Můj soused zabiják 2

• USA The Whole Ten Yards (více)

V pokračování populární krimi-komedie Můj soused zabiják si bývalý nájemný zabiják Jimmy Tulipán Tudeski (Bruce Willis) užívá poklidného života v Mexiku, nekonečně vzdálen od své předchozí rušné existence. Domáckému lenošení a manželce Jill (Amanda Peet) se může bez obav věnovat jen proto, že byl před čtyřmi lety oficiálně prohlášen za mrtvého díky svému kamarádovi, zubaři Nicholasi Ozovi Oseranskymu (Matthew Perry). Ten se však jednoho dne nečekaně objeví u Jimmyho dveří, aby udělal konec jeho pohodě. Ozovu manželku Cynthii (Natasha Henstridge) totiž unesla mafie, jako pomstu za nevyřízené účty z minulosti - kmotr Lazlo Gogolak (Kevin Pollak) Jimmymu nikdy nezapomněl, že připravil o život jeho syna. Jimmy Tulipán Tudeski, zabiják na odpočinku, naštěstí neztratil nic ze svých mimořádných schopností a jeho reflexy zabijáka vyvažují komickou ztřeštěnost neohrabaného Oze... (oficiální text distributora)

LaSanda

Ozova manželka mě v tomhle filmu neskutečně iritovala. Bruce jako Kápo de la Tuti opět nezklamal a Perry s věčně vyděšeným výrazem taky obstál. Jen prosím netočte další díly! Blanka pobavila. :-) ()

Rathe

Ačkoliv mě tento díl bavil více než ten předchozí, tak celkové hodnocení dávám nižší z toho důvodu, že vlastně nevíte čemu věřit a čemu nevěřit a vlastně se cítíte jako Matthew Perry. Ostatní ví všechno a já vím velký kulový. A to mě na tom prostě vadilo. Ale akční stránka ve filmu byla opravdu skvělá. ()

SNCIS

Hlášky: (Oz přijede za Jimmym do Mexika. Jakmile vystoupí z auta, začne na něj Jimmy střílet.) Oz: "Jimmy, nestřílej! To jsem já. Oz." Jimmy: "Já vím." / (K slepici.) Jimmy: "Blani, jsi mrtvá!" / Oz: "Co se tady v noci dělo? A proč mě bolí zadek?" Jimmy: "Spadl jsi ze schodů." / Julie: "Co to tu smrdí?" Oz: "Víte, co tu smrdí? Já vám to prozradím. To jsem já. Já smrdím. A víte proč? Protože mám tohle sako na sobě už tři dny. Smrdím jako prase, nebo jako žumpa. A nebo jako prase, co spadlo do hodně hluboký žumpy." / Lászlo: "Tak vy dva ste mi chtěli vzít kšeft, když sem byl v lochu, co? Vyřiďte ostatním, že Lászlo Gogolak se právě vrátil." Syn: "Tati, jak to mají teď vyřídit, když jsou mrtví?" Lászlo: "Co? Už mně neopravuj, nikdy!" / Jimmy: "V noci jsem se počurával." - 70%. ()

gggggg

Oproti prvému dielu musím povedať, že je to mierny pokles dolu. Film bol svieži, mal slušnú zápletku nadväznú na jednotku a charizmu Willisa. Bohužiaľ, najväčšiu smolu má Matthew Perry, ktorého postava je tak primitívne vykreslená, až to bolí. ()