Kapitola osmá: Vzhůru nohama (S01E08) (epizoda)

Chapter Eight: The Upside Down

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 55 min

Mám rád napětí, gradaci, spojování vodítek a příběhů do sebe, parádní hudbu jako doprovod, hororové jumpscary, atd... Tohle vše a ještě více Stranger Things v první sérii nabízí, ale poslední díl byl o mnohé z tohoto ochuzen naúkor akce, která samozřejmě musí jít ruku v ruce se závěrem prvního roku tohoto seriálu. Mně sice tento ActionEnd tak WOW nepřišel, jako většině diváků, mně se více zamlovaly předešlé díly, leč těším se na další rok a nejspíš na něj hnedka skočím :)...(4.10.2019)

Šerif Hooper a Joyce uzavrú dohodu s doktorom Brennerom a vstúpia do paralelného sveta, kde sa im podarí nájsť Willa. Steve prichádza za Jonathanom, aby sa mu ospravedlnil a zistí, že je uňho Nancy a spolu sa pustia do boja s monštrom a zrania ho, zachráni sa však útekom do druhej dimenzie. Brennerov tým prichádza do školy, aby chytili El, tá ich zastaví avšak stratí vedomie. Monštrum sa objaví v škole a zabije Brennera, Mikea a kamarátov pred nímochráni El, sama sa však stratí. Will sa po zotavení v nemocnici vráti ku kamarátom a k rodine. Stále však občas vidí druhú dimenziu a nie je to jediné, čo ho z paralelnom dimenziou spája. Šerif Hooper prináša do lesa sušienky...No, tak konečne našli Willa avšak musím povedať že toľko ospevované Stranger Things boli pre mňa miernym sklamaním. V seriály nie je postava, ktorá by Vám prirástla k srdcu a ani záporné postavy nie sú ako Ramsey Bolton a kedže aj dej je pomerne ľahko predvídateľný jeho vysoké hodnotenie ide na vrub masívnej reklame, pretože človek má strach otvoriť už aj konzervu bez obáv z toho, že naňho odtiaľ nevyskočí Netflix a Stranger Things.(10.1.2019)

Takže,shrnu to. Skvělá série (ne seriál),které chybí do geniality,ta pátá hvězdička (jedna blýskavá) s neskutečně DOKONALOU hudbou!!! Kdo,žere Carpenterovskou music,tak z ost,které má dohromady 2h26min.! tak bude z tohoto ost,odvařen,jako já. Pokaždé,když naskočila znělka,okamžitě mi vstaly všechny chlupy,co jich jen mám:) Nejgeniálnější hudební tv s.znělka všech dob. Hned po Twin Peaks. P.s.ale HODNĚ mě vytočilo to,že zabili El (11tku). To tedy nemuseli,parchanti:) Moc jsem si ji oblíbil. A zvěsti nelhaly. Opravdu jsem v monstru viděl Carpenterovskou The Věc. Pro mě je tato série obzvláště schizofrení,páč v supr TO 2017 a zde hraje ten samý dětský herec. Však víte:) a já jsem na TO šel do kina v době,kdy jsem byl v pol.této 1.s. Kdo viděl obě tyto Věci:),tak jsou mu paralely jasné. A to nemyslím jen koncept,party dětí proti zlu. P.s.ost dávám 300% a začínám být silně přesvědčen,že hudba tvoří až 50% zážitku.(12.9.2017)

Aneb dvěma slovy: total mindfuck... Tohle je tedy uragán, granát, bomba, atomovka... Parádní finále, z kterého jsem doslova vůbec nemohl usnout. Millie Bobby Brown herecky zahrála na oskarové úrovni, stejně tak ostatní, hlavně dětští herci, ale i teenageři a dospělí. Flashbacky s Jimovou dcerou byly fantastické a pěkně pohrály na emoční strunu. První řada skončila, a doufám, že ve 2. sérii se zbytek otázek vyjasní, aby vše pěkně pasovalo do neuvěřitelné dějové mozaiky. Doufám, že se Eleven nic nestane. Už se neskutečně těším. Luxusní záležitost. Pokud tohle teprve byla 1. série, ty další 3 budou naprosto nářezové... seriálová tvorba by se měla přichystat na monstrum.(15.12.2016)

Závěrečná epizoda první řady se velmi povedla, skvěle temná atmosféra, kterou se s různou intenzitou dařilo tvůrcům udržovat už od pilotního dílu se opět spojila s vystupňovaným napětím a výbornou akcí, tvůrci zodpověděli většinu palčivých otázek, i když neváhali položit nové, na jejichž zodpovězení si budeme muset počkat na další sezónu.(14.2.2018)

• - Při boji s nestvůrou v budově školy je vidět v jedné třídě periodická tabulka prvků, na které jsou vyznačeny a pojmenovány i prvky, které nebyly v 80. letech 20. století, kdy se seriál odehrává, objeveny, a které dostaly své jméno i v pozdější době. (czKarlos)

• - V epizodě zazní píseň „When It's Cold I'd Like To Die“ od Moby. (Duoscop)