Nepříliš klasické Burtonovské vyprávění se mě příliš nedotklo, možná nevidět titulky, tak by mě (MOŽNÁ) nenapadlo, že je to právě jeho dílko. Asi nejsem takový znalec.. Chyběla pevná autorská ruka a jindy temně laděné scény, ale naštěstí to na druhé straně nesklouzlo do sentimentálně pojatých příhod. Nechybí však humor, kouzelně bizarní postavičky, několik životních pravd, úžasná kamera a kouzelná hudba stálého spolupracovníka Dannyho Elfmana. Takových tři a půl..(18.1.2006)

Přiznávám, že ze začátku mě film trochu nudil a možná jsem byl i mírně zklamaný. S každou další minutou jsem se však dostával do děje, příběh mě začal uplně pohlcovat až mě pohltil úplně. Opravdu mistrovský kousek Tima Burtona. Abych mohl objektivně hodnotit, tak se budu muset na snímek podívat ještě jednou. Zatím je to za čtyři hvězdičky, ale je tu velká pravděpodobnost, že jedna se ještě v budoucnu dostaví.(14.3.2008)

Některé Burtonovy filmy mi zavánějí genialitou, Velká ryba mezi ně nepatří. Považuji film za jeden z Timových největších omylů. Jeho poetika se ani zde nezapře, přesto to na mne působilo studeně. Starý chlápek vypráví neuvěřitelné historky svého mládí. Hlubší myšlenku jsem nezachytil, přišlo mi to jaksi sterilní. I napodruhé.(30.10.2010)

Tento film je nyní na 196. místě v TOP200 filmů na ČSFD. Obávám se, že se v ní už dlouho neudrží a já se tomu vůbec nedivím. Film je pěkný, dobrodružství stojí za to, ale já to sledoval tak trochu bez zájmu. Prostě mě to nedokázalo zaujmout tak, jak jsem čekal. Trochu chaos, minulost-přítomnost mi tady moc neseděla. Hlavně scény z přítomnosti mě docela uspávaly. Hezký příběh, který možná někoho pošle do kolen, ale mě bohužel ne. 65%(5.9.2009)

Tim Burton tak trochu jinak... U jeho filmů vnímám očima. Zaměřuji se na kostými, prostředí a až na posledním místě na příběh,.. u Velké ryby tomu bylo naopak.. A přesto že to není ten Burton jak ho znám, stejně vidím jeho rukopis, ten který mám tak ráda :o) Kdopak je pro mě tou velkou rybou?.. A tak jak on nám prostřednictvím Edwarda Blooma vypráví příběh o nejkrásnějším životě, tak já jednou budu vyprávět příběhy prostřednictvím jeho filmů :o)(4.3.2010)

• - Když Norther Winslow ukázal mladému Edwardovi svou napůl dokončenou báseň (Grass so green / Skies so blue / Spectre is really great!), tak ten rukopis byl psán Timem Burtonem. (c.tucker)

• - Produkční tým natáčel na více než tuctu různých míst v Alabamě. Počet jeho členů se v některých chvílích pohyboval okolo tří set. Komparzistů, z nichž museli být všichni oblečeni do příslušných kostýmů, bylo kolem sedmi tisíc. (Taninaca)

• - Edward Bloom (Ewan McGregor) v mladém věku má oči blankytně modré, zatímco Edward Bloom (Albert Finney) v pokročilém věku je hnědooký. (Anthro)