Dr. Brenner vyslýchá Hoppera a Joyce, zatímco kluci čekají s Eleven v tělocvičně. Ve Willově domě se Nancy s Jonathanem připravují na souboj. (Netflix)

Tommassi3

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Wille, Wille, neuvěříš, co se všechno stalo, když jsi tu nebyl !! Měl jsi pohřeb !!" - "Jennifer brečela !!" - "A Troy se pochcal !! Před celou školou !!" ;) Famózní finále první řady konečně dává ochutnat i kus světa pod námi.. Závěr s cliffhangerem tak skvostným, že druhá řada je jasnou prioritou.. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěrečná epizoda první řady se velmi povedla, skvěle temná atmosféra, kterou se s různou intenzitou dařilo tvůrcům udržovat už od pilotního dílu se opět spojila s vystupňovaným napětím a výbornou akcí, tvůrci zodpověděli většinu palčivých otázek, i když neváhali položit nové, na jejichž zodpovězení si budeme muset počkat na další sezónu. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Brutální nostalgie vstoupila do finále první série. Nezpochybnitelná žánrová oslava tvorby 80. let si získala miliony fanoušků, rozhodně ale nebudu tvrdit, že mnohé musela zklamat. Určitě se objevují lehce klopýtavá klišé, opadnutí napětí někde v polovině série a hlavně několik momentů, u kterých mi prostě chybí logické souvislosti. O tom žádná. Herecky nadprůměrné, nejen dětští představitelé, ale i šerif David Harbour se v téhle roli našel. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále série presne ako má byť a aké som zhruba očakával, že aj bude. Silné emocie, solídna akcia, trvalejší pobyt v paralelnom svete, rytmické prelínanie dejových línií a na samotný záver znepokojujúci cliffhanger. Plus dostatočné rozuzlenie zápletky, pričom vecí je tu stále dosť na rozohranie tých nových. ()

corpsy

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viete prečo sa táto vecička stala popkultúrnym fenoménom? Ľudia sú proste unavený a znechutený z dnešnej neživotnej, od progresivity odporne páchnucej a ľudsky zanedbanej doby. Nostalgia sa čoraz viac stáva nástrojom, s ktorým ľudia dokážu v tomto dojeb@nom svete prežiť. Vďaka za projekty, ako je TENTO! ()

• V epizodě zazní píseň „When It's Cold I'd Like To Die“ od Mobyho. (Duoscop)
  • Při boji s nestvůrou v budově školy je vidět v jedné třídě periodická tabulka prvků. V 80. letech 20. století ještě některé nebyly objeveny, tudíž neměly svá jména a proto na tabulce nemohly být uvedeny. Z tohoto hlediska je evidentní, že tabulka pochází z pozdější doby. než se seriál odehrává. (czKarlos)