poster

Strážci Galaxie Vol. 2

 • USA

  Guardians of the Galaxy Vol. 2

 • Slovensko

  Strážcovia Galaxie 2

 • Austrálie

  Guardians of the Galaxy Vol. 2

 • Kanada

  Guardians of the Galaxy Vol. 2

 • Velká Británie

  Guardians of the Galaxy Vol. 2

 • Kanada

  Les gardiens de la galaxie vol. 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2017, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Baxt
  ***

  James Gunn se jako původně odvážný tvůrce zdá být s Vol. 2 plně asimilován do systému výrobní stáje Marvel. Známky drzé brakovosti v druhém díle ustupují vykalkulovaným záměrům prohloubit hlavní postavy, neinvenčním videoherním akčním scénám a neškodnému humoru, který se už v podstatě neliší od marveláckých hlodů, jen je ho více. Vyslancem posledního jako by byl malý Groot, který je svým roztomilým počínáním jako dělaný pro internetové GIFy. Humor často ani není žádoucí – sice funkčně přerušuje chvíle zvážnění, ale rozhodně se nehodí tam, kdy se řeší seriózní myšlenka, která má poté ve vyprávění dlouhodobě rezonovat (např. v přechodu k vyvrcholení snímku). Navíc zmiňovat Davida Hasselhoffa při vzpomínání na 80. léta je už takový evergreen, že si druzí Strážci Galaxie hrdě podávají ruku s mizerným “nostalgickým” (připočtěte si deset uvozovek) flákem Kung Fury. O začátcích Gunna ve studiu Troma je v propagačních materiálech příhodně ticho po pěšině a cameo Lloyda Kaufmana také budete hledat marně...(3.6.2017)

 • Spiker01
  *****

  Marvel to opět rozjel na plné koule! Už jsem si myslel, že ta formule, kterou před 9ti lety Kevin Feige sestavil, na mě nefunguje, trailery mě nijak zvlášť nebavily, očekával jsem pouze "more of the same" v tisíckrát viděné formě. Jenže James Gunn klame tělem opravdu neuvěřitelným způsobem, když mě nejprve vyloženě uzemnil úvodní scénou, která je naprosto vymazlená, prošpikovaná nápady a umně snímaná z neuvěřitelných kamerových úhlů, až by se jednomu zatočila hlava na jaký mišmaš to vlastně kouká. Jenže Gunn je v kramflecích naprosto suverénní a vůbec nezadá k pochybám k natáčení třetího dílu stejným tvůrčím týmem. Ať už se jedná o akční scény (respektive naprosto megalomanské finále, tenhle film má triků asi jako celá 3.fáze dohromady!) či rozmělnění příběhu cca od půlky do mnohem osobnějších rovin a nebo vyloženě momenty útočící na bezbranné emoční ústrojí, fungovalo to na mě prostě všecko. Jako obvykle až na momenty, které vyloženě zdecimují jakýkoliv náznak vážněji míněné scény nebo zkrátka veskrze ten nejjednodušší přiblbě dětský humor (ačkoliv tedy vtípků a natážek je neuvěřitelná kadence a veskrze jsem zíral, kolik jich na mě zapůsobilo), což je ale už takový marvelovský trademark. Co se ale týče těch tíživých momentů, ty prostě a jednoduše z člověka vydření emoce a pokud nejsem úplný pařez, tak to funguje. Ani jednička, ani žádný jiný film neměl takovou duši a poselství. Zejména, když tempo poleví a rozvíjí se příběh, tak právě tam jsem si to užíval nejvíc. A ten Chris Pratt už je tentokrát emocionálně trošku výše, což jen kvituji. PS : Co je na filmu úplně nejlepší? No samozřejmě Dave Bautista a onen funus (samozřejmě ne Draxův). PPS : Bradley Cooper je boží a Vin Diesel naopak ještě zaměnitelnější než minule. ...9,5/10(4.5.2017)

 • Ištván87
  *****

  Správně udělaná dvojka. Vezměte to, co v jedničce fungovalo a znásobte to. Takže tu máme: Další ultravtipný úvodní titulky, víc Rocketa, víc Draxe, víc Yondua, víc oldschool muziky, větší vyvraždovací sólo pro hvízdáním ovládaný šíp (tuším, že se James Gunn chtěl přiblížit extrémně vtipnému masakru z Kingsmana) a do toho nějakou tu romantiku, rodinné vztahy a samozřejmě tuny a tuny hlášek, které jsou v české verzi ještě korunovány bohatým slovníkem překladatele Vojtěcha Kostihy. A pak je tu sozřejmě Baby Groot, jehož roztomilost u vás asi (bez ohledu na věk a pohlaví) spustí laktaci. Jelikož v poslední době už jsou Marvelovky trochu na jedno kopyto, tak je fajn, když se aspoň pořádně zasmějete. Tak se připoutejte a nechte se pobavit. Já jsem Groot.(6.5.2017)

 • Psychor
  odpad!

  Jedinečná ukázka kocourkovského eklekticismu a k dokonalosti dovedené prostoduchosti. James Gunn vnáší do marvelovské pásové výroby prvky "originality", jelikož se rozhodl tisíckrát použitou superhrdinskou šablonu ozvláštnit o dosud nevídanou porci infantilnosti a stupidity. Guardians of the Galaxy Vol. 2 tak nabízí hloupoučkou zápletku na úrovni Toma a Jerryho, retardované dialogy jako vystřižené z Teletubbies či nucené hlášky, které svou trapností mohou konkurovat i Kameňákům Zdeňka Trošky. Povrchně načrtnutým, nepropracovaným a nerozvinutým postavám, jež jsou povětšinou vykradené z jiných filmů, vévodí otravný digitální křeček s kulometem. Kdybych byl strážcem galaxie a nikoliv zdejším hororovým expertem, tak po zhlédnutí této slabomyslné taškařice zničím Zemi jednou provždy. Odpad!(2.5.2017)

 • JohnnyD
  *****

  Najlepší Marvel od začiatku Fázy 2. Konečne originálny príbeh, ktorý nie je len generickým derivátom ako väčšina príbehov od Avengers. No vrcholom je neskutočný vizuál plný úžasných masiek, kulís a "domaľovaných" pozadí. James Gunn replikuje campy space opery a paperbackové obaly sci-fi románov a privádza tento štýl do dokonalosti. Guardians of the Galaxy vol. 2 skvelo pripomína, že film je v prvom rade vizuálne umenie a že dokáže stvoriť pred očami tie najneskutočnejšie svety a bytosti.(31.5.2017)

 • Chris Pratt

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace