V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiální text distributora)

Pompeius

Taková celkem zábavná blbost s prosťoučkým dějem, ale dobře natočená a s výraznou atmosférou. Té napomáhá zejména perfektní soundtrack, málokdy se vidí/slyší tak výborně skloubený doprovod filmového obrazu a děje. ()

RoyBatty444

Pubertálna komix road/metro movie s dobrým spádom. Vizuál a spojenie s hudbou dobré tak ako postavy. Točené na reálnych lokalitách pre to použiteľné aj ako spriedodca po NY. ()

motyka52

Dovedu si představit, že v roce 1979 to musela být pro řadu lidí bomba. Od té doby to samozřejmě trochu zestárlo, drhne to hlavně při soubojích, které mají někdy až "hillovskospencerovský" nádech. Taky záleží na tom, jak se díváte na všechny ty různé party převlečné do svých barev a kostýmů - jestli to někdy nepůsobí spíš až směšně, nebo to naopak přidává atmosféře. Protože právě atmosféra nočního vyprázdněného New Yorku je na tomhle filmu to nejsilnější. Tísnivá, odosobněná, zneklidňující. Ale paradoxně celý ten hon nepůsobí nijak fatálně nebezpečně, spíš jako hra dospělých kluků. Jsou to zámořská Stínadla. Ono to vůbec celé je taková drsnější verze Rychlých šípů, nebo chcete-li mnohem sluníčkovější verze Očisty. ()

Bobeš14

Z dnešního pohledu to vypadá spíš legračně než drsně.Nejlepší sou samozřejmě basebolisti,ale ponich?Nikdo!Ne že by to byl špatnej film(dávám 4*) ale prostě sem čekal když ne drsnější gangy,tak víc rvaček určitě.Můj sen je takovejhle film a v něm bandy a gangy ze hry Manhunt(kdo hrál,zná:).Ale to je bohužel jen ten můj sen:(. ()

meda81

Film mě neskutečně bavil. Líbí se mě jak Hill zachytil atmosféru NY na přelomu 70-80 let.Špína v metru, všude samá verbež a když nosíš barvy svýho gangu, tak musíš mít hodně rychlý pěsti.Celý je to podtržený skvělým soundrackem..Jsem zvědavej jak dopadne remake(2011) tohodle bijáku. "Warriors, come out to play-yay!!! POZN:Rockstar vydal hru podle tohodle filmu na PS2 a byla taky hodně povedená. ()

JARDAHONDA

V Newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících - pouličním gangu neprávem obviněné ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhatan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišují význam slova oddanost. Působivý stylizovaný snímek Válečníci je oslnivým úspěchem Andrewa Laszla. ()

kubawong

Kdybych si nekoupil stejnojmennou videohru podle tohoto snímku "The Warriors", tak nejspíš na tenhle film nikdy nepřijdu. Už nějaký ten pátek jsem čekal, než najdu konečně zas nějakou povedenou "gangovou bitkařinu", konečně jsem ji našel. Příběh byl jednoduchý, ale hezky zpracovaný. Samotné akce nebylo málo, možná bych ocenil ale více boje a méně zdrhání, když ale přišlo na bitku, tak byla pěkně provedena. Atmosféra newyorského podsvětí taky nezklamala. 8/10 ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)