Režisér Hickox přichází po úspěchu třetího Hellraisera s pokračováním Warlocka, jediného syna Satana, a se šesti - po staletí zapomenutými magickými kameny. Warlockovi v cestě za seskupením osudných kamenů stojí mladí milenci, kteří musí čelit útokům zla v boji o osud celého lidstva... (oficiální text distributora)

cariada

Pokračování je mimo hlavního čaroděje úplně jiné , ale v žádném případě špatné. Máme tu zatmění a zrození Warlocka, které je luxusní, chudák jeho nucená máma pěkná kočka, ale synáčka si hold nevybereš. Střážci jsou už skoro v důchodu tak povolají posilu v podobě jejich dětí, který nejdřív zabijou a vzkřísí, jo není nad otcovskou láska. Warlock mezi tím schání kamínky a pěkně řádí každý kdo se sním potká to pěkně odskáče. Mladí bojovníci mají co dělat zvlášt krásná Paula v šatech, kde jí je vidět až do krku. Dobrá atmosféra hodně vražd i pěkná pointa. Na začátek 90.let povedený. ()

TO

Satanův Syn tentokrát hledá šest kamenů. Více krve než v jedničce, lepší triky, více násilí, celkově větší horor než jednička. Ale stejnak to není nic moc. ()

Han22

Dojka je taková, jak by měla být podle pravidel hororových sérií - více krve, více slizu, lepší efekty. Navíc si Julian Sands svoji roli užívá a film doslova osamoceně táhne, jeho vraždy jsou skvělé, originální a hned tak na ně nezapomenete (Picasso, říše za zrdcadlem, výtah). Námět je ale zmatenou reinkarnací jedničky, navíc jsou opět nezajímaví herci v hlavních rolích a hrozivě trapná rovina s výcvikem na druida, která vypadá jako třetiřadá kopie podobné roviny ve Star Wars. Potěší cameo Zacha Galligana. Takže slušný průměr. ()

Drc

No určitě je znát, že tento film vznikl před delší dobou, kdy bylo snažší odpustit některé do očí bijící prohřešky. Přesto má své zvláštní kouzlo. ()

TERRORDROME

Dvojka Warlocka má s jednotkou spoločné len Satana a Juliana sandsa ktorý sa nechá efektne porodiť a potom zháňa magické kamene aby konečne skoncoval so svetom. Kým je Sands na scéne je všetko OK, kade chodí tade s chutou vraždí a prihodí aj dáky ten fórik ( ako keď prejde fárom zajaca, alebo oskalpuje otravnú ženskú ). Medzitým sme však nútený sledovať aj sračkoidnú, kruto stupídnu líniu kde sa dvaja zamilovaný adolescenti učia druidskej mágii aby mohli bojovať s Warlockom. To je fakt trapas. Napr. scéna kde hrdinov foter stojí zamyslene pri okne a synátor sa ho pýta, "chceš mi niečo povedať"? A on na to že - "áno, ľúbim ťa"! Eeee, takéto drísty mi spôsobujú bolenie hlavy v žalúdku. Takže divák jednoducho musí fandiť Warlockovi aby tú bandu priteplených hipisáckych dementov pozabíjal ako klince do parkiet a rozpútal už tú apokalypsu. Satan je síce mocný, lenže reflektory z auta ho spoľahlivo zaženú späť do pekiel, čo je teda dosť blbé! Na jednotku to určite nemá a nebyť démonického Sandsa a jeho čiernohumorných Mordovacích techník, stálo by to asi komplet za hovno. Najlepšiu hlášku ale hodí ten pumpár nájde mŕtvolu v aute a zahlási "je mŕtvy ako disko". ()

