Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

pravo

Lovci myšlienok spájajú v sebe isté prvky videné vo filmoch Kocka, Saw a v seriály Myšlienky zločinca. V rámci trilerov ide o celkom zaujímavý film, ktorý drží postavu chytrého vraha dlho v utajení a divák je teda celú dobu na pochybách kto a prečo vraždí tak bizardným spôsobom. ()

Márduk33

Docela dobrej filmek s trochu průměrnym dějem, kde nám byla naservírovaná taková klasická vyvražďovačka. Občas mi tam teda pár věcí nesedělo, což bylo asi největší vadou filmu. Jinak prostě taková oddychovka, u který jsem se ani nenudil. ()

cerbygerby

Slušnej thriller kde se snaží přežít členové FBI v cvičném městě plném nástrach, které se začínají plnit a postupně likvidovat různými druhy vražd samotné členy FBI.. kdo přežije a kdo je ten co vše vymýšlí...? ()

candy_daze

Poměrně slušný začátek a zjevení Vala Kilmera byly dvě věci, které mě příjemně navnadily. Jenže to byla falešná stopa! Dál už jsem postřehla jen dementní dialogy, trapný scénář a zakončení jak z pohádky o Červené karkulce. Blbina, ale spalo se u toho celkem dobře. ()

Vabr

Killy jsou dost náhodné a hrají si na originální. Originální jsou, ale raději měli použít běžnější smrti. Postavy jsou celkem v pohodě. Popravdě na rok 2004 jsem ten film čekal o dost horší. Bojování na život a na smrt s vrahem je celkem dobré. Scéna ve vodě je povedená. Ale celkově je ten film takový průměrný. Přišlo mi, že to město moc využité nebylo. Trošku mi to připomnělo Nezvratný Osud a takový ty únikový hry jako Saw, Úniková hra, atd. Tenhle počin je z nich nejhorší. VYHODNOCENÍ: POSUNULA JSEM HODINY O ČTVRT HODINY HA HA HA ()

Odpadlik

Efektní "hororový" začátek, napětí od začátku do konce. Je fakt že filmů typu "kdo z nás tady vraždí" je hodně, ale tady to díky "výcvikovému středisku" a hlavně těm figurínám bylo docela zajímavě ozvláštněné (upřímně řečeno celý film jsem si myslel, že ta figurína ženy v tom baru figurínou není). Navíc mě bavilo přemýšlet s hlavními postavami, co dalšího se může stát. Poměrně překvapivé bylo (i když ne na škodu) "vyžazení" známých tváří v podstatě hned po začátku. ()

Lenka0064

Snímek mi hodně připomínal Nezvratný osud. Nic nového nečekejme. Slibný začátek se mění v neoriginální nic neříkající příběh. Pár světlých okamžiků zhatí nesmyslné dialogy skoroagentů, které by v klidu nahradila partička amerických teenagerů, zavislých na počítačových hrách. ()

fandalehy

Hodně vymakaný začátek s dost hustou atmosférou...až do takové 85. minuty je to vytříbený thriller, pak ale přijde nesmyslná bitva mezi obětí a vrahem a fil dost ztratí na původním náboji... ()

Gardenboy

Nebolo to zlé, ale komercia z toho čuhá na sto metrov ... lacný námet, coolovo spracovaný tak aby sa dobre a rýchlo predal ... hollywoodska pasova vyroba ... a tak rýchlo ako som sa k tomu dostal, to z mojej mysle aj vypršalo ... teraz mi v pamäti ostal už iba dusíkový mord ... ()

HonzaMag

Docela slušný thriller. Překvapivě rychlý konec pro jednu z předpokládaných hlavních hvězd - Christiana Slatera. Logiku ponechme stranou... ()

Veseldaa.!

Oddechové béčko o vrahovi ve vlastních řadách agentů. Snímek, který své kvality určitě nepostrádá. Námět velice podobný, jak už tu bylo řečeno, filmům D-Tox a Nezvratný osud. Viděl jsem to na 3*, ale za finální scénu v bazénu musím přidat další - to bylo vynikající! ()

Kingjiri

Ale jo, tohle akční béčko nebylo špatný. Nápad na hlavní zápletku byl velmi dobrý, jenom je velká škoda, že scénář obsahoval několik nelogičností a postavy se občas chovali trochu iracionálně (vzhledem k jejich zkušenostem odborníků FBI). Byly chvíle, kdy jsem jenom kroutil hlavou, jak vrahovi všechno přesně na minutu vychází. Odhalením vraha se to trochu osvětlilo, ale přesto to musí brát člověk s hodně velkým nadhledem. Nějaký způsob vraždy byl docela originální a člověk občas ani nevěděl, kdo je další na řadě - to mi trochu připomnínalo Nezvratný osud. Nedotažený scénář však vyvažuje slušné tempo, solidní dávka akce a předvším zajímavá atmosféra snímku, hlavně díky místu, na kterém se jeho hlavní část odehrává. Nakonec se z Lovců myšlenek tedy vyklubalo příjemné překvapení a já dávám tři silnější hvězdy. ()

BDMarty007

Je to jako napínavé, ale ne zas tak moc, protože je to poněkud značně překombinované a nereálné a prostě je to příliš. Je to takové prvoplánové, upachtěné, ať už tím, jak se to snaží vytvářet atmosféru, prostředím, zápletkou… Scénář je překombinovaný a naivní zároveň. ()

Sasakr

Mně to přišlo jako zábavné béčko. Nicméně chtěl bych mít kliku jako ten vrah, kterýmu všechno až trapně vycházelo. ()

boni

Ničím výjimečný nápad, trochu vykrádačka jiných titulů, slabé herecké výkony, ale tak aspoň pěkná atmosféra a poutavé prostředí. Překvapivě rychle to i uteklo. Na moc jiných filmů asi nesedí slovo průměr lépe než právě sem. A asi to ani žádné jiné ambice nemělo a mít nemohlo. ()

fojtas

necekal jsem absolutne nic a kupodivu jsem byl docela napjaty...ne ze by snad story byla az tak naslehana ale zajimalo me, kterou smrt z final destination jeste uvidm...ale zabavilo me to, to se musi nechat ()