jeho průhlednou kobercovkou.(7.3.2018)

K jedničce Strážců jsem měl poměrně dost výhrad. Zřejmě jsem byl až moc "přehypovaný" a nebyl jsem ani zdaleka tak spokojený, jak jsem zrovna u tohoto námětu očekával. Ovšem vše, co se mi chybělo v prvním dílu, mi James Gunn a spol. naservírovali v pokračování v míře vrchovaté. Vtipné od začátku do konce, Drax je zde naprosto fenomenální, audiovizuálně oslňující, ač bych možná subjektivně ocenil více trochu profláklejších osmdesátkových hitů jako v jedničce, a i přes lehce přepálenou stopáž ty dvě a čtvrt hodinky utečou jako prd. Oceňuji snahu o nahlédnutí do psychologie jednotlivých postav, které bylo na komiksové poměry poměrně slušné, navíc emotivní scény fungovaly na jedničku. Shrnuto podtrženo, pokud mi jednička stačila vidět jen jednou, dvojku si s chutí zopakuji - a ne jednou. P.S.: BABY GROOT JE BŮH!(26.5.2017)

• - Kapesní radar Petera Quilla (Chris Pratt) je ve skutečnosti lehce upravená kapesní elektronická hra „Classic Football“ od firmy Mattel Electronics z roku 1977. (efenberger)

• - Spoiler: Důležitou postavou Strážců Galaxie Vol. 2 je Ego, živoucí planeta, otec Petera Quilla (Chris Pratt). V jednu chvíli se ale ve filmu vůbec nemusel objevit, protože Marvel na Ega neměl práva. Režisér a scenárista James Gunn to nevěděl, a v dobré víře ho do příběhu zasadil. Na druhou stranu scenáristé Deadpoola (2016) chtěli do filmu použít Negasonic Teenage Warhead. A to zase nešlo udělat bez souhlasu Marvelu. Ten přepracování Negasonic povolil, ale na oplátku si od studia Fox vyžádal práva na Ega. (Butcher of Blaviken)

• - Počas záverečných titulkov sú mená rôznych členov štábu na chvíľu nahradené výrazom "I am Groot". Táto hláška vo filme odznela dovedna 17x. (AndrejBB)