Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

Raziel811

Tomuto se říká "opravdové scénáristické peklo". Co mají být zvraty jsou jen další a další průtahy již tak nudného filmu, který se opírá a věci, které vzápětí popírá. ()

flouny8

Bohužel trošku náročnější film na přemýšlení (údajně z toho bolí hlava) a to jaksi místní smetánce dělá problém, páč tu není mrtě nudných sračkoidních keců o existenci hovna. Proto takové hodnocení. No ale pro normální lidi se jedné o povedenou detektivku z vojenského prostředí, kde celý film nevíte, kdo mluví pravdu a která bije. Travolta a vojáci to prostě zase zafungovalo. ()

Chlo0opek

Z nějakého podivného důvodu jsem se tomuto filmu vyhýbal a vlastně ani nevím proč. Nakonec se z toho vyklubal zamotaný, fajn udělaný film s Johnem jak dělaným na tuto roli. Opravdu dost zvratů;). 4*. ()

zeromen

Velice slušně natočený napínavý béčkový thriller, s výborným obsazením hlavně Travolta je skvělý, s výborným dabingem Petra Rychlého. ()

Boris18

Velmi povedený film, který mě dostal a bylo to umocněno skvělým koncem. Dobrý herecký výkony, propracovaný děj a skvělý scénář. Samuel L. Jackson zahrál perfektně. ()

Deadly2810

Překombinovaný, nepřehledný, nesrozumitelný, chaotický děj. Přesto mě tento film ovlivnil jako málokterý. Díky banální větě, která mi od shlédnutí filmu pořád zní v hlavě a přesahuje mi i do osobního života. (a zdaleka ne tak prvoplánově jak by se mohlo zdát ;) ) JDE JENOM O TO, JAK SE TA HISTORKA PODÁ. Je to mezi jednou a dvěma díky této větě jdeme nahoru. ()

1990Jirik

Sice vůbec nevím jak ten film dopadl protože od půlky sem v tom ději byl totálně ztracený ( a to jsem viděl již 3x ) asi jako každý kdo tady viděl a hodnotil tento film , ale přesto se mi nečím libíl a to hlavně způsobem jak travolta vyslíchal mariňáky a celkově prostředí kolem nelítostného saržanta americké armády:) ()

Awesomer

Byla to slabota... Co se závěru týče, tak pro mě osobně to bylo až úsměvné. Všichni se sešli jak Dannyho parťáci po povedeném kšeftu, jenže to by celý film musel vypadat úplně jinak. Takhle onen závěr nebyl žádným triumfem, ale spíš scénáristickou botou a snahou, za každou cenu film ukončit stylově a efektně... Pokusem ozvláštnit jinak nezajímavý film. ()

hanzikk

Co více si přát. Miluju filmy ve kterých se zamotávám a mají několik zvratů. Miluju filmy které nejde předpovídat, a tenhle absolutně nejde předpovídat. Pro diváka který má rád překvapení a tápání ve filmu je to dobrá volba, ale pro ostatní určitě ne. Celý film se celou dobu tváří na takové přibližně tři hvězdy, filmek, který zkouknete, máte pocit, že čas nebyl promarněn ale zrovna, že byste si ho pustili znova, to ne. Ale ten konec tomu nasadil korunu. Paráda. ()

Tobias_Sin

Výborný film, spíše detektivka.. Nerozumím tomu, proč se ostatním nelíbí. V ději jsem se neztrácel a konečné vyústění zápletky bylo výborné! ,, Záleží na tom, jak se to podá"! výborné! ()

Zravocado

Snad jeden z mála filmů, které jsou zajímavé svými zvraty. Mám rád když se výsledky mění jako v hokeji a tohle je jeden z těch lepších zápasů. Nechybí akce, nechybí důvtip. Pár věcí postrádá sice logiku, ale co ne. Travolta v roli vyšetřovatele parádní a S.L.Jackson jako černej nakopávač mariňáckejch zadků, to je geniální. Zprvu si člověk přijde jako v obyčejném vojenském bijáku. První zvraty, ale naznačí, že tak snadno se skutečný děj z pozadí neukáže. Pátou hvězdu však musím dát za scénu se zjištěním, že "zlatíčko, Ray Danbar je černej" 🤣 to mě rozsekalo do sraček. Filmy tohoto typu prostě můžu a doporučuji. ()

andy60

Ne, tohle mě fakt nebavilo rozplétat. Dva přeživší vojáci předkládají své výpovědi, které se samozřejmě diametrálně liší, a aby to nebylo moc jednoduché, své výpovědi neustále mění a překrucují, takže když pak přijde závěr, který má být naprosto nečekaný a šokující, žádný velký šok se nekoná, neboť ty nekonečné propletence vezmou člověku chuť se s tím jakkoli zabývat. ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)