Jima Normana ( Tim Matheson ) provází od dětství děsivý zážitek, při němž byl svědkem smrti svého staršího bratra, kterého zavraždila parta čtyř výrostků. Nyní po letech se Norman společně se svojí ženou a synem vrací do rodného městečka, aby zde vyučoval na zdejší střední škole. Mezi těžce zvladatelnými studenty sportovních tříd, které daleko více než učivo zajímá baseball nachází pouze pár oblíbenců. Poté, co má jeden z nich smrtelnou nehodu, přichází do třídy nový žák. Jim si s hrůzou uvědomuje, že je to dávno mrtvý vůdce party, která zabila jeho bratra. Dvacetsedm let spící noční můra se znovu probouzí. (kosta73)

WolfR

Pekelně nezajímavé překombinování a natažení Kingovy dobré povídky! Většina představitelů je naprosto otravných, navíc je to celé zrežírované velmi rutinně a vypadá to velmi lacině. Snad jen ti vražední výrostci se povedli, 1 hvězda. ()

kosta73

Film se zhruba do poloviny vcelku věrně drží předlohy. Potom se tvůrci vydávají vlastní, ne příliš šťastnou cestou a nutno říci, že kdo zná původní velmi nekompromisní a značně depresivní povídku, bude rozjuchaným koncem asi zklamán. Jinak má ale film dobré herecké obsazení a velmi slušné zpracování. ()

charge

Oba první díly se vyvažují, v tom druhým je sice víc nasilí, ovšem zde je zase víc Kingovy tolik typické atmosféry. Takže průměr. ()

hans500

Zajímavý horor s televizním zpracováním, místy i slušnou atmosférou a s obstojnými hereckými výkony. Slabé 3*. ()

zdenny

Typický „kingovský“ film, ve kterém se hlavní hrdina (či hrdinové) vypořádává s krutou minulostí. Atmosféra a zpracování filmu jsou ryze „devadesátkové“ (ne-li „osmdesátkové“). Film je provázen řadou flashbacků, bez nichž by stačila maximálně osmdesátiminutová stopáž. I tak se na film dá v pohodě podívat a vychutnat si jeho atmosféru. ()

U.Tarare

Námět byl dobrý, ale filmové zpracování bylo strašně odfláknuté. A co se týče závěru? Byla chyba měnit knižní předlohu. Nemůžu jinak, u mě 30% ()

brooklyn73

Nemuzu dat 5 stars.Cely pribeh se mi zdal zmateny,avsak perfektne natoceny.Nevim jak to Stephen King naspal ,ale zajimalo by mne jestli by chtel aby to bylo presne takhle natoceno.4 hvezdy za vyber hercu "punks",vazne dobre.Starsi bratr take.Veta "we always stick together" ,vlastne provazi cely film.Zaverecna scena kdy starsi bratr, zve mladsiho (v te dobe vsak o mnoho let starsiho bratra) aby sel s nim a neopoustel ho je vazne fajnova. ()

BlackTom

Taká typická kingovská adaptácia. Béčkové, celkom zábavné, akurát tie osemdesiatkové masky si režisér mohol odpustiť... Zmeny oproti predlohe filmu celkom prospeli, neviem si totiž predstaviť zrealizovaný ten debilný okultistický záver, to Kingovi proste nevyšlo. Pozrieť sa nato dá aj bez útrap, či už kvôli trojici "nemŕtvych" chuligánov pripomínajúcich partičku z Clockwork Orange alebo kvôli príjemnej nostalgii a Kingovým nosným témam (detstvo, vzkriesenie mŕtvych, rýchle káry). Na biedne 90te roky celkom slušné. ()

jacksax

takový značně nevyrovnaný filmek. Správně zvolení záporňáci, ti dobří taky nejsou nejhorší... škoda jen, že scénárista s režisérem neukočírovali konec, který film stáhl do zapomenutelného průměru. Na TV povedené a při troše investic finančních a myšlenkových to mohla být první liga. Předlohou byla jedna z nejpoutavějších Kingových povídek - na to, že je dost krátká, tak stopáž 97min docela good, bez nějaké větší vaty. ()

marquillo

Pomaly, ale isto, si začínam zvykať na nepodarené filmové adaptácie "kingoviek". Kde je atmosféra, kde su herci? Nabudúce to radšej nechajte Darabontovi. ()

