Má myslet jako vrah, ale musí jednat jako detektiv... Matt Lee Whitlock je řadu let úspěšným šéfem policie v přístavním městečku Banyan Key na Floridě. Každodenní tvrdou prací se snaží získat trvalý respekt mezi kolegy i obyvateli. A protože má právě před rozvodem se ženou Alexou, tajně si užívá s milenkou, vdanou Ann Merai Harisonovou. Jejich milostné dobrodružství je však brzy nečekaně narušeno zprávou lékaře, že Ann je vážně nemocná a nezbývá jí příliš mnoho dnů dalšího života. Pod dojmem této vážné okolnosti, vždy zásadový Matt udělá několik velkých chyb. O pár dní později pak policie nalezne dům Ann v plamenech. Vše nasvědčuje, že v nich Ann i s manželem nejspíše našli smrt. A také je zřejmé, že nešlo o náhodu. Obyvatelé městečka jsou šokováni dvojnásobnou brutální vraždou, kterou se Matt chystá vyšetřovat. Jeho svět se přitom začne rychle hroutit. Postupně vycházejí na povrch skutečnosti naznačující, že hlavním podezřelým je právě on... Akční kriminální příběh natočil zkušený hollywoodský režisér Carl Franklin. Ten vsadil zejména na přesvědčivost hereckého výkonu Denzela Washingtona, kterému svěřil hlavní roli. (Česká televize)

Jeand´Boa

Takto laciné a až moc jednoduché, až se divím tomu, že to je Denzelův film...skoro bych to tipoval na televizní filmeček na sobotní odpoledne...vše je předem jasné, vše je v ubohých kulisách, vše je slabé... ()

darkreider

Intro do spletitého pomeru zainteresovaných bolo na môj vkus trochu dlhé, ale až sa to začalo sypať veľmi rýchlo som sa prebral. Solídne napriek tomu, že dej odhadnete na prvú dobrú. ()

Ondr@932

Dobrá práce skvělého herce Denzela Washingtona ! Příběh kromě první půl hodiny je velmi napínavý, dobře zahraný ... 75% ()

Dm1tr1j

Dosť možné jeden z najslabších Denzelových filmov, nedokázal tam vniesť svoju charizmu tak ako v Man in fire. Jednoduchý príbeh s dvoma nečakanými obratmi, ktoré aj tak nestačili na to aby to bol dobrý film. ()

Kingjiri

Celej film táhne hlavně charismatickej Denzel Washington, kterýmu dělá křoví sympatická Eva Mendes. Scénář je průměrnej a občas klišovitej, ale s výjimkou pomalejšího rozjezdu má příjemnej spád, díky Washingtonovi několik napínavejch scén. Dál jsem ocenil výpravu na prosluněný Floridě. Naopak mě vůbec nezaujala Revellova prapodivná hudba a nastavovanej závěr (fakt se nemohlo skončit Whitlockovym odvozem sanitkou?). Průměrná žánrová jednohubka, která určitě už několik let spolehlivě zaplňuje prime time našich TV stanic. ()

Zombo

Nejdříve to vypadalo na neotřesitelný průměr, pečlivě podtržený mimo jiné i výkonem samotného 'Zela, který nemá zpravidla na nízkorozpočtovky zrovna kliku. Avšak pak nastalo něco, co nemohu považovat nijak jinak než jako přímý útok na můj vkus. Opomenu učebnicově poslepovanou scénáristovu nudu s notnou dávkou klišé v podobě postavy soudního lékaře a vlastně celé zápletky, ale nepochybuju, že ze sna mě ještě dlouho budou budit ty zpomalené záběry ze staré dobré školy TV tvorby konce 80. let. A vsadit na jedno herecké eso, bez něhož byste asi vytahovali žehlící prkno v domnění, že sledujete odpolední seriál, je přinejmenším neodpustitelné. ()

waska

Jsem z tohoto filmu nadšen. Je vidět, že i z ohraného příběhu se dá udělat dobrý film. Hodně dobrý film, ktërý se odehrává ve fantastickém tempu. Skvělý Denzel Washington. ()

E lan

Příjemné překvapení od filmu, od kterého jsem vůbec nic nečekal. Nezajímavý námět je ale tak napínavě natočen, Denzel se do své role hodí, Mendes je mu těsně v patách a navíc vše okořeněno jejich rozpadlým manželstvím. Prostě se tenhle film povedl. ()

