Srdce v Atlantidě

• USA Hearts in Atlantis (více)

Fotograf Bobby Garfield dostává zprávu, že jeho přítel z dětství Sully se zabil při autonehodě. Vydává se na jeho pohřeb do Bostonu a doufá, že tam potká Carol Gerberovou, poslední z partičky tří nerozlučných jedenáctiletých dětských přátel. Na pohřbu se dozvídá, že Carol je již také po smrti. Vzpomínky na mládí ho vedou k domu, kde bydlel. Je to již stará polozbořená ruina, ale dětství bylo nezapomenutelné: Bobby žije sám se svou matkou a ta pronajme první patro domu Tedovi Brautiganovi. Zatímco matka je vždy zaneprázdněna, hlavně sama sebou a svou prací, Ted začíná brát Bobbyho pod svá křídla. Vzniká mezi nimi vztah jako mezi otcem a synem. Brzy se ukáže, že Ted má jakousi telepatickou schopnost číst v myšlenkách a částečně ji předá Bobbymu, když se ho občas dotkne... (TV Nova)

Daxus

Oproti knize výrazně slabší, pan Hopkins ovšem hraje! Oddechovka na klidný večer, ze které si brzy nebudete pamatovat ani ten prd. 45% za parádní káry z padesátejch. ()

DJ Kritik

Veľa vecí zostane neodkrytých a veľa len naznačených, ale pocit, ktorý vás zaleje po zhliadnutí filmu stojí za to. Je to veľmi jemné, temer nepatrnýá gradácia, ale veľmi chytľavo rozpovedaný príbeh troch priateľov. Temer ako skutočný život. ()

elleyne

Kdo četl knihu, ten podle mě nemůže dát víc. Dobrý tah bylo obsazení Anthonyho Hopkinse, i když jsem si Teda Brautigana představovala jinak. Bohužel i tak oproti knížce byl pro mě film zklamáním. ()

milanhanic

Film byl zpracovaný moc pěkně, nicméně konec trošku zklamal. Znám předlohu až moc dobře, takže malinko mi to hlava nebrala. Nicméně obsazení Hopkinse do hlavní role bylo k prospěchu. ()

Tominni

Srdce v Atlantidě mě potěšilo, připomnělo mi knihu od Mistra, kterou jsem četl už před dlouhým časem. Takže jsem si znovu vzpomněl na vývěsky, nízké lidi a Teda Brautigana - to se spojilo s filmem, který je silně postavený na nostalgii se špetkou telepatie. Ale hlavní je ten návrat do dětství mezi nejlepší kamarády a první dětská láska. Ano, žádná pusa už nebude jako ta první....... ()

CrazymanM

Pěknej film,kterej rozhodně neurazí.Jako Kingův fanoušek přehlížím nedostatky,jenž se vyskytují ve většině filmových adaptací jeho knih.Anthony to zahrál solidně,ten mladej taky,určitě si tuto knihu přečtu,jak na ni narazím. ()

Tweety11

Film je dost ořezaný a chybí v něm spousta věcí z knihy, ale musím uznat, že to jinak nešlo. Hodně věcí v knize souvisí s Temnou věží ... a ten kdo Věž nečetl, by byl dost zmatený. ()

Gortyna

Mysteriózní - drama - thriller. Dnes se každý film musí zařadit do nějaké škatulky. A nejpovedenější je zařazování nejrůznějších kýčovitých slátanin do kategorie "romantický". Mácha a Byron se musejí obracet v hrobě. Tenhle film nesplňuje ani jednu ze tří charakteristik. Nejspíš jde o pohádku o hodném kouzelném dědečkovi, který pomáhal hodným dětem, než ho vzal ďas. Z velké části stojí film na kvalitě Hopkinsova herectví - jaká škoda, že nám stárne (a Keith Richards taky). Srdce v Atlantidě je názorná ukázka, jak lze natočit "slaďák" a neuklouznout do banality. ()

shedlo

Pro mě veliká srdcovka, knihu řadím mezi nejoblíbenější, ač nemá klasickou, vyloženě nadpřirozenou Kingovskou zápletku a jde o úplně prostý příběh (podobně jako Stand by me). To, že hraje na city trošku prvoplánově, jsem příběhu odpustila. V knize je krásně zachycena melancholie vzpomínek na dětství, která je člověku hrozně blízká, ač se odehrává v jiných kulisách. I filmu se tohle podařilo skvěle zachytit a to u Kingovek spíše nebývá pravidlem. Teda skvěle ztvárnil A.Hopkins, A. Yelchin se herecky také činní. Štědré hodnocení u mne jistě způsobila i oblíbenost předlohy, ale kvalitní zpracování Kingova románu je třeba pochválit! ()

srolyma

Když je fotřík mrtvej a matka kráva, tak to prostě dřív nebo později stejně musí skončit navázáním blízkého vztahu se starším podivínským chlapíkem. Nějaký dospělácký vzor ten kluk přece musí mít, no ne? A je jedno jestli ten stařík rozdává před školou bonbony nebo platí rovnou na dřevo. Bobby prostě chce nový kolo a tak prachy nutně potřebuje. Od matky se ho nedočká, protože ta je schopná mu dát k narozeninám místo kola průkazku do knihovny a sama si radši koupí další kurví kroj, aby mohla provokovat svého šéfa (a pak se nestačí divit, když se šéfík opravdu vyprovokovat nechá). Další nenápadné kingovské retro z konce 50. let. Celou dobu se toho vlastně ani moc neděje, ale když přišel závěr, tak jsem najednou zjistil, že jsem nějak zjihnul. A to se ani nijak netlačí na pilu, vše se nechává jen volně plynout a stejně je to působivé. Takže spokojenost. ()

pafka

Bez Antonyho Hopkinse by to bylo polovicni. Ten chlap je uzasnej. Ale popravde, vsichni hraji slusne. Film je prijemny, jen se trosku bojim, ze za dva mesice si po precteni nazvu nevybavim dej. Ona je to spis atmosfera a pocity. 70% ()

