Pro někoho naprosto jiná Burtonovka, pro někoho zcela nejvíc typická Burtonovka. Pravda je přesně mezi. Na povrchu jemný příběh muže na smrtelné posteli, který vypráví a vypráví... a uvnitř skládanka, která diváku ukazuje, že ta jemnost je přesně v tom nádechu, na který jsme u Tima zvyklí. Krásný, velmi příjemný, sladký i hořký příběh. Láskyplný i strašidelný. Škodolibý, ale přeci pořád tolik opatrný. Příběh, který nezklame, neublíží, ale naopak zahřeje na srdci a potěší. Bohužel ale mě si film získal "pouze" vyprávěnými pasážemi, kdy jsme byli svědky fantazijních příhod. To ono reálnější já příběhu, už pro mě bylo přespříliš obyčejné. Krásné, ale ne výjimečné.(9.10.2009)

Příběh o střetu fantazie jednotlivce s racionalitou davu, to je něco pro mě. Ale scénář je IMHO napsaný tak, že sledujeme více méně reálný svět, jen na nás sem tam jukne zpoza rohu nějaká ta čarodějka nebo obr. A to neodpovídá Burtonovskému vidění. Není to další z jeho svobodných paralelních světů, je to voliéra, příliš těsná Burtonovu rozpětí. 70%(12.9.2006)

Burton mě znovu dostal. I když ono znovu může u něj tentokrát znamenat "poprvé" či "jinak". Ne snad, že by ten film byl tak geniální, ale podařilo se mi naladit na jeho jemnou strunu natolik, až jsem naprosto zapomněl, že jde o film. Určitě se nezalíbí každému, ale mě brány do fantazie a představivosti otevřel naplno, takže hodnocení je tentokrát asi i trošku nefilmové.(4.8.2005)

Brilatní, geniální, dokonalé. Tim Burton opět přesvědčil, že dokáže natočit výborný film v kterém skloubí tajemnost spolu s originálním příběhem a citovým prožitkem. Ewan McGregor zde odvádí obrovský kus práce spolu s dalšími hollywoodskými star ve vedlejších rolích. Jediné co bych filmu vytknul je možná až místy přilišné natahování děje. I přesto mu ale dávám 5 hvězdiček. Výborné...(7.7.2007)

Kouzelná pohádka, která zdařile balancuje mezi bezmeznou fantazií a realitou, zbude jen na vás, zda uvěřit realisticky uvažujícímu synovi či jeho fantasknímu otci… já osobně se přikláním k druhé variantě. Velká ryba popisuje neobyčejný život jednoho neobyčejného člověka, ale především je příběhem o fantazii, dobrodružství, lásce a o porozumění. Provede vás jím sympaťák Ewan McGregor, jehož nebojácný Edward Bloom je prostě kouzelně nezapomenutelná postava. A také nesmím zapomenout na ostatní herce jako Albert Finney, Helena Bonham Carter,Steve Buscemi, Alison Lohman, Danny DeVito atd… Největší, lví podíl má muž sedící na režisérské stoličce, a to jest Tim Burton. Podařilo se mu vytvořit dech-beroucí svět, ve kterém ožívají obři, čarodějnice, vlkodlaci a mnoho dalšího… Nebojím se tvrdit, že je to jeho nejlepší filmový počin a zvládnul to i bez Johnnyho Deppa. Tomuhle filmu také nahrává to, že má jeden z nejkrásnějších konců co jsem kdy měla možnost ve filmu vidět, závěrečnou scénu vždy probrečím a vždy si říkám- překrásný konec, překrásného filmu. TOP:2(14.11.2009)

• - Miley Cyrus, představitelka malé Ruthie, je v titulcích zapsána svým rodným jménem Destiny Cyrus. (J.Cobra)

• - Ewan McGregor bol do filmu obsadený ako mladý Edward Bloom po tom, čo si producenti všimli, že sa podobá na fotky mladého Alberta Finneyho (ktorý hra starého Blooma). (pugs)

• - Albert Finney dostal za svoju rolu nomináciu na Zlatý Globus, BAFTA Film Award a Saturn Award. (slavo_held)