Klay

Jeden důvod proč se na dvojku Warlocka podívat - Julian Sands. Kdykoliv se ten chlapík objeví na scéně jde míra zábavnosti prudce nahoru. Jeho vražedné fígle jsou ještě promakanější než v jedničce, i když triková stránka je trochu shazuje. Triků je tu přemíru, hlavně na konci je to už k smíchu, zvlášť uvážíme-li že jde o film z roku 93, kdy vznikl Jurský park a už o dva roky dřív T2. Největší slabinou ale nejsou efekty. Je jí rovnou celá druhá dějová linie, která sleduje snažení party potomků druidů o záchranu světa. Mezi ty patří i hlavní kladný hrdina Kenny, který se cvičí v používání magie, aby se mohl postavit Sandsovu čarodějovi a zárověň řeší nezajímavý milostný vztah se svou přítelkyní. Pokud tyhle pasáže přeskáčete, o nic nepřijdete. Hickox v sobě nezapře béčkaře. Hlavně vypjatější momenty režíruje hodně nadsazeně, což není na škodu. Snad jen kdyby si konečně uvědomil, že když už točí horory, přišla by vhod i nějaká ta atmosféra. Druhý díl za Minerovou jedničkou hodně zaostává, ale koukat se na něj dá, místy to sice dost skřípe, ale jak už jsem zmínil, když je nejhůř, objeví se Sands a někoho zabije, čímž mimoděk zachrání diváka před smrtí nudou. 2,5* ()

rsimonyi

Znovu Julian Sands, tentokrát hledá Warlock šest kouzelných kamenů, aby mohl rozpoutat Armageddon. Zabránit se mu v tom snaží Druidé a mladý pár. Po skvělé jedničce, dobrá dvojka. Což se nedá říci o příšerné trojce (už bez Juliana). ()

helraiser

Pokračování skvělé jedničky bylo jen otázkou času. Jak to tak bývá u pokračování tak bývají na tom kvalitativně hůř než jejich předchůdci. To platí i v tomto případě, ale naštěstí to není až takový pád. Jasně atmosféra jedničky je prakticky ta tam, ale Warlock vypadá pořád skvěle démonicky a tvůrci náležitě přitlačily na pilu takže fandové gore si příjdou na své, je tu několik opravdu brutálních scén na které se jen tak nezapomíná. Celkově se jednoznačně jedná o nadprůměrnej horor se slušnou porcí brutality a gore, ale bohužel s pár hluchýma místy a nepovedeným závěrem, ale i tak na čtyři hvězdy to je. ()

RobLord

Film jsem viděl svého času v kině. Spolu s Hellraiser III a Return of the Living Dead III to byla tehdejší špička. Oceňuji hudbu mých oblíbených thrasherů Nuclear Assault v závěrečných titulkách. ()

dustur

Warlock 2 , o jeden stupeň lepšie ako prvý Warlock. Samozrejme démonicky Julian Sands opäť dobrý ako v prvom Warlocku, len škoda Joanny Pacula ktorá tu možno ani dve minúty tu nebola. Ale čo škodí ako tak filmu, tak za mňa práve tie fantastické scény ( keď či už lieta, alebo sa hraje na supermana ( scéna na budove ), alebo scéna z tou dýkou ). Ale zas vďaka niektorým scénam si film u mňa udržal slabé ⭐️⭐️⭐️. ()

beso74

Moja najobľúbenejšia časť trilógie o Warlockovi, synovi Satana. Julian Sands má presne to, čo by mal mať Satanov syn, chladnú krásu, uhrančivé oči a chladnú krutosť a vypočítavosť. K tomu decentná hudba, zaujímavé pozadie príbehu v podobe boja druidi versus Satan a v neposlednom rade svižný a zaujímavý príbeh. ()

handz

Jednicka se mi libi rozhodne vic, strasne me tu otravovali ti dva mladi hrdinove a navic ten kluk byl hrozne marnej, fandil jsem Warlockovi co to dalo. Jak nekdo zminil, jakoby to ignorovalo jednicku, je to jiny filmy, jina atmosfera, ne spatna, ale jina. Opet se mi libilo par triku a smrti kde bezesporu vede porod :) Sands si roli ocividne stale uziva, coz je fajn. Taky se mi moc se mi libila orchestralni vcelku epicka hudba, na becko opravdu dobra, spousta lidi neda dopustit na Goldsmithovo syntakove blbnuti v jednicce, ale orchestr je orchestr. ()