Bilky

Tak 13 rokov mi trvalo kym som dokázal oceniť tento film! :( A za to že ma tak dostal a dojal - mu dvíham hodnotenie. Knihu som čítal ako všetky ostatné Kingove knihy okamžite ako boli dostupné v sk or cz jazyku a už kniha sa mi javila až príliš "civilná a obyčajná" A práve preto že film na tak malom priestore dokázal veľa z tej poetiky detstva preniesť na diváka, zato si pozornosť zaslúži. Aj keď uznávam, že tiež som mal problém uveriť tomu putu ktoré sa okamžite vytvorilo medzi hl.postavami a skúsenejši režisér by túto vzťahovú rovinu uchopil lepšie. Takže treba mať len tú správnu náladu a vychutnávať atmosféru na jednej strane zlatej ale na strane druhej aj temnej nixonovskej doby. Aaa, aby som nezabudol: dávať pozor na bubákov - tí totiž s Nixonom nezmizli... ()

Dexter666

Nebolo mi známe, že román Srdcia v Atlantíde je sfilmovaný. Sám som sa k nemu zatiaľ nedostal a na prvý pohľad rezonuje v názve veľké fantasy. NIe je tomu tak (aspoň podľa filmu). Je to však opäť krásny príbeh z detsva, ktorá King zvláda naozaj bravúrne - veľmi mi to pripomenulo Meisterstück Stand by Me. Aspoň sa teraz poponáhľam so zháňaním knižnej predlohy. ()

djcremo

Obyčajný príbeh o spomienkach na detstvo, na prvú lásku, na výnimočného človeka, obalený troškou mystérie a predsa podaný tak zaujímavo a pútavo i keď je pravda, že k jeho sledovaniu, treba troška viac trpezlivosti a sústredenia. ()

imaginer21

Až tady jsem se dozvěděl, že předlohu filmu poskytl Stephen King. A jsem za to rád, protože jako skalní příznivec The Shawshank redemption bych si při tomto vědomí film až tak nevychutnal. V jistém ohledu mi to připomíná Spielbergova E.T.-ho (kluk bez otce se upne na někoho mimořádného a ten mu změní život). Opět krásná póza Anthonyho Hopkinse, který celou atmosféru oduševňuje jistou poetikou jemu vlastní. Možná někde pod povrchem je ukryto ještě víc... ()

jopal

Film som pozeral na 2x. Pomalsi dej, nutiaci k zamyslaniu uspava a tak sa nehodi na pozeranie po narocnom pracovnom dni. Aj ked som 1. x oddriemal, tusil som, ze ma cosi do seba. Po vzhliadnuti na druhy den som sa utvrdil, ze moje indicie boli spravne. Vyborne spracovane, skvele herecke vykony (teda az na Hope Davis, ta ma nejako neoslovila), vyborna hudba, skvely zaver. V kazdom pripade pre dokonaly zazitok je vhodne vidiet film min. 2x. ()

fafejt001

MNĚ SE TO DOST LÍBILO . BYLA V TOM MOUDROST , POKORA , NADHLED A KRÁSNÉ KAMARÁDSTVÍ MEZI MALÝM A VELKÝM KAMARÁDEM . ŠKODA , VELKÁ ŠKODA , ŽE ČLOVĚK V DĚTSKÉM VĚKU NEMĚL TAKOVÉHO ČLOVĚKA NA BLÍZKU . BYL BY TEN SVĚT HNED O NĚCO LEPŠÍÍÍ . JOJO . ()

jirkahorn

Každý režisér, který si dokáže v jednom filmu ukočírovat naprosto bezchybný a uvěřitelný herecký výkon starce i chlapce jako ústřední dvojky, je naprosto bravurní režisér. Člověk si řekne, že je to pro klišovitost automatika, ale není to tak. V tomhle filmu je vše takové všedně realistické (i přes některé mysteriózní prvky, které filmu dodávají ještě lepší drive), hudební výběr pak ještě lépe dokresluje i dobu ve které se film odehrává. No a co dodat, než nám Anton Yelchin dorostl do StarTreku, tak už měl na kontě několik velmi dobrých filmů. A tenhle právě k takovým patří. Silný jak herecky, tak příběhově. Film, který si po letech rád pustím znovu, film, na který nemusím narazit náhodou, ale čas od času si na něj sám vzpomenu. Film, který ve mě vždy zanechá příjemný zážitek a tak trochu i nostalgii. Snad to není tím, že bývám v neděli večer při výberu filmů motivován i emocemi z toho, že zase zítra musím vstávat do práce. Rozhodně doporučuji na jakékoliv dny i denní doby :-) ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin