Kapitola třetí: Šťastné a veselé (S01E03) (epizoda)

Chapter Three: Holly, Jolly

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 52 min

Děj třetí epizody se ubírá cestou různých pátrání. Tato pátrání vede šerif, Mikeova parta i Nancy a ukazuje se, že minimálně jedno z nich už nemůže přinést pozitivní výsledek. Je škoda, že Willovu matku hraje právě Winona Ryder, tato postava mohla být jednou z nejzajímavějších, ale za současného stavu vždy doufám, že scéna s ní rychle skončí.(13.2.2018)

Eepizóda, ktorá rozhodne, či vás seriál definitívne chytí, alebo dáte prednosť radšej niečomu odlišnému. Začína sa hrať už dosť na city, ale v tom dobrom zmysle slova. K slovu sa dostáva aj otázka studenej vojny, tá tu bola prítomná od začiatku, len je to vyslovené nahlas. Tvorcovia nás dávajú prvýkrát skutočne nazrieť do druhého sveta, i keď iba na pár okamihov. A konečne funguje poriadne aj gradácia v závere a vytvára napätie, čo bude ďalej.(19.11.2017)

Netflix potvrzuje kvalitu svých seriálů, zasazení děje do osmdesátek atmosféře maximálně prospívá. Prostě před Rusáky je třeba mít se neustále na pozoru. Zjišťujeme, co se dělo v tajné organizaci sídlící za městem, a dost se motáme okolo zoufalé matky, která pomalu „přichází” o rozum. Bratrské duo Matt a Ross Dufferovi na nás postupně nakládá dravou mysteriózní atmosféru, dokáže parádně míchat žánry, nespočet podobností a odkazů všechny fandy dokonale uspokojí. Stejně jako herecké výkony, „jedenáctky” a dalších dětských hrdinů obzvlášť.(15.7.2019)

Třetí díl divákům konečně poodkrývá řadu tajemství, což je určitě fajn a každý to nadšeně vítá. Jinak je to celé stejně zajímavé, stejně napínavé a stejně kvalitní jako předchozí díly. Dojem mi vylepšil snad pouze celkem napínavý závěr (Konečně!!! Takhle má snad končit každý díl!) doprovázený dost divnou verzí úžasné písně Heroes od Bowieho. Půjdu dokonce až na tři hvězdy a čtvrtý díl.(18.8.2016)

Minulý díl mě nijak zvláště neoslovil...ale to co přišlo teď mě vážně dostalo! Postavy začínají dostávat charakter, a myslím že všechny jsem si už stihl oblíbit, což lze zde vidět, jelikož mají hlouvku a já jsem schopen sdílet s nimi pocity a emoce. Eleven je skvělá, a šerif Hopper taky, stejně jako Willova máma...a zkrátka spousta dalších postav. Příběh se tímto dílem začíná opravdu hýbat, a některé zvraty jsou skutečně překvapivé. Velmi napínavý konec a k tomu osvětlení pár záhad z minulých dílů. Zatím nejlepší díl, 95%.(7.8.2018)