Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  To byla nádhera. Oproti včerejšímu velkolepému filmu s úžasným vizuálem, kde ale chyběla duše, tady se prolínala celým filmem a nebylo zapotřebí vůbec žádných bombastických triků. Tim Burton nás na chvíli pozval do říše snů, pohádek a fantazie, aby nás pohladil na srdci a duši, ale pak nás zase pomalu a citlivě odvedl nazpátek mezi lidi, kteří jsou úplně obyčejní a smrtelní, ale neztrácí svůj smysl života.(5.9.2013)

 • kOCOUR
  ****

  Jen málo tvůrců si dokáže uchovat svůj režijní styl a nepodlehnout tlakům okolí a Burton je rozhodně jedním z nich. Svoje bizarní postavičky staví do ještě bizarnějších situací, hraje si s kouzlem romantiky, tady přidá špetku strachu, tady fantazie a výsledný mix na vás vychrlí v nezaměnitelném vizuálním balení s mohutnou vypravěčskou podporou, která je hlubší, než se na první pohled může zdát. Film stojí především na kontrastu, ve kterém s velkou dávkou samozřejmosti odhaluje všechno zvláštní a neuvěřitelné a z toho „normálního“ si dělá starosti a cítí k němu mnohem větší zodpovědnost. Je skvělým vypravěčem, dokáže se perfektně orientovat v jednotlivých příběhových rovinách, aby je na konci melancholicky poslepoval a nechal diváka umřít v záplavě slz. Velká ryba stojí z velké části i na zvučné podpoře hollywoodských hvězd v čele s Ewanem McGregorem, kterému se v poslední době zatraceně daří. Ze své role vyhmátl to nejlepší, co mohl nabídnout a prodal to tak skvěle, že tomu stejně jako jeho filmový syn budete chvílemi věřit. O to horší je pak návrat do všední reality, kde nefigurují ani obři, ani vlkodlaci a největším zážitkem dne je hádka s prodavačkou v supermarketu.(22.12.2003)

 • Viktooorka
  *****

  Tim Burton tak trochu jinak... U jeho filmů vnímám očima. Zaměřuji se na kostými, prostředí a až na posledním místě na příběh,.. u Velké ryby tomu bylo naopak.. A přesto že to není ten Burton jak ho znám, stejně vidím jeho rukopis, ten který mám tak ráda :o) Kdopak je pro mě tou velkou rybou?.. A tak jak on nám prostřednictvím Edwarda Blooma vypráví příběh o nejkrásnějším životě, tak já jednou budu vyprávět příběhy prostřednictvím jeho filmů :o)(4.3.2010)

 • genetique
  ****

  Opäť jeden malý-veľký príbeh, ktorý chytí za srdce a príjemne zahreje. V niečom pripomína ozaj Forresta, no samotný film je o niečom inom. Je krásny, milý, neuveriteľný, čo ho robí takým super. Presný burtonovský štýl. Je to taký malý poklad, ktorý treba objaviť a prepadnúť jeho kúzlu. Fantasy prvky na totálne vyšľchtenej úrovni. 85%.(19.4.2006)

 • Oskar
  ****

  Příběh o střetu fantazie jednotlivce s racionalitou davu, to je něco pro mě. Ale scénář je IMHO napsaný tak, že sledujeme více méně reálný svět, jen na nás sem tam jukne zpoza rohu nějaká ta čarodějka nebo obr. A to neodpovídá Burtonovskému vidění. Není to další z jeho svobodných paralelních světů, je to voliéra, příliš těsná Burtonovu rozpětí. 70%(12.9.2006)

 • - Miley Cyrus, představitelka malé Ruthie, je v titulcích zapsána svým rodným jménem Destiny Cyrus. (J.Cobra)

 • - Dvěře k sejfu, které se objeví při bankovní loupeži jsou ty samé, které jsme mohli spatřit ve filmu Batman (1989). (Kulmon)

 • - Jeden z klaunů je převlečený Tim Burton. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace