Strážci Galaxie Vol. 2

Strážcovia Galaxie 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

• DaViD´82

Blockbusterový ekvivalent devadesátkové sobotní n@vácké estrády; přebarvené, snažící se za každou cenu o humory, které ne a ne fungovat, dlouhé k nepřežití a stavící jen a pouze na pitvořících se známých ksichtech. Snad jen ten Petr Novotný byl o poznání lepší záporák než ti zdejší. Postavy samotné ujdou, ovšem jejich (ne)využití v nepřehledném omalovánkovém digibordelu je na pár výchovných pohlavků. Úvodní hodina se ještě úrovni jedničky vyrovná, druhá posílá veškerý popcornový "feel good" koncept do kopru.(6.5.2017)

Opět parádní zábava jedoucí na stejné vlně jako jednička. Drax je o hodně vtipnější a v podstatě si krade film pro sebe. S kamennym ksichtem cedí nejujetější hlášky a pokaždé je to sranda. Chris Pratt je taky furt cool a potvrzuje, že je asi nejzábavnější herec současnosti. Momenty jako "I'm gonna build some weird shit" umí prodat, jako nikdo jinej. Nejlepší na téhle sérii je, že si můžou vymyslet v podstatě cokoliv. Záporák, kterej je planeta. Rasa zlatých lidí s videoherníma stíhačkama, nebo scéna kde se hledá izolepa. Vše je dovoleno a James Gunn toho umí využít. Malinkej Groot byl megaroztomilej. A finální titulky se taky moc povedly.(13.5.2017)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $301,391,228 Tržby Celosvetovo $732,860,023Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Marvel a ďalší jeho nezáživný produkt vyprodukovaný ako na bežiacom páse bez lepšej myšlienky. Strážcov stretol podobný filmový osud ako tomu boli pri Avengers 2, Iron Man 3 či Captain America 3. Film natočený len na oko ale tento krát len dosť pestrofarebné gýčové. Tuctoví pásoví produkt. Prvý diel fungoval a stál na zaujímavých postavách. Tú tie postavy už nie sú to pravé orechové. Najhoršie je, že zlyhal aj ten najväčší borec. Nuž po prvý krát Chris Pratt po rozbehnutí jeho úspešnej kariéry dobrodruhov je skoro neviditeľný, nie je ho tu moc cítiť. Je to film skôr o Grootovi a jeho vylomeninách, ten je fajn ale sám to neutiahne. Po čase aj Draxov neustáli smiech začne otravovať, aj keď je stále z toho lepšieho čo nás vo filme stretne. Akcia tu je dosť na silu napchatá, nemá tu to správne výživné miesto. O rodinnom nádychu škoda hovoriť. Taká Gamora je ďalšia čudná postava, stále len básni o pomste Thanosovi a chce zlikvidovať sestru ale bum bác a odrazu sa mení... Už je to aj trošku trápne aby sa neustále záporne postavy pridávali na stranu klaďasov. Po dosť dobrej ukážke, ktorá navnadila, prichádza pre mňa asi zatiaľ najväčšie sklamanie tohto roka. Dejovo maximálne nezáživné, našťastie to zachraňuje ale humor. A vypadá to tak že režisér James Gunn nebude až taká výhra ako to vypadalo po prvom dieli. /videl v kine 3D verziu: 60%/(4.5.2017)

Nemá to Davida Hasselhoffa a jeho ooga chaka song, ale za to má asi milion jiných věcí, včetně několika naprosto božích cameo rolí (dá se kurník cameo česky skloňovat?) a ano, sice má trochu méně humoru a chybí tu kouzlo něčeho urputně originálního, ale je to přesto velmi boží s nekonečně funkční bandou zábavných charakterů (Drax, Yondu) a tam, kde ubírá na humoru, přichází na řadu, překvapivě, emotivnost, která naštěstí nikdy nesklouzne do patosu, protože se buď zjeví nějaký naprostý pahumor, nebo se zjeví ... No, něco/někdo/cokoliv. Je to hroznej digitální bordel, ale proklatě zábavnej, tak, že zapřísáhlý odmítač popcornu, jako já, se s tou chroupající zvrhlostí dokonce i trochu smířil a neměl nutkáním křupavcům nacpat tu praženou kukuřici do levé nosní díky a zazpívat jim u toho hymnu Jižního Sůdanu.(8.5.2017)

Joo, strážci opět nezklamali! Nechám si prostor pro hodnocení po druhé projekci...myslím, že 4-mi hvězdami jsem "dvojku" mírně podhodnotil, uvidíme. Jinak jde opět o vesmírnou jízdu plnou vtipných hlášek, grimas, gagů, nápaditých lokací, rozdílných postav a osobností, dobrého soundtracku, atd atd. Zasmál jsem se především malému Grůtovi a Draxi. Story s Yondou bylo smutné, ale mělo drive! Ten naopak chyběl hlavní lince se Star Lordem a jeho otcem, ale dá se to přežít. Musí se, abychom viděli Vol. 3! 75%(7.6.2017)

• - Ve filmu si zahrál i bratr režiséra Jamese Gunna Sean Gunn, který ztvárnil jednoho z pobočníků Yondu Udonty (Michael Rooker). (Danny.82)

• - Kapesní radar Petera Quilla (Chris Pratt) je ve skutečnosti lehce upravená kapesní elektronická hra „Classic Football“ od firmy Mattel Electronics z roku 1977. (efenberger)

• - Planeta Berhert, kde ztroskotají Strážci Galaxie, není jen obyčejná zalesněná planeta. Objevila se poprvé v sešitě „The Incredible Hulk #111“ z roku 1969. Její obyvatelé (Sagittariáni) byli součástí konfliktu mezi Hulkem a Galaxy Masterem.
    (Charpy)