Hapretor

Budu smířlivý. Převést "S. Kinga" zábavně a atmosféricky do filmové podoby není zrovna jen tak. Toto je nenáročné, ne stupidní, ne mrazivé, dost ne-Kingové, ale konec je dojemný. Kdo má staršího či mladšího bratra, bude asi hodnotit podobně. ()

dainio

U nás, né až tak známý horor, z pera Stephena Kinga, zpracovaný do televizní podoby. Dá se říci, že filmy podle Kingovy předlohy se dělí na ty, které byli zpracovány výborně a na ty, jenž se máchají v průměrnosti. Zde, jde o zřetelný druhý případ. Jim Norman, se vrací do rodného města, kde mu před 27 lety parta výrostků, zabila staršího bratra a následně byla usmrcena rozjetým vlakem. Po této traumatické události se Jim vrací. Rozhodne se totiž vyučovat na zdejší škole. Do nostalgické idylky, to má ale daleko. Problém je to, že se mu hrůzné trauma z dětství opět vrací. A to přímo z pekla ! Ve městě se totiž dějí podivné vraždy. A obětmi jsou Jimovy studenti. Na místo kterých, usedávají v lavicích "mrtvý" výrostci z tragického mládí. Co s tím Jim svede, když mu nikdo nevěří ? Potenciál v tomto hororu jistě byl. I takový Tim Matheson v titulní roli, jenž už hrál ve spoustě hororů, je rozhodně solidní. Hororu podráží nohy, slabší zpracování dějové látky. Nedostatečné sehrání s původní předlohou. To jsou zřejmě aspekty, proč hodnotím za ***. Jinak, se mi ale horor celkově líbil. Na takové noční sledování, se to dozajista hodí. Určitě zkusím i další dvě pokračování. ()

Kadas97

Celkom dobré až na ten záver, nad tým by King zaplakal. 4 z 10 Po druhom zhliadnutí hodnotím ako priemerný film. 5 z 10 ()

Vabr

Konečně v pohodě zfilmovaná povídka od Stephena Kinga. Všechny předchozí z Noční směny stály za nic. A to jako opravdu. Jde poznat, že je to mnohem lépe zvládnuté po dějové, herecké a gradující stránce. Je to o dost přesnější, ale přesto je konec docela dost, ale ne až tak tolik, pozměněný. První smrt se mi líbila, docela mě to navnadilo, ale další už byly znatelně horší. Šikanátoři vypadali trochu divně, ale celá třída vypadá jak banda smažek. Sami se tak chovají ve stylu: Nechte nás být. Chceme jen prolízt, hrajeme za školní tým. Syn hlavní postavy je hloupej. Film mě odradil, a tak jsem usnul. Zbývalo mi 20 minut, který jsem dokoukal po dvou dnech. Konec je horší, předvídatelný a loučení s bratrem je hrozně trapný a kýčovitý. VYHODNOCENÍ: TENHLE FILM SE NA MOJI OBRAZOVKU UŽ NIKDY NEVRÁTÍ ()

spacylemon

Všechny klišé všech filmů, spojte se! ... Vrchol pro mě nastal, když se Jimova manželka při nalévání horké vody do kávy náhle zadívá někam v dál, ruka ji přitom pomalu ujíždí a lije vodu na sporák, éhehe, to snad není možný... A takové věci se nám tu dějou celý film. ()

kubal18

Mrtví se někdy vracejí je jedna z nejlepších Kingových povídek..v knížce, ale jedna z nejhůř natočených vůbec. ()

danny_21

Filmová adaptace nadprůměrné Kingovy povídky se opět nijak zvlášť nepovedla i třeba díky tomu, že se tvůrci rozhodli udělat z pochmurného otevřeného konce happyend - 40 % ()

Hellknight12

Rozhodne podcenená Kingovka. Poviedku bohužiaľ nepoznám. Mňa by zaujímalo čo ľudia od toho očakávali? Rok 1991 a TV film, hovorí za svoje. Aj v dnešnej dobe majú horory nízky rozpočet. Sú síce aj s väčším rozpočtom ale je ich málo a nie to ešte TV film z roku 91. Príbeh je zaujímavý a mňa rozhodne bavil. Máme dve dejové linky a to prítomnosť a minulosť. Herci sú sympatický a hrajú veľmi dobre. Dĺžka filmu je 97 min na horor v 91 roku je to priemerná dĺžka. Fantasy časť je síce skromná ale je to dobré využite. Film sa snaží hrať na atmosféru. Snaží sa vyvolať pocit psychológického teroru alebo lepšie slovo šikany. Celkom sa mu to darí. Jediné dosť veľké mínus sú efekty ale zase čo sa dá čakať od TV filmu? Efekty na úrovni Aliens? Ak pôjdete do toho filmu s takýmto očakávaním, tak sa sklamete na plnej čiare. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()