Opäť jeden malý-veľký príbeh, ktorý chytí za srdce a príjemne zahreje. V niečom pripomína ozaj Forresta, no samotný film je o niečom inom. Je krásny, milý, neuveriteľný, čo ho robí takým super. Presný burtonovský štýl. Je to taký malý poklad, ktorý treba objaviť a prepadnúť jeho kúzlu. Fantasy prvky na totálne vyšľchtenej úrovni. 85%.(19.4.2006)

Některé Burtonovy filmy mi zavánějí genialitou, Velká ryba mezi ně nepatří. Považuji film za jeden z Timových největších omylů. Jeho poetika se ani zde nezapře, přesto to na mne působilo studeně. Starý chlápek vypráví neuvěřitelné historky svého mládí. Hlubší myšlenku jsem nezachytil, přišlo mi to jaksi sterilní. I napodruhé.(30.10.2010)

Dosť poeovský a málo burtonovský film, ktorý mal pôvodne režírovať Steven Spielberg (tým pádom by po rokoch znova spolupracoval s Richardom D. Zannuckom, ktorý s Davidom Brownom produkoval jeho začiatky - kultové Čeľuste napríklad). Film plný smrti a života zároveň. Smutná čarodejnica z močiarov, v ktorej oku nešťastník vidí vlastnú smrť, dobrácky obor Carl, cirkusant Danny De Vito a jeho tajomstvo, ale i nenaplnená láska opustenej Heleny Bonham Carter a ulica plná žltých narcisov a finále na rieke a v nej. Zvláštne poetická snímka, zanechávajúca jemné rozpaky i u najvýraznejších fanúšikov temného mága Burtona, keďže kombinuje zdanlivo (?) neskombinovateľné žánre.(9.1.2005)

Jen málo tvůrců si dokáže uchovat svůj režijní styl a nepodlehnout tlakům okolí a Burton je rozhodně jedním z nich. Svoje bizarní postavičky staví do ještě bizarnějších situací, hraje si s kouzlem romantiky, tady přidá špetku strachu, tady fantazie a výsledný mix na vás vychrlí v nezaměnitelném vizuálním balení s mohutnou vypravěčskou podporou, která je hlubší, než se na první pohled může zdát. Film stojí především na kontrastu, ve kterém s velkou dávkou samozřejmosti odhaluje všechno zvláštní a neuvěřitelné a z toho „normálního“ si dělá starosti a cítí k němu mnohem větší zodpovědnost. Je skvělým vypravěčem, dokáže se perfektně orientovat v jednotlivých příběhových rovinách, aby je na konci melancholicky poslepoval a nechal diváka umřít v záplavě slz. Velká ryba stojí z velké části i na zvučné podpoře hollywoodských hvězd v čele s Ewanem McGregorem, kterému se v poslední době zatraceně daří. Ze své role vyhmátl to nejlepší, co mohl nabídnout a prodal to tak skvěle, že tomu stejně jako jeho filmový syn budete chvílemi věřit. O to horší je pak návrat do všední reality, kde nefigurují ani obři, ani vlkodlaci a největším zážitkem dne je hádka s prodavačkou v supermarketu.(22.12.2003)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Man Of The Hour - Pearl Jam ,2. Dinah - Bing Crosby ,3. Everyday - Buddy Holly ,4. All Shook Up - Elvis Presley ,5. Five O'Clock World - The Vogues ,6. Ramblin' Man - The Allman Brothers ,7. Let's Work Together - Canned Heat ,8. Pictures - Danny Elfman ,9. Big Fish (Titles) - Danny Elfman ,10. Shoe Stealing - Danny Elfman ,11. Underwater - Danny Elfman ,12. Sandra's Theme - Danny Elfman ,13. The Growing Montage - Danny Elfman ,14. Leaving Spectre - Danny Elfman ,15. Return to Spectre - Danny Elfman ,16. Rebuilding - Danny Elfman ,17. The Journey Home - Danny Elfman ,18. In the Tub - Danny Elfman ,19. Sandra's Farewell - Danny Elfman ,20. Finale - Danny Elfman ,21. End Titles - Danny Elfman ,22. Jenny's Theme - Danny Elfman ,23. Twice the Love (Siamese Twins' Song) - Danny Elfman(13.5.2011)

• - Eddie Wedder, zpěvák a kytarista skupiny Paerl Jam, byl nominován se skladbou "Man Of The Hour" na Zlatý globus za nejlepší filmovou píseň. Cenu si nakonec odnesla Annie Lennox a píseň "Into the West" z filmu Pán prstenů: Návrat krále. (kukentipla)

• - V letedle četl Edward Bloom překladatelskou příručku, která se jmenovala "English to Asian". (c.tucker)

• - Když se Edward Bloom (Ewan McGregor) vrací ze Spectre do tajuplného lesa, oživlé stromy mu strhnou z krku klíč od rodného města Ashton. V dalším záběru už má ale klíč opět na krku. (Rejfa)