Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  *****

  Netypický Burton, možná nejlepší Burton. Tam, kde by člověk hledal jeho typický rukopis, režisér naopak sází na silný příběh s jasnou premisou toho, že i dospělý člověk znuděný realitou rád unikne do tajů své fantazie. Jak řekl jeden myslitel : ,,Svět není černobílý. To ale neznamená, že v něm neexistuje černá a bílá." A to je na tom to krásné...90%(12.6.2014)

 • emma53
  ****

  To byla nádhera. Oproti včerejšímu velkolepému filmu s úžasným vizuálem, kde ale chyběla duše, tady se prolínala celým filmem a nebylo zapotřebí vůbec žádných bombastických triků. Tim Burton nás na chvíli pozval do říše snů, pohádek a fantazie, aby nás pohladil na srdci a duši, ale pak nás zase pomalu a citlivě odvedl nazpátek mezi lidi, kteří jsou úplně obyčejní a smrtelní, ale neztrácí svůj smysl života.(5.9.2013)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 8.1/10] | me: Burton ... Fantázia i realita vo svojej vzájomnej pestrej i hravej kombinácii s výborným hereckým ansámblom a zaujímavou atmosférou. Zo začiatku som netušil čo ma čaká a o čo sa jedná, ale postupom času som si vytvoril s príbehom ako aj postavami isté puto, ktoré pretrvalo až do dojímavého konca. Je to skutočne neskutočné, je to život vo fantázii a fantázia v živote. Niečo iné a nezvyklé, ale milé a pútavé.(3.3.2010)

 • Galadriel
  *****

  Na Tima Burtona (toto sousloví 3x zdůrazňuji!) poměrně normální film, a jinak také moc krásný a příjemný. Nebudu se moc rozepisovat - jak se tak koukám po ostatních komentářích, téměř vše už bylo řečeno. Takže jen stručně - příběh a jeho hloubka, výtvarná stylizace, atmosféra, herci, hudba, kamera, a vůbec vše se v tomhle díle spojuje do jednoho celistvého proudu, na kterém se můžete nechat únášet celým filmem, který je tak milý a hravý, že ani nevyhnutelná smrt na konci nepůsobí vlastně vůbec smutně.(27.1.2005)

 • TeeAge
  ****

  Obchádzal som tento kus asi 2 roky, bál som sa ho, pretože som vedel, kto ho režíroval :) No nakoniec som sa odvážil, a dopadlo to takto: Ten film nemá tvar, chuť, a hlavne motor :D ALE je to prvá BURTONOVKA, ktorá mi ničím nevadila, dokonca ku koncu ma celkom oslovila. Ajkeď neviem presne čím... :) Som zvedavý, či sa dočkám pre mňa 5hviezdičkového Tima....(16.1.2010)