Strážci Galaxie Vol. 2

• Kanada

Strážcovia Galaxie 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

Myslím, že je to lepší než jednička. Žádný šablonovitý superpadouch, žádný celogalaktický souboj dobra a zla, příběh je daleko přímočařejší, tím pádem stravitelnější a člověk má čas pozorovat tu vizuální parádu na pozadí. Navíc bych řekl, že je ve dvojce humor jakože lepší. Dokonce jsem se musel párkrát fakt zasmát, u jedničky jsem byl spíše na rozpacích.(15.8.2017)

Scooby-Doo: Nespoutané příšery v MCU verzi. Komorní, přesto přeplácané. Akce hezká, ale bez špetky napětí. Uřvaným humorem pro mimina místy fajn (Drax) , místy k nevydržení (Rocket). Po kupě to horko težko drží jen kopírování postupů z komiksu a paradoxně i přepálená rodinná linie, která umí zahrát na srdíčko, ale člověk už jen čeká na cameo od Diesela. Vlastně další důkaz, že příliš tvůrčí svobody spíš škodí. Příště prosím zase utáhnout obojek.(3.5.2017)

Zatiaľ čo prvý diel mi prišiel ako to najlepšie od Marvelu, druhý diel mi príde ako to najslabšie od Marvelu. Postavy na čele so Star Lordom síce stále majú esa v rukáve a neustále do vás sypu nejaké hlášky, či celkom vtipne situácie a fakt ich nie je malo, takže oceňujem, že táka porcia vtipného, chytrého, trápneho ale aj násilného humoru tu ma stále svoje miesto a skoro nikdy nenudí. Najhoršie na druhých strážcoch je asi samotný príbeh a záporná postava. Bavili ma postavy, ale nebavil ma príbeh. Fakt mi to prišlo nudne zaujímavé. Zaujímavé preto, lebo tu bol vzťah otca zo synom a nudné preto, lebo ten príbeh tu vlastne ani nie je a o moc tu ani nejde ako v prvých strážcoch, ktorý v tomto ohľade boli ďaleko zaujímavejší. Potešila akcia, vizuálna stránka, camea, baby Groot, po-titulkové scény, hudba a aj Awesome Mix, Vol. 2, ale prvý diel je o niečo údernejší. Obľúbený soundtrack: Family History, The Expansion, Mary Poppins and the Rat, Gods, Dad, A Total Hasselhoff, Sisters, Guardians of the Frickin Galaxy. 85% - 4*(8.5.2017)

Záporák je poměrně atypický (v dobrém), příběh doplácí na překombinovanost, ale dá se. Co se ovšem nedá, je tým. Gamora je víc chlap než ženská, potetovaný kolohnát je nevtipný a těžce nesympatický, baby Groot je zábavný tak 10 minut a sarkastický (ne)Mýval už podruhé řeší to samé dilema. Všechno tak táhnou postavy vedlejší, nové i staré, jmenovitě pak Ego (skvělý Kurt Russell), Yondu a Broučice. Zvláštní... V prvních "Strážcích" jsem s postavami neměla sebemenší problém a teď dávám jen Prattova StarLorda. Ale jak se tak na to dívám, ani takto markantní pokles kvality neodradí fanoušky / fanynky Marvelu od toho, aby sázeli pětky.;-) P.S.: Zkladnělá Ubula a zdegenerovaní zlatí trotli = totální fail.(14.5.2017)

Dvojka Strážců Galaxie se povedla. Je to pořád děsná prča, což je základ, a skvělý hlášky se na diváka sypou ze všech stran (hlavně ty Draxovo). Pro svižnou akci se taky nechodí daleko, což je pro Strážce už běžná rutina. Dočkáme se vývoje hlavních i vedlejších postav, novou příběhovou linku a zajímavý prostředí. Malej Groot je fantastickej a celkově celá parta k sobě sedí, skvěle se doplňuje a nikdo nezůstává pozadu. Potěšilo několik skvělých cameo rolí od herců, který by tam nikdo nečekal, a jako vždy skvělej soundtrack. Vadu na kráse to má asi jen jednu - je to prostě dvojka. Jednička byla jedinečná, originální a měla scény, který bych si pouštěl pořád dokola. Dvojka je ale velmi vydařený pokračování, který má všechno, co je třeba, a i něco navrch. Skvěle jsem se bavil.(5.5.2017)

• - Podľa slov Chrisa Pratta (Peter Quill / Star-Lord), mu scenár k filmu veľmi pomohol vyrovnať sa so smrťou otca. (chesterko)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. dubna 2017 v Tokiu. (Stoka)

• - Planeta Berhert, kde ztroskotají Strážci Galaxie, není jen obyčejná zalesněná planeta. Objevila se poprvé v sešitě „The Incredible Hulk #111“ z roku 1969. Její obyvatelé (Sagittariáni) byli součástí konfliktu mezi Hulkem a Galaxy Masterem.
    (Charpy)