poster

Extrémní předsudek

 • český

  Extrémní prostředky

 • anglický

  Extreme Prejudice

 • slovenský

  Extrémny predsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1987, 96 min (SE: 104 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ripo
  **

  Podľa mňa , sa tento film len hrá na to, že by sa mal niekedy statť klasikou medzi klasikami. Ani zďaleka sa mu to nepodarilo. Keďže som tento film videl v TV s odfláknutýn CZ dabingom (ktorý znehodnocuje samotné dielo), mohlo to ovplyvniť môj negatívny postoj k filmu ..... Ale nemyslím si, že len dabing je vinný .... Za celých 96 minút stopáže filmu som nepocítil ono klasické napätie, ktoré zatláča diváka do kresla , neuvidel som žiadnu akčnú scénu, ktorá by stála za to.(31.8.2005)

 • Radko
  **

  80. roky v ich esenciálnom zhmotnení - chlapské nedvojzmyselné zápolenie, akcia ako účel, hľadanie inšpirácie v minulosti, keďže súčasnosť je kultúrne sterilná (Peckinpah, špagátové westerny). Namiesto originality sa ponúka len vyšumenejšia nápodoba vzorov, namiesto presvedčivých prenikajúcich pohľadov, ulepené malé očká plejády hviezd druhého rangu. Všetko sa schyľuje k záverečnému bengálu. Ten, spoločne s ďalšími strieľačkami, je síce obstojný, no čakanie naň nie je žiadnym ternom. Extrémne priemerné.(26.6.2013)

 • 5150
  *****

  Wow! Nick Nolte je absolutně cool a také zbytek herecké sestavy tvoří samé zajímavé typy. Akční sekvence mají dostatečnou šťávu (to nej nakonec), postavy hláškují i v těch nejvypjatějších momentech a příběh pro tento žánr jako ušitý. EXTRÉMNÍ PŘEDSUDEK je prostě stylová záležitost s nádechem starých krimi v produkci dvojice Mario Kassar-Andrej Vajna.(2.8.2006)

 • movie
  ****

  Bohužel trochu pozapomenutá hillovina, která je slušně vyseklou poctou Peckinpahovi (především WILD BUNCH) a která by mohla být dokonalou klasikou, ale chtělo by to víc dovařený a nekompromisní scénář. Ale i tak jasné klady vítězí: Nick Nolte s tuhým jižanským akcentem, Powers Boothe a Michael Ironside v záporných rolích, Maria Conchita Alonso a další plejádá "béčkových" 80's tváří. Atmosféra mexického pohraniční, hudba (Jerry Goldsmith), závěrečná řež (mohla být klidně delší). EXTREME PREJUDICE rozhodně stojí za shlédnutí jako trochu nedoceněný klenot starého válečníka Waltera Hilla. 70%(29.1.2011)

 • D.Moore
  ****

  Moderní western podle mého gusta skoro jako od Sama Peckinpaha. Skoro proto, že ač to celé atmosférou chvályhodně připomíná Divokou bandu kříženou s Přineste mi hlavu Alfreda Garcii, je to drsné, chlapské a ve finále příjemně dramaticky se hrotící, tak závěrečná přestřelka je... Odbytá? Asi ano. S takovou scénou by si Krvavý Sam poradil rozhodně lépe, Walter Hill ji ale bohužel natočil dost zmateně a jaksi málo "osudově". Se soubojem dvou mužů se mu už ale vedlo lépe. Extrémní předsudek/prostředky je i přesto výborný film s ne úplně hloupým a přímočarým dějem, řadou skvělých momentů, Goldsmithovou nechybující hudbou a ukázkově hrajícím Nickem Noltem. Čtyři a půl.(30.6.2013)

 • - Nick Nolte schudol viac ako 23 kíl, aby sa mohol lepšie vžiť do svojej úlohy. (m.a.t.o.)

 • - Maria Conchita Alonso naozaj naspievala všetky svoje vokály počas barovej scény. (m.a.t.o.)

 • - Nick Nolte sa pri stvárnení svojej postavy inšpiroval Joaquinom Jacksonom, skutočným texaským rangerom. (m.a.t.o.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace