Má myslet jako vrah, ale musí jednat jako detektiv... Matt Lee Whitlock je řadu let úspěšným šéfem policie v přístavním městečku Banyan Key na Floridě. Každodenní tvrdou prací se snaží získat trvalý respekt mezi kolegy i obyvateli. A protože má právě před rozvodem se ženou Alexou, tajně si užívá s milenkou, vdanou Ann Merai Harisonovou. Jejich milostné dobrodružství je však brzy nečekaně narušeno zprávou lékaře, že Ann je vážně nemocná a nezbývá jí příliš mnoho dnů dalšího života. Pod dojmem této vážné okolnosti, vždy zásadový Matt udělá několik velkých chyb. O pár dní později pak policie nalezne dům Ann v plamenech. Vše nasvědčuje, že v nich Ann i s manželem nejspíše našli smrt. A také je zřejmé, že nešlo o náhodu. Obyvatelé městečka jsou šokováni dvojnásobnou brutální vraždou, kterou se Matt chystá vyšetřovat. Jeho svět se přitom začne rychle hroutit. Postupně vycházejí na povrch skutečnosti naznačující, že hlavním podezřelým je právě on... Akční kriminální příběh natočil zkušený hollywoodský režisér Carl Franklin. Ten vsadil zejména na přesvědčivost hereckého výkonu Denzela Washingtona, kterému svěřil hlavní roli. (Česká televize)

Daviidesek

Oddychová záležitost, kde herci (ano i Denzel) prakticky nemají co hrát. Film co prostě začne a prostě skončí. Žádné známky originality či nějakého většího napětí nemůžeme čekat. Jsme li trpělivý dočkáme se alespoň jedné akční scény, Eva Mendes se na nás usměje a nakonec všichni doplujeme ke šťastnému konci ()

KulovyBlesk

Film má spád. Ať si říká, kdo chce, co chce, ani chvíli jsem se nenudil a několikrát byl i v úžasu kolikrát ještě může Danzel utéct hrobníkovi z lopaty. Zápletka překvapující, hudba příjemně výstižná, herecké výkony na úrovni. Když čtu komentáře k filmu, začínám být pomalu alergický na slovo klišé. Za shlédnutí tento snímek určitě stojí. ()

bertrand

Parádní jednohubka. Vtipné rychlopalné dialogy a to dokonce i u postav, které si je snad ani nezaslouží (matný Denzelův side-kick) Slabá a klišovitá místa se tu sice najdou, zato když se Franklin rozjede a servíruje jeden twist za druhým, tak máte pocit, že snad se mu utrhla brzda nebo něco. No, nakonec zastaví, protože šablony se holt musí vyplnit podle zadání, ale nevadí. Ještě bych vychválil uchvancující Evu Mendez, na kterou když se v tomto filmu díváte, tak zapomínáte, co vlastně její postava říká.... ()

Rathe

Teda tohle jsem opravdu nečekal, palec nahoru! Film se mi strašně líbil - zinscenovaná smrt a pokus hodit vraždu na policistu působil strašně dobře. Po dlouhé době to byl film, který do sebe logicky zapadal. Jedno kolečko za druhým rozvíjelo inteligentně vymyšlený příběh. A taky role Chaee (Mattův kamarád) byla vtipná a hodně zajímavá. ()

vanTrilobit

Už sme videli kopu prepísknutých thrillerov, za ešte väčšiu hromadu prachov (s vrtuľníkmi každých 5 minút, so zablokovaním Manhattanu na 2 týždne a 20 oscarovskými hercami) a nakoniec – nič z toho. Naschvál im dám 4 hviezdy. ()