BLabaKAn

Washington mě opět nezklamal. Ze začatku filmu se nic moc neděje, ale pak.... Pak se ocitne policejní šéfik malého městečka docela v pěkným průseru:(.Manželka chce rozvod. Ale šéfik si z toho nic moc nedělal a chodil šrákat potají jednu pěknou, zadanou čokoládovou dívku a pak se dozví, že má rakovinu. Čoko dívka má ale pojistku, tak proč si někam nevyrazit a pobavit se jej když ji zbývá pět - šest měsíců života. A on k ní přijde s nabídkou ať, že jedou do Švycar. A večer ať je u něj v nějakou určitou dobu, samozřejmě kufr zbalenej, ale dívka nikde. Jede očekovat barák, kde bydlí a taky nic. Přijede domů a druhej den jede k baráku, kterej byl v plamenech. Všichni si myslí že manželé uhořeli a že to na ně někod nastražil. V tu chvili se objeví šéfika manželka, která začne vyšetřovat případ se šéfikem. Šefík postupem času zjišťuje, že např. neměla rakovinu že je hold všechno jinak než se zdálo a že bude mít co dělat aby všechno nějak dal do kupy a nepřišla na něj manželka, že údajně s mrtvou něco měl. A fakt se mu to dařilo, i když jen tak tak ale dařilo. A to se mi právě na filmu líbilo nejvíc, všechno nějak dobře obejít a rozluštit záhadu, která je poněkud docela dobře zamotaná. ()

bono22vox

Denzel jako policista, který pod časovým tlakem zametá důkazy směřující proti němu? To zní dobře ne? Denzel je tu znovu ve formě - ale bohužel ve filmu, který se nemůže tak nějak rozhodnout, čím by vlastně přesně chtěl být... ()

netWoor

Dal bych o hvězdu víc, kdyby ....kdyby se začátek tak šíleně nevlekl a kdyby některé vybruslení z průšvihu nebylo až příliš krkolomné (třeba, zkoušeli jste někdy vymazat řádek z naskenovaného dokumentu? :))) Ne, nejde to). Ale jinak fajn a na Evu se dívám rád ... ()

RedRose

Tohle zkratka musim dat za 5*! I pres spoustu chyb a vyhrad se mi ten film libil na tolik ze jsem se od nej nedokazal az do konce odtrhnout a poskytl mi velice dobrou podivanou, ktera vy vyhrady a chyby slusne omluvila ;-) ()

Looka

Na Denzela překvapivě nudná a natahovaná podívaná. Jediné na co se dá přijemně koukat je Eva Mendes. ()

donkocicak

Vynikající Denzel v napínavé, nicméně jen lehce nadprůměrné detektivce. Nechybí ale napětí a pokud máte podobné filmy rádi a Denzel vám není vyloženě nesympatický, neváhejte. Jako příjemný bonus dostanete ve filmu krásné záběry na slunné floridské pobřeží. ()

e(l)a

Jak je mým zvykem, zaokrouhluji nahoru :-) Tedy 4 hvězdy, i když film na ně jako takový nemá. Ráda je však dávám vzhledem ke krásnému herectví Denzela Washingtona! Herecky mě také hodně zaujala Sanaa Lathan. Myslím, že za to si tenhle film 4 hvězdy zaslouží. Celkem předvídatelný scénář, ale přesto Denzelovi fandíte, radíte, doufáte, že na vraha přijde dřív, než přijdou ostatní na něj:-) Jo, není to nic zvláštního, ale zase se jedná o milý film, ve kterém nechybí napětí, humor, láska atd., zkrátka všechno to, co by měl průměrný film mít. A tenhle je mírně nadpůměrný díky hereckým výkonům. ()

LadyPig

Dávali to v televizi, tak jsem na to mrkla a docela příjemný překvapení :) Mělo to dobrý děj, bylo to napínavé po celou dobu filmu a vcelku překvapivý konec. ()

maeb

Docela příjemná detektivka, která sice nikterak nenadchne, ale ani neurazí. Snad jen je to moc dlouhé a napětí málo "vygradované". Denzel Washington je "cool" a Eva Mendes je sice špatná herečka, ale moc pěkně se na ní dívá:-) Děj je zajímavý, zbylo i pár míst na vtípky, kamera slušná a hudba vynikající. Trošku hoší čtyři hvězdy.. ()