Rybář Carl byl jednoho dne nalezen mrtev, zamotán do vlastních sítí. Byla to vražda? Od II. světové války uběhlo již osm let, ale antipatie vůči Japoncům jsou stále velmi silné, a tak se nikdo nediví, když je z vraždy obviněn japonský rybář Kazuo (Rick Yune). Pro Ishmaela (Ethan Hawke), místního reportéra, má soudní proces hlubší emocionální charakter - zjistí totiž, že do případu je zapletena i jeho bývalá láska - Japonka Hatsue (Júki Kudó). Zatímco Ishmael vyšetřuje vraždu, postupně odkrývané důkazy ho zavedou až k šokujícím odhalením. (Bonton Home Entertainment)

Juto

Reflexné, zámerné, postupné budovanie vrcholu, ktorý ma chcel dojať. Moc sa mu to nepodarilo, ale aj tak som spokojný. 6/10 ()

Qitek

Řekl bych, že tu někdo posunul klasický příběh do pozadí a zaměřil se na čistou a hlavně omamnou filmařinu. Až meditativní snímek bere dech svým nasnímáním a nádhernou hudbou. ()

BlueZero

Jediné, čím tento film zaujme je kamera, réžia a jedna dojemná ďakovacia scénka na konci filmu. Inak úplne nudný film, ktorý sa snaží ukázať rasizmus voči japoncom, ktorý je žiaľ nevhodne dokreslovaný detskou nevinnosťou. ()

Hopper

Mňo pekne sa na to pozerá a pekne sa to počúva, ale medzitým si človek kľudne môže aj schrupnúť, keďže nudy je tu trošku priveľa a celkovo by to chcelo trochu pridať. Inak téma príbehu je pomerne aktuálna a nosná, škoda, že sa nevyťažila lepšie. ()

Gardenboy

Nádherný film. Krásna hudba, krásna kamera, celkom podmanivý príbeh. Ani za to, že bol mierne natiahnutý mu nestrhnem hviezdicku. ()

Hawaj

Skvělá, skvělá, ale opravdu skvělá kamera. Zbytek filmu by měl mít větší spád aby člověk neměl pocit, že jen čeká na konec. ()

route60

Pro někoho nuda pro mě rozhodně né, Sníh padá na cedry je výborné drama o jedné temné kapitole amerických dějin i když je na jedné straně plně chápu ale takové případy se opravdu staly, skvělá hudba J.N.Howarda doplněje užasnou atmosféru filmu a herci v čele s Ethanem Hawkem jsou bezchybní. ()

Tomulka

Pastva pro oči a uši. Srdce plesá nad nádhernou filmařinou. Příběh je velmi dojemný a romantický. Hlavní osou příběhu jsou lidské hodnoty, city, morálka a jiné lidské vlastnosti. Což se v dnešní době velmi zlehčuje. Příběh má pomalé tempo avšak to vůbec nevadí, protože famozní kamera, dokonalý střih a perfektně trefená nádherná hudba Vás filmem provedou s takovou ladností a přesností, že skoro ani děj nevnímáte.Necháte se unést perfektně odvedenou prací nejen režiséra a zmiňovaných kameramanů, střihačů a Jamese Newtona Howarda a spol., ale také skvělými hereckými výkony především Ethana Hawke, Júki Kudó, Maxe von Sydow a dalších. Vtáhnou Vás do svého města. Rozhodně doporučuji lidem co maji rádi dobrou filmařinu. Podobný zážitek jsem měl i u filmu Drive i když byl více surovější. ()

Sopholojong

Poeticka kamera Richardsona "jako bic" tvori viac ako polovicu zazitku tejto pridlhej "predsudkovej" snimky, plnej televizno-inscenacnych dialogov (sceny na sude sa vlecu ako tyzden pred vianocnou vyplatou), prispatej rezie, nevyuziteho talentu zucastnenych hercov a slabej divackej satisfakcie. Bez tej majstrovskej kamery a ciastocne i Howardovej hudby (ktora je ale tiez jeho slabsim dielom) by to zapadlo niekde na HBO 2 prachom ako podpriemerny televizny film. ()

Dupac

Vykotlaný kmen cedru vydává svěděctví o melodramatickém milostném vzplanutí mladého Ethana Hawka s mladou Japonkou. Na milostný trojúhelník (samozřejmě) doplňuje ústřední dvojici japonský rybář (samozřejmě) neoprávněně obžalovaný z vraždy, který se hájí během poměrně táhlého soudního sporu. Občas se blýskne hezkými obrazy kameraman Richardson, ale buďto scénu zazdí nepochopitelný flashback, nebo patos, kterého na cedry napadlo znatelně víc než sněhu. ()

aquarkko

Asi jen proto, že znám předlohu, která sama o sobě by dostala minimálně o jednu hvězdičku víc...doporučuju přečíst než vidět